Facebook ile Global Olmak

Facebook ile Global Olmak

Yakın zamanda Facebook “ Facebook ile Global Olmak (2016) ” başlıklı uluslararası rehberini yayınladı. Tüm pazarlamacılara bu rehberi indirmelerini öneriyoruz. Çok önemli kullanıcı verileri sağlıyor ve uluslararası dijital trendleri tanımlamaya yardımcı oluyor. Dolayısıyla bu rehber, özellikle dünya çapında yüksek erişimi amaçlıyorsanız, tüm dijital pazarlama stratejinizi geliştirirken yararlı olacaktır.

“ Facebook ile Global Olmak ” rehberinde tanımlanacak uçsuz bucaksız boyutlarda bilgi bulunuyor. İşletmenizin küresel kampanyaları için Facebook’u en faydalı olacak şekilde kullanabilmenizi sağlayacak en etkili yolların altını çizdik. Cloudnames, Norveç, Türkiye ve İngiltere dahil birçok ülkede farklı müşterilere hizmet veriyor dolayısıyla bu bilgiler bize oldukça fayda sağlıyor.

Mobil ve Kullanıcı Dostu

Facebook’u bu kadar eşsiz yapan şey, kişilerin bu platformu kullanma sebebinin genellikle arkadaşları, aileleri ve değer verdikleri şeyler hakkında yenilikleri keşfetme fırsatını sunması. Reklamlar hem masaüstünde hem de mobil cihazlarda bu hikayelerin yanında görünüyor. İnsanlar yeni ürünler öğrenmeye açık oldukları ve yeni keşifler yapmaya meraklı oldukları için, Facebook markanız veya işletmeniz için reklam verebileceğiniz mükemmel bir alan.

Tüketici Davranışları, facebook ile golbal olmak

Cloudnames’de biz kendimizi çoğu zaman müşterilerimize web sitesi ve tüm dijital pazarlama faaliyetleri için mobil uyumlu tasarımlar ile ilgili dil dökerken buluyoruz. Reklamverenler de Facebook gibi pazarlama, ölçüm ve satın alma deneyimlerini mobile adapte etmeliler.

İlk elden tüketicilerin, akıllı telefon, tablet veya internete bağlanabilen herhangi bir taşınabilir cihazdan alışveriş veya arama yapmayı tercih ettiklerini biliyoruz. Pazarlamacıların mobil uyumlu olarak keşfi ve satın almayı sağlayacak daha yaratıcı seçenekleri daha büyük fırsatları var. Mobil ve masaüstü reklamları ayrı ayrı test etmeniz gerektiği ve her ikisi içinde özel bir bütçe belirlemeniz gerektiğinde kanaat getiriyoruz.

Cloudnames, dijital kanallarda yeni satışlara veya potansiyel müşterilere ve görünürlüğe dönüşen bir web sitesi olan dijital bir iletişim stratejisi geliştirmenize yardımcı olur!

Cloudnames’te de biz; daha ucuz ve diğer sosyal medya ağlarına göre daha etkili olduğu için Facebook’u ana pazarlama kanalımız olarak kullanıyoruz. Ayda 1.7 milyar aktif kullanıcısıyla – bu da dünya nüfusunun beşte biri ne denk geliyor-, Facebook müşterileriniz nerede olursa olsun onlara ulaşmanıza yardım ediyor. Neredeyse 50 milyon işletme Facebook’u müşteri bulmak için kullanıyor. Hayranları veya takipçilerinin %30’u ise diğer ülkelerden.

Yeni pazar ve yeni müşterilere erişmek için daha iyi bir zaman olmamıştı. Bu rehberi Facebook’un gücü ile işletmenizin fırsatlardan yararlanmak amacıyla kullanmanızı dileriz.

Çevrimiçi Satış Rakamlarında Büyüme

Bu rehber çok önemli bazı istatistikleri göz önüne seriyor; Örneğin 2012’de 2.7 milyar insan İnternete bağlandı. 2018’de bu rakamın %30 büyümesi bekleniyor. Bu da 3.83 milyar kişiye büyümesi anlamına geliyor. Dünyada 900 milyondan fazla insanın en az bir uluslararası sosyal medya bağlantısı olduğunu biliyor muydunuz? Bu etkileyici biçimde yüksek!

Sadece bu da değil, küresel olarak bağlı insanlar doğal olarak küresel müşteri haline geliyorlar. Facebook dünya çapında 429 milyon insanın sınır ötesi e-ticarete katıldığını bunlardan 361 milyonunun uluslararası seyahat edenler olduğuna dikkat çekiyor. Bu dijital endüstriyel devrim değil mi?

