Bir Pazarlama Kanalı Olarak Linkedin

Bir Pazarlama Kanalı Olarak Linkedin

Bir Pazarlama Kanalı Olarak Linkedin işinizi ya da markanızı pazarlamak için kullanabileceğiniz en iyi sosyal medya araçlarından bir tanesidir. Hedefi iş kurumları arasındaki ve profesyoneller arasında iletişim sağlamaktır. Bunun yanı sıra Linkedin iş çevrenizi genişletmek ve şirketinize yeni çalışanlar kazandırmak için mükemmel bir sosyal ağdır.

Linkedin’in özellikleri ve fonksiyonları çok değerlidir. Dünya üzerindeki şirket profesyonellerinden kurulan iletişim ağıdır ve yeni iş bağlantıları edinmek için biçilmiş kaftandır. Linkedin sayesinde sektörlerin ileri gelenlerinden, çalışan elemanlara kadar günlük hayatta karşılaşmayı ummadığınız insanlarla iletişim kurulabilir.

Bu yazı sosyal medya pazarlamasıyla ilgili bilgiler de içeren “Dijital Pazarlama” Kılavuzumuzdan alınmış bir bölümdür. Dijital Pazarlama rehberimizi indirmek için tıklayınız.

[include-page id=’18525′]

 

 

KENDİ İLETİŞİM AĞINIZI KURUN

Linkedin profesyonelleri bir biçimde bir araya getiren platformdur. Potansiyel müşterilerinizle tartışma platformlarında bağlantı kurabilir ve en önemlisi ağızdan ağıza pazarlama ile değerli bağlantılar elde edebilirsiniz.

Linkedin’i aktif kullandığınızda etkili bir marka kişiliğiniz olur. Bu da sempatinizi, markanızı ve hedef kitlenizle aranızdaki güveni artırır.

Markanızı nasıl ileriye taşırsınız? İş adamları ve yöneticiler güvenilirlik geliştirmenin ne kadar önemli olduğunu çok iyi bilirler. Böylece, küçük beyin fırtınaları ya da ilginç içerikler bir şeylerin başlamasına ön ayak olabilir.

BLOG TANITIMI

İş hedefleriniz ne olursa olsun her insanla iletişime geçebileceksiniz. Siz işe alım teklifleri sunabilir, uzmanlardan bilgi alabilir ve kalabalık gruplarda bilgi paylaşımı yapabilirsiniz.

Biz size tanıtımınız için Linkedin Blog aracını kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Müşterilerinizden tavsiyelerini talep edebilirsiniz. Bu sayede işletmenizin tanıtımına katkıda bulunur ve itibarınız gelişir böylece yeni müşteriler kazanacaksınız.

 

YÜKSEK DÖNÜŞÜM ORANLARI

Biz Linkedin aracılığıyla oluşan yüksek dönüşüm oranlarını takdir ediyoruz. Esasen sosyal medya araçlarını kullanarak markanızı kişileştiriyoruz.

Artık parlamak ve iyi izlenim bırakmak tamamen size kalmış. Siz bu işi doğru yaparsanız, her türlü işletmelerin ve müşterilerin ilgi odağı olacaksınız.

[include-page id=’18540′]

 

ARAMA MOTORU

Linkedin’in en kullanışlı özelliklerinden biri, profil bilgilerinizin arama motoru içeriklerinde görülebiliyor olmasıdır. Yani markanız ya da işletmeniz arama motorlarında araştırıldığı zaman, Linkedin profiliniz üst sıralarda olacak ve markanızın bilinirliğini yaymak kolaylaşacaktır.

Daha çok kaliteli içerik oluşturmak markanızı destekler. Daha çok destekle, daha büyük topluluklara ulaşacak, arama motorundaki başarı sıralamanıza yansıyacaktır.

 

LINKEDIN REKLAMLARI

Linkedin reklamları  ile işinizi dünya üzerindeki 300 milyon profesyonel Linkedin kullanıcına pazarlayabilirsiniz. Bu da sizin hedef kitlenizi geliştirmenizi kolaylaştırır ve zengin müşteri deneyimi kazandırır. Bir pazarlama kanalı olarak LINKEDIN oldukça efektif sonuçlar sağlayabilir.

Linkedin reklamları ile hedef kitle seçimi açısından için güçlü seçeneklere sahipsiniz. İş ünvanı, fonksiyon, endüstri, şirket büyüklüğü, kıdem, yaş, cinsiyet ve diğer yararlı seçenekleri seçerek hedefinizi oluşturabilirsiniz.

 

 

Linkedin mevcut uygulamasıyla birlikte diğer sosyal medya mecraları gibi oldukça kolay bir kullanım sağlıyor. Bir pazarlama aracı olarak linkedin, düşünüldüğünde bu kadar yaygın kullanılması ve hedef kitleye yönelik kullanıcı profili ile önemli bir sosyal medya aracı olarak kullanılabilir.

Cloudnames yardım edebilir

Cloudnames, dijital pazarlama hakkında ihtiyacınız olan her şeyde size yardımcı olabilir. İnternet üzerinden daha çok gelir elde edebilmenizi sağlayacak, web sitesi, dijital pazarlama ya da diğer tüm karmaşık teknik detayların sizin için yönetimini devralabiliriz. Böylelikle siz de şirketinizin ana faaliyetlerine odaklanabilirsiniz.

Sadece mobil uyumlu modern bir web sitesi tasarlamıyoruz, müşterilerinizin de talepleri doğrultusunda hizmetler de sunuyoruz. Bunun yanında web sitenizi yönetiyor ve düzenli aralıklarla güvenliğini sağlama ve güncelleştirme de sağlıyoruz.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Arama Motoru Pazarlaması (SEM), Sosyal Medya Pazarlaması (SMM) ve diğer tün dijital pazarlama aktivitelerinizin yanında web sitesi ve e-mail pazarlamanın da yürütülmesini üstlendiğimiz bir online pazarlama hizmeti sunuyoruz.

Bizimle irtibat kurmak için lütfen iletişim adreslerinizi bırakın!

[include-page id=’18540′]

 

Cloudnames olarak sloganımız “paylaşmak önemsemektir”; bu yüzden Sosyal Medya Pazarlama’da başarılı olmanız için bilmeniz gereken her şeyi içeren bir rehberi sizinle paylaşıyoruz. Ücretsiz bir kopyasını buradan elde edebilirsiniz.

 

Diğer Bağlantılı Makaleler

Sosyal Medya pazarlaması ile ilgili daha çok şey öğrenmek isterseniz, lütfen blogumuzu takip edin. Twitter’ı nasıl kullanıyorsunuz ve yenilikler sonrasında ile birlikte nasıl kullanmayı düşünüyorsunuz? Yorum kısmına yazarak hem bizi hem de çevrenizdekileri bilgilendirin. Unutmayın!! Paylaşmak, umursamaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!