ilham-veren-ücretsiz-videolar-Blog

TED Talks – Haftasonu için İlham Kaynağınız

İlginizi çeken yaratıcı konuları, uzun sürede okumak yerine hemen video olarak izleyebileceğinizi hiç düşündünüz mü? TED Talks işte aynen bu işe yarıyor. Ted Talks, kar amacı gütmeyen; aklınıza gelebilecek neredeyse bütün konuları ve alanları kapsayan, 20 dakikadan kısa, güçlü konuşmaları, video formatında, 100’den fazla farklı dilde yaymak amacında olan bir kuruluştur.

Bilimden, iş dünyasına, global konulardan, günlük yaşama, bu video konferanslarından bazıları gerçekten sıradışı insanların ilham verici konuşmalarını da içeriyor. Cloudnames olarak ilham almayı seviyoruz, işte bu yüzden sizin de tutkularına ortak olabileceğinizi düşündüğümüz bazı örnekler.

 

[include-page id=’18525′]

 

 

Video Önerileri

TED, belli bir disiplin olsun, kültür olsun, hayatın her noktasından insanları davet eden, dünya çapında bir topluluktur. Oradaki herkes, dünya ile alakalı derin bir yaklaşım ve anlayışı paylaşıyorlar. Ted Talks, güçlü fikirler ile dünya çapında insanların hayatlarını ve tutumlarını değiştiren, harika bir platformdur. Konferans liderlerine mesajlarını duyurabilmelerini ve geniş bir dinleyici kitlesine ulaşabilmelerini sağlıyor. Ted Talks videoları kelimenin tam anlamıyla olağan üstü paylaşımlar ve size de içinizdeki o parlak noktayı bulmanız konusunda ilham verebilir. O yüzden Cloudnames’in olarak beğendiğimiz Ted videolarını sizlerle paylaştık, Türkçe altyazı seçeneklerine videonın içinden ulaşabilirsiniz, iyi seyirler!

 

Stresinizi nasıl kontrol altına alırsınız?

Stresliyken siz, siz değilsiniz. Nörolog Daniel Levitin nasıl sakin kalacağınızın ipuçlarını veriyor

Aşkın matematiği

Doğru kişiyi bulmak kolay değil, hatta matematiksel olarak çok düşük bir ihtimal. Hannah Fry doğru kişiyi bulmak için nasıl yaklaşmanız gerektiğini anlatıyor.

 

Teknolojik girişimleri başarılı olmasının en büyük nedeni

Bill Gros birçok başarılı ve başarısız girişimleri bulunan bir iş adamı. Bu girişimlerden edindiği tecrübeler sonucunda bir girişimin başarılı olması için gerekli olan 5 ana faktörü bu videoda açıklıyor

 

Sürücüsüz araçlar yolu nasıl görüyor

Bir otomobilin en zayıf parçası sürücüsüdür. Google’ın sürücüsüz aracı üzerinde çalışan ekibinin başı Chris Urmson otomotobillerden sürücülerin nasıl çıkarılabileceğini anlatıyor.

 

11 yaşındaki piyanistten muhteşem caz dinletisi

Evde babasının eski Caz kayıtlarını dinleyerek büyüyen Joey Alexander, onun yaşındaki birinden beklemeyeceğiniz bir piyano resitali sunuyor.

 

Başarının 8 sırrı – Richard St. John

Richard St. John’nun Başarının Sırları videosu belki de favoriler listemizde en kısa olan ancak yine de süper etkili bir konuşma. Bu video sizi güldürecek, düşündürecek ve sorgulamanızı sağlayacak. Sadece 3 dakikada Richard, başarılı insanlarla yaptığı 500 görüşmeye dayanarak başarının 8 sırrını açıklıyor. Oldukça etkili ve kişisel gelişimi destekliyor.

Richard St. John kendi deyimi ile başarıyı bulmuş sırdan bir insan. Nasıl başarılı olunacağına dair yaptığı yıllar süren araştırmalardan sonra, yükseğe çıkmanın ne demek olduğu konusundaki bilgi birikimini 8 kelime, 3 dakika ve bir en çok satan kitabıyla özetlemeyi başarıyor. Bu videoya üç dakikayı vermenizi öneririz çünkü bu bireyin gözünden başarının nasıl tanımlandığını ve aslında ne anlama geldiğini görebilmek gerçekten ilginç.