Eğer tüm bu veriyi dikkate alırsak, küresel olma amacında olan birçok işletme ve kişi, Facebook gibi dijital platformları kullanarak bunu başarabilir. Bu sürece biz: Dışarıda eski içeride yeni! diyoruz. Bu rakamlar geleneksel reklamcılığın öldüğünü gösteriyor. E-ticaret esasında, çevrimiçinde markalaşma ve sonucunda da satın almalar anlamına geliyor. Dünya çapında işletme sahipleri dijital pazarlama vagonuna hemen şimdi atlamalı!

Facebook pazarlaması ile küresel marka olmak, facebook ile global olmak

Facebook’un en iyi uygulamaları gibi rehberin önemli kısımlarını vurgulamadan önce bu linke tıklayarak kendi rehberinizi indirebilirsiniz.

Bu belge Facebook tarafından sizin ve benim gibi kullanıcılara Facebook’un işletmenizi büyütenize nasıl yardımcı olabileceğini keşfetmeniz için hazırlanmıştır. Belki de şimdi Cloudnames hizmetleri hakkında övünmenin tam zamanı!

Pazarlamacıların yaptığı çoğu şey kolay değildir. İşletmenizi tam anlamıyla dijital ve küresel yapmak için, deneyim, know-how, zaman, efor ve para gerekir. Bu konuda size yardımcı olabilmemiz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Sınır ötesi Kampanyalar

Facebook’a bu konuda katılmamız gerekir; “Sınır ötesi kampanyalarınızı düzenlemek için hiçbir zaman erken değildir.” Cloudnames’de biz, dünyadaki üç farklı bölgeyi hedefliyoruz. Bunlar İngiltere, İskandinavya ve Türkiye(başlıca). Herhangi bir kampanyaya başlamadan önce, rakipler ve hedef kitle segmentinde birçok araştırma yapıyoruz.

cloudnames, facebook ile global olmak

İster tasarımınızı, ister müşteri kitlenizi test edin, metodlarınız hakkında veri ve içgörüler ne diyor diye denemeler yapmaya değer. Bu uzun vadede para biriktirmenizi sağlar ve size daha iyi potansiyel müşteriler verir.

Ayrıca reklam kampanyalarınız ve yaratıcı tasarımlarınızı mobil için test etmeyi unutmayın. Daha önce de belirttiğimiz gibi, web sitenizi optimize etmeyi ve mükemmel mobil satın alma deneyimi sunmayı hedeflemelisiniz. Facebook’a şu konuda katılıyoruz, koşturmaca içinde olan kitlenize de tasarımınızın uyduğundan emin olmalısınız.

Cloudnames, dijital kanallarda yeni satışlara veya potansiyel müşterilere ve görünürlüğe dönüşen bir web sitesi olan dijital bir iletişim stratejisi geliştirmenize yardımcı olur!

Doğru insanları hedefleme

Facebook’un yeni hedefleme özelliği ile, yapmanız gereken tek şey var olan müşteri listenizi yüklemek (yada yüksek potansiyeli olan müşteriler) daha sonra Facebook size yabancı pazarlarda listenizdeki kitleye benzer olan en yakın kullanıcıları bulur.

cloudnames, facebook ile global olmak

Bu marka bilinirliği sağlama ve pazarlama yönünden oldukça kullanışlı.

Facebook’un rehberi tüm reklamverenlerin bilmesi gereken küresel kampanyalarda hedefleme yaparken göz önünde bulundurmanız gereken 6 şeyi açıklıyor:

  • Yer: Ülke, bölge, posta kodu veya işletmenizin yakınlarındaki bölgeleri hedefleyin.
  • Demografi: Reklamınızı görmesi gereken kitlenin yaşı, cinsiyeti, ilgi alanları hatta konuştukları dile kadar seçim yapabilirsiniz.
  • İlgi alanları: Müzik, filmler, sporlar, oyunlar, alışveriş ve buna benzer alanlar ile marka ve mesajınızı gösterecek doğru kişileri bulmak için yüzlerce kategoriden seçiminizi yapın.
  • Davranışlar: En iyi müşterilerinizi alışveriş davranışlarına, kullandıkları telefon, ev veya araba arayıp aramadıklarına göre bulun.
  • Bağlantılar: Sayfanızı veya uygulamanızı beğenen kişilere ve arkadaşlarına erişin.
  • Bağlantı Hızı: Slideshow reklamları için ideal olan düşük bağlantı genişliği alanındaki kişilere erişin

Farklı kitlelere odaklanmayı da test etmelisiniz. Doğru insanlara şunlara bakarak ulaşabilirsiniz:

Özel Kitleler: İşinizi halihazırda bilen insanların bir listesine sahipsiniz. Özel Kitleler ile aynı insanları Facebook üzerinden kolaylıkla hedefleyebilir, özelleştirilmiş mesajınızı veya görselinizi gösterebilirsiniz.

Benzer Kitleler: İşinizi halihazırda seven insanlarla aynı karakteristik özelliğe sahip olanlar ile bir kitle oluşturun.

