Yeni Dönem Domain Uzantıları İşinizi Büyütüyor

Alan Adları önceleri akılda kalacak kadar etkili olmamışlardı. Fakat şimdi, yeni alan adı uzantıları internet üzerinden işinizi büyütmeniz için hiç beklemediğiniz fırsatları size sunabilir.

Eskiden alan adları tekdüze uzantılar içermekteydi. Bunlar genellikle .com, .co.uk, .net gibi hepimizin aşina olduğu tarzdaydı.

Ama bunlar artık geride kaldı! Artık elimizde .ninja’dan .shoe’ya kadar 1900’den fazla seçenek bulunuyor. Eğer hala .com, .co.uk gibi alan adı uzantılardan oluşan bir isim almakta zorlanıyorsanız herkesin aklında kalacak ve markanızı daha ileriye taşıyacak yeni isimlerden birini alabilirsiniz.

 

[include-page id=’18525′]

 

Akılda Kalıcı Olan Daha Başarılıdır

Markalar ve ürünler insanlarda çeşitli şekillerde çağrışım uyandırır. Markalar bunu yapmak için reklamlara ve hedef kitlelerinde farkındalık yaratabilecek tanıtım çalışmalarına çok büyük miktarlarda yatırım yaparlar ve bu da çok fazla enerji ve maliyet gerektirir. Tabi ki iyi bir isim insanların aklında kalıcı olmak zorunda ve yeni alan adı uzantıları bu konuda bizim imdadımıza çok iyi bir şekilde yetişiyor. Düşünün “www.fatihdekor.com” ya da “www.fatih.dekor” mu daha iyi? Böylelikle daha anlamlı isimler oluşturabilir ve hedef kitlenizde farkındalık yaratabilirsiniz.

 

 

 

Google öncelik sıralamasını yaparken önce alan adı isminden başlamaktadır. Böylelikle bu gibi uzantısı olan isimler ön sıralara diğer rakiplerinden daha önce çıkacaktır.

 

İleride Herkes Böyle Yapacak

Örnek verecek olursak books.amazon, search.google, galaxy.ford gibi uzantılar şu anda internette bulunuyor. Büyük markaların çoğu zaten bu gibi alan adı uzantılarını almaya başladılar ve zamanla kullanıcılar bu gibi isimlere alıştıkça bunlar birer norm haline gelecek ve gelecekte firmaların değerine değer katacaktır.

 

Siz de işletmenize ya da kendinize özel Alan Adları bulmak ve hemen sahip olmak için tıklayın!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!