Sosyal Medya Pazarlaması

Web Siteniz İçin Hazırlanmış Değerlendirme Raporu

İşletmelere ait web sitelerinin amacı, ürünleri ve/veya servisleri pazarlama isteği ile ilgilidir. Web siteniz var ve nasıl çalıştığını merak mı ediyorsunuz? Veya web sitenizi nasıl daha iyi hale getireceğinizi öğrenmek mi istiyorsunuz? Cloudnames’den neler yapılması gerektiği ile ilgili tavsiyelerin yer alacağı Ücretsiz Web Sitesi Değerlendirme Raporu alabilirsiniz, hem de herhangi bir zorunluluk olmadan.

 

Web siteleri bir dizi sebepten ötürü inanılmaz derecede önemlidirler; günlük hayatın bir parçasıdır ve bir web sitesine sahip olmanızdaki temel fayda asıl olarak bilgiyi takas etmek ve iletmektir. İçerik oluşturmaktan, paylaşmaya, araştırmaya ve keşfetmeye kadar, web siteleri materyalleri kullanmamıza, bulmamıza ve paylaşmamıza izin verir. Hem de farklı dillerde, resim, yazı, fotoğraf, ses, video formatlarında. Ne olmasını isterseniz! Hepsi ikna etmek, satış yapmak, fikir ve düşünceleri paylaşmak, hikaye anlatmak gibi amaçlar içindir.

 

 

Kullanıcı beklentileri

Biz Cloudnames’de, yukarıda listelenmiş faktörlere, site kalitesini anlayabilmek adına dikkat ediyoruz. Unutmamak gerekir ki kalite, tamamen müşteri memnuniyetine ve deneyimine bağlı olduğu için ölçülemez. İşte bu sebeple Sosyal Medya Pazarlaması, ileri düzey müşteri etkileşimi ayrıca veri elde etmeye yarayan online topluluklar oluşturulması (bu topluluklar sizin online ziyaretçilerinizi arttırmak demek oluyor) gibi konulara bütçe ve zaman ayırmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

 

Aradığımız şey

Farkettik ki web sitesi kalitesi algısal bakış açıları yakalamak ve web sitesi etkileşimleri ile sonuçlanan, kullanıcının görsel olarak neye maruz kaldığı ile alakalıdır. Biz, web sitesinin analizini yaparken, web sitelerinin kalitesini anlamak açısından mükemmel bir gösterge olduklarına inandığımız pek çok ana kriteri değerlendirlendiriyoruz: erişilebilirlik, içerik, site içi dolaşım, işlevsellik, tasarım ve yapı, görünüm ve multimedya, çeşitlilik, güvenlik ve fazlası.

Modern Web tasarımı prensipleri

Web sitesi analizi nasıl çalışır? Cloudnames web sitelerinin müşterileri nasıl başarılı bir şekilde etkilediği ile ilgili yıllar süren araştırmalar yaptı ve deneyim kazandı ki işte bu sebeple online işlerinizi birden farklı şekilde yukarılara fırlatacak ve değer kazandıracak müşteri hizmetleri sunuyoruz. İnternet sitenizin kalite değerlendirmesini zengileştirme işi, doğru kriterleri işaretleme ve neyin çalışıp neyin çalışmadığını ayırt etmekten ibarettir. Artıları ve eksileri doğru tartmaktır; içerik, yapı ve kullanıcı için yararlı olan dolaşım kalitesi, genel izlenim için görsel etkisi, interaktifliği ve kullanılabilirliğine, ek olarak kullanıcı üzerinde bıraktığı genel etkisine bakarak tahkim ediyoruz.

 

Modern web tasarım rehberi

İşte web sitenizin analizinde kullandığımız kalite kriterleri analizi: Size geri bildirim yaparken hafifletilmiş faktörlere bakıyoruz. Bu faktörler sizin web sitesi oluştururken ayarlamanız ve dikkat edilmesi gerekenler ile benzerlik gösteriyor. Bu özellikleri kendi web sitenize nasıl uygulayabileceğinizi size gösteren ücretsiz Modern Web Tasarımı Rehberimizi mutlaka edinin.
Eğer Cloudnames’in bilgi teknolojilerinizi sizin için geliştirmesini istiyorsanız, bizimle iletişime geçin!
Değerlendirmeye tabi tuttuklarımız;

 

Erişilirlik: global erişim, yüklenme ve sunucu hızı, farklı tarayıcı ve işletim sistemlerinde kullanılabilir olmak ve engelli kişilere dost erişim imkanı sağlamak (eğer gerekli ise).

