görev yönetimi araçları

Proje Yönetimi Araçlarıyla Organize Olun

Gittikçe artan sayıda şirketin, uygulamalarını ve verilerini bulut temelli sistemlerde depolamalarıyla bulut hizmetleri yeni bir konsept olmaktan çıktı. İşimizi yapmak için Cloudnames’te güvendiğimiz tek bir şey var; o da etkili görev yönetimi araçları. İşte işleri yoluna koymak için size verebileceğimiz en iyi beş tavsiye!

Proje planlama ve takvime sadık kalma zorlu bir mücadele haline gelebilir; özellikle görev ve yapılacaklar listeleri bir çalışma kağıdına yazılıysa ve artık o yazı okunmayacak hale geldiyse. Hatta daha da kötüsü, bu kağıt kaybolduysa!

İş sahipleri ve girişimciler, tüm çalışanlara çoklu kullanım ve mobil uygulama sağlayan proje ve görev yönetimi araçlarına yatırım yapmaya başladılar. Böylelikle çalışanlar ya da ilgili katılımcılar kişisel bilgisayarlardan, tabletlerinden ya da telefonlarından önemli işlerini takip edebiliyorlar.

Hatırlatma listeleri yeterli değil; biz Cloudnames’te işlerin gereği gibi yapılması taraftarıyız. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak üzere sıkı zaman sınırına ve iyi zaman yönetimine inanıyoruz.

[include-page id=’18540′]

Önemli toplantıları unutmak; ya da üzerinde altın değerinde fikirler yazılı kağıt parçasını kaybetmek kadar kötü bir şey yok herhalde. Genel olarak biz her şeyin hatta projelerinizin yanında kendi fikirlerinizin de kayıtlı olması ve yedeklenmesi gerektiğine inanıyoruz!

Fikirlerinizi güvenlik altına alabileceğiniz, zamanınızı efektif yönetebilecek, yakın takip sunabilecek ve iş yükünüzü takımınızın diğer üyelerine aktarabilecek en iyi beş görev yönetimi araçları listesi.

 

İşte Etkili Görev Yönetimi Araçları

 

Trello

“Alt alta sıralanmış uzun e-mail’leri bırakın, tarihi geçmiş spreadsheetleri, artık yapışmayan notları ve projelerinizi yönetmek üzere kullandığınız hantal yazılım programlarını da bırakın. Trello size projeniz hakkında her bir ayrıntıyı bir bakışta görmenizi sağlıyor.” Trello sözüne sadık kalıyor ve projenize ve ekibinize, bununla birlikte iş akışınıza adapte edebileceğiniz bir proje yönetim sistemi size sunuyor.

Trello, kolay kullanım sağlayan özellikleriyle ve kartlarınızı iliştirebileceğiniz düzgün bir panosuyla projeniz hakkında her bir ayrıntıyı görmenizi sağlıyor. Bu yönetim aracı, gelişme listeniz arasında kartlarınızı sürükleyip bırakmanızdan ibarettir. Projenize istediğiniz kadar üye almanızı sağlıyor ve zamanında işinizi güncelleme seçeneğine sahip. Hiç bir şekilde karmaşık bir yükleme ya da kurulum özelliği bulunmuyor.

 

ss 2

 

Trello, çok temel bir tasarıma sahip; yapmanız gerekenleri etkili bir şekilde tamamlamanızı sağlayacak kartlar sizin için hazır bulunuyor. Projenizi paylaştığınız üyelerden anında geri bildirim için yorum gönderiminde bulunabilirsiniz. Kişisel bilgisayarınızdan, Google Drive’dan, DropBox’tan, ya da oneDrive’dan rahatlıkla dosya indirebilirsiniz.

Çok meşgul ve her daim her şeye hazır çalışanlar için ideal bir araç; eğer büyük bir takıma sahipseniz, Trello size yoğun iş akışınızı organize edebilmeniz için fazladan yönetim kontrolü ve “süper-güç” takımı da sağlıyor.

Hesabınıza istediğiniz kadar pano ekleyebilirsiniz, çünkü bu proje yönetimi aracı ÜCRETSİZ! Evet, doğru duydunuz, hiç bir ek ücret bulunmuyor.

