bir bloga sahip olmak için önemli nedenleriniz var

Bir Bloga Sahip Olmak İçin Önemli Nedenlerimiz Var

İçerik pazarlaması tam olarak; markanızın inşası, ürün ve hizmetlerinizin müşteriler tarafından beğenilmesi ve başarılı bir eyleme çağrı kampanyası için ilgi çekici, değerli, ilişkili ve yararlı bilgilerin oluşturulup paylaşılması anlamına gelmektedir. Blog yazmak içerik pazarlamasının bir başka şekli olup, eğer müşterilerinizin dikkatini inbound pazarlama stratejileri ile ya da sosyal medya pazarlaması ile çekmek istiyorsanız, blog oluşturmaya başlamalısınız.

Müşteri kazanmanın tek yolu güven yaratmaktan geçer. Eğer güven veren bir marka haline gelemezseniz satışlarınız çok kısıtlı olacaktır. Geleneksel satış yöntemlerinde güven, yüzyüze görüşmelerde yeterlilik ve profesyonellik göstererek oluşturulurdu; ancak modern online ticarette potansiyel müşterilerinizle şahsen görüşme ayarlamak zorunda kalmazsınız. O halde, güven yaratmak için farklı yollara ihtiyaç duyarsınız, içerik pazarlaması da bu nadir seçeneklerden yalnızca biridir.

 

 

 

İçerik Pazarlaması

İçerik pazarlaması reklamdan farklıdır. Yeni bir disiplin değildir, kısaca dijital medya ile evrimleşen, gelişen ve populer hale gelen bir kavramdır. İçerik pazarlaması günümüzde esas olarak işletmelerin kazançlarını artırabilmek için web sayfaları ve bloglarında ilgi çekici içerikler paylaşması anlamına gelmektedir. Bu yıl yaklaşık 10 işletmeden 8’i reklam giderlerinin büyük kısmını içerik pazarlaması için ayırmışlardır.

 

[include-page id=’18525′]

 

Yayın Planı Oluşturmak

Hangi içeriği, ne zaman ve nerede yayımlayacağınızı tanımlayabilmeniz için içerik yayın planı oluşturmalısınız. genel planınızın en önemli noktası içerik dağılımınızı iyi yapmanızdır, bu da işletmenizin dahil olduğu sektöre, kanallarınıza ve hedef kitlenize bağlı. Bizim önerimiz, sizin için neyin iyi olacağını test etmeniz fakat yine de bazı rehberler mutlaka takip edilmelidir.

 

Ne Yayınlamalısınız?

Başlangıç için dört basit içerik tipi vardır: blog yazılarınızı görsel içerikle (Resim/Video) destekleme, diğer içeriklerinize yönlendirecek linkler ekleme ve reklam paylaşmak. İçeriğinizin sahip olduğu resim, içeriğinizin aldığı tıklanma, beğenilme, görülme ve diğer içeriksel yayınlara göre paylaşılma sayısını artırabilecek en önemli görsel araçtır

 

Ne Zaman Yayınlamalısınız?

Yine işletmenizin bağlı bulunduğu sektöre, kanallarınıza ve hedef kitlenize bağlı olarak değişeceğiniz belirterek söylüyoruz ki bizim test sonuçlarımız şu şekilde:

 

  • Facebook ve Twitter için ideal paylaşım zamanı 13.00 ve 17.00 arası
  • Linkedin ve Instagram için sabah 07.00 ve 09.00 arası akşam 16.00-18.00 arası
  • Google+ için hafta içi 09.00 ve 11.00 arası
  • Pinterest için ise hafta sonu 14.00 ve 16.00 en iyi çalışma saatleri olarak değerlendirilebilir.

 

 

Ne Sıklıkta Paylaşım Yapmalısınız?

Bunu test etmelisiniz fakat genel önerimiz şu şekilde:

 

  • Facebook için haftada 5-10 içerik
  • Twitter için günde en az 5 içerik
  • Linkedin için her çalışma günü için 1 içerik
  • Google+ ve Instagram için günde 5 içeriğe kadar paylaşım yapabilirsiniz.

 

İşletme Ödüldür

Blog yazmanın amacı müşterilerinizin ilgi alanları doğrultusunda ilişkili ve değerli bilgiler paylaşarak onların bilgi birikimlerini geliştirmek ve bu sayede dikkatini çekip onları elde etmektir. Bu süreç medyada yer kiralamak yerine kendi medyanıza sahip olmaya odaklanarak genel pazarlama stratejilerinizle birlikte yürütülecek devamlı bir süreçtir. İçerik pazarlaması müşterilerinizle herhangi bir satış sahası olmadan iletişim kurabilme sanatıdır. Ürün ve hizmetlerinizi direkt olarak satmak yerine, kişileri bilgilendirmeye, kaliteli ve değerli bilgilerle yeni şeyler öğretmeye yönelik bir aktivitedir. En sonunda, çabalarınız sadık müşterilerinizin sizi işletmeleriyle ödüllendirmelerine dönüşecektir.

 

Cloudnames ne yapıyor?

Cloudnames, dijital pazarlama hakkında ihtiyacınız olan her şeyde size yardımcı olabilir. İnternet üzerinden daha çok gelir elde edebilmenizi sağlayacak, web sitesi, dijital pazarlama ya da diğer tüm karmaşık teknik detayların sizin için yönetimini devralabiliriz. Böylelikle siz de şirketinizin ana faaliyetlerine odaklanabilirsiniz.

 

Sadece mobil uyumlu modern bir web sitesi tasarlamıyoruz, müşterilerinizin de talepleri doğrultusunda hizmetler de sunuyoruz. Bunun yanında web sitenizi yönetiyor ve düzenli aralıklarla güvenliğini sağlama ve güncelleştirme de sağlıyoruz.

 

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Arama Motoru Pazarlaması (SEM), Sosyal Medya Pazarlaması (SMM) ve diğer tün dijital pazarlama aktivitelerinizin yanında web sitesi ve e-mail pazarlamanın da yürütülmesini üstlendiğimiz bir online pazarlama hizmeti sunuyoruz.

 

Bizimle irtibat kurmak için lütfen iletişim adreslerinizi bırakın!

 

[include-page id=’18540′]

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Hedef kitle Belirlerken Kullanabileceğiniz Etkileyici Taktikler

Etkinizi Artırmak İçin İçerik Pazarlamasını Kullanın

Modern Pazarlama Hakkında Değerli Bilgiler

 

Sosyal Medya pazarlaması ve İçerik pazarlaması hakkında daha fazla bilgi edinmek için blogumuzu takip edip iletişim bilgilerinizi bırakmanız yeterli olacaktır. Böylelikle sizi güncel gelişmelerden haberdar edebilir, daha fazla bilgi edinmenizi sağlayabiliriz. siz blog yazıyor musunuz ya da yazma planınız var mı? Yorumlarınızı bizimle, yazımızı sosyal medya hesaplarınızda arkadaşlarınızla paylaşmanız bizi mutlu eder.

2 Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!