içerik pazarlaması otomasyonu araçları

İçerik Pazarlaması İçin Etkili 7 Otomasyon Aracı

Günümüz çağdaş satış ve pazarlama otomasyon sistemleri pazarlama departmanı çalışanlarınınızın içerik pazarlaması işlerini oldukça kolaylaştırmakta. İçerik üretimi, içerik dağıtımı, müşteri çekme, müşteri ilişkileri yönetimi ve yatırım getirisi hesapları gibi tüm işlemleri otomatik hale getirebilirsiniz. Sizin için en iyi 7 içerik pazarlaması otomasyon yazılımını inceledik.

Pazarlama otomasyonu sistemlerine tanıdık olmayanlar için bu yazılımlar günlük pazarlama görevlerinizi basitleştirir ve otomatikleştirirler. Pazarlama ve satış görevlerinizi önceliklendirerek organize ve daha az zaman alacak hale getirmek amacıyla tasarlanmış ve programlanmışlardır, ayrıca bu süreçte topladığınız verileri de göz önünde tutmanızı mümkün kılarlar.

Şimdi en iyi 7 pazarlama yazılımına göz atmaya başlayalım. Hangi ürünün sizin işinizin gerekliliklerine en uygun olacağını 2 kıstasa göre belirleyebilirsiniz;

  1. Fiyat: Bütçenize en uygun ürünü bulabilirsiniz
  2. Özellikler: Harcadığınız paranın hakkını verecek kalitede bir ürün bulursunuz

Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin! Çalışma saatleri (9:00 – 18:00) arasında, +90 (212) 243 7991 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilir ya da [email protected] adresine e-mail göndererek sorularınızı doğrudan bize iletebilirsiniz; ya da iletişim bilgilerinizi aşağıya bırakın size anında dönüş yapalım.

Cloudnames, dijital kanallarda yeni satışlara veya potansiyel müşterilere ve görünürlüğe dönüşen bir web sitesi olan dijital bir iletişim stratejisi geliştirmenize yardımcı olur!

1. HubSpot

Hubspot kendisini küçük ve orta büyüklükte işletmeler için kurtarıcı olarak konumlandırdı ve Cloudnames’te bizim de kullandığımız araçlardan biri. Bu yazılım kolay kullanılırlık ve geniş işlevselliği ile listenin en üstlerinde yer alıyor. Hubspot ile çevrimiçinde bulunmanız oldukça kolay, web sitesi trafiğinizi potansiyel ve sadık müşterilere dönüştürebilir ve elde ettiğiniz sonuçlara göre hedeflerinizi en uygun hale getirebilirsiniz.

Hubspot CRM sistemi

Hubspot arama motoru optimizasyonu için de Facebook, LinkedIn ve Twitter gibi sosyal medya kanallarından yararlanarak içerik pazarlaması için blog yazımı, web tabanlı içerik üretimi gibi kullanımı kolay araçlar sunuyor. Ayrıca varış sayfaları, potansiyel müşterilerini büyütme ve pazar analizi yöntemleri ile hedef kitlenizi potansiyel müşterilere, onları da gerçek müşteriye dönüştürebilirsiniz.

Hubspot CRM Özellikleri

Evet; Hubspot bizim favori aracımız; “müşterinizin dikkatini çekmekten el sıkışma sürecine kadar; Hubspot tüm pazarlama sürecini daha akıcı hale getiriyor.” Yine de gerçeği söylemek gerekirse bu muhteşem pazarlama otomasyon sistemi büyük bir fiyat etiketi ile birlikte geliyor.

Hubspot en basit CRM paketini ücretsiz olarak sunuyor. Ne yazık ki işinize yaraması muhtemel tüm özellikler bu paketin dışında; bu yüzden yeni eklentiler satın almanız gerekiyor. Bu eklentiler CRM çözümünü çok daha komplike bir ürün haline gelecek şekilde inşa ediyor; o da pazarlama yazılımı. Peki bu ürünün fiyat nedir?

Hubspot Fiyat Listesi

Fiyatı görünce çılgına döndüyseniz; unutmayın ki Hubspot tek seçeneğiniz değil. Bunun dışında da makul fiyatlara içerik pazarlaması yazılım çözümleri sağlayan şirketler bulunuyor; buradaki tek sorun bu yazılımların çoğu Hubspot’un vaad ettiği özelliklerin tamamına sahip değiller.

2. Infusionsoft

Infusionsoft satış rakamlarına göre küçük işletmeler için lider satış ve pazarlama yazılımıdır. Hedefleri pazarlamacıların başarılı olmalarını sağlamaktır.

Infusionsoft hizmetleri

Infusion platformu küçük işletmelerin satış ve pazarlama stratejisi üretmesine ve her adımı ayrı ayrı eşlemesine olanak sağlama; müşteri etkileşimlerini ve günlük aktiviteleri bir yerde toplama; yeni potansiyel müşterileri belirleme, önceliklere ve ihtiyaçlara göre sıradakileri tanımlama; en yüksek potansiyelli aday müşterileri belirleme, daha fazla satışı daha hızlı yapma, iş takibi, ilişki yönetimi, ödeme ve faturalandırma gibi tekrarlanan görevleri otomatikleştirme gibi pek çok işi tek yerden yönetme fırsatı sunar.

