iPhone 7 Lansmanı

Apple iPhone 7 Lansmanı

Eylül geldi ve her zaman olduğu gibi Apple sonbaharı yepyeni ürünleri ile kutluyor. Dünya üzerindeki milyonlarca kişi, San Francisco’da sahneye çıkan Apple’ın CEO’su Tim Cook’un yeni Apple iPhone 7 Lansmanı ile birlikte Apple ürünlerinin lansmanını izledi. Ne şovdu ama! Apple cihazlarına sahip olan herkes 13 Eylül’de cihazlarının yazılımını güncelleyebilir.

Her zamanki gibi tanıtımdan önce çift kamera, iPhone 7 ve 7 Plus’ın tasarım görselleri sızdırılmıştı. Küçük priz fişine geçişi, yeni Apple Watch, su geçirmeme özelliği ve yeni ana sayfa düğmesi dedikoduları da dün akşam doğrulanmış oldu.

Ama yine de birçok söylenti dedikodudan ibaretti. Apple’ın daha sonra iPad ve Mac’ler için etkinliği olacak, dolayısıyla gerçek haberler için Ekim ayını bekleyin!

Birçok kişinin etkinlikten önce merak ettiği pazardaki payın ve hisse senedi fiyatlarının düşmesinin ardından Apple’ın tüketicileri ve yatırımcıları etkileyip etkileyemeyeceğiydi. Genellikle yatırımcılar lansmandan sonra hayal kırıklığına uğrarlar, tüketiciler ise yeni ürünleri satın almak için sıraya girerler. Aynı şeyin bu yılda olacağını düşünüyoruz.

Eğer sıraya girmek isterseniz, çevrimiçi siparişler 9 Eylül’den sonra alınacak ve teslimatlar 19 Eylül Pazartesi gününden itibaren başlayacak. Her zamanki gibi Türkiye’de biraz daha beklemek zorundayız.

appleslide2

Yeni kamera sistemi bekleniyordu, ama hiçbir dedikodu detaylı değildi. iPhone 7’nin yeni kamerası inanılmaz görünüyor. Bu bile mevcut telefonunuzu iPhone 7’yle değiştirmenin bir sebebi olabilir. Ayrıca iPhone 7’de çift lens bekleniyordu, ama ikinci lensin 10 katına kadar yakınlaştırmak için kaliteli yazılım sağlayan 2 katı zum lensi olması büyük bir sürpriz oldu.

Yeni kamera sistemi

Yeni kamera sistemi, heyecan verici yeni fotoğraf seçeneklerine izin veriyor. Ünlü fotoğrafçılara göre, DSLR (Dijital tek mercekli yansıtma) kameralardan bile daha iyi.

Gösteri eğlenceli bir girişle, ünlü TV sunucusu James Corden ve Tim Cook’un araba içinde karaoke (Carpool Karaoke) yapmasıyla başladı. Carpool Karaoke’nin yeni bölümleri bu sonbaharda sadece Apple Music’de yayınlanacak. Apple Müzik, sadece bir yılda 17 milyon kullanıcıya erişti. Spotify, Pandora ve Tidal’e meydan okuyor. Apple Music uygulaması harika görünüyor!

Tim Cook, Pharrell Williams ve James Corden, Carpool Karaoke ‘de açılış konuşması yapıyorlar.
Tim Cook, Pharrell Williams ve James Corden, Carpool Karaoke ‘de açılış konuşması yapıyorlar.

Şu ana kadar 140 milyar uygulama AppStore üzerinden indirildi. Bu rakam geçen yıl aynı döneme göre %106 oranında daha fazla. Dün akşamki lansmanda, iPhone ve Apple Watch için de birçok yeni uygulama demoları vardı.

Tim Cook ayrıca Apple’ın DNA’ları ile derinden bağlı olan eğitim için de vakit harcamıştı. Başlangıç seviyesinde Swift (iOS ve Mac uygulamaları geliştirmek için Apple tarafından oluşturulan yeni, güçlü ve kullanımı kolay bir programlama dili) programlama eğitimi eğitimleri oldukça etkileyici.

Cloudnames, dijital kanallarda yeni satışlara veya potansiyel müşterilere ve görünürlüğe dönüşen bir web sitesi olan dijital bir iletişim stratejisi geliştirmenize yardımcı olur!

iPhone 7 Lansmanı

Yeni iPhone, IOS 10’un harika yeni özellikleri ile birlikte geliyor. Lift to Wake (telefonu elinize aldığınızda aktif hale gelmesi), fabrika ayarlarıyla gelmeyen uygulamalar için Siri yetenekleri, Siri öğrenme sistemi ile Yapay Zeka özellikli Hızlı yazma klavyesi, güzel tasarlanmış Haritalar uygulaması ve akıllı ev sistemlerine entegre edilebilen yeni ev kiti ve Home uygulaması.

