Google’ın Yeni Ürün Lansmanı

Google’ın Yeni Ürün Lansmanı

Google’ın Yeni Ürün Lansmanı dün yapıldı. Etkinlikten önce yeni Pixel telefonunun özellikleri ile ilgili birçok bilgi basına sızmıştı. Söylentiler doğru çıktı, bu ürün oldukça güzel görünüyor. Bu hayalleri süsleyen telefon, Sanal Gerçeklik (VR) gözlüğü ve wifi yönlendiricisi ile birlikte pazarı yıkıp geçecek. Genel olarak Google ürünleri insanlarla ve cihazlarla etkileşim biçimimizi değiştirecek. En çarpıcı özellikler ise Google Home ve Google Asistanı’nda.

Google’ın CEO’su Sundar Pichai ürün grubunu basın toplantısında (canlı yayın) ilk tanıtan oldu. Google’ın Yeni Ürün Lansmanı büyük yatırımlarına ve Yapay Zeka mükemmeliklerine odaklanarak yaptı. ‘Mobil odaklıdan Yapay Zeka odaklı dünyasına geçiyor yada evriliyoruz.’ dedi. Ayrıca Google’ın yeni Google Asistanını yaparkenki evrilen programlama paradigması vizyonlarını da açıkladı.

Google Asistanı yeni donanım ürünlerinin bir parçası olacak. Google’ın Kişisel Asistanı birçok dışarıdan alınan hizmetlerle gününüzü organize etmenize yardımcı olabilir ve her sorunuza cevap verebilir. Google Asistanı kullanıcılarına doğal konuşma dilindeki sorular için akıllı cevaplarla yardımcı olacak.

Sundar ‘Google herkes için arama motorunu düzenledi’ dedi. Hedefleri Asistan ile her kullanıcı için bireysel bir Google inşa etmek. Asistan her kullanımınızda daha da iyileşiyor, Yapay Zekası sizinle öğreniyor ve kişisel ihtiyaçlarınıza adapte oluyor.

Google Asistanını yapan tüm yapı taşları bilgisayarla öğrenme ve Yapay Zeka teknolojisi ile geliştirildi:

 • Google’ın Bilgi Grafiği’nde 70 milyardan fazla veri var.
 • Sohbeti sürdürebilir kılmak için doğal dil işleme
 • Bilgisayarla çeviri
 • Ses doğrulaması
 • Görsel doğrulama

Her ne kadar basın toplantısı ‘Google tarafından yapılan’ şeylerle ilgisi olsada, donanım ile ilgili geliştirmelere de değinildi. Şovun büyük kahramanı tabi ki Google Asistanı ve yeni donanım ürünlerine nasıl entegre edildiğiydi.

Cloudnames, dijital kanallarda yeni satışlara veya potansiyel müşterilere ve görünürlüğe dönüşen bir web sitesi olan dijital bir iletişim stratejisi geliştirmenize yardımcı olur!

İşte Google’ın Yeni Ürün Lansmanı…

Google Pixel

051Google’ın Yeni Donanım bölümü donanım ve yazılım arasındaki kesişimin ne kadar önemli olduğunu ve Google için ikisini geliştirmenin neden önemli olduğunu anlattı.

Google’ın Yeni Ürün Lansmanı nın en önemli gelişmelerinden biri Google’ın yeni akıllı telefonu Pixel, kamera tümseği olmadan anten çizgileri ve geniş kenarları ile görünüş olarak iPhone 6 ‘ya tıpatıp benziyor. Bu Google’ın baştan aşağı tasarladığı ilk telefon. Önceki Google Nexus telefonları OEM partnerleri tarafından yapılmıştı.

Özellikleri:

 • Google Asistanı olan ilk mobil telefon.
 • DXOmark’a göre en iyi akıllı telefon kamerasına sahip.
 • Pixel sahipleri için Cloud’da limitsiz fotoğraf ve video depolama alanı.
 • 15 dakikalık hızlı şarj ile 7 saat kullanım.
 • Arkaplanda yüklenen, otomatik yazılım güncellemeleri.
 • Pixel, Daydream mobil Sanal Gerçeklik (VR) Gözlüğü için tasarlandı.