Infusion küçük ve orta ölçekli işletmeleri hedef alıyor; buna rağmen oldukça pahalı, ama aylık 199 dolar olan paketle başlayabilir ve buna ek olarak tek seferlik Kickstart paketini satın alabilirsiniz.

Infusionsoft fiyat listesi

Aylık 199 dolar ve 3 kullanıcılık paketi satın aldıktan sonra 999 dolarlık Kickstart Lite paketini satın alarak CRM ve Pazarlama otomasyonuna sahip olursunuz. Bu şekilde CRM entegrasyonunun yanında, kampanya oluşturucu, varış sayfası hazırlama, web sitesi izleme, istatistikler ve raporlara da ulaşabilirsiniz. Peki bunlar zorluklarla kazandığınız paraya değer mi? Açık konuşmak gerekirse, Hubspot tüm özellikleriyle birlikte daha değerli bir seçenekmiş gibi duruyor.

infusion2

3. Marketo

Marketo büyük işletmeler için çözümler sunan lider bir şirket, bunun dışında küçük ve orta ölçekli işletmeler için de çözümler sunuyorlar. Marketo’nun hizmetleri arasında e-posta pazarlama, potansiyel müşteri büyütme, içerik pazarlaması, SEO, varış sayfası, müşteri değerlendirme ve analizi bulunuyor. Web sitesi kişiselleştirme, mobil etkileşim ve sosyal medya ve web sitesi yeniden hedefleme gibi hizmetler de üst paketlerde bulunmakta.

Marketo CRM Hizmetleri

Marketo yakın zamanda yayınlanmış Gartner raporuna göre lider CRM sistemi olarak kabul ediliyor. Şirket büyük işletmeleri hedefliyor ve fiyatları aylık 895 dolardan başlıyor.

automation8

Bunlara rağmen Marketo içerik üretimi ya da blog platformları için bir ürün sunmuyor, birçok büyük şirketin bu konuda zaten farklı bir çözümde karar kılmış durumda. Ayrıca; Arama motoru pazarlaması desteği eksiği eksi puan hanesine işliyor.

4. Oracle Marketing Cloud/Eloqua

Oracle Ekoqua’nın yapabildikleri şunlar; Hedefleme, potansiyel müşteri yönetimi, pazarlama ölçümleri, web sitesi pazarlaması, satış etkinleştirmesi. Bu kadar. Eloqua bazı hayati özelliklerde Hubspot ve Infusion’a göre oldukça eksik kalıyor.

automation9

Yine de kişiselleştirilmiş müşteri deneyimi yaratma odaklı kampanyalar planlama ve tasarlamada iyi seçenekler sunuyor. Kampanya oluşturma opsiyonu, e-posta üzerinden farklı kanallardaki hedef kitlelere ulaşma, arama sonuçları, videolar ve mobil özelliği bu ürünü çekici yapan özellikler arasında.

Oracle yaklaşık 1977’den beri pazarda, neredeyse incelediğimiz bu pazarlama otomasyonu kadar eski:) Belki de olgun demek lazım. Peki bu ürünü size önerir miyiz? Muhtemelen hayır. Fakat, güzel entegre edilmiş bir potansiyel müşteri yönetim sistemi ve basit bir kampanya üretim çözümü sunuyor, bu yazılım tüketim yolculuğunda pazarlamacıların doğru hedef kitle ile doğru zamanda buluşmasına yardımcı olabilir. Satış ekipleri anlaşmaları eş zamanlı pazarlama yatırım dönüşü hesabı öngörüsüyle daha hızlı oranda bağlayabilir.

automation10

Eğer satış odaklı bir işletmeyseniz işinize yarayabilir, ama sosyal medyanın teknik zorluklarıyla boğuşan bir pazarlama departmanınız varsa, Oracle sizin için iyi bir seçim olmayabilir. Ayrıca fiyatlandırma politikasının da avantajlı olduğunu söyleyemeyiz.

Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin! Çalışma saatleri (9:00 – 18:00) arasında, +90 (212) 243 7991 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilir ya da [email protected] adresine e-mail göndererek sorularınızı doğrudan bize iletebilirsiniz; ya da iletişim bilgilerinizi aşağıya bırakın size anında dönüş yapalım.

Cloudnames, dijital kanallarda yeni satışlara veya potansiyel müşterilere ve görünürlüğe dönüşen bir web sitesi olan dijital bir iletişim stratejisi geliştirmenize yardımcı olur!

