İnanılmaz Sosyal Medya İstatistikleri

İnanılmaz Sosyal Medya İstatistikleri

Dijital Medyanın populerliğe nasıl şekil verdiğini anlamanın en iyi yolu istatistikleri incelemektir. Bu ağların dünyanın çapında bu kadar kabul görmesi de inanması güç bir durumdur! Sosyal Medya, medyanın tüm tabiatını/bakışını değiştirebilen, altüst edebilen bir araçtır. Sosyal Medya İstatistikleri ile ilgili daha fazla bilgiye sahip olmak için makalemizi okuyun.

İstatistiki bilgiler pek çok konuda size öngörü kazandırabilir, ama bizim aradığımız iki önemli ve değerli bilgi; Sosyal Medya kanallarının bugün nasıl kullanıldığı hakkındaki iniş ya da çıkışlara dair verilerdir.

Bu makalede sizin için araştırdığımız, ilginizi çekebilecek bazı ilginç, gerçek rakamlara yer verdik .

[include-page id=’18525′]

 

Haberlerle olan ilişkimizi değiştirmek

Önce size Sosyal Medyanın dijital dünyada neden bu kadar önemli olduğuyla ilgili kısa bir giriş yaparak başlayalım. Medya sektörü, internet, Sosyal Medya ve Paylaşım siteleri tarafından tam anlamıyla çalkalanmakta, sosyal paylaşım siteleri, reklam bütçeleriyle geleneksel pazarlama kanallarıyla yarışırken, haber ve eğlenceyi yayma aracı olarak kullanılmaktadır.

Bugün Ücretsiz olarak buradan indirebileceğiniz Dijital Pazarlama Rehberimizde daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz!

 

Ortalığı Karıştırma

Google, Facebook, Twitter ve pek çok diğer sosyal medya kanalının, seviyeli ve gelişmiş tanıtım hizmetlerine sahip olması medyanın işlerini karıştırmıştır. Sosyla Medyanın iş sahiplerine sunduğu hediye, yeni pazarlama dünyasında gözlem yaparak kullanıcıların lokasyonları, ilgi duydukları şeyler ve hareket şemaları hakkında detaylı bilgi edinme imkanı sunmasıdır.

Kullanıcılar nüfus istatistiklerine göre sınıflandırılabilir, bu da reklamcıların geleneksel medya kanallarından çok daha uygun maliyetle hedef kitlelerini belirlemeleri ve özelleştirmelerini mümkün kılmaktadır. Bu doğuştan digital insanların online ortamlarda nasıl davrandığını anlamaya çalıştıkça, bu istatistiksel verilerin ne kadar değerli olduğu tartışılamaz.

 

9 Ayda 100 Milyon kullanıcı

Kullanıcıların internette yaptıkları aramalar ve bilgilere ulaşmaları içeriksel olarak olmaktadır, video ya da ses kayıtları için yapılan aramalar ise biraz daha özel-detaylı aramalar olsa da talep her zaman vardır. Bir radyo istasyonunun 50 milyon dinleyiciye ulaşması 40 yıl, bir televizyon kanalının 50 milyon izleyiciye ulaşması 15 yıl almışken, bir Sosyal Medya Platformu olarak Facebook 9 ay içinde 100 milyon kullanıcıya ulaşmıştır! Eğer bu inanılmaz değilse başka ne inanılmaz olabilir ki?

3 milyar gibi inanılmaz bir miktarda insan dünya üzerinde internet kullanıyor, bunun dışında da kullanması olası olan 7.2 milyar insan bulunmakta. Bunun muhteşem olduğunu anlamak için süper zeka olmaya gerek yok değil mi?

