Modern Pazarlama Hakkında Kitap Önerileri

Modern Pazarlama Hakkında Kitap Önerileri

İlgi alanlarını geliştirmek istiyorsanız bunu okuyarak gerçekleştirebilirsiniz. Kitap ya da dijital platfom üzerinden olsun, araştırarak öğrenmek her zaman doğru bir süreçtir. Cloudnames olarak, geleceğin teknoloji trendleri üzerine hem bilgilendirici hem de eğlenceli yazılar içeren beğendiğimiz kitapları sizin için irdeledik.

Paylaşmak önemsemektir sloganımızda da görüleceği üzere, bilgi erişimi ve bunların tarafsız bir şekilde yayınlanması bizim için vazgeçilemeyecek bir öneme sahip.

 

Gelişen dijital dünyanın hızına yetişebilmek ve trendlerin gerisinde kalmamak adına bu alanda üretilen blog yazılarının dışında, konunun uzmanı insanların yayınladığı kitapları da okumak gerekiyor.

 

Dijital pazarlama, sosyal medya ve marka yönetimi gibi bir çok farklı alanlara değinen mutlaka okumanız gerektiğini düşündüğümüz kitapları sizin için bir araya getirdik.

 

[include-page id=’18525′]

 

Pazarlamanın 10 Ölümcül Günahı

Çoğu pazarlama faaliyeti artık işe yaramıyor. Çoğu reklam, tüketicilerin zihninde markalar için farklı bir konum yaratmıyor. Çoğu marka adayı, çok geçmeden pazarlama tarihinin derin çukuruna atılıyor ve bir daha da hatırlanmıyor.

 

Pazarlama sektörünün en önemli düşünürlerinden Philip Kotler’in efsane haline gelmiş bu kitabı, suçu 10 ölümcül pazarlama günahkarlarına ait olduğunu savunuyor. Pazarlamayla uğraşan ve pazarlama hakkında düşünen herkesin mutlaka okuması gereken bu kitap, bu tekrarlanan günahlardan arınmanın yollarını okuyucularına gösteriyor.

 

 

İknanın Psikolojisi

İstek, nasıl etkili ve kabul edilebilir bir hale gelir? Bir ürünün az bulunur olması, ikna sürecinde nasıl bir rol oynar?

 

İknanın Psikolojisi, yaşamın her alanında ikna olma ve ikna etme sürecinin içyüzünü anlatan bir başvuru kitabı. Prof. Robert B. Cialdini’nin, laboratuvar deneyleri ve kendi yaşam deneyimlerinden yola çıkarak yazdığı bu kitap, hizmet ve ürününüz ile tüketici arasında nasıl bir bağ oluşturuluabileceğine ve buna dair ikna sürecini irdeliyor.

 

Kitap 1: Web Hosting for Dummies

Peter Pollock tarafından yazılmış bu kitap, kendi web hosting işlemleriniz üzerinde kontrol sahibi olmanız ve bu süreç hakkında herşeyi öğrenebilmeniz için harika bir rehber niteliğinde (Eğer ilginizi çekiyorsa mutlaka denemelisiniz.). Kurulum hakkındaki basit dili sayesinde, okuyucularına emaillerin nasıl oluşturulacağı, hesapların nasıl yedekleneceği, website güvenliğinin sağlanması konularında ve daha bir çok konunun öğrenilmesine olanak sağlıyor. Harika ipuçlarıyla dolu olan bu kitap aynı zamanda akıcı ve kolay anlaşılır. Web hosting sürecini kolay ve zevkli yollarla öğrenmekten zevk alacaksınız.

 

100 Things Every Designer Needs to Know About People: What Makes Them Tick?

Hafızalara kazınmaya neden olan şey ne? İnsanların ne türde hatalar yapabileceğini nasıl tahmin edersiniz? Bazı yazı tipleri yoksa diğerlerinden daha mı iyi?

 

Susan Weinschenk tarafından yazılan bu kitap isminden anlaşılacağı üzere tasarımcıların bilmesi gereken önemli sırları açığa çıkarıyor. Tüketici davranışlarını anlamaya yönelik, onları neyin ve nasıl harekete geçireceğini anlatan bilgiler de içeren bu kitabın da ne yazık ki Türkçe çevirisi bulunmuyor.