Beklendiği gibi yeni tasarım nefret edilen anten çizgilerini saklamış. Siyah ve Simsiyah denen yeni renk seçenekleri hazırlanmış. Simsiyah, fazlaca cilalanmış siyah yüzey ile yeni iPhone yüzeyi cam gibi görünüyor. Oldukça güzel!

Yeni A10 füzyon çip %50 hız tümseği ve iki yüksek hız işlemci çekirdeği ve optimize edilmiş iki işlemci de daha iyi batarya ömrü sunuyor. Yeni 6 GPU(Grafik İşleme Ünitesi) işlemcisi aynı zamanda grafik performansında %50 geliştirme sağlıyor. Apple’a göre yeni iPhone’ların batarya ömrü, bir saat daha fazla olacak.

Yeni A10 füzyon çipi büyük performans geliştirmesi sunuyor.
Yeni A10 füzyon çipi büyük performans geliştirmesi sunuyor.

En sonunda, Apple’da diğer rakiplerinin yaptığı gibi piyasaya su geçirmeyen bir telefon çıkardı. Dokunma şiddetini algılama ve Taptic Engine teknolojisi entegre edilerek yeni ana sayfa butonu bir öncekine göre daha hassas hale getirildi.

Retina HD ekran %25 daha parlak ve stereo hoparlör sistemi gelişmiş ses ve ses seviyesi sağlıyor. Ayrıca Apple hafızasını iki katına çıkarıyor ve 32’ den 256 GB’ a kadar model sunuyor.

Yeni tasarımı ve özellikleri için bu resmi iPhone 7 videosuna bir göz atın.

Kamera Geliştirmeleri

Bir önceki versiyona göre yeni kamera sisteminde büyük yenilikler yapıldı. Optik görsel stabilizasyon, 12 Megapiksel sensöre daha fazla ışık alan daha geniş 1.8 diyafram açıklığında lens sunuyor. Ayrıca 7 megapiksel ön kamera daha iyi selfie’ler çekebileceksiniz.

Kameradaki en çekici güncelleme, ISP’ye (Görsel İşaret İşlemcisi) entegre olan Yapay zeka. Vay canına!! Görselleri, insanları, objeleri, arkaplanları vb. analiz eden ve gerçek zamanlı hatırlayan kamera!

7 Plus’ın farklı yakınlaştırma seviyelerinde iki adet lensi var. Biri geniş açı (normal) diğeri ise 2 kat yakınlaştıran mercek. Yeni ISP (Görsel İşaret İşlemcisi) ile arkaplanı bulanık yapan ve harika efektler yaratan yeni portre opsiyonuna sahip olacaksınız. Açıkçası, optik zum merceğine sahip olmak yakınlaştırmak istediğinizde uzun mesafe görselleri geliştiriyor. 10 katı yakınlaştırsanız dahi yazılım ile beraber, ekstra lens olmadan da daha düzgün görsellere sahip olacaksınız.

iPhone 7 Plus daki yeni portre özelliği ile bulanık arkaplan ve inanılmaz görsellere sahip olacaksınız.
iPhone 7 Plus daki yeni portre özelliği ile bulanık arkaplan ve inanılmaz
görsellere sahip olacaksınız.

Apple 7 Plus teknolojisi ile birlikte sadece diğer mobil telefon kameraları ile yaptığı yarışı kazanmıyor; ayrıca gelişmiş DSLR (Dijital tek mercekli yansıtma) fotoğraf makinelerinin de önüne geçiyor. Birçok ünlü fotoğrafçıya göre 7 Plus favori kameraları olacağa benziyor!

Cloudnames, dijital kanallarda yeni satışlara veya potansiyel müşterilere ve görünürlüğe dönüşen bir web sitesi olan dijital bir iletişim stratejisi geliştirmenize yardımcı olur!

Kablosuz AirPodlar

kulaklıklarBeklendiği üzere Apple küçük priz fişini yeni geliştirmelerde kullanmak için bulundurmaya devam etti. Şarj ucu kablosunu da kulaklıklara bıraktı. Bu üç yeni kablosuz kulaklık Beats markası altında tanıtıldı.

Ama asıl haber kablosuz AirPodların 24 saatten fazla kablosuz dinleme deneyimi sunması oldu. Yeni W1 çipi tutarlı, güvenilir bağlantı kurmak için bağlantıyı geliştiriyor, yüksek verim akıllı yeniden çalmayı geliştiriyor. Kızılötesi sensörler kulağınızdayken AirPod’u tanımlıyor. Yani sadece siz dinlemeye hazır olduğunuzda çalıyorlar. Ve kullandığınız aygıt ile otomatik olarak eşleşiyorlar. Kesinlikle sahip olmanız gereken birşey!

