Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu ile En Üstte Olmak İyidir

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), ziyaretçilerin aramalarında neyin önemli olabileceğine göre, internet sitenizin belirli yerlerinde değişiklikler yapmanızı gerektirir. SEO arama motorlarında görülebilir olmak ve internet siteniz üzerinde dolaşıma yardımcı olacak doğru tanım ve sayfa başları olduğunu garanti altına almaktır.

 

Kendi farkındalığını yaratmak için web siteniz yeteri kadar ilginç olmalıdır. Faydalı içerik oluşturarak, yüksek ihtimal, daha iyi ölçekte site ziyaretçilerine ulaşırsınız. Kullanıcılar iyi içeriğin ne olduğunun bilincindedirler; ve böyle bir içerik gördüklerinde, tanıdıklarını ya da diğer kullanıcıları, blog yazıları, sosyal medya, e-posta, forumlar ve benzeri platformlar aracılığı ile, sizin sitenize yönlendirmeye meyillidirler.

[include-page id=’18525′]

 

SEO ve faydaları

Arama listelerinde yüksek sırada olmanın çok faydası vardır; organik listelemeler ücretsiz olmalarına rağmen sistemin içinde kaybolmanız olasıdır. Araştırmalar gösteriyor ki, çevrimiçi kullanıcıların %74’ü yerel aramalar yapıyorlar ve bu oranın da %82’si, yaptıkları aramaları çevrimdışı takip ediyorlar. Arama motoru optimizasyonu öyle ya da böyle işinizi canlandıracaktır: site ziyaretçi saysını artıracaktır ki istatistikler gösteriyor ki satışlarınız ve marka popülerliğiniz roket misali yukarı fırlayacaktır. Güvenillirlik, kredibilite ve müşteri müşteri inancı inşaa etmekten daha karlı bir yatırım olamaz. Arama motorlarında üst sıralara çıkarak, aslında markanızın ya da işinizin bir değere sahip olduğunu göstermiş olursunuz ki bu durum neredeyse heran ilgi çekecektir.

 

 

Müşterileriniz ne istiyor?

Rakiplerinizin de aynı şeyi yaptığından emin olabilirsiniz, o yüzden SEO’ya yatırım yaparken, en iyi yönünüzü öne çıkarmanız ciddi bir önem taşır. Potansiyel site ziyaretçilerine hazır, alakalı ve bütünlüğü olan bir içeriğe sahip olmanız gerekir. Hatta kendinizi onların yerine koymanızı ve markanız hakkında müşteri veya ilgili kitlenizin ne bilmek isteyebileceklerini düşünüyorsanız onu kurun. Bu içeriğinizin kendini göstermesinin ve en çok tıklamanın olduğu platform olmanın bir yoldur. Bu müşteri güvenini artıracak ve internet sitenize iyi trafik akışını güvence altına alacaktır.

 

Site yapısı ile başlayın

Site yapısı, işe başlamak için iyi bir noktadır, örneğin küçük web siteleri sahiplerinin anahtar kelimelere verdikleri önemi ve içerikleri için açık, net, kısa ve öz başlıklar seçtiklerini görmek şaşırtıcıdır. Uyumlu ve birbiri ile alakalı içeriğe sahip olmak oldukça önemlidir çünkü sitenizin ne kadar ilgi çekeceğini o belirler. Kesinlik ve tam isabet olma durumu, web sitenize trafik akışını çekecek asıl noktalardır. Bu kesinlik web sitenizin mimarisi boyunca ve onunla birlikte oluşturulmalıdır. Arama motorları siteniz boyunca bir linkten diğerine eleme yaparak içeriğin yerini belirler o sebeple gereken ve alakalı olan yere anahtar kelimeler eklemek çok faydalı olabilir.

 

Linkler olmazsa olmazlardır.

Açık ve net amaçları olması gereken çapraz bağları/link alışverişlerini dikkate alın. Aynı başlığa sahip iki ya da daha fazla linkiniz olursa linke farklı bir özellik sağlama seçeneğiniz olur. Bu, içerik için daha çok bilginin konuya uygunluğunu oluşturdunuz anlamına gelir. Linklerin uzunluğunu “kısa” tutmanızı tavsiye ederiz çünkü çok fazla kelime arama için uygulanabilir olanı ve olmayanı karıştırarak uyumu bozar. Akıllıca link inşaası çok önemlidir o sebeple yerleştirdiğiniz linkleri güvenilir bir siteden edindiğinize ve içeriğinize katmaya değer olduklarından emin olun.

İmajlara da link vermeyi unutmayın. Çoğu arama motoru kullanıcısı imaj arayacaktır. Eğer imajlarınız yüksek ölçüde görülebilirler ise, o vakit potansiyel müşterileriniz yüksek ihtimalle internet sitenize sürükleneceklerdir. Bu durumda imagelara doğru linkler vermeye özen gösterin; başlık, açıklama, metin,bunların hepsi bir tasvir/tanım sağlamak için çok önemlidirler ve tekrar belirtmek gerekir ki veriler birbirleriyle ilgili olmalıdırlar.