 

Mobil Anahtardır

Ama daha da ilginci, bu kullanıcıların 2 milyardan fazla aktif şekilde sosyal medya hesaplarını kullanıyorlar. Cloudnames’te biz bu konunun üzerine gidiyoruz ve webstienizin Mobil cihazlara uygun ve uyumlu olarak hazırlanmasının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Çünkü çok büyük bir miktar, 1.6 milyar kullanıcı, taşınabilir cihazları aracılığıyla sosyal medya kanallarını kullanmaktadır.

 

Facebook 1.4 milyar kullanıcıya sahip

Daha once söylemiş olabiliriz, Facebook 1.4 milyar kullanıcıya sahip, bu da internet kullanıcılarının %47’sinin Facebook hesabının olduğunu gösteriyor! Hatta daha geçen hafta Facebook bir gün içinde 1 milyar aktif kullanıcılarının bulunduğunu açıkladı!

Hazır konu Facebook’tan açılmışken, Facebook’ta bir gün içinde ortalama 4.5 milyar “beğen”i yapıldığını ve bunun da herhangi bir içeriğin ortalama olarak okunma, beğeni alma ve paylaşılma sayısının bir Facebook kullanıcısı başına en az 3 ya da 4 olduğunu biliyor muydunuz?

 

Bir günde 500 milyondan fazla Tweet

Marka bilincini oluşturmak ve yaymak için muhteşem bir ortam olan Twitter ise, 284 milyon aktif kullanıcıya sahiptir ve bir günde ortalama 500 milyon Tweet atılmaktadır. Bunun yanında bir Tweet’in aktif olarak hayatta kalma süresi, bir Facebook paylaşımınınkinden çok daha kısadır, işin doğrusu her ikisi sosyal medya kanalı da gün boyu devam eden bir aktif kullanıcı girişine sahiptir.(involve ne anlamda kullanılmış??)

 

Instagram’da Her gün 70 milyon paylaşım

Facebook’un sahibi olduğu Instagram, , 300 milyon kullanıcıya sahip ve her gün 70 milyon paylaşıma (fotoğraf ve video) ortam hazırlayan bir platform olup, sosyal medyanın bir diğer populer çocuğudur.

Biz Instagram’da selfie’lerin ne kadarının Kardashian ailesine ait olduğunu merak ediyoruz? Ama bu sonraki bir tartışmanın konusu olsa daha iyi olur! Ama Instagram kullanıcılarının %53’ü 18-25 yaş aralığındadır, bu da bize genç kitlelerin sosyal medya kanallarında seslerini duyurma ve kendilerini ifade etme konusunda çok daha istekli olduklarını göstermektedir.

 

LinkedIn her yıl %44 büyüme göstermektedir

İstatistikler üzerinden gidiyoruz, çünkü onları seviyoruz! Ama makalemizi bitirmeden önce paylaşmak istediğimiz ve çok dikkatinizi çekeceğini düşündüğümüz son bir istatistik daha var. LinkedIn “2002” yılından beri aktif olan bir sosyal ağ olarak artık” sosyal ağların büyükbabası” olarak bilinmektedir.

Bu güçlü paylaşım platformu profesyoneller için oluştutulmuş olup, 374 Milyon kayıtlı kullanıcıya sahiptir. 2014 yılının sonunca LinkedIn önceki yıla göre %44’lük bir büyüme göstermiş ve bu 643 Milyon dolarlık inanılmaz bir kazanç büyümesi olarak geri dönmüştür. LinkedIn’deki çok zeki insanlar bize paranın gerçekten de yapılabileceğini göstermişlerdir!

 

Pazarlama için Sosyal Medya

Sosyal Medya yalnızca sosyal paylaşım ağı değildir. Cloudnames’te biz geniş kitlelere yayılabilmek konusundaki başarısı kanıtlanmış bir yöntem olarak sosyal medyayı bir pazarlama aracı olarak da kullanmaktayız.

Sosyal Medya Pazarlamasını kullanıp, markanızı etkileşimli hale getirerek potansiyel müşteri kitlelerinize ulaşabilir, websitenizdeki ziyaretçi trafiğini artırabilir ve böylece dönüşüm sağlayabilir, marka değerinizi artırıp kimliğinizi geliştirebilir ve markanız için pozitif bir marka çağrışımı oluşturabilirsiniz.

