İnternette başarıyı yakalamak için 5 önemli adım

İnternette Başarıyı Yakalamak İçin 5 Önemli Adım

Çok az sayıda işletme sahibi, gelir miktarını arttıracak metodlar üzerinde yoğunlaşıyor. Bununla birlikte, internet üzerindeki varlığının nasıl inşa edeceğini bilmeyen pek çok amatör işletmeci de mevcut. İnternette var olmak ve potansiyel müşterilere sistematik bir şekilde ulaşabilmek, gelirlerinizi kayda değer oranda arttıracaktır. İnternette başarıyı yakalamak için 5 önemli adımı sizin için sıraladık.

Cloudnames olarak markamızı ve ürünlerimizi en iyi şekilde pazarlamak için oldukça emek harcıyoruz; blog sayfamızı güncel tutuyor, sosyal medya platformlarında potansiyel müşterilerimizin ilgisini çekebilecek içerikler paylaşıyoruz.

Yeni bir girişim olmamıza rağmen, kısa sürede hızlı bir şekilde büyüdük. Bu hızlı büyümenin arkasındaki en önemli etkenlerden biri, elbette ki 1. sınıf teknolojiyi en uygun fiyata sunmamızdır. Ancak internet üzerinden yürüttüğümüz pazarlama kampanyalarımızın büyüme hızımızın arkasındaki esas aktör olduğunu da belirtmek gerekir.

astronotBize göre hayattaki hedeflerinizle iş hayatındaki hedefleriniz paralel yürütülmeli. İşletmenizi sadece bir para makinesi olarak görmeyin; onu hayatınızdaki en büyük başarılarınızdan biri olarak görün. Bu sayede iş vizyonunuzu geliştirebilirsiniz; kendinizden ne kadar katarsanız işinizde o kadar başarılı olursunuz.
Cloudnames olarak, ürün ve hizmetlerimizi yukarıda belirttiğimiz hayat algısı etrafında oluşturduk ve bu vizyon çerçevesinde müşterilerimize sunuyoruz. Deneyimlerimizden yola çıkarak hazırladığımız, işletmenizin internet üzerinde başarılı olabilmesi için 5 önemli adımı sıraladık.

[include-page id=’18540′]

 

İnternet Siteniz Var mı?

Ölçeği farketmeksizin tüm işletmelerin mevcut ve potansiyel müşterileri için gerekli bilgileri barındıran bir internet sitesine ihtiyacı vardır. Yaptığımız araştırmalara göre Türkiye’deki işletmelerin %42’si herhangi bir internet sitesine sahip değil. İnternet sitesine sahip olanların %80’i de sahip oldukları internet sitelerinden memnun değil.

 

İyi bir İnternet Sitesi Ne Demektir?

İyi bir internet sitesi nasıl olmalıdır? Kullanıcı dostu, mobil cihaz uyumlu ve problemsiz çalışan bir internet sitesi iyi bir internet sitesidir ve potansiyel müşterilerin müşteriye dönüşmesinde önemli bir rol oynar. Kötü internet sitesiyse bunun tam tersidir; karmaşıktır, mobil cihazlarla uyumlu değildir ve problemlidir.

comModern bir internet sitesi işletmenizle ilgili mevcut ve potansiyel müşterinizin işine yarayacak bilgilerin haricinde hedef kitlenizin ilgisini çekecek içerikler de barındırmalıdır.
İyi bir internet sitesinin nasıl olacağına dair bilginiz yoksa ücretsiz rehberimizi bu linkten indirebilirsiniz.

Eğer internet sitenize sıfırdan başlayacaksanız ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, mevcut müşterilerinize mail göndererek fikirlerini beyan etmelerini talep edebilirsiniz. Müşterilerinizin katkısı ile internet sitenizi hedef kitlenizle uyumlu hale getirmeniz fazlasıyla etkili olacaktır. Ayrıca müşterileriniz onların fikirlerine değer verdiğiniz için işletmenize olan güvenleri de artacaktır.

 

İşletme Vizyonu

İş modeliniz ve iş vizyonunuz birbirinden ayrı düşünülemez. İşletmenizden ne istediğinizi bilmeniz, ne başarabileceğiniz konusunda fazlasıyla belirleyici bir rol oynamakta. Bu girişimimle ne elde etmek istiyorum sorusunu kendinize sormalısınız.

Amatör girişimciler genellikle para kazanmaya odaklanırlar, ama bunu başarmak için gerekli ve somut bir vizyon inşa etmezler. Daha fazla satış yapmak istemek, size çok satış imkanı sunmayacaktır. Satış yapma stratejilerine odaklanmak yerine, bunu gerçekleştirebilmek için somut adımlar atmanız gerekir.

 

Gelecek Planları

Geleceğinizi planlamakla işe başlayın; işletmenizi 5 yıl sonra nerede görüyorsunuz? Peki arzuladığınız hedefe ulaşmayı nasıl planlıyorsunuz? Buraya ulaşmak için attığınız temel adımlar neler? İşletmenizin neyi hedeflediğini anlatan bir açıklamayla, bir vizyon bildirisiyle bu soruları cevaplamanız gerekmektedir. Vizyon bildiriminin bu hedefi nasıl gerçeğe dönüştüreceğinize dair referanslar içermesine rağmen, anahtar sözcük olan “nasıl”, misyon bildiriminiz ile daha çok ilgilidir.

 

Vizyon Bildiriminiz

Net bir vizyon bildirimi için size bir örnek:

“Müşterilerimize, başından sonuna kadar en iyi online alışveriş deneyimi sunuyoruz. Kaliteli, kolay bulunabilir bir internet sitesi; kolay takip edilebilir yönergelerle, güvenli ödeme talimatlarıyla, hızlı ve etkin bir hizmet sunuyoruz.”

