Dijital Pazarlama Konusunda Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Dijital Pazarlama ‘da Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sosyal Medya Pazarlaması; eğer nasıl doğru şekilde kullanacağınızı biliyorsanız, geleneksel pazarlama yöntemlerinden 10 kat daha etkili olabilmektedir. Dijital pazarlama karmaşık bir konudur ve çoğu iş sahibinde ve pazarlamacıda olmayan bir teknik öngörü gerektirmektedir.

Tecrübelerimiz, Sosyal Medya Pazarlamasının, medyanın diğer kanallarına göre 10 kat daha uygun maliyetli olduğunu ortaya koymaktadır. Ancak tabii ki bu, Sosyal medya pazarlamasını doğru şekilde kullanıp kullanmadığınıza bağlı!

Müşteri Kazanma Maliyetinin Azaltılması tüm pazarlama teşebbüsleri için temel unsur olmalıdır. Çünkü Müşteri Kazanma Maliyeti ne kadar düşük olursa, bütçe de o kadar etkili kullanılmış olacaktır.

[include-page id=’18540′]

Sosyal Medya Ağları ve Arama Motorları gibi dijital pazarlamanın sunduğu yeni imkanlarla, müşteri kazanma maliyeti önemli ölçüde düşürülebilmektedir. Bu, kesin bir hedef kitle sınırlandırması yapabilmek, her şeyi ölçmek ve test edebilmek gibi büyük imkanlarla bağlantılıdır. Ayrıca dijital pazarlamanın maliyeti, diğer sonuçlarla karşılaştırıldığında çok daha düşük olabilecektir.

 

 

Doğru yapılan Dijital Pazarlama

Cloudnames olarak biz müşterilerimize, bir pazarlama planı geliştirdiğimiz, dijital pazarlama için web sitelerinin ihtiyaç duyduğu güncellemeleri yaparak web sitelerini optimize ettiğimiz ve tüm teknik detayların en doğru şekilde ve dikkatle uygulanarak hepsiyle tek tek ilgilendiğimiz bir Dijital Pazarlama Yönetimini, bütünleşik pazarlama hizmeti olarak sunuyoruz.

Eğer web siteniz, sipariş almaya, rezervasyon yapılmasına, yer ayırtılmasına ya da bilgi toplamaya hazır değilse, açıkçası Sosyal medyada ya da arama motorlarında pazarlama için bütçenizden harcama yapmanın hiç bir anlamı yoktur.

Kampanyanız için, doğru eklentileri yüklemeli, diğer farklı web hizmetleri ile bütünleştirmeli ve iyi “Harekete Geçirici Mesajlar” ve varış sayfalarına sahip olmalısınız. Ve ek olarak, doğru metinler, fotoğraflar, arama dizeleri ve Arama Motoru Optimizasyonu gibi çeşitlendirilebilecek pek çok teknik detayı kullanarak etkili kampanyalar yapma imkanınız bulunmaktadır.
Bu size karmaşık mı göründü? Endişelenmeyin, biz tüm bu teknik detaylarla sizin yerinize ilgileniyoruz, ki siz bizim size daha fazla müşteri ve kazanç getireceğimizi bilerek gerçek işinizi yürütmeye odaklanabilin.

Doğru Dijital Kanalları Seçmek

Etkili bir pazarlama yapmak istiyorsanız, sizin için içinden istediğinizi seçebileceğiniz sınırsız sayıda dijital kanal bulunmaktadır. Bunlardan en popüler olanları Facebook, Twitter, LinkedIn, Google+, Youtube, Pinterest, Instagram ve Slideshare’dir.

Ek olarak Hotels.com, Yelp, Opentable ve buna benzer pek çok kaynak da farklı iş alanları için kullanılabilmektedir. Ayrıca sosyal medya kanallarından olmasalar bile Google AdWords ve e-postaları da kullanabileceğinizi unutmayın, bunlar hedef kitlenize ulaşabilmeniz için muhteşem araçlar ve kanallardır.

Hangi kanalların sizin için daha verimli çalışacağı, sizin hangi iş alanında çalıştığınıza ve müşterilerinizin hangi sosyal medya kanalını tercih ettiğine göre değişkenlik gösterecektir.
Farklı pazarlama kanallarını ve bu kanalların sizin pazarlama stratejinizin içinde nasıl kullanılacağını anlamak elbette ki zorlu bir iştir. Ama siz bu konuda bizim medya uzmanlarımıza sonuna kadar güvenebilirsiniz; onlar farklı profillerinizle ilgilenecek, yayınlarınızı yönetecek ve hatta hedef kitlenizin geri bildirimlerinin yanıtlandığından da emin olmanızı sağlayacaklardır.

[include-page id=’18525′]

 

Müşterilerinizin İhtiyaçlarını ve Beklentilerini Anlamak

Dijital pazarlamada başarılı olmak istiyorsanız müşterilerinizin ihtiyaçlarına odaklanmanız ve onların ihtiyaçlarının içinde bulundukları alışveriş döngüsünün hangi aşamasında olduklarına göre değişkenlik göstereceğini anlamanız gerekir.