 

Aranılabilir olduğunuzdan emin olun.

Sıralamanızı kontrol etmeli ve onu korumalısınız çünkü rekabet çok şiddetli! SEO, işinizi bir sonraki aşamaya taşımak için mükemmeldir. En iyi yanı ise, SEO ile birlikte yayımladığınız içerik sayesinde sadece yeni potansiyel müşteriler kazanmış olmazsınız aynı zamanda müşterilerden mükemmel geri bildirimler ve değerli veriler elde edersiniz, bu da hiçbri kaynağın boşa gitmediği anlamına gelir. Bunlara ek olarak, markanızı, işlerinizi çevrimiçi platforma taşıdığınızda, haftanın yedi günü, bir dakikada her saniye açık ve uygun olacaksınız. İşte bu yüzden üst sıralamada olmanızın yanı sıra erişilebilir olmanızı da şiddetle tavsiye ediyoruz. SEO markanızı geliştirmek için en iyi yöntemdir ve iş pazarlamaya gelince can alıcı nokta odur!

 

İçerik kraldır

Hesaba katmanız gereken çok fazla sıralama faktörü bulunmaktadır. Fakat şunu bilmek gerekir ki, SEO’nun, sizi arama motorlarında üst sıralara çıkaracak hiçbir kodlama ya da matematik denklemi ile bir ilgisi yoktur! Olay tamamiyle içeriktir. Güvercinler için ekmek taneleri ne ise sizin de siteye aynı eşitlikte materyaller koymanız gerekir. Bir eylem planı hazırlayıp, onu takip etmenizi öneririz. Sağlamayı amaçladığınız miktarda ziyaretçi ile elinizde bulunan veri örtüşmüyorsa, o halde yalaşımınızı değiştirmeniz gerekir.

 

Anahtar kelimeler ve etiketlemek

Sayfa başlığına anahtar kelimeler koymanız gerekir. Optimize edilmiş arama içeriklerinin uzun başlıklar ya da eksik, kısa etiketli, anahtar kelime içermeyen başlıklar sebebiyle kaç sayıda arama motoru için optimize edilmiş içeriği kaçırdığını gösrseniz hayret edersiniz. Etiketleriniz, non-stop kelimelerle birlikte – örneğin, eğer, o, için, o halde gibi, 60 karakterden fazlasını içermemelidir. Alfasayısal karakterlerin miktarını da limitleyin, mesela nokta ve virgül gibi. İçeriği etiketlerken, bahsi geçenlerin hepsi birbirinden önemlidir. Tekrardan altını çizmek gerekir ki, başlık etiketleri ve mets etiketlere özen gösteriniz.

 

 

Cloudnames yardım edebilir

Cloudnames, dijital pazarlama hakkında ihtiyacınız olan her şeyde size yardımcı olabilir. İnternet üzerinden daha çok gelir elde edebilmenizi sağlayacak, web sitesi, dijital pazarlama ya da diğer tüm karmaşık teknik detayların sizin için yönetimini devralabiliriz. Böylelikle siz de şirketinizin ana faaliyetlerine odaklanabilirsiniz.

 

Sadece mobil uyumlu modern bir web sitesi tasarlamıyoruz, müşterilerinizin de talepleri doğrultusunda hizmetler de sunuyoruz. Bunun yanında web sitenizi yönetiyor ve düzenli aralıklarla güvenliğini sağlama ve güncelleştirme de sağlıyoruz.

 

 

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Arama Motoru Pazarlaması (SEM), Sosyal Medya Pazarlaması (SMM) ve diğer tün dijital pazarlama aktivitelerinizin yanında web sitesi ve e-mail pazarlamanın da yürütülmesini üstlendiğimiz bir online pazarlama hizmeti sunuyoruz.

 

Bizimle irtibat kurmak için lütfen iletişim adreslerinizi bırakın!

 

[include-page id=’18540′]

 

 

İlginizi çekebilecek diğer makaleler

 

SEO ve Sosyal Medya Pazarlaması hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız lütfen blogumuza kaydolun. Web sitenizde yaşadığınız SEO optimizasyonu deneyimi nedir? Lütfen yorum alanında bunları paylaşın ve sosyal medya butonlarını kullanarak arkadaşlarınızın da okumasımı sağlayın.

9 Responses

  1. Değerli takipçimiz,
   Bilgileriniz elimize ulaşmıştır! Değerlendirmeniz en kısa zamanda yapılacaktır!
   Cloudnames profesyonelliğini tercih ettiğiniz teşekkür ederiz!
   Saygılarımızla

  1. Merhaba Berhan Bey,

   İlgili departmanımız web siteniz ile ilgili değerlendirmeyi yapıp en kısa zamanda size dönüş yapacaktır.

   İlginiz için teşekkür eder, iyi günler dileriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!