İçerik: dağıtım ve güncellenmiş web sitesi, bilgilerin bütünlüğü ve kullanılabilir format, hedef kitle için olduğu kadar genel kesime de hitab edecek konusal uygunluk, yeterli bilgi, içeriğin güvenilirliği ve bilgi-cümle bilgisi doğruluğu. Geniş kapsamlı Arama Motoru Optimizasyonu, web sitesi analiz ve raporlaması.

Site içi Gezinme: işlevsellik, yönlendirme ve pratik web sitesi kullanımı, abartısız ebatlar ve karışık olmayan site mimarisi, iyi konumlanmış site bilgisi, çalışan linkler, araçların mevcut ve kolay kullanılır olmaları, ve arama seçenekleri.

Tasarım: kullanışlı site, açık ve net anahat düzeni, bölümlerin sıralanışı ve tutarlılıkları, iyi sunum ve bilgi yapısı, mobil uyumluluk, yazılım gerekliliklerini karşılamak, faydalı site haritası ve net bir düzen(layout), gerçek zamanlı bilgiler.

Görünüm: grafik sunum ve ikonlar, renkler ve içeriğin okunabilirliliği, interaktiflik, site amacının belirlenmesi, yüksek çözünülürlüklü multi-medya imaj, video, ses ve işitselliklik.

Web Sitesi Trafiği: sitenizi ziyaret eden insan sayısı, sıklığı, sosyal ağ siteleri de dahil olmak üzere trafiğin kaynağı ve trafiğin incelenmesi, site yönlendirmeleri, dünya çapında olduğu kadar yerel ve işletme tıklanma önceliği.

Güvenlik: sağlam ve güvenli bir ortam, koruma ve savunma mevcudiyeti, hassasiyet seviyesi, yetkili girişi, güncellemeler ve diğerleri.

 

Biz bu testleri web siteniz üzerinde denediğimiz zaman, bizden bir değerlendirme raporu tarafınıza iletilecek ve siz bu rapor sayesinde sitenizin kullanılabilirliğini geliştirecek ya da ekleyebileceğiniz özellikler konusunda, ziyaretçi tarfiğini arttırmanıza yarayan fikirler edinmiş olacaksınız. Cloudnames, internet sitesi değerlendirmesi ve mevcut sitenizden veri ve geri bildirimler toplayarak size sitenizi nasıl bir adım öteye taşıyabileceğiniz konusunda size bilgi verir. Ya da daha iyisi, bütün bu işleri biz, sizin için yapabiliriz!

 

 

Amaç odaklı

Web siteleri çok çeşitli sebepler ile oluşturulur ve kullanılırlar; o yüzden biz de siz sizin online işlerinizin amacına göre değerlendirme yapıyor ve bu bütünsellik içinde inceliyoruz. Yukarıda listelenmiş kriterleri kapsayan oldukça kesin esasları takip ediyoruz ki bu sayede size dürüst, objektif ve etkili bir inceleme sunabilelim.

 

[include-page id=’18540′]

 

Cloudnames yardım edebilir

Cloudnames, dijital pazarlama hakkında ihtiyacınız olan her şeyde size yardımcı olabilir. İnternet üzerinden daha çok gelir elde edebilmenizi sağlayacak, web sitesi, dijital pazarlama ya da diğer tüm karmaşık teknik detayların sizin için yönetimini devralabiliriz. Böylelikle siz de şirketinizin ana faaliyetlerine odaklanabilirsiniz.

 

Sadece mobil uyumlu modern bir web sitesi tasarlamıyoruz, müşterilerinizin de talepleri doğrultusunda hizmetler de sunuyoruz. Bunun yanında web sitenizi yönetiyor ve düzenli aralıklarla güvenliğini sağlama ve güncelleştirme de sağlıyoruz.

 

 

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Arama Motoru Pazarlaması (SEM), Sosyal Medya Pazarlaması (SMM) ve diğer tün dijital pazarlama aktivitelerinizin yanında web sitesi ve e-mail pazarlamanın da yürütülmesini üstlendiğimiz bir online pazarlama hizmeti sunuyoruz.

 

Bizimle irtibat kurmak için lütfen iletişim adreslerinizi bırakın!

 

[include-page id=’18540′]

 

 

Diğer ilgili makaleler

Modern ve Estetik Web Siteleri Demoları

Web Sitesi Trafiğini Arttırmanın Etkileyici ve Kolay Yolları

Dinamik ve Güvenli Web Hosting’in Önemi

Eğer web tasarımı ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız, lütfen blogumuzu takip edin ve iletişim bilgilerinizi bırakın.

Sizce internet sitenizin skoru değerlendirme sonrası kaç olacak? Yorumlarda bize fikrinizi söyleyin ve bunu arkadaşlarınızla paylaşın!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!