Harika görünen, hızlı, güzel ekranı ve mükemmel kamerası olan bir cihaza benziyor. Google’ın geçişi kolaylaştırmak için uygulama ile Apple Iphone kullanıcılarını hedeflediği oldukça açık. Google’ın Apple’a meydan okuduğu aşikar.

Pixel’in, 12.7 cm ve 13.97 cm olarak iki versiyonu var. Renk seçenekleri ise ‘Epey Siyah’, ‘Oldukça Mavi’ ve ‘Çok Gümüş’. 32 veya 128 GB hafıza seçenekleri var. Yeni Snapdragon 821 Quad çekirdek işlemci ve AMOLED ekran ile destekleniyor.

Sunumda bahsedilmeyen tek konu suya dayanıklılık oldu.

Google I/O 2016 Geliştirici Konferansına ilişkin makalemizi buradan okuyabilirsiniz: Google Yapay Zeka Odağını Yükseltti

Cloudnames, dijital kanallarda yeni satışlara veya potansiyel müşterilere ve görünürlüğe dönüşen bir web sitesi olan dijital bir iletişim stratejisi geliştirmenize yardımcı olur!

052Google Home

Google Ev tüm Ev cihazlarınız ve Google Asistanı ile entegre olan küçük, harika tasarlanmış bir hoparlör. Doğal konuşma dilinizle onunla konuşabilirsiniz sizin her sorunuzu yanıtlar ve evdeki cihazları kontrol etmenize yardımcı olur. Favori listenizi oynatmasını isteyebilir, TV’de bir film açmasını isteyebilir veya aydınlatmayı ayarlamasını isteyebilirsiniz. Ayrıca yemek sipariş verebilir, taksi çağırabilir veya bir restauranttan masa rezerve edebilirsiniz. Üçüncü şahıs entegrasyonlara da açıktır.

Bu cihazın büyük arzulanma faktörü var! Google Ev’in müzik, film, dizi ve istediğiniz her şeyi kolaylıkla bulup oynatması büyüleyici.

Daydream View Sanal Gerçeklik (VR) Gözlüğü

053Rahat, kullanımı kolay, yumuşak, esnek ve hafif, takması kolay mikrofiber malzemeden yapılmış. Daydream telefon ve gözlüğün kablosuz otomatik olarak kablosuz bağlanıyor, bağlamak için kabloya gerek yok.

Daydream View Sanal Gerçeklik deneyimini iyileştiren kablosuz kontrol birimi barındırıyor böylelikle kullanılmadığında Sanal Gerçeklik gözlüğünün içinde barındırılabilir.

Google Wifi ve Chromecast

Google ayrıca tekbaşına veya evinizdeki tüm odalara iyi wifi sağlayacak yeni wifi yönlendiricisini tanıttı. Ayrıca Chromecast ürünlerinin yeni versiyonları de tanıtıldı.

Cloudnames’te ne yapıyoruz?

CNcanhelp-300x269Cloudnames, Online platformda en iyisi olmanız için gereken her şey için size yardım edebilecek bir dijital ajanstır. Dijital stratejinizi, web sitesiniz, sosyal medya hesaplarınızı, dijital pazarlama çalışmalarınızı, satış ve pazarlama otomasyonunuzu ve bunun gibi tüm karmaşık teknik detayları sizin yerinize yönetebilir, gelirinizi artıran etkili bir büyüme adına size yardımcı olabiliriz.

Web sitenizin yönetimini devralıyor ve düzenli aralıklarla güvenlik ve güncelleştirilmesini de sağlıyoruz. Bununla birlikte, Arama Motoru Optimizasyonu, Arama Motoru Pazarlaması, Sosyal Medya Pazarlamanın, gibi ihtiyacınız olan tüm dijital pazarlama çalışmalarını sizin için yönetebiliriz.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler

Teknoloji haberleri ile ilgileniyorsanız lütfen blog sayfamızı takip edin. Yapay zeka teknolojisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorum köşemizden bizi bilgilendirin ve aşağıdaki ikonu tıklayarak makalemizi arkadaşlarınızla paylaşın. Unutmayın, paylaşmak önemsemektir!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!