WeekendNewsApps_Blog

Taşınabilir Cihazlarınız İçin En İyi Haber Uygulamaları

Dünya’da neler olup bittiğini takip etmenin bir ihtiyaç olmasına rağmen, bu ihtiyacı gidermek için her geçen gün daha fazla insan gazete almak yerine mobil cihazlarını kullanmayı tercih ediyor. App store ve Google Play de pek çok uygulama mevcut, sizin için önerdiğimiz 5 uygulamayı sıraladık.

Cloudnames olarak, istediğimiz içeriğe istediğimiz zaman ulaşabilme fikrini çok seviyoruz. Akıllı telefonlar ile birlikte geleneksel haber yayma biçimi değişime uğradı, bilgilenmenin ve eğlenmenin en iyi yolu artık amaca uygun uygulamaları kullanmaktan geçiyor.

 

[include-page id=’18540′]

 

iOS 9 İçin Haber Uygulaması

Karşınıza çıkabilecek, iPhone’ununa indirebileceğiniz en ilgi çekici uygulamalarından biri. iOS 9 News uygulamasını ana ekranlara bu uygulamayı getiriyor. “News” uygulaması okumak istediğiniz en son haberleri görebilmenize olanak sağlar. Birçok seçenek içinden ilgi alanınıza göre seçimler yapabilir, görmek istemediğiniz ya da ilginizi çekmeyen bilgi yığınının içinden ilgi alanınızla ilgili konu başlıkları seçip filtreleyebilirsiniz.

 

Bu çekici düzenleme ve yeni özellikleriyle interaktif haber uygulamasını ilgi alanınıza göre kişiselleştirebilirsiniz. Bu uygulama iPhone ya da iPad’inizdeki öykülerle, video veya fotoğraf galerisiyle milyonlarca başlık arasından seçtiğiniz içerikleri ilişkilendirmeye olanak tanır. Aramalarınızı filtrelendirebilir, ilginizi çeken öyküleri/içerikleri bulabilirsiniz; yani asla büyüleyici materyallerden uzaklaşmayacak, buna ek olarak da en iyi özelliklerinden biri olarak içeriklere çevrimdışı da ulaşabileceksiniz. İş hayatı, moda, ekonomi veya ilgi alanınıza giren okumak istediğiniz ne varsa, istediğiniz kaynağa tek bir uygulama sayesinde ulaşabileceksiniz.

 

[Tweet “Haftasonu ilhamı. Haber uygulamalarıyla ilgili tavsiyelere göz atın. #haftasonu #ilham #haberuygulaması @cloudnames_TR https://bit.ly/1JAFCsB”]

 

Digg

iOS News’u sevmezseniz, iOS için tasarlanmış Digg uygulamasını deneyebilirsiniz. Bu uygulama son derece kullanışlı özellikleriyle güvenilir bir haber kaynağı olma özelliğine sahip. Minimalist ara yüzüne aldanmayın, Digg’in sunduğu servisler sizi fazlasıyla tatmin edecek. Makaleleri masaüstü görünümünde okuyabilir ya da Digg’in sunduğu, başlıkların ve görsel içeriklerin rahatça görüntülendiği sade temasıyla görüntüleyebilirsiniz. Ücretsiz bir uygulama olan Digg gerçekten değerli, aramalarınız boyunca filtreleme yapabilir ve daha sonra okumak üzere makaleleri kaydedebilirsiniz.

 

Flipboard

Flipboard önerdiğimiz oldukça kullanışı bir diğer uygulama. Flipboard ne tür içerikler görmek istediğinize dair materyaller seçmeniz için seçenekler sunuyor. İçeriklerde ne görmek istediğinizle ilgili tüm kontrolü size sunuyor ve kendi derginizi oluşturmanız için size fırsat sunuyor. Yapmanız gereken tek şey, ilgi alanınıza uygun başlıkları seçip ayarlamak. Flipboard belki de görsel olarak en iyi ilham veren haber uygulamasıdır, buna ek olarak Facebook, Twitter, Linkedin gibi diğer sosyal medya ağlarından içerikler paylaşabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey hangi platforma bağlanmak istediğinize karar verip moda, politika, teknoloji gibi içerik kategorilerini seçmektir.

 

[include-page id=’18540′]

 

Zinio

Zinio cüzzi bir ücret ödeyerak alacağınız ama paranızın karşılığını alacağınız bir uygulamadır…Görsellerin üzerinde önemle durulduğundan dolayı, ilginç görsellerle karşılaşacaksınız. New Scientists, The New Yorker gibi sevdiğiniz yayınlara tek bir platform üzerinden ulaşma şansına sahip olacaksınız. Makaleleri keşfedebilir, satın alabilir, kütüphanenize kaynak olarak ekleyebilir ya da sevdiğiniz makaleleri daha sonra okumak üzere işaretleyebilirsiniz.

 

[Tweet “Taşınabilir cihazlar için önerdiğimiz 5 harika uygulamaya göz atın. #haftasonu #ilham #haberuygulaması @cloudnames_TR https://bit.ly/1JAFCsB”]

 

Zite

Zite, bakması güzel bir uygulama olup. Arzu ettiğiniz başlıkları en sevdiğiniz haber platformlarından seçebilir ya da alternatif olarak sizin okuma alışkanlıklarınıza ve geçmişinize dayalı materyal tabanlı önerileri seçebilirsiniz. Aynı zamanda içeriğe göre arama yapma seçeneğine sahipsiniz böylece sadece ilgilendiğiniz başlıklara ait içeriğe erişebilirsiniz. Bu kaliteli ve kullanımı basit uygulama şu aralar ücretsiz sunulmaktadır.

 

Diğer İlişkili Makaleler

 

Size ilham verebilecek daha fazla makale için lütfen blogumuzu takip edin ve iletişim bilgilerinizi bırakın. Sizin telefonunuzda ya databletlerinizde kullandığınız uygulamalarla ilgili deneyimleriniz nelerdir? Lütfen yorumlarınızı bizimle, yazılarımızı arkadaşlarınızla paylaşın.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!