Başarılı bir içerik oluşturup markanızın statüsünü geliştirmek, online kazanç elde etmenin en iyi yoludur. Sosyal medya kanalları size bu aşamada sosyal gruplarla etkileşim halinde olmanızı sağlar, odağımızı doğru şekilde yönlendirerek müşterilerle doğru şekilde iletişim kurabilme olanağı sağlayacak olan ortak ilgileri ve aktiviteleri belirleme konusunda yardımcı olur.

[include-page id=’18540′]

 

İstatistikler Yol Gösterir

Cloudnames’te biz kitlemiz ile çift yönlü iletişim kurarak onlarla hem işbirliği yapmayı hem de içerik paylaşmayı uygun görürüz, bu bize kitlemizle umut verici bağlantılar yaratan ilişkiler kurabilmemizi sağlayıp aynı zamanda kazanç olarak da geri dönmektedir.

İstatistikler bize bir kahveye yetecek kadar az bir miktardaki para ile her türlü alanda ve her miktardaki sermaye ile pazarlama yapmaya başlayabileceğiniz bir platform olan Sosyal Medyanın, ilerlemenin iyi bir yolu olduğunu kanıtlamıştır.

 

Gençler Sosyal Medyayı Tercih Ediyor

35 yaşın altındaki grubun %56 gibi ciddi bir oranı Facebook üzerinden beğendikleri markalarla iletişime geçiyorlar. Başarılı pazarlamacılar mesajlarını doğal yollardan ve ve hiçbir ücret ödemeden yayarak ve dağıtarak kampanyalarının online olarak hızla duyulmasını amaçlar ya da sabah uyanana kadar popular olmuş olmayı umarlar.

 

Cloudnames yardım edebilir

Cloudnames, dijital pazarlama hakkında ihtiyacınız olan her şeyde size yardımcı olabilir. İnternet üzerinden daha çok gelir elde edebilmenizi sağlayacak, web sitesi, dijital pazarlama ya da diğer tüm karmaşık teknik detayların sizin için yönetimini devralabiliriz. Böylelikle siz de şirketinizin ana faaliyetlerine odaklanabilirsiniz.

Sadece mobil uyumlu modern bir web sitesi tasarlamıyoruz, müşterilerinizin de talepleri doğrultusunda hizmetler de sunuyoruz. Bunun yanında web sitenizi yönetiyor ve düzenli aralıklarla güvenliğini sağlama ve güncelleştirme de sağlıyoruz.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Arama Motoru Pazarlaması (SEM), Sosyal Medya Pazarlaması (SMM) ve diğer tün dijital pazarlama aktivitelerinizin yanında web sitesi ve e-mail pazarlamanın da yürütülmesini üstlendiğimiz bir online pazarlama hizmeti sunuyoruz.

Bizimle irtibat kurmak için lütfen iletişim adreslerinizi bırakın!

[include-page id=’18540′]

 

Paylaşmak Önemsemektir!

Cloudnames olarak sloganımız “paylaşmak önemsemektir”; bu yüzden Sosyal Medya Pazarlama’da başarılı olmanız için bilmeniz gereken her şeyi içeren bir rehberi sizinle paylaşıyoruz. Ücretsiz bir kopyasını buradan elde edebilirsiniz.

 

Diğer Bağlantılı Makaleler

 

Eğer Sosyal Medya Pazarlaması hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız lütfen bizi ve blogumuzu takip edin ve bize iletişim bilgilerinizi bırakın Kendi HGM tecrübelerinizi yorum bölümümüzde bizimle paylaşın ve arkadaşlarınızın da haberdar olması için aşağıdaki imgeleri kullanarak onlarla da paylaşın. Paylaşmak umursamaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!