Örnekte de görüldüğü üzere verilen hizmeti sadece “en iyi” online alışveriş sitesi olmak üzerine kurulu bir anlatım ile tanıtmıyorlar, ayrıca buna nasıl erişecekleri üzerine de okuyucuları bilgilendiriyorlar.

 

Alanınızı İşaretleyin

Dijital dünyada yerinizi belirlemek, gerçek dünyada mağazanız için en uygun lokasyonu bulmak kadar önemlidir. Tam olarak kimsiniz ve ne satıyorsunuz ya da kimlere satıyorsunuz?

Halihazırda marka, ürün ya da servisler için pazar oluşturan çok sayıda online işletme bulunuyor. Aynı ölçüde, bu ürün ve hizmetleri talep eden bir çok müşteri ve tüketici de bulunmaktadır.

 

oje
Teorik olarak yeni bir ürünü piyasaya sürmek, piyasaya yepyeni bir marka çıkarmak kadar heyecan vericidir. Burada önemli nokta talebi doğru tanımlamaktır.

Pazar Yerinizi Bilin

İçeride ve dışarıdaki pazar alanındaki konumunuzu iyi bilmeniz gerekiyor. Alanınızın neresi olduğunu belirlemek için, önünüzde adım adım ilerlemeniz gereken bir süreç bulunuyor.

Piyasada nerede durduğunuzu anlamak, olabildiğince haber bültenine üye olmak kadar kolaydır. Eğer ürününüz kozmetik ile ilgiliyse, aynı sektörden kanallara üye olmanız gerekir; böylelikle hedef kitlenizi ya da müşterilerinizi anlama adına ilk adımı atmış olursunuz.

 

Hedef Kitlenizi Tanıyın

Hedef kitlenizi (ya da müşterilerinizi) iyi tanımak hayati önem taşımaktadır; sadece bu da değil, potansiyel müşterilerin dikkatini çekmek de önemlidir. Araştırmamız sosyal medya pazarlamanın diğer medya tabanlı teşhir formlarından 10 kat daha uygun maliyetli olduğunu göstermektedir.

İnternet siteniz sipariş almak, rezervasyon yapmak ya da müşteri bilgileri toplamak için hazır değilse, sosyal medya ya da diğer kanallara pazarlama bütçesi hazırlamanın bir anlamı bulunmadığını belirtmek isteriz.

 

İhtiyacınız olan şey

Farklı internet hizmetleriyle entegre edilmiş, doğru eklentileri kurmanız, ve kampanyalarınız için iyi bir varış sayfasıyla, eylem çağrısı butonunuz olması gerekiyor. Bunun yanında, iyi metin, iyi görsel ve arama motoru optimizasyonu ile etkili kampanya yaratmanın yanında diğer teknik detayları da öğrenmeniz gerekiyor.

Cloudnames, sosyal medya pazarlama adına bilmeniz gereken her şeyi ücretsiz rehberi ile size sağlıyor. Bu linki tıklayarak ücretsiz bir kopyasını elde edebilirsiniz.

[include-page id=’18540′]

 

Kaliteli İçerik

Müşterinin ihtiyaçlarına odaklanmanın yanında, pazarlama aktivitelerinizi, içerik ve kaynaklarınızı oluşturmanız da gerekmektedir. Ürüne olan ihtiyacın farkına varılmamış olması, ürettiğiniz içeriğin hedef kitleniz tarafından etkileşime geçmesini sağlamaya önem verilmesine gerek olmadığı anlamına gelmez.

Unutmayın, içeriğinizin arama motorlarında bulunması da büyük önem teşkil etmektedir. Müşterilerin %89’u karar vermeden önce ürün ya da hizmetlerin araştırmasını bu kanallar üzerinden yapmaktadır. Bundan avantaj sağlamak adına internet siteniz için arama motoru optimizasyonu’nu (SEO) yaptığınızdan emin olun.

 

Rakipler

Tüm işletmeler rekabet ortamında yaşamlarını sürdürüyor, dijital dünya da bu ortamlardan bir tanesi. Rakiplerinizin kimler olduğunu bilmek ve onların avantaj ve dezavantajlarının farkında olmak; kendi ürün, servis ve pazarlama çalışmalarınızın ön plana çıkmasında yardımcı olur.

Bu bilgiyi fiyat oluşturmada ya da kendi girişimlerinizle rakip pazarlama kampanyalarına karşılık verebilmek üzere de kullanabilirsiniz.

 

 

Cloudnames’te ne yapıyoruz

CNcanhelp-300x269Online platformda en iyisi olmanız için gereken her şey için Cloudnames size yardımcı olabilir. Dijital hesaplarınızı, web sitenizi, Sosyal Medya Pazarlama ve diğer tüm karmaşık teknik detayların sizin yerinize yönetimini devralabilir, gelirinizi arttırmak üzere etkili bir büyüme adına size yardımcı olabiliriz.

Web sitenizin yönetimini devralıyor ve düzenli aralıklarla güvenlik ve güncelleştirilmesini de sağlıyoruz. Arama Motoru Optimizasyonu, Arama Motoru Pazarlama, Sosyal Medya Pazarlama ve ihtiyacınız olan diğer tüm Dijital pazarlama kampanyalarında sizlere yardımcı olabiliriz.

 

[include-page id=’18540′]

 

 

İlginizi çekebilecek diğer makaleler

Teknoloji haberleri ile ilgileniyorsanız lütfen blog sayfamızı takip edin. Teknolojinin insanlığa olumlu bir katkısı oluyor mu? Lütfen yorum köşemizden bizi bilgilendirin ve aşağıdaki ikonu tıklayarak makalemizi arkadaşlarınızla paylaşın. Unutmayın, paylaşmak önemsemektir!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!