 

12 yaşında App-Developer – Thomas Suarez

Çoğu 12 yaşındaki çocuğun, video oyunlarının nasıl yapıldıklarını anlamak yerine sadece oynamayı tercih ettiklerini tahmin edersiniz.Suarez bir developer olmasını sağlayan yetenekleri ve bilgisi ile izleyicileri büyülüyor. Thomas kendisine ‘Bustin Jeiber – köstebek deliği oyunu- gibi iPhone uygulamalarını öğrettiğini açıklıyor. Bu genç zekanın gösterdiği şey, aklınıza koyarsanız herşeyi başarabileceğinizdir. Tam anlamı ile görülmesi gereken ilham verici bir konuşma!

 

 

Bütün Liderlerin İlham veren Hareketleri – Simon Sinek

“İnsanlar yaptığınız için değil neden yaptığınız için satın alırlar.” Bu söz Simon Sinek’in, liderlerin nasıl birlik güven ve değişim konularında ilham verdikleri konusundaki videosunun anlattığı durumdur. Cloudnames ekibi olarak, çok sayıda sebepten dolayı bu videodan etkilendik. İlk olarak, evet, gerçekten mantıklı. Sinek, müşterilerin nasıl düşündükler, hareket ettikleri ve tepki verdikleri konularında, bazı can alıcı kalıpları açıklıyor.

Simon Sinek’in, ilham verici liderliğe dair, altın bir çemberle ve “Neden?” sorusu ile başlayan, kolay ancak güçlü bir modeli var. İnsan biyolojisine ve karar alma yetisine büyük önem atfederek Simon, bazı insanlardan, Martin Luther King gibi bazı liderlerden ya da Apple gibi markalardan neden etkilendiğimizi açıklıyor. Bu video, iletişim kurarken ve önemli kararlar alırkenki güven ve inanç duyularını artırdığı için bizim en favori TED Talks videomuz.

 

Cloudnames yardım edebilir

Cloudnames, dijital pazarlama hakkında ihtiyacınız olan her şeyde size yardımcı olabilir. İnternet üzerinden daha çok gelir elde edebilmenizi sağlayacak, web sitesi, dijital pazarlama ya da diğer tüm karmaşık teknik detayların sizin için yönetimini devralabiliriz. Böylelikle siz de şirketinizin ana faaliyetlerine odaklanabilirsiniz.

 

Sadece mobil uyumlu modern bir web sitesi tasarlamıyoruz, müşterilerinizin de talepleri doğrultusunda hizmetler de sunuyoruz. Bunun yanında web sitenizi yönetiyor ve düzenli aralıklarla güvenliğini sağlama ve güncelleştirme de sağlıyoruz.

 

 

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Arama Motoru Pazarlaması (SEM), Sosyal Medya Pazarlaması (SMM) ve diğer tün dijital pazarlama aktivitelerinizin yanında web sitesi ve e-mail pazarlamanın da yürütülmesini üstlendiğimiz bir online pazarlama hizmeti sunuyoruz.

 

Bizimle irtibat kurmak için lütfen iletişim adreslerinizi bırakın!

 

[include-page id=’18540′]

 

 

Diğer ilgili makaleler

 

Bu haftasonunun ilgi çeken ve ilham veren videolarını beğendiyseniz, lütfen daha fazlası için blogumuzu takip edin! Bilgilerinizi bırakın ve haber bültenimize kaydınız olsun!

Bu yazı hakkındaki görüşlerinizi paylaşmak ister misiniz? Sosyal medya butonlarını kullarak ya da aşağıya yorum bırakarak ne düşündüğünüzü paylaşabilirsiniz.

2 Responses

 1. herkes sizin gibi ingilizce bilmek zorunda değil… keşke altyazılı yayınlasaydınız… hoş dil bilmeyenlerin aramızda işi yok diyorsanız o ayrı bir konu…

  1. Değerli takipçimiz, öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederiz.

   Yazımızda da değindiğimiz gibi TED Talks, konferans videolarında çoklu dil özelliği sunmaktadır. Bu seçeneği siz de kullanabilmektesiniz: Yukarıdaki videolarda, yürütme kısmının sağ tarafında “languages” yazılı bir bölüm bulunmaktadır. O bölüme tıklarsanız mevcut olan altyazı dilleri sıralanır. T harfine gelip Turkish seçeneğini tıkladığınızda Türkçe altyazınız hemen devreye girer.

   Diğer yazılarımızı da incelemenizden ve değerli yorumlarınızı bizimle paylaşmanızdan büyük mutluluk duyarız. Yardımcı olabileceğimiz başka konularda bizimle irtibata geçmekten çekinmeyin.

   Saygılarımızla

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!