Apple’ın Şef Tasarımcısının yeni kablosuz AirPodları tanıtırken bir videosunu bu linkten izleyebilirsiniz.

Apple Watch 2 Serisi

Beklendiği üzere Apple yeni saatlerini de bu lansmanda tanıttı. Orjinal Apple Saati akıllı saat pazarında bir numaraya yükseldi ve Apple’ı bir yıl içinde tüm saat pazarında her pozisyonda ikinci sıraya getirdi!

Yeni saat OS uygulamaları anında başlatıyor. Artık favori uygulamalarınız ve yeni saat arayüzleriniz arasında kolay bir erişim sözkonusu. Ve daha fazlası, daha etkileyici mesaj efektleri, yeni nefes kesici uygulamalar ve yeni el yazısı tanımlayıcısı özelliği.

İkinci Seri saatler standart 50 metreye kadar su geçirmez olacak. Bu da artık endişelenmeden saatiniz ile yüzebilecekseniz anlamına geliyor. Ayrıca yüzerken kalori yakma antrenmanları ile geliyor. Bu özellik tüm saat sahipleri tarafından özlem duyulan ve ikinci seriyi arzu edilen hale getiren bir özellik. Saati su geçirmez yaparken en zorlanılan şey hoparlör olmuşa benziyor. Dolayısıyla Apple hoparlör titreşimleri ile suyu dışarı çıkaran hoparlör tasarladı!

appwatch

Yeni Dual CoreS2 SİP entegre işletim sistemi ile birlikte hız %50 artırıldı, yeni grafik işletim sistemiyle grafik performansı ve yeni ekranla birlikte ekran parlaklığı iki katına çıkartıldı. Ama en çok alkış alan güncelleme GPS üzerinde yapıldı, bu özellik sayesinde koşmaya çıktığınızda telefonunuzu yanına almanıza gerek kalmayacak.

GPS’in saatte kullanımını göstermek için, outdoor yürüyüş aplikasyonu da tanıtıldı. Viewranger aplikasyonu, vahşi doğada vakit geçirmeyi seven herkese yardımcı olabilecek harika bir uygulama. Oldukça arzu edilecek bir ürün olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca saate entegre olan Nike Plus uygulamasını da görmek gerek; kesinlikle sahip olmanız gereken bir uygulama.

Apple Watch’ın ikinci serisine yelen bir diğer heyecan verici materyal seramik. Bu versiyon saatin müthiş görünün parlak beyaz bir versiyonu. Ayrıca Nike Plus temalı bir Apple Watch satın alma şansınız da bulunuyor, müthiş görünmesiyle birlikte Siri’ye çalıştırmasını söyleyerek uygulamayı aktive edebilirsiniz.

Tüm tanıtım için linkteki videoyu izleyebilrisiniz.

Cloudnames’te ne yapıyoruz?

Online platformda en iyisi olmanız için gereken her şey için Cloudnames size yardımcı olabilir. Dijital hesaplarınızı, web sitenizi, Sosyal Medya Pazarlama ve diğer tüm karmaşık teknik detayların sizin yerinize yönetimini devralabilir, gelirinizi arttırmak üzere etkili bir büyüme adına size yardımcı olabiliriz.

Sadece mobil uyumlu modern bir web sitesi tasarlamıyoruz, müşterilerinizin de talepleri doğrultusunda hizmetler de sunuyoruz. Web sitenizin yönetimini devralıyor ve düzenli aralıklarla güvenlik ve güncelleştirilmesini de sağlıyoruz.

Arama Motoru Optimizasyonu, Arama Motoru Pazarlama, Sosyal Medya Pazarlamanın yanında, e-mail ve banner reklamları gibi diğer online pazarlama kampanyalarıyla da ilgileniyoruz. Tüm bunların yanında dijital platformda gelir elde etmenizde size yardımcı olacak grafik tasarım, fotoğraf, video, metin içeriği oluşturma gibi diğer unsurlar da hizmetlerimiz arasındadır.

Cloudnames, dijital kanallarda yeni satışlara veya potansiyel müşterilere ve görünürlüğe dönüşen bir web sitesi olan dijital bir iletişim stratejisi geliştirmenize yardımcı olur!

İlginizi çekebilecek diğer makaleler

Sosyal Medya ve dijital pazarlama ile ilgileniyorsanız lütfen blog sayfamızı takip edin. Siz iPhone 7 Lansmanı ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorum köşemizden bizi bilgilendirin ve aşağıdaki ikonu tıklayarak makalemizi arkadaşlarınızla paylaşın. Unutmayın, paylaşmak önemsemektir!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!