5. iContact/OutMarket

Sonunda ciddi anlamda Hubspot’un alternatifi olarak gösterebileceğimiz bir rakip bulduk. Web sitelerinde yazdığı gibi; “basit, etkili ve uygun maliyetli, iContact Pro işletmelere hızlı iletişim, doğru hedefleme ve sonuçları maksimize etmesini sağlayan dinamik bir pazarlama otomasyon çözümüdür.

automation11

Yukarı da incelediğimiz ürünler gibi Outmarket de listenizdeki tüm kutucukları doldurmuyor; ama sosyal medyanın gücünü arkanızda hissetmek gibi ihtiyacınız olan tüm gerekli özellikleri bünyesinde barındırıyor. Facebook, Twitter, LinkedIn, Google+ gibi sosyal mecralarda eş zamanlı gönderi oluşturarak içerik pazarlaması nimetlerinden yararlanabilirsiniz. Sosyal medyada konuşulan gündemin ve trendlerin içinde yer alın ve müşterilerinizle etkileşiminizi artırın, üstelik oldukça makul fiyatlara. Kazanacağınız her 10000 takipçi için;

automation12

6. IBM ExperienceOne

IBM ExperienceOne yukarda bahsedilen sistemlere göre biraz daha karışık bir işletme otomasyon sistemi. Size müşterileri çekmek, müşterinin yaşam boyu değerini maksimize etmek ve kullanıcı deneyimi değerinizi artırmanza yardımcı olur.

IBM, Enterprise Marketing Management (EMM) markasından IBM ExperienceOne’a geçerken, bütünsel müşteri deneyimi sunmak için 60 dan fazla entegrasyon ile geniş ürün yelpazesinden bütünleşik çözümler sunuyor. Ne düşündüğünüzü biliyoruz, Pahalı mı?

IBM ExperienceOne müşteri ilişkileri çözümlerine sahip olmak için – IBM tarafından yapılmış araştırma ve geliştirme ve önde gelen pazarlama otomasyon deneyimi, dijital pazarlama, satın alma, müşteri deneyimi, mobil kampanya çözümleri ve 1500 den fazla IBM’cinin çalışmalarını satın almanız demek.

Oldukça teknik ve sofistike olmasına rağmen Hubspot gibi kontrol listesi listesi yada iContact gibi takip kolaylığı sağlamıyor. Ama hala ilgileniyorsanız fiyatlandırma modelini bu linkte bulabilirsiniz.

7. Mautic Açık Kaynak

Mautic WordPress web siteniz ile entegre edebileceğiniz ücretsiz açık kaynaklı bir platform. Ücretli rakipleri gibi zengin özellikleri olmasa da tüm önemli unsurları içeriyor. Büyütme ve takip etme, kampanya pazarlama ve dripflow programları, tüm sosyal ağlara entegrasyon, varış sayfaları.

automation13

Hatta, rakiplerde ileri derecede sunulan özellik olan A/B testi ve bizim beğendiğimiz ve diğer büyük çözüm sağlayıcılarında bulunmayan WordPress CMS entegrasyonu sağlıyor.

automation14

SalesForce (Pardot), Act ON, SAS Institute, Sales Manago, Adobe (Campaign), Salesfusion gibi 100 den fazla denemeye değer alternatif bulunuyor.

Eğer bu çözümler hakkında veya Pazarlama Otomasyon çözümlerinin nasıl içerik pazarlaması için faydası olacağı hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Cloudnames ile iletişime geçebilirsiniz.

Cloudnames’te ne yapıyoruz?

CNcanhelp-300x269Cloudnames, Online platformda en iyisi olmanız için gereken her şey için size yardım edebilecek bir dijital ajanstır. Dijital stratejinizi, web sitesiniz, sosyal medya hesaplarınızı, dijital pazarlama çalışmalarınızı, satış ve pazarlama otomasyonunuzu ve bunun gibi tüm karmaşık teknik detayları sizin yerinize yönetebilir, gelirinizi artıran etkili bir büyüme adına size yardımcı olabiliriz.

Web sitenizin yönetimini devralıyor ve düzenli aralıklarla güvenlik ve güncelleştirilmesini de sağlıyoruz. Bununla birlikte, Arama Motoru Optimizasyonu, içerik pazarlaması, Arama Motoru Pazarlaması, Sosyal Medya Pazarlaması, gibi ihtiyacınız olan tüm dijital pazarlama çalışmalarını sizin için yönetebiliriz.

Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin! Çalışma saatleri (9:00 – 18:00) arasında, telefon numaramızdan +90 (212) 243 7991 bizimle iletişime geçebilir ya da e-mail ile sorularınızı doğrudan bize iletebilirsiniz: [email protected] ya da iletişim bilgilerinizi bırakabilirseniz size anında dönüş yapabiliriz.

Cloudnames, dijital kanallarda yeni satışlara veya potansiyel müşterilere ve görünürlüğe dönüşen bir web sitesi olan dijital bir iletişim stratejisi geliştirmenize yardımcı olur!

İlginizi çekebilecek diğer makaleler

Sosyal Medya ve dijital pazarlama ile ilgileniyorsanız lütfen blog sayfamızı takip edin. Sizde içerik pazarlaması ile ilgileniyor musunuz? Lütfen yorum köşemizden bizi bilgilendirin ve aşağıdaki ikonu tıklayarak makalemizi arkadaşlarınızla paylaşın. Unutmayın, paylaşmak önemsemektir!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!