paypal

PayPal Türkiye Faaliyetlerini Durduruyor

Dünyanın en ünlü ödeme sistemleri şirketi Paypal’in, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)’ya yaptığı lisans başvurusu reddedildi. 6 Haziran’dan itibaren Türkiye’deki tüm Paypal hesapları dondurulacak. Bu tarihten itibaren tüm Paypal kullanıcıları yeni alternatifler aramaya başlayacak. İşte Paypal’e alternatif bazı ödeme seçenekleri.

Türkiye’de ofisi bulunmayan ve vergi ödemeyen Paypal’in, devlete yaptığı Lisans başvurusu reddedildi.

 

Paypal tarafından dün yapılan açıklamaya göre daha ileriki zamanlarda Türkiye’de tekrar faaliyetlere geçebilmek için gerekli başvuruları yapacaklarını belirtiyorlar. Paypal’in yaptığı açıklamanın tamamına bu linkten ulaşabilirsiniz. https://www.paypal.com/tr/home

 

Paypal Hesabınızda para varsa

Paypal kullanarak ödeme yapıyorsanız

Paypal kullanarak ödeme alıyorsanız

Paypal ödeme sistemi olan bir e-ticaret siteniz varsa

 

Tüm işlemleriniz 6 Haziran gününde sona erecek ve en azından bir süreliğine tekrar başlayacağa benzemiyor.

 

Paypal Hesabınızda paranız varsa;

13315257_1750677438545562_1579458492473808623_nEğer içinde para olan bir Paypal hesabınız varsa paranızı en kısa zamanda bankanıza geri yatırmanızı öneririz. Ya da hesabınızda kalan küçük miktarları, Lösev, aynebilim ve çakbipati gibi sivil toplum kuruluşlarına gönderip, gününüzün daha güzel geçmesini sağlayabilirsiniz.

 

Paypal’in Türkiye’den çekilmesi ile ilgili en büyük sorunlardan biri burada çıkıyor. Maalesef kullanıcılar açısından Paypal kadar hesap açımı ve kullanımı kolay bir sistem bulunmuyor.

 

Paypal üzerinden ödeme yapanlar için

Paypal her ne kadar en tanınan ödeme sistemi olsa da onun kadar iyi farklı alternatifleri bulunuyor. İşte bazı alternatifler;

 

Google Wallet; Paypal’e en iyi alternatif Google Wallet. Güvenli, basit ve hızlı transfer işlemlerini Google kalitesiyle sunuyor. Fakat maalesef Türkiye’de kullanılma açılmadı.

 

Skrill; En iyi alternatiflerden biri Skrill. Üstelik Türkiye’deki kullanıcıları da destekliyor ve web sitesinde Türkçe dil seçeneği de bulunuyor.

 

Payoneer; Birbiriyle ilişkili olan 2 kişinin arasındaki transfer için makul olan ödeme yöntemlerinden biridir. Üstelik sisteme kaydolduktan sonra size gönderilen ATM kartı ile de kullanabiliyorsunuz.

 

Paypal üzerinden para transferi yapanlar için

Paypal’in en önemli özelliklerinden biri de para transferi özelliği. Uluslararası çalışan firmalar ve yurt dışına para gönderen kişilerin hayatını kolaylaştıran bu özelliğe benzer hizmetler sunan alternatifleri kısaca şöyle sıralayabiliriz.

 

Moneygram; En ünlü para transfer sistemlerinden biri Moneygram. Türkiye’de bir çok bilinen bankanın acenteliğinde çalışıyorlar.

 

Transferwise; Ünlü İngiliz işadamı Richard Branson’ın da yatırımcıları arasında olduğu Transferwise, paranın üzerindenki sınırları kaldırdığını iddia ediyor. Transferwise ile dijital ortamda sadece 3 adımda para transferi yapılabiliyor.

 

E-ticaret sitesi için Paypal kullananlar

İyzico; Türkiye’de en önde gelen e-ticaret ödeme sistemlerinin başında geliyor. Bir çok önemli e-ticaret sitesi iyzico ödeme sistemlerini kullanıyorlar.

 

Webmoney; Kuruluşundan beri 30 milyondan fazla müşteriye hizmet veren en köklü şirketlerden biridir.

 

İpara; 7 farklı bankaya ait kredi kartı ve bir gün içerisinde kurulum fırsatı sağlıyor.

 

Ödeme seçenekleri ile ilgili daha detaylı bir incelemeyi bu makaleden okuyabilirsiniz: Siteniz için çevrimiçi ödeme seçenekleri

 

[include-page id=’18540′]

[include-page id=’15348′]

 

[include-page id=’18540′]

 

İlginizi çekebilecek diğer makaleler

 

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama ile ilgileniyorsanız lütfen blog sayfamızı takip edin. Siz işletmenizi dijital Dünya’ya adapte ettiniz mi? Lütfen yorum köşemizden bizi bilgilendirin ve aşağıdaki ikonu tıklayarak makalemizi arkadaşlarınızla paylaşın. Unutmayın, paylaşmak önemsemektir!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!