Kitle Ağı: Facebook’un Kitle Ağı reklamında, mobil uygulamalar ile aynı Facebook’ta kullandığınız hedefleme ve ölçme araçları ile hazırlayabilirsiniz. Böylelikle reklam erişim alanınızı Haber Akışından insanların olduğu heryere taşıyabilirsiniz.

Yerleştirme Optimizasyonu: Hedef kitlenize erişin ve Facebook, Instagram ve Audience Network performanslarını gerçek zamanlı optimize edin. Reklamlarınızın erişimi ve performansını geliştirme için harika bir yol.

Video Reklamları

Reklamınızın yapması gereken ilk şey, Dikkat çekmek! Bu insanları mesajını okumak için sayfanızda aşağı inerken onları durdurmak anlamına geliyor. Videoların görsellerden daha etkili olduğu doğru. Facebook’un en iyi özelliği ise video yüklemede 360 özelliğidir. Bu izleyicilere daha sürükleyici bir deneyim sunarak video ile etkileşimlerini değiştiriyor. Daha fazlasını buradan öğrenebilirsiniz. 360video.fb.com

Facebook video reklamınız için en iyi olabilecek taktikleri görselleştirmiş.

goingglobalwithfb, cloudnames, facebook ile global olmak

Link Reklamları

Link reklamları oldukça önemli. Cloudnames’te biz link reklmalarını web sitemize daha fazla trafik çekmek için kullanıyoruz. Aynı metodu müşterilerimiz için de kullanıyoruz, çünkü ister satın alma olsun ister daha fazla ürün bulma veya siteyi ziyaret etmek olsun, amaç insanların Facebook link reklamlarına cevap vermesi ve harekete geçmesidir.

Link reklamları bize takipçilerimizin Haber Akışlarına uygun büyük, kalın harfli ve güzel paylaşımlar hazırlamamızı sağlıyor. Bir kampanyayı, paylaşımı ve reklamı başarı getirmesi için bir eyleme çağrı düğmesi koymanız yeterli. Okuyacak ve keşfedecek daha birçok bilgi var. Daha fazlası için Facebook’un Rehberini bu linkten indirebilirsiniz.

Ama, potansiyel müşteri sayınızı artıracak bir tane daha çok önemli konuya değineceğiz. Bu da Potansiyel Müşteri Reklamları.

Potansiyel Müşteri Reklamları (Lead Ads)

Potansiyel Müşteri Reklamlarınızda istediğiniz kadar yaratıcı olabilirsiniz; isterseniz video ekleyebilirsiniz, eyleme çağrı butonunuzu reklamınıza uygun düzenleyebilir, form doldurma sürecini iletişim detaylarında otomatik olarak e-mail adresini vererek daha hızlı ve kolay hale getirebilirsiniz. Hatta CRM stratejinizi iyileştirmek için Potansiyel müşteri reklamınızı özel kitleleriniz ile birleştirebilrsiniz. Özellikle markanızı duyurmak veya ilgili kişilere göstermek veya yakın kitlenize (ilgi gösteren kişilere benzer kişiler) mesajınızı vermek istediğinizde kesinlikle buna değer.

Tüm bu bilgi yayınlanan bu rehberde mevcut. Facebook’un müşterisi olarak biz bu platformu dünya çapında pazarlamacı ve reklamcılar için bu kadar kullanışlı hale getirdikleri için Facebook’a teşekkür ediyoruz.

Cloudnames’te ne yapıyoruz?

CNcanhelp-300x269Cloudnames, Online platformda en iyisi olmanız için gereken her şey için size yardım edebilecek bir dijital ajanstır. Dijital stratejinizi, web sitesiniz, sosyal medya hesaplarınızı, dijital pazarlama çalışmalarınızı, satış ve pazarlama otomasyonunuzu ve bunun gibi tüm karmaşık teknik detayları sizin yerinize yönetebilir, gelirinizi artıran etkili bir büyüme adına size yardımcı olabiliriz.

Web sitenizin yönetimini devralıyor ve düzenli aralıklarla güvenlik ve güncelleştirilmesini de sağlıyoruz. Bununla birlikte, Arama Motoru Optimizasyonu, Arama Motoru Pazarlaması, Sosyal Medya Pazarlamanın, gibi ihtiyacınız olan tüm dijital pazarlama çalışmalarını sizin için yönetebiliriz.

Cloudnames, dijital kanallarda yeni satışlara veya potansiyel müşterilere ve görünürlüğe dönüşen bir web sitesi olan dijital bir iletişim stratejisi geliştirmenize yardımcı olur!

İlginizi çekebilecek diğer makaleler

Sosyal Medya ve dijital pazarlama ile ilgileniyorsanız lütfen blog sayfamızı takip edin. Sizce işletmenizi küreselleştirmede Facebook en doğru kanal mı? Lütfen yorum köşemizden bizi bilgilendirin ve aşağıdaki ikonu tıklayarak makalemizi arkadaşlarınızla paylaşın. Unutmayın, paylaşmak önemsemektir!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!