 

Bilgi ve anlama olmadan tasarım yapmak, harita olmadan yabancı olduğunuz bir şehri gezmek gibidir: ikisi de gelişigüzel ve elbette ki verimsiz bir deneyim yaşatacaktır. Bu kitap her tasarımcının ihtiyacı olan bilimsel ve işe yarar örneklerle oluşturulmuş araştırmayı bir araya getiren bir rehber niteliğinde.

 

Markanız İçin İnterneti Nasıl Kullanmalısınız?

İş hayatına şarap satışıyla başlayan ve internetin nimetlerinden faydalanıp bugün “YouTube çağının ilk şarap gurusu” olarak da tanınan Gary Vaynerchuk’ın bu renkli kitabı, hem New York Times hem de Wall Street Journal listelerinde bestseller oldu. İlk yayımlandığı hafta Amazon’a 1 numara, New York Times listesine 2 numara ve Wall Street listesine de 7 numaradan giren Markanız İçin İnterneti Nasıl Kullanmalısınız? şu anda da kendi kategorisinde Amazon.com’un en çok satan ve okunan kitaplarından biri.

 

Vaynerchuk, özel ilgi alanlarımızı iş hayatımızın ta kendisi haline getirmek için internetin gücünden nasıl yararlanabileceğimizi gösteriyor. Bu kitap hayallerimize adım adım kavuşmamızı sağlayacak vazgeçilmez bir rehber ve modern iş hayatı için mükemmel bir yol haritası.

 

Artık yapmayı en çok sevdiğiniz şeyi kazanca dönüştürebilir ve kişisel markanızı yaratabilirsiniz. Vaynerchuk’un dediği gibi, “herkes ama Herkes kendini bir marka olarak düşünmeye başlamak durumunda. Bu artık bir seçenek değil, bir mecburiyet.”

 

[include-page id=’18540′]

 

Sosyal Medya Sanatı

Apple’ın efsanevi vaizi, iş dünyası bloglarının patronu ve kilit konuşmacılarından biri olan Guy Kawasaki tarafından yazılmış ve Peg Fitzpatrick ile işbirliği içinde hazırlanmış olan bu kitap, okuyuculara zaman ve paradan tasarruf yapmalarını sağlayan Sosyal Medya İçerikleri konusunda çok önemli bir rehber niteliğinde hazırlanmış. Sosyal medyanın en büyük fenomenlerinden olan Guy Kawasaki kitapta, nasıl usta olunacağı konusunda değerli bilgi ve deneyimlerini paylaşıyor.

 

Sağlam bir sosyal medya stratejisi geliştirmek, en popüler platformlarda kalıcı bir yer edinmek, dijital platformda var olmak, pazarda daha görünür olmak ve takipçilerinizi arttırmak istiyorsanız Kawasaki ve Fitzpatrick’in kimi zaman dili biraz tekniğe kaçsa da, akışına kapıldığınız zaman elinizden bırakamayacağınız bu yapıtı mutlaka okumalısınız.

 

 

Cloudnames hizmetleri yardımcı olabilir

Müşterilerimize online pazarlama adına bulut temelli harika çözümler sunmaktan gurur duyuyoruz. Geçmişte karmaşık ve pahalı ne varsa, günümüzde artık hepsi oldukça kolay ve uygun maliyetli.

 

Cloudnames web sitenizi güncel ve güvenli tutmanın yanında dijital platformda başarılı bir şekilde işlerinizi yürütmenizde de size yardımcı olabilir. Yapmanız gereken tek şey içerik sağlamaktır. Diğer tüm işler Cloudnames grafik ve web tasarım ekibi güvencesi altında yürütülecektir. Hatta size Sosyal Medya pazarlama, Arama Motoru pazarlama ve daha fazlasını da sunuyoruz.

 

 

[include-page id=’18540′]

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

 

Modern pazarlama ve web tasarımı hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz web sitemizi takip edebilir ve iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Bu kitaplardan herhangi birini okumuş muydunuz? Tavsiye ve yorumlarınızı lütfen paylaşın, yazımızı da butonlara tıklayarak paylaşabilirsiniz. (Romantik kitaplar önermemenizi rica ederiz.)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!