En iyi uygulama, müşterinin ihtiyaçlarına odaklanan ve daha sonra da pazarlama hareketlerini, içeriği ve kaynakları müşterinin etrafında biçimlendiren uygulamadır. Siz; hedef kitleniz ürün hakkındaki beklentilerinin ne olduğunun, aktif şekilde ürünlerinizi ararken ya da ürünlerinizi satın aldıktan sonra bile farkında olmasa da onlarla bağlantılı ve örtüşen içerikler yaratmalısınız.

İçerik Pazarlaması; ürün ve hizmetlerinizle markanızı ve müşteri güveninizi inşa edecek ve müşterilerinizi harekete geçme konusunda isteklendirip, yönlendirebilecek ilginç, değerli, ilişkili ve yararlı içeriği yaratmak ve paylaşmaktır.

İhityaçlarının farkında bile olmayan potansiyel müşterilerinizi, satın alan aktif müşteriler haline getirmek için bir dizi farklı taktik kullanabilirsiniz.

 

Analiz ve Raporlama

Analitik ve raporlama web site ziyaretçilerinizin davranışlarını anlayabilmeniz ve yorumlayabilmeniz için çok önemli araçlardır. Bunu sağlamak için neyi ölçmek ve izlemek istediğinize bağlı olarak içerik yönetim sisteminizin farklı alanlarına kod yerleştirmeniz gereklidir.
Bu tüm online işlerde başarıyı getirecek olan cevapları sağlayacak her türlü pazarlama ya da e-ticaret aktivitesi için anahtardır. Cloudnames analiz ve raporlama araçlarını tüm web tasarımı yönetimi paketlerimize uygulamakta ve paketlerimizle birleştirmektedir.

[include-page id=’18540′]

 

Doğru Bulut Tabanlı Platform

Biz gerçekten uygun fiyatlara dünya standartlarında bir teknoloji sunuyoruz. Bizim barındırma hizmetleri platformumuz dünyanın önde gelen platformu olan Amazon Web Bulut Hizmetlerini temel almaktadır. Biz, alan adları, e-posta, web barındırma hizmetleri, WordPress ve muhteşem Google uygulamaları gibi çerçeveler de dahil olmak üzere hızlı, güvenli, istikrarlı ve ölçülebilir hizmetler sunuyoruz.
Bulut Platformu web hizmetleri hakkında daha fazla bilgiyi bu makaleden öğrenebilirsiniz.

Kendi web sayfanızı oluşturmak ve bakımını yapmak istiyorsanız da size dev bir kaynak kütüphane ve birici sınıf destek sunuyoruz. Bizim barındırma hizmeti platformumuz WordPress’i akıcı şekilde anlayıp konuşabilen herkes için muhteşemdir. Web tasarım ortakları da dahil.

Başarılı bir web sitesi oluşturmak için neler yapmanız gerektiği hakkında daha fazla bilgiyi bu makaleyi okuyarak öğrenebilirsiniz .

Ama bir web tasarımcısı değilseniz ve biri sizin web sitenizle ilgilensin, problemlerini çözsün istiyorsanız Cloudnames tam size göre demektir. Biz sizin şirketinizin işlerini geliştirmesi için çabalayan ve online işlerinize özen gösterecek olan online ekibiniz olmaktan memnuniyet duyarız.

 

 

Cloudnames Size Yardım Edebilir

Biliyoruz ki okuyucularımızdan pek çoğu yoğun bir tempoya sahip ve vakitlerini gerekli olan web sitelerini tasarlama işini kendi kendilerine yaparak harcamak istemiyorlar. Siz de bu gruba dahilseniz, söyleyebiliriz ki kendinizi güvenle Cloudnames’e emanet edebilirsiniz, biz bu işi sizin yerinize yapıyoruz.

Cloudnames size farklı ihtiyaçlara karşılık veren ve farklı pazarlama seviyelerine uygun bir web tasarım paketi sunuyor. Yine de siz web sayfanıza içerik sağlamalısınız ama biz web sayfanızı yüksek standartlarda, bütün güncellemeleri yapılmış ve güvenliği sağlanmış şekilde hazırlıyor ve size de tüm gelişmelerden haberdar ediyoruz.

Ayrıca size Arama Motoru Optimizasyonu,arama motoru pazarlaması, e-posta yolu ile pazarlama ve sosyal medya pazarlaması konularında da yardımcı oluyoruz, Online varlığınızı ve dijital pazarlamanızı sürdürebilmeniz için gereken tüm teknik zorluklarla biz başa çıkıyoruz.

Hizmetlerimiz hakkında bizimle konuşmak isterseniz lütfen iletişim bilgilerinizi bırakın!

[include-page id=’18540′]

 

 

Beğenebileceğiniz Diğer Makaleler

Etkin sosyal medya pazarlama taktikleri

Hedef kitle belirlerken kullanabileceğiniz etkileyici taktikler

İçerik pazarlaması yaparken 7 stratejik adım

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!