BaseCamp

BaseCamp’in vizyonu kesinlikle Cloudnames’in şirket motto’su olan Paylaşmak Önemsemektir ile eşdeğer özellikte. “Basecamp insanları aynı sayfada tutuyor. Rolün ne olursa olsun herkes tek bir hedefte toplanıyor: beraber bir proje tamamlamak.” Kesinlikle de haklılar!

BaseCamp hesabını, deneme süresi dahilinde ücretsiz olarak elde edebilirsiniz. Böylelikle kullanıcılar, aracın harika özelliklerini deneme şansı elde etmiş oluyor. BaseCamp sıradan bir görev yönetimi aracı değil. Kullanıcılarına geribildirim imkanı da sunuyor; toplantıların planlanmasından tarafların son gelişmeleri takip etmelerine kadar, hatta tam anlamıyla şirketinizi bu araç ile yönetmenizi sağlıyor.

BaseCamp, samimi tasarımı ve yalın özellikleri ile size işlerinizi halletmenizde yardımcı olacaktır. Proje yönetiminden bütçelendirme gereksinimlerine kadar sizin düzenli olmanıza imkan vermektedir. BaseCamp her kesim kullanıcıya açık; freelance çalışan da olabilirsin, küçük bir dükkan sahibi de. Herkesin bu aracı efektif şekilde kullanabilme imkanı bulunuyor.

 

ss-1

 

Bulut temelli bu görev yönetimi aracı e-mail’iniz aracılığında, kişisel bilgisayarınızdan, Mac, iPhone, iPad ve Android’den erişim sağlayabilirsiniz. %100 çalışma zamanı kaydı ile etkili ve itimat edilir bir hizmet sözü veriyor. Eğer BaseCamp’i takım ya da grup olarak kullanıyorsanız, işlerinizi daha iyi yönetmek için tek ihtiyacınız olan bir web tarayıcısı ve akıllı bir telefon. BaseCamp her sabah, bir gün önce ne yapıldığına dair açıklayıcı bir yürütme özeti e-mail’i yolluyor.
Etrafta bir çok bu etkileyici aracı kullanmanıza dair öneride bulunacak BaseCamp kullanıcıları bulunuyor. Tasarımcılar, yazarlar, organizatörer, öğretmenler, öğrenciler… Neredeyse her alandan kullanıcılar projelerini gerçeğe dönüştürmek üzere bu harika araçtan faydalanıyor diyebiliriz. Bu çözüm yolu size resmin büyük parçasını, ilerlemekte olanı, bir sonrakini ve kimin ne ile sorumlu olduğunu görmenizi sağlıyor.

 

Asana

“İşinizi İleriye Taşıyın”, Asana proje tasarlamak ve başlatmak için harika bir araç. Bu araç karma görev  yönetimi aracıdır. Asana, işlerinizin kontrol altına almanızda ve projelerinizin günlük takibini ya da çoklu projelerinizi sürdürmenizde yardımcı oluyor.

Bunun yanında grup projelerinden otomatik güncelleme alabiliyor; ve satıcılar, müteahhitler ya da başka ortaklar gibi Asana’nın diğer misafirleriyle de iş birliği yapma fırsatı da sağlama özelliği de bulunuyor.

Görev, proje, karşılıklı konuşma ve gösterge tabloları ile Asana size işinizi başlangıçtan bitişe götürmenizi sağlıyor. Ne kadar ilerlediğinizi takip edebilir, toplantı planı yapabilir ya da direkt olarak Asana hesabınızdan e-mail yollayabilirsiniz. Bu karşılıklı konuşmaları bir görev dağılımına veya e-mail’lerinize aktarabilirsiniz.

Ayrıca, proje başlangıcında ve bitişinde tik atma gibi hoş özellikler de bulunuyor. Böylelikle toplantılarınızı organize edebilir, deadline’larını kaçırmaz ve yeni deadline oluşturabilir ya da diğer üyelere yeni proje görevi tayin edebilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak da bu vermiş olduğunuz görevleri ve proje dahilinde ilerlemenizi takip edebilirsiniz!

 

ss-6

 

Başından son aşamasına kadar tarih sıralaması yaparak ya da ne zaman bitirilmesi gerektiğine göre ya da alt görevler bitmeden proje tamamlanmaması için bir takım zorunluluklar ekleyerek, basit bir yapılacaklar işler listesi tasarlayarak bireysel proje hedeflerinizi şekillendirebilirsiniz.

