Star Wars Temalı En İyi 10 Reklam

Star Wars Temalı En İyi 10 Reklam

Star Wars, herkesin kendini özdeşleştirebildiği nadir markalardan biridir. Filmi görmeseniz bile, filmde geçen ışın kılıcından ya da Darth Vader karakterinden haberdarsınızdır. Elbette bu bilinirlik bir çok firmayı pazarlama kampanyalarında Star Wars temalarını kullanmaya sürükledi. Bunların en iyilerini sizin için derledik!

PS4 – Savaş cephesi

İlk Battlefront oyunu raflarda yerini bulduğunda çoğumuz birer küçük çocuk sayılırdık. Filmlerdeki her bir grubun ve aracın da yer aldığı devam filmi, bir öncekinden daha fazla gişe yapmıştı. Arkadaşlarımızla saatlerce bu oyunu oynadık, özellikle Tatooine kahramanları, kötü adamlara karşı şeklinde. Elbette bize geçmişi de hatırlatmasının yanında PS4’ü, Battlefront oyunuyla tanıtmaktan daha iyi bir yok düşünemiyoruz.

 

[include-page id=’18540′]

 

Duracell – Noel Sabahında Savaş

Işın kılıçları Jedi Order’ın geleneksel silahlarıdır. Sitth’lerin çoğunun Jedi’lardan nispeten daha uzun zaman önce kullanmaya başladıkları bu ışın kılıçlarının plazmadan olan bıçak ağzı, kristal tarafından sağlanan sınırsız güçte enerjiye sahip. Elbette ki bir pili tanıtmanın sınırsız güçte bu ışın kılıçlarıyla yapmaktan daha iyi bir strateji yok herhalde!

 

Toys “R” Us – Ben senin babanım

Sadık bir Star Wars fanı olan biri için çocuğunun Star Wars’a olan ilgisizliği rahatsızlık yaratabilir. Merak etmeyin, Toys”R”Us’a bir gezinti “karanlık tarafa gel – sana kurabiyelerimiz var”dan daha iyi bir etki yaratacaktır.

 

Walmart – Yeni Nesil Uyanıyor

Genç jedi öğrencilerinin (padawan) Staw Wars ile ilgili doğru eğitimden geçmeleri gerekiyor, yoksa karanlık tarafa geçebilirler. Neyse ki Walmart bunun farkında ve bu yüzden Star Wars ile ilgili ihtiyacınız olan her şeyi siz müşteriler için bir araya getirmiş.

 

 

HP – Ses savaşları

Elbette ki herkes imparatorluk marşını bilir, müzik olmadan Star Wars sıkıcı olabilirdi. İmpartorluğu yürütürken her iyi bir pilotun çok yönlü gemiye ihtiyacı var, ve HP size Kessel Run ile 3.26 ışık yılından daha az sürede yapmanıza izin veriyor.

 

Volkswagen – İntikam Alıyor

2012 Passat reklamı için Volkswagen, evin içinde koşarak güce hükmetmeye çalışan küçük bir Darth Vader’ı kullandı. Bu Star Wars referansı Volkswagen reklamının bir çeşit viral başarı yakalamasını sağladı. Sadece bir kaç hafta içerisinde reklam 30 milyon kişi tarafından izlenmişti.

 

Greenpeace – Jedi’ın Dönüşü

Bu reklamdan sonra büyük ihtimalle Volkswagen, reklamları için Darth Vader’ı kullanmanın kötü bir fikir olduğunu düşünmüştür. Çünkü Grenpeace bunu CO2 emisyon yönetmeliklerini eleştirmek üzere Volkswagen’e karşı kullandı. Sonuç olarak ise, gelmiş geçmiş en iyi reklam kampanyasının ortaya çıktığını söyleyebiliriz.

 

 

BB – 8

Akıllı telefonlarınız aracılığıyla kontrol ettiğiniz droidlerden daha iyisi ne olabilirdi? Tabii ki de bir akıllı telefonlarınızla kontrol edebildiğiniz bir Star Wars droidi! BB-8 tuhaf bir şekle sahip, ve R2D2 kadar popüler olacağı da biraz şüpheli, fakat bu bir star wars droidi ve en güzeli ise holo mesajlarını kayıt altına alabiliyor.

 

Dodge – Dodge Tarafına Geçin

Doğrusu Darth (Dodge deyin buna) Viper liderliğinde Dodge Trooper ordusunu gördüğünüzde pek de söylenecek söz kalmıyor.

 

Star Wars Old Republic Flash Mob

Bir sonraki Star Wars oyununu en iyi şekilde tanıtmanın yolu nedir, elbette ki Times Meydan’ında dünyanın ilk ışın kılıcı düellosundan oluşan bir flash mob ile. Star Wars The Old Republic MMO, fanları için biraz hayal kırıklığı yaratmadı değil, fakat sinemasal ve pazarlama alanında yapmış olduğu çabayı evdik.

 

Bonus: Volkswagen – Dog March

 

Cloudnames yardımcı olabilir

Cloudnames online ortamda en iyi olmanız için ihtiyacınız olan her şeyde size yardımcı olabilir. Dijital hesaplarınızı, web sitenizi, Sosyal Medya Pazarlama ve diğer tüm karmaşık teknik detayların sizin yerinize yönetimini devralabilir, gelirinizi arttırmak üzere etkili bir büyüme adına size yardımcı olabiliriz.

 

Sadece mobil uyumlu modern bir web sitesi tasarlamıyoruz, müşterilerinizin de talepleri doğrultusunda hizmetler de sunuyoruz. Bunun yanında web sitenizi yönetiyor ve düzenli aralıklarla güvenlik sağlama ve güncelleştirme de sağlıyoruz..

 

Arama Motoru Optimizasyonu, Arama Motoru Pazarlama, Sosyal Medya Pazarlamanın yanında, e-mail ve banner reklamları gibi diğer online pazarlama kampanyalarıyla da ilgileniyoruz. Bunun yanında dijital gelir elde etmenizde size yardımcı olacak grafik tasarım, fotoğraf, video gibi diğer usurlar da hizmetlerimiz arasındadır.
Bizimle irtibat kurmak için lütfen iletişim adreslerinizi bırakın!

 

[include-page id=’18540′]

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

 

Sosyal Medya ve teknoloji ile ilgileniyorsanız lütfen blog sayfamızı takip edin. Yeni Star Wars filmini nasıl buldunuz? Lütfen yorum köşemizden bizi bilgilendirin ve aşağıdaki ikonu tıklayarak makalemizi arkadaşlarınızla paylaşın. Unutmayın, paylaşmak önemsemektir!

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!