Başarılı Girişimcilerde Bulunan 8 Alışkanlık

Başarılı Girişimcilerde Bulunan 8 Alışkanlık

The 8 Traits Successful people have in Common.Başarının belirli bazı alışkanlıklara bağlı olabileceğini hiç düşündünüz mü? Bu araştırma tüm girişimcilerin aynı tutumları sergilediğini gösteriyor. İşte Richard St. John tarafından hazırlanan başarılı girişimcilerde bulunan ortak özelliklerinin listesi.

İnsanları neyin başarılı yaptığı konusunda çok değerli çalışmalar var. Bu konuda oldukça farklı fikirler öne sürülüyor ve tartışmalar devam ediyor. Başarılı girişimcilerde bulunan faydalı alışkanlıkları sizin için sentezlemeye çalıştık.

Yazar Richard St. John oldukça başarılı 500 kişi ile röportaj yaparak ‘Başarılı İnsanların 8 Ortak Özelliği’ adlı kitabı yazdı. Kitapta tüm başarılı insanların paylaştığı 8 karakteristik özelliği açıklıyor. Bu 8 özelliğin hangi alanda olursa olsun başarı ve mükemmelliğin kaynağı olduğuna kanaat getiriyor.

1. Başarılı Girişimcilerde Tutku

Başarılı insanlar yaptıkları şeyler ile ilgili olarak tutkuludurlar. Tutku listenin başında çünkü St. John’a göre diğer özellikleri geliştirmek daha kolay. Ayrıca iki çeşit insan olduğunu söylüyor, bunlar çok çalışanlar ve arayanlar. Çok çalışanlar hayatlarının başında ne istediklerini biliyorlar. Ama çoğu insan arayandır ve hayatlarında ne istediklerini keşfetmeleri gerekir. Çok çalışanlar hayat amaçlarına daha önce odaklanabilirler.

82

Tutkunuzu bulup bulmadığınızı öğrenmeniz için kendinize sormanız gereken kolay bir soru var: ‘Para almadan yapar mıydım?’ Eğer cevabınız ‘Hayır’ ise büyük ihtimalle tutkunuzu bulamadınız. Eski bir söz vardır: Eğer hedefiniz zengin olmaksa büyük ihtimalle başaramayacaksınız, ama tutkunuz olan birşeyi yaparsanız para sizi bulacaktır.

Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin! Çalışma saatleri (9:00 – 18:00) arasında, +90 (212) 243 7991 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilir ya da [email protected] adresine e-mail göndererek sorularınızı doğrudan bize iletebilirsiniz; ya da iletişim bilgilerinizi aşağıya bırakın size anında dönüş yapalım.

Cloudnames, dijital kanallarda yeni satışlara veya potansiyel müşterilere ve görünürlüğe dönüşen bir web sitesi olan dijital bir iletişim stratejisi geliştirmenize yardımcı olur!

2. Başarılı Girişimcilerde Eğlence

Başarılı insanlar tüm zor çalışmayı telafi edebilmek için eğlenirler. Kimse çok çalışmadan başarılı olmayı beklememeli! Ama başarılı insanların başarılı olmak için eğlenmenin önemini bildiği ortaya çıktı.

83

Başarılı insanlar yorulmadan uzun saatler çalışma eğilimindelerdir. Yazar bunun sebebinin onların “workafrolics” oldukları ve yaptıkları şeyleri yaparken eğlendiklerini anlatıyor.

80/20 oranı iyi bir çizgidir. Yani işinizin %80’i eğlenceli kalan %20’lik kısım ise ciddi olmalıdır.

3. Başarılı Girişimcilerde Odak

Başarılı insanların belirli bir odak noktaları olur. Odaklanmak başarının anahtarıdır ve spesifik bir alanda uzmanlaşmak için önemlidir. ‘Başarı haritada her noktaya yayılmadan, noktaları azaltarak tek bir şeyde başarılı olmak demektir.’ diyor Richard John.

84

Bir alanı seçip sadece ona odaklanmak yeterli değildir. Öncelikle geniş bir alanı göz önünde tutmalı ardından ilginç bulduğunuz odak alanınıza kadar daraltmalısınız. Sadece bir alanda bile başarılı olmak zorken birçok insanın aklında milyonlarca şey vardır.

4. Zorlu Limitler

Başarılı insanlar kendilerini konfor bölgelerinin dışına iterler. Limitleri zorlamak ve düzenli olarak onlara meydan okumak başarılı insanlar için oldukça sıradan bir durumdur. Kendinizi zorlamak konfor bölgenizden çıkmanızla başlar.

85

Kitapta, St. John kendinizi zorlamanın birçok yolunu listelemiş. Buna örnek olarak, sizi zorlayacak veya meydan okuyacak bir hedef belirlemeniz, bir bitiş tarihi belirleyerek düşünceleriniz üstünde biraz baskı yapmanız, kişisel disiplininizi kullanmanız, diğerlerinden yardım almanız ve sizi ileri götürmeleri için yarışmanız, ya da ihtiyacınız olduğunda hem sizi zorlayacak hem de sizi rahatlatacak harika bir mentor bulmanız gösterilebilir.