Görev ya da öğelere istediğiniz detayı ekleyebilirsiniz; bunlar bir takım notlar olabilir, link olabilir, tagler olabilir ya da eğer başkaları ile çalışıyorsanız yorumlar olabilir. Bu araç sizin diğer üyeler tarafından yapılan her tür değişikliği görmenize de imkan sağlıyor.

Bu çözüm yolunun etkililiği, kullanımı hızlandırmak adına ek bağlantı yükleme ve klavye kısayol imkanlarından gelmektedir. Dropbox, Pinterest ve Uber gibi bilinen şirketler kendi projelerini düzene sokmak için Asana’yı kullanıyorlar.

Eğer Asana’da hesabınız yoksa bir göz atmakta fayda var. Asana size 10 kullanıcıya kadar ücretsiz kullanım imkanı sağlıyor.
Asana; DropBox, Slack, Chrome, Okta, Github, Google Drive gibi bir çok program ile entegre edilebilir. Doğrudan web sitelerinden ücretsiz olarak bugün üye olabilirsiniz! Asana’ya bir şans verin ve projenizin ihtiyaçlarını karşılayabiliyor mu bir görün!

 

EverNote

Evernote, inanılmaz şekilde becerikli bir araç. Bu proje yönetiminin aracı: “Emeğinizin çalışma alanı.” Bu aracın sınırsız özellikleri bulunuyor; saniyeler içinde basit notlar ekleyebilir, çoklu projeler için ya da hayatınızda organize etmek istediğiniz ne varsa onun için yeni bir not defteri yaratabilir ve girdiğiniz her şeyi aratabilirsiniz.

Notlar ve not defterleri yaratabilir ve EverNote bunları hızlı bir şekilde kaydedilen toplu bilgileri anlamlı hale getirerek size sunabilir, böylelikle dağınık olan tüm fikirlerinizi bir arada toplayabilirsiniz.

Bu araç, kalemini ve notlarını, belge ve dökümanlarını, dijital hale getirebilirsin. Böylelikle de kaybetmekten endişelenmenize gerek kalmamış olur! Eğer daha büyük projeler ve şirketler için tasarlanmış premium paketini tercih etmiyorsanız bu aracı ücretsiz olarak da kullanabilirsiniz.

Fakat premium paketinin aklınızı uçuracağını söylememiz gerek. Plansız ve düzensiz olmak artık geçmişe ait bir şey olacak, çünkü bu aracı offline olmanız dahilinde de istifade edebiliyorsunuz.

 

evernote görev yönetimi araçları

 

EverNote’un ortak çalışmaya dayalı araçları, muhafaza etmek için daha fazla alan ve ileri arama seçenekleri gibi etkileyici fonksiyonları da bulunuyor. Eğer hayatınızı organize etmek için bir şey arıyorsanız, EverNote göz atabileceğiniz iyi bir yardımcı.

Tüm fikirlerinizi, faturalarınızı, linkleri ekleyebileceğiniz bir not defteri oluşturabilmeye; ataç iliştirilmiş sayfalar ya da satın almak istediğiniz araç gereçler, müteahhitinizin iletişim bilgileri, faturalar, notlar ve proje planları.. Bunların hepsi EverNote sayesinde düzenlenmiş şekilde istediğiniz an erişiminize açık bulunuyor.

Etkinlik düzenlemek için düşündüğünüz mekanların küpürleriyle oluşturulan bir not defteri yaratabilirsiniz; ya da detaylı bir bütçelendirme yapabilir, davetlilerin listesinden tutun katılacağınız diğer davetleri sıralayabilir böylelikle hayatınızı daha iyi kontrol altına alabilirsiniz.

Eğer bu aracı işinizi ya da projenizi yürütmek için kullanmak istiyorsanız tam size göre! Neredeyse her şeyi bu araç ile yürütebilirsiniz.

Bu araç tüm bilgisayar ve Mac bilgisayarlarla ya da diğer el iletişim aletleriyle uyumlu; oluşturduğunuz projeye müdahil olan diğer tüm üyelerle anında ve istediğiniz şekilde iletişim kurmanızda da yardımcı oluyor.
Kolay olarak iletişim kurabilir ve işbirliği yapabilirsiniz ya da gerçek zamanda herkes ile paylaşabilirsiniz. Projeniz dönüştükçe ihtiyacınız olacak olan hızlı ve etkili toplantılarınızı burada yapabilirsiniz. Bu araç, notlarınızı güzel görüntülenen sunumlara dönüştürebilme imkanı da sunuyor. Kısaca isteyebileceğiniz her şey burada!

