Güvenilir WordPress Tema ve Eklentileri Nasıl Seçilir?

Güvenilir WordPress Tema ve Eklentileri Nasıl Seçilir?

 

Binlerce WordPress teması ve eklentiler arasından hangisini seçeceğimize nasıl karar vereceğiz? Bu yazımızda yüksek kaliteli, güvenilir tema ve eklenti bulma konusunda daha önceden denenmiş üç ipucu veriyoruz.

 

 

İpucu 1: Premium’a Gidin

Premium temaları yanlış bir şey olduğunda güvenilir kod sistemi ve kullanıcılarına verdikleri destekler sayesinde daha avantajlıdır.Sundukları fonksiyonlar ve tasarımlar web sitenizin görünüşünü ayarlamanıza, eklentilerde daha fazlasını yapmanıza olanak sağlar.

Bir atasözünde söylendiği gibi “ucuz etin yahnisi güzel olmaz”. Geliştiricilerin iyi kalitede premium tema ve eklenti hazırlayabilmek için zamana ve emeğe yatırım yaptıklarını, güncel tuttuklarını, hataları ayıkladıklarını ve en önemlisi gerektiğinde sorularınıza cevap verdiklerini unutmamak gerekir.

Bu temaların ve eklentileri geliştiricilerin para kazanmak için geliştirdiğini aklınıza getirin her ne kadar bazen geliştiriciler bazı özellikleri ücretsiz sunsalar da daha fazla özellik eklemek istediğinizde ödeme yapmanız gerekir. Böylelikle siz de temayı ve eklentiyi ön izlemiş olur ve ihtiyaçlarınızı belirleyip ona göre ödeme yaparsınız.

 

[include-page id=’18525′]

 

İpucu 2: Güvenilir Üçüncü Parti Mağazasını Kullanın

WordPress tema mağazasında binlerce tema sunuyor ama biz premium temalardan birkaçını seçtik, bu temalar için güvenilir olan sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

On dört kategoride ve neredeyse 5000 adet teması bulunan WordPress Mağazasında aramalarınızı kategorize ederek -örneğin Restaurant- ihtiyacınız olan temayı bulabilirsiniz.

Eklentilere ise WordPress Plugins‘den bakabilir; premium ya da ücretsiz seçeneklerden faydalanabilirsiniz.

 

 

İpucu 3: Doğru Filtreleri Uygulayın

İnsanların çoğu içerisinde hatalar barındıran yeteri kadar denenmemiş ama tasarımı güzel görünen temalara kanarak buglarla ve yetersiz destekle boğuşmak zorunda kalıyorlar. Bu yüzden aramalarınızı aşağıdaki maddelere göre yapmanız bu hataları engelleyecektir.

  1. Tema ne zaman oluşturulmuş? (Bu arada yeni temalarda hep bir indirim vardır.)
  2. En son ne zaman güncelleme almış? (İyi bir tema yılda 2-3 kez güncellenir.)
  3. Kaç kere indirilmiş ve satılmış? (Çok satan ve indirilen temalar iyidir.)
  4. Kullanıcılar kaç puan vermiş? (İyi puanlılar: İyi Düşük puanlılar: Daha fazla araştırma gerektiriyor.)
  5. Güncelleme alan tema veya eklenti, WordPress’in sürümüyle uyumlu mu? (Güncel: Daha güvenli)
  6. Küçük sorunlarınıza cevap alabileceğiniz destek sayfası ya da forumu var mı? (Desteksiz olan: Kötü Çözümle beraber kullanıcı memnuniyeti: İyi)

Yukarıdakilere dikkat ettiğiniz takdirde iyi destek alan, göze hitap eden eklenti ve temalara kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız:

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Eklentileri

Google Analytics Eklentisi

 

WordPress hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz blogumuzu takip edebilirsiniz. Güvenilir, kaliteli tema ve eklentilerle ilgili yazdığımız bu yazı hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bırakın ve alt taraftaki ikonlara tıklayarak sosyal medya hesaplarınızda yazımızı paylaşın.

2 Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!