5. Fikirler

Başarılı insanlar sürekli yeni fikirlerle gelirler. St. John ‘Fikirler başarının yolunu aydınlatır’ diyor. Başarı sıradan olanın dışında yaratıcı yeteneklerinizin olmasını talep eder. Hatta bazı zamanlarda sanatçı seviyelerinde!
Yazar iyi fikirler bulmak için yardımcı olacak yolları listelemiş. Büyük fikirler günlük problemlerden çıkar, iyi bir gözlemci olun, dinleyin, soru sorun, bir fikri geliştirin, bağlantı kurun, yanlışlar yapın ve lütfen tüm fikirlerinizi yazın!

86

Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin! Çalışma saatleri (9:00 – 18:00) arasında, +90 (212) 243 7991 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilir ya da [email protected] adresine e-mail göndererek sorularınızı doğrudan bize iletebilirsiniz; ya da iletişim bilgilerinizi aşağıya bırakın size anında dönüş yapalım.

[include-page id=’18525′]

6. Başarılı Girişimcilerde Sürekli Gelişim

Başarılı insanlar daima iyiye gelişirler. Kariyerleri, projeleri, ürün veya hizmetleri olsun, devamlı olarak geliştirirler ve belirli şeylerde iyileşirler, ardından daha da iyileşerek en iyisi olmayı hedeflerler.

87

Ayrıca zayıf noktalardansa güçlü olduğunuz noktalara odaklanmak önemlidir. Richard St. John ‘Birşeyde çok iyi olduğunuzda birçok şeyde kötü olabilirsiniz’ diyor.

7. Hizmet

Başarılı insanlar diğerlerine de değer katarlar. Kime hizmet ettiğinizi anlamalısınız çünkü çoğu insan sadece problemlerini nasıl çözeceğiniz ile ilgilenir. Kime hizmet ettiğinizi anladığınızda hangi eşsiz değeri katabileceğinizi de anlarsınız.

88

St. John eğer odağı kendinizden alırsanız ve hizmet ettiğiniz kişilere yöneltirseniz kendinize finansal bir başarı kazandırırsınız diyor. Sevdiğiniz şeyi yapın ve sonunda finansal başarıyı yakalayın.

8. Başarılı Girişimcilerde Azim

Başarılı insanlar başarısızlığa dayanıklıdırlar. Bir gecede başarılı olmayı beklemeyin. St. John başarılı insanlarla ropörtajında birçoğunun başarıya ulaşmalarından önce 10 veya daha fazla yıl çok fazla çalıştıklarını gözlemlemiş.

89

Başarısızlık kaçınılmazdır. Başarısızlığa nasıl tepki verdiğiniz başarı ve gerçek başarısızlık arasındaki fark olabilir. St. John’a göre bu sizin okulunuz veya cenazeniz olabilir. Başarılı insanlar için doğru seçim başarısızlığı bir vasıta olarak kullanmak ve buradan inşa etmeye başlamaktır.

Cloudnames’te ne yapıyoruz?

CNcanhelp-300x269Cloudnames, Online platformda en iyisi olmanız için gereken her şey için size yardım edebilecek bir dijital ajanstır. Dijital stratejinizi, web sitesiniz, sosyal medya hesaplarınızı, dijital pazarlama çalışmalarınızı, satış ve pazarlama otomasyonunuzu ve bunun gibi tüm karmaşık teknik detayları sizin yerinize yönetebilir, gelirinizi artıran etkili bir büyüme adına size yardımcı olabiliriz.

Web sitenizin yönetimini devralıyor ve düzenli aralıklarla güvenlik ve güncelleştirilmesini de sağlıyoruz. Bununla birlikte, Arama Motoru Optimizasyonu, Arama Motoru Pazarlaması, Sosyal Medya Pazarlamanın, gibi ihtiyacınız olan tüm dijital pazarlama çalışmalarını sizin için yönetebiliriz.

Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin! Çalışma saatleri (9:00 – 18:00) arasında, telefon numaramızdan +90 (212) 243 7991 bizimle iletişime geçebilir ya da e-mail ile sorularınızı doğrudan bize iletebilirsiniz: [email protected] ya da iletişim bilgilerinizi bırakabilirseniz size anında dönüş yapabiliriz.

Cloudnames, dijital kanallarda yeni satışlara veya potansiyel müşterilere ve görünürlüğe dönüşen bir web sitesi olan dijital bir iletişim stratejisi geliştirmenize yardımcı olur!

İlginizi çekebilecek diğer makaleler

Sosyal Medya ve dijital pazarlama ile ilgileniyorsanız lütfen blog sayfamızı takip edin. Sizce işletmenizi küreselleştirmede Facebook en doğru kanal mı? Lütfen yorum köşemizden bizi bilgilendirin ve aşağıdaki ikonu tıklayarak makalemizi arkadaşlarınızla paylaşın. Unutmayın, paylaşmak önemsemektir!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!