 

WorkFront

Ürünlerini “İşleri Yoluna Koymanın Kralı Olun” sloganıyla satıyorlar. Bu yönetim aracı yazılım programı ustaca işlerinizi yürütmenizi sağlıyor, yani sadece projelerinizi değil! Bu ayrıca bir çeşit girişim İş Yönetim aracı ki kendisi yaptığınız her şeyi bir çatıda toplayan bulut temelli yönetimler arasında kanıtlanmış en iyi çözümdür

Workfront Pazarlama İş Bulut’u, başlangıç talebinden gönderime, işinizin tüm yaşam döngüsü vasıtasıyla sadece projenizi değil, yaptığınız işi de yürüten tek ve merkezi bir ağ çözümüdür. Bunun yanında bu hizmet entegre edilmiş iş birliği ve görünürlük de sağlamakta, böylelikle istediğiniz bilgi akışını tam olarak istediğiniz zaman erişim imkanı da sağlamış oluyor.

Bu araç türünün tek örneği; hem Pazarlama için ideal, hem de kurum içi ekip için. İş akışınızı yönetmekten yapım sürecine kadar önemli kampanya son teslim tarihlerini yönetmenizde kolaylık sağlıyor.

WorkFront istekte bulunmanıza, çok çeşitli iş şablonu seçmenize, ekibinizin diğer üyelerini dahil etmenize, onay ve takip gelişimine olanak sağlıyor, böylelikle sizi kaostan çıkartıp kontrolü elinizde tutmanızda yardımcı olmuş oluyor.

 

görev yönetimi araçları, proje yönetimi araçları

 

Tekrarlayan işleri kolaylaştırma, bireysel iş ve görevleriniz ile kampanya projelerinizi yönetme, hatırlatma, depolama yönetimi ve dijital hale getirilen tüm dosya ve mal varlığı bir merkezi alana yayma ve bunun gibi daha bir çok şey Workfront’un diğer özellikleri arasındadır.

Yöntemin ne kadar etkileyici olduğunu daha iyi görmeniz için denemeniz gerekiyor. Bu proje yönetim çözümünü kullanmaya kalkışmadan önce tüm özelliklerini ücretsiz deneyebileceğiniz bir deneme sürümü talep edebilirsiniz.
WorkFront, yakın zamanda iş ile uyumlu yöntemi kullanmanızda yardımcı olacak yeni bir çözüm olanağı geliştirdi. Çoklu projeler içerisinde hem düzenleme, hem de öncelikllerinizi ayarlayabileceksiniz. Bu aracı gerçek zamanda projelerinizi planlamak, ispatlamak ve yürütmek için kullanmayasınız ki? Kesinlikle bir kere denemeye değer.

 

 

Cloudnames’te ne yapıyoruz

Online platformda en iyisi olmanız için gereken her şey için Cloudnames size yardımcı olabilir. Dijital hesaplarınızı, web sitenizi, Sosyal Medya Pazarlama ve diğer tüm karmaşık teknik detayların sizin yerinize yönetimini devralabilir, gelirinizi arttırmak üzere etkili bir büyüme adına size yardımcı olabiliriz.

Web sitenizin yönetimini devralıyor ve düzenli aralıklarla güvenlik ve güncelleştirilmesini de sağlıyoruz. Arama Motoru Optimizasyonu, Arama Motoru Pazarlama, Sosyal Medya Pazarlama ve ihtiyacınız olan diğer tüm Dijital pazarlama kampanyalarında sizlere yardımcı olabiliriz.

 

[include-page id=’18540′]

İlginizi Çekebilecek diğer Yazılar

Şirket yürütme hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız lütfen blogumuzu takip edin ya da bize iletişim bilgilerinizi bırakın ki sizinle iletişime geçebilelim. Ne tür proje yönetimi araçlar kullanıyorsunuz? Lütfen aşağıya yorum bırakarak bizi bilgilendirin ve aşağıdaki ikonu tıklayarak arkadaşlarınızla paylaşın. Paylaşmak Önemsemektir!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!