Girişimcilere Etkin Bütçe Kullanımı İçin Önemli Tavsiyeler

Girişimcilere Etkin Bütçe Kullanımı

Yeni kurulan bir işin pazarından daha büyük bir bütçeye sahip olması beklenemez. Olabildiği kadar müşteriye ulaşabilmek için pazarlamayı başlangıçta dijital kanallardan yapmak en iyi yol haline geldi. Peki bu yaratıcı başlangıcı nasıl yapabiliriz? Düşük bir bütçeyle uluslararası bir şirket kurulabilir ve bundan finansal olarak fayda sağlanabilinir mi? Cloudnames’in tüm tecrübelerini sizlere aktarıyoruz.

Günden güne daha da karmaşık hale gelen bu sanal dünyada pazarlama, çok daha fazla pratik yapmayı gerektiren hale geldi. Düşünecek o kadar çok şey, o kadar çok yöntem ve araç var ki! Hiç şüphesiz uygulamalar müşterilere pazar belirlemede ve bunları satışa çevirmede bütçe dostu, hızlı ve daha etkili hale geldi. Bu yüzden aktivitelerinizi ve önceliklerinizi iyi belirlemeli ve nelere ağırlık vereceğinize karar vermelisiniz.

 

[include-page id=’18540′]

 

Küçük bütçe ve yaratıcılık

Deniz piyadeleri silahlı kuvvetler içindeki en yaratıcı birimdir. Savaş gemisinde görevli olan deniz piyadelerinin komuta subayı denizcidir, ancak bunlar karada da savaşmaları gerekir. Denizcilerin kara savaşı hakkında çok bilgisi olmadığından dolayı, komuta subayları deniz piyadelerinin çoğu zaman ihtiyaçlarını görmezden gelir. “Marines do more with less” sloganı bu durumdan dolayı ortaya çıkmıştır, deniz piyadeleri her gün az kaynakla çok iş başarmak için mücadele verir.

 

Her kuruşu çok dikkatli harcamalıyız. Kısıtlı bütçemizi, halkla ilişkiler ya da reklam ajanslarına savuramayız. Yatırım yapacağınız kanal çok etkili ve devamlı olmalı; pazarda görünürlüğünüzü daha ilk günden arttıracak kaynaklara ulaşmalısınız.

 

 

 

Küçük bütçe ve hatalar

Dijital pazarlamada deneme yanılma yöntemi sıklıkla kullanılır. Kitleyi yakalamak burada esas amaçtır. Başlamadan önce iyi bir araştırma yapmayı gerektirir. Alışılmışın dışına çıktığımız bu blog, her geçen gün bize yeni fırsatlar doğurmaya başladı.

 

Küçük bütçeyle doğru olana ulaşmak

Empati yapmak gerekirse bu şekilde çalışmak parayı boşa harcamak anlamına gelmez. Yeteri kadar ilgi almayan bir kanal olduğunda onu hemen kapatmak ve bütçeyi etkili olanlara kaydırmak gerekir.

 

Başarılı olduğunuz stratejilere konsantre olun

Küçük çalışmalar her zaman bir işletme yükü getirdi ama her şeyle ilgilenmek yerine enerjinizi denemiş olduğunuz ve başarılı olan kanallara yönlendirmelisiniz. Böylelikle zaman içinde en iyi sonuçları almış olacaksınız.

 

Küçük bir bütçeyle açık fikirli olmak çok önemlidir

Cloudnames’te bizler hiçbir şey bilmediğimizi ve her şeyi yapamayacağımızın farkına vardık. Bazı deneme girişimleri yapıp sonuçlara baktığımızda denemeden bir yere varamayacağımızı anladık. Başlattığınız işi arkadaşlarınızla, sosyal medyada ve ulaştığınız kişilerle paylaşın, denedikten sonra pişman olmayacaksınız.

 

[include-page id=’18525′]

 

Cloudnames olarak kendimize güveniyoruz

Cloudnames gibi şirketler çok az bulunuyor. Bizler sadece dijital pazarda ilerliyor ve uluslararası pazarlama faaliyetlerimizi de yine aynı yerden gerçekleştiriyoruz. Diğer şirketlerin aksine sadece İngilizce değil diğer dillerde de pazara girebiliriz. Silikon vadisi şirketleri ve diğerlerine göre insanların daha kolay anlayacağı bir terminolojiye göre onlarla iletişim kuruyor ve bulut tabanlı hizmet veren ilk şirket olarak herkese en iyi hizmetleri kesintisiz bir şekilde verebileceğimizi biliyoruz.

 

 

Barındırma endüstrisinin çok heyecan verici olmadığını; 900’den fazla yüksek kalitede barındırma ve güçlenen barındırma hizmetleriyle bunun sadece bir basamak olduğunu biliyoruz. Domain isminin çok önemli olduğunu da bir girişimci olarak çok iyi biliyoruz ama maalesef iyi domain adlarının çoğu 1990’lı yıllarda alındı. Yeni açılan yaratıcı şirketler ise iyi bir isim almada hep zorlandı, ama artık bu bir sorun değil! Web tasarımcıları, bütün engelleri aştı ve artık daha da ileriye gidiyorlar. Bu rüya Cloudnames tarafından sunulmaya başlandı. Dünya genelindeki isim ve barındırmalarımızdan satın alabilir, size yardımcı olduğumuz eklenti ve araçlarla sitelerinizi kurabilirsiniz. Biz barındırma hizmetini bir adım daha öne taşıyarak daha kolay ve anlaşılabilir bir hizmet vermeyi ve şirketinizi bizim gibi güvenli bir firmaya taşımanızı amaçlıyoruz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

 

Siz de yorumlarınızı ve deneyimlerinizi bizimle paylaşır mısınız? Bu ve bunun gibi daha fazla haber ve bilgi için iletişim bilgilerinizi bırakabilir, yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!