Bulut Bilişim Üzerine Faydalı Bilgiler

Bulut Bilişim Üzerine Faydalı Bilgiler

Çevrim içi bilgi dağıtımı olarak da bilinen Bulut Bilişim, talep dahilinde bilgiye erişim ile kullanıcılarına veri saklama adına gereken tüm olanakları sağlayan hizmetlere verilen ortak isimdir. Ortak hizmetler aracılığı ile yürütülen bulut bilişim, dijital alanda kullanıcılarına pek çok olanak sağlamaktadır. Böylelikle hem zamandan hem de paradan tasarruf edebiliyorlar.

Bulut bilişimin ne olduğu ile ilgili giderilmesi gereken bir kafa karışıklığının olduğunu görüyoruz. Hatta çoğu kullanıcılar günlük hayatlarında bulut bilişimin sunduğu çözümleri kullandıklarının bile farkında değil. Bulut kaynakları çoğunlukla birden fazla kullanıcı tarafından paylaşılmakta ve ihtiyaçlar dahilinde bu kaynaklar sizin için tahsis edilmektedir.

Bulut bilişim kullanıcıları, farklı uygulamalar için lisans satın alımı gerçekleştirmeye gerek duymadan tek bir sunucuyla erişim sağlayarak verilerini güncelleştirebilir. Böylelikle hem paradan, hem de zamandan tasarruf edilebilinir. Günümüzde kuruluşların %56’sı bulut uzmanlığına sahip profesyonelleri işe almanın arayışında, çünkü bu dönüşüm sürecinde kazanılacak olanaklar göz ardı edilemez hale geldi.

[include-page id=’18540′]

 

Bulut Hizmetlerine Geçiş

Örneğin Cloudnames olarak biz “bulut hizmetlerine geçiş” dediğimizde, geleneksel donanım satın aldığınız CAPEX modelinden, kullandığınız kadar ödediğiniz ortak bir bulut altyapısı olan OPEX modeline geçişi işaret etmekteyiz.

Çoğu barındırma hizmet sağlayıcıları hala geleneksel hizmetleri sağlamayı sürdürüyor. Çoğu müşteri de bununla birlikte kendi web sitelerini tasarlama işine girişiyor ya da bunu yapmak üzere bir web tasarımcıyı işe alıyor. Bu yüzden etrafta güncelleştirilmemiş şirketlere ait bir çok web siteleri bulunuyor. Cloudnames’in yönetilen web tasarım hizmetlerini seçtiğinizde ise siz ilerledikçe ödeme yapmaya devam ediyorsunuz.

Günümüzde bilişim profesyonellerinin %67’si bulut hizmetleri ve uygulamalarını kullanıyor. Bu oran bize, geleneksel web hizmetlerinden yeni Bulut çözümlerine doğru büyük bir geçişin var olduğunu gösteriyor.

Geleneksel yollar ile dijital platformlarda var olmanın işletme sahiplerini azımsanmayacak miktarda ücretlere maruz bırakması, özellikle söz konusu diğer seçeneklerin sunulmaması dahilinde caydırıcı bir etki bırakabiliyor.

Araştırmalarımız, bulut bilişime geçiş yapan işletmelerin %75’inin büyük oranda ilerleme kaydettiğini net bir şekilde ortaya koyuyor.

 

 

Bulut bilişimin amacı

Bulut bilişim, kullanıcılarının uzmanlık ya da derin bir bilgi birikimine ihtiyaç duymadan tüm teknolojilerden faydalanmasını amaçlar.

Örneğin, günümüzde ücretsiz ve ücretli barındırma hizmetleri sağlayan bir çok şirket bulunuyor. Bunların arasından en yaygın olanı ise WordPress.

Aynen evinizdeki bilgisayaranızda bulundurduğunuz dosyalarda olduğu gibi, web sitelerinin internet platformunda hizmete açılmasından önce bir yerde saklanması yani “barındırılması” gerekiyor. Evdeki dosyalarınızla kıyasla bu sitelerde beklentilerin daha yüksek olması sebebiyle bunların özelleştirilmiş bir atmosferde saklanması gerekmektedir.

 

Sanal gerçekliğe hoşgeldiniz

Bu çözümün anahtar özelliğine biz Sanallaştırma diyoruz. Sanallaştırma yazılımı, somut bilgisayar araçlarını kolaylıkla kullanım sağlayan bir çok “sanal” araçlara ayırarak bilişim işlemlerinin hızlandırılmasına ve maliyeti düşürmeye sağlıyor.

Cloudnames’te sunduğumuz hizmetler ile işletmenizin alt yapı maliyetlerine ön ödeme yapmasından kaçınmasını sağlamakta yardımcı olabilir ve dinamik uygulamaları edinmeniz ile spontan işletme taleplerini bizim yardımımızla karşılayabilirsiniz.

 

 

Talep Edilen Bulut Çözümleri

Çoğu bulut sağlayıcıları “ilerledikçe öde” modelini kullanmaktadır. Dijital platformdaki işletmeniz için bulut çözümlerini düşünüyorsanız, beklenmedik ödemelerden kaçınmak için bulut fiyatlandırmaya uyum sağlamanız gerekiyor.

Diğer bir deyişle, bulut sistemi maliyetinizi düşürmeyi hedeflemektedir ve kullanıcılarının bilişim detaylarının engellerine takılmadan kendi işletmelerine odaklanmalarında yardımcı olmaktadır. Bulut Hizmetlerine geçiş için ABD hükümetinin her yıl 5.5 milyar dolar harcadığını biliyor muydunuz?

Yoğun bir şekilde talep gördüğü için Cloudnames’te biz Bulut bilişimi kullanıyoruz. Bu yüzden müşterilerimize yüksek programlama gücü, ucuz maliyetli hizmetler, yüksek performans, ölçeklenebilir bir olanak sağlamanın taahhütünü verebiliyoruz.

[include-page id=’18540′]

Barındırma hizmetlerimizde olduğu gibi bulut satıcılarının her yıl %50 oranında büyüdüğünü güvenle söyleyebiliriz. Aynı şekilde araştırmamız gösteriyor ki yöneticilerin %94’ü, bulut uygulamalarını kullanmalarının ardından işletme güvenliğinin geliştiğini belirtiyor.

 

Cloudnames hizmetleri yardımcı olabilir

Müşterilerimize online pazarlama adına bulut temelli harika çözümler sunmaktan gurur duyuyoruz. Geçmişte karmaşık ve pahalı ne varsa, günümüzde artık hepsi oldukça kolay ve uygun maliyetli.

Cloudnames web sitenizi güncel ve güvenli tutmanın yanında dijital platformda başarılı bir şekilde işlerinizi yürütmenizde de size yardımcı olabilir. Yapmanız gereken tek şey içerik sağlamaktır. Diğer tüm işler Cloudnames grafik ve web tasarım ekibi güvencesi altında yürütülecektir. Hatta size Sosyal Medya pazarlama, Arama Motoru pazarlama ve daha fazlasını da sunuyoruz.

[include-page id=’18540′]

 

İlgilenebileceğiniz diğer makaleler

Web tasarımı ve sosyal medya pazarlama ile ilgileniyorsanız lütfen blogumuzu takip edin. Yeniden tasarlanması gereken bir web sitesi hakkında bilginiz var mı? Lütfen yorum köşemizden bizi bilgilendirin ve aşağıdaki ikonu tılayarak arkadaşlarınızla paylaşın.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!