Avukat Robot 160.000 Dava Kazandı

Avukat Robot 160.000 Dava Kazandı

Teknolojinin bu şiddetli gelişimi yeni senaryolar üreterek günlük hayatımızı etkiliyor. Bir İngiliz şirketi Yapay Zeka servisini duyurarak park cezalarınız hakkında şikayetlerinizi kolaylaştırıyor! Ve İngiltere ve New York’da Avukat Robot bir yıldan az zamanda 160.000 dava kazandı. Bu inanılmaz hikayeyi okumaya devam edin!

Yapay Zeka; arama motorları, haber akışı ve telefonunuzdaki uygulamalar ile hayatlarımızın büyük bir bölümünü aldı. Bunu gerçekten Yapay Zeka olarak pek düşünmüyoruz. Bazıları işlerini kaybedecekleri için kaygılanırken, diğerleri hayatlarımızı geliştirecek yenilikleri beklerken sabırsızlanıyorlar.

Yapay Zeka birçok işin yerini alacak, fakat açıkçası ilk olarak avukatların yerini alması aklımıza gelen ilk meslek değildi. İngiliz sitesi: DoNotPay.co.uk park cezaları ile ilgili şikayetleri olan insanlara yardım eden Yapay Zeka Avukatını tanıttı. Normalde bir avukatı kullanmayacağınız bir durum, böylelikle bu hizmet dolayısıyla hiçbir avukat işsiz kalmıyor.

 

Kaydolduktan sonra, park cezanız hakkında sohbet edebilir veya ertelenen uçuşunuz ile ilgili tazminat talep ederek uçuşunuzu telafi edebilirsiniz.
Kaydolduktan sonra, park cezanız hakkında sohbet edebilir veya ertelenen uçuşunuz ile ilgili tazminat talep ederek uçuşunuzu telafi edebilirsiniz.

 

DoNotPay Avukat Robot

Sohbet botları beklenildiği kadar yararlı olup olmadığını gelecek gösterecek. Ama en azından bir bot şu ana kadar kullanıcıları için yararlı oldu. DoNoPay, bir Yapay Zeka sohbet botu geliştirdi ve şu ana kadar park cezaları üzerine şikayeti olan 250.000 tüketiciye yardım etti. Ve bu Avukat Robot tüketicilerin 160.000’inin şikayeti haklı bulundu ve dava kazanıldı! Bu da %60’dan fazla başarı oranına tekabül etmektedir.

 

[include-page id=’18540′]

 

Yapay Zeka botlarına kullanılarak yapılan birçok girişim felaketle sonuçlandı. Örneğin, Microsoft Tay, Twitter’da sohbet etmek için kendi kendine öğreniyordu ve bu sohbet botu 24 saatten az bir sürede ırkçı bir internet trolü haline geldi. Dolayısıyla Yapay Zekanın çevrimiçi özgürce gezinmesi biraz riskli bir işe benziyor.

 

Microsoft Tay sohbet botu 24 saatten az bir sürede ırkçı bir internet trolü haline geldikten hemen sonra kapatıldı.
Microsoft Tay sohbet botu 24 saatten az bir sürede ırkçı bir internet trolü haline geldikten hemen sonra kapatıldı.

DoNotPay sohbet botu, Stanford Üniversitesi’nden 19 yaşındaki bir öğrenci tarafından hoş olmayan bir çok park cezası almasının ardından geliştirildi. Yasal yollardan süreci öğrenmesinin ardından aynı durumda olan diğer kişilere yardımcı olmak adına bu uygulamayı geliştirdi.

 

Diğer hukuk sorunları

Avukat Robot uygulaması Londra ve New York’da kullanılıyor. Ve geliştiricinin diğer şehirler için de geliştirme planları var. Ek olarak havayolu şirketlerine rötarlı uçuşlar için de şikayette bulunabilisiniz. Gelecekte DoNotPay diğerlerine yardım etmek için genişlemeyi planlıyor. Diğer projelerin yanında göçmenlik kanunları ve göçmenlerin kendi haklarını daha iyi anlamaları için yeni çözümler de geliştiriyorlar.

Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin! Çalışma saatleri (9:00 – 18:00) arasında, +90 (212) 243 7991 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilir ya da [email protected] adresine e-mail göndererek sorularınızı doğrudan bize iletebilirsiniz; ya da iletişim bilgilerinizi aşağıya bırakın size anında dönüş yapalım.

 

[include-page id=’18525′]

 

Diğer Girişimler

Birçok başka şirket daha Yapay Zeka sohbet botlarını tanıttı. Facebook, alışveriş sohbet botu olan M hizmetini geçen yıl tanıtmıştı. Ve geçenlerde Facebook geliştiricilerin Facebook Yapay Zekası ile Messenger sohbet botu geliştirebilmeleri için uygulama programlama arayüzünü tanıttı.

Microsoft’da benzer bir girişim üzerinde çalışıyor. Apple ve Google‘da Yapay Zekalarını geliştiriciler için açtılar. Dolayısıyla yukarıda bahsedilen Yapay Zeka çözümlerine neredeyse tüm geliştiriciler erişim sağlayabilir. Bunun büyük bir hızla başarılı olması bekleniyor. Telefonlarımız ve diğer cihazlarımız ile alışveriş yapma, haber okuma, arama yapma ve buna benzer birçok şeyi yapma şeklimiz yeniden değişeceğe benziyor!

 

siriai
Apple Siri konuşabileceğiniz bir Yapay Zeka asistanı. Şimdi de geliştiriciler bir uygulama programlama arayüzü ile Siri’ ye entegre olabiliyorlar.

Ayrıca Amazon, IBM, Samsung, Viv, Tesla ve diğer birçok Bilgi İşlem ve yazılım firması Yapay Zekaya büyük miktarda yatırım yapıyorlar. Başlangıçta bu Yapay Zeka sistemleri aygıtlarımızı daha kullanıcı dostu yapan güzel araçlar olacak.

Uzun dönemde ise birçok çalışma pozisyonunun akıllı makineler ile yer değiştirmesi ile sonuçlanabilir. Muhasebeciler, taksi sürücüleri ve mali müşavirler bahsedilen örneklerden birkaçı.
[include-page id=’15348′]

[include-page id=’18540′]

 

 

İlginizi çekebilecek diğer makaleler

Google Yapay Zeka odağını yükseltiyor

Robotlar şair olmanın hayalini mi kuruyor?

Yapay zeka sistemli otomobiller

 

Teknoloji haberleri ile ilgileniyorsanız lütfen blog sayfamızı takip edin. Yapay Zekanın işinizi tehdit altında bıraktığını düşünüyor musunuz? Lütfen yorum köşemizden bizi bilgilendirin ve aşağıdaki ikonu tıklayarak makalemizi arkadaşlarınızla paylaşın. Unutmayın, paylaşmak önemsemektir!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!