Web Hosting Nedir ve Neden İhtiyaç Duyarız?

Web Hosting Nedir ve Neden İhtiyaç Duyarız?

Şirketinizin değerini arttırmak için kullanıcı dostu ve güvenilir bir internet sitesine sahip olmanız gerekir. İnternet teknolojileri zaman zaman anlaşılır olmaktan uzak oluyor dolayısıyla doğru servis sağlayıcısını seçmek şirketler için büyük bir problem haline gelebiliyor. Web Hosting Nedir ve Neden İhtiyaç Duyarız sizin için yazdık.

İyi bir internet sitesi markanızın değerini arttırır. Bir internet sitesi yaptırırken önceliğiniz kullanıcı dostu bir tasarıma sahip olmasıdır ve işiniz uygun bir alan adı almaktır. Bunların haricinde barındırma (hosting) hizmetini nerden aldığınızı düşünmek zorundasınız. Teknoloji terminolojisi bazen karmaşık olabiliyor, bu yazımıda barındırma hizmeti nedir ve neden önemlidir sorularını sizin için cevapladık.

[include-page id=’18540′]

İnternet siteleri internette erişime açılmadan önce içindeki veriler depolanmalı ya da barındırılmalıdırlar. Bunun için en kolay yol internet barındırma hizmeti (web host) üzerinden internet sitenizi açmaktır. Barındırma hizmetlerini kendi içinde beşe ayırabiliriz.

 

 

Ücretsiz Barındırma Hizmetleri

Bedava barındırma hizmetleri astarı yüzünden pahalıya gelir. Temel özelikler bedavadır ancak firmanızın internet sitesi için hayatı ödeme sahip özellikler için ödeme yapmanız gerekir. En önemlisi bağlantı hızı diğer sunucu seçeneklerinden düşüktür, sitenizin ziyaretçi sayısı arttıkça erişim süresi uzayacaktır.

Sitenize farklı sitelerin reklamları yerleştirilir, ayrıca özel bir alan adınız olmaz. Aşağıdaki örnekteki gibi olur alan adınız.

(www.yourwebsite.hostprovider.com )

 

Paylaşımlı Servis Sağlayıcılar(Shared)

Bu barındırma seçeneği ile barındırma hizmeti sunucusunu diğer web siteleri ile paylaşırsınız. Öğrenci evi mantığla işler paylaşımlı barındırma hizmetleri, firma başıan düşen ücret düşüktür. Sunucunun barındırdığı internet sitesi miktarına göre interent sitenize erişim hızı düşebilir.

Başlangıçta iyi bir fiyata sahip olmasına rağmen paylaşımlı barındırma hizmetleri uzun vadede verimsizdir. İnternet sitenizi ziyaret eden insan sayısı arttıkça sunucu içerisindeki diğer interenet sitelerinin performansları olumsuz etkinenir. Dolayısıyla barındırma hizmeti sağlayıcınız hesabınızı yükseltmek için sizi zorlar.

 

VPS Servis Sağlayıcılar

Virtual Private Server hosting yani Sanal Özel Sunucu çoklu, sanal ve özel sunuculara bölünmüş fiziksel bir sunucu ile çalışır. Paylaşımlı barındırmadan daha güçlüdür ancak fazlasıyla teknik bilgi gerektirir bu yüzden barındırma hizmeti üzerine deneyiminiz yoksa yönetilen VPS tercih etmek durumunda kalırsınız. VPS paylaşımlı barındırma hizmetindne daha pahalıya mal olur.

VPS Hosting şeklinin en önemli avantajları, esnek olması, daha yüksek trafik kapasitesi olması ve site güvenliğini arttırmasıdır. Cloudnames daha büyük şirketler için bulut teknolojisine alternatif olarak VPS Servis desteği de sağlar.

 

 

Özel Servis Sağlayıcılar (Dedicated)

Özel barındırma hizmeti fiziksel bir sunucunun kiraya verilmesidir. Yüksek ziyaretçi trafiğine sahip internet siteleri için oldukça verimli bir çözümdür. Fiyatı da oldukça yüksektir.

 

Cloud / Bulut Servis Sağlayıcılar

Cloudhosting (Bulut Barındırma) – Cloudnames’te size sağladığımız servistir- fiziksel bir sunucu yerine, tek seferde çoklu sunucuları kullanan sanal barındırma ortamı sunar. Oldukça faydalıdır; güvenli olması bir yana, uygun fiyatlı ve hızlıdır, aynı zamanda son derece güvenilirdir. Eğer sunuculardan biri bozulursa diğerleri ziyaretçi trafiğinin yükünü taşır. Çoklu sunucu yapısı ayrıca ölçeklenebilirdir yani artan ziyaretçi trafiğinin yükünü rahatça kaldırabilir. Eğer web sitenizin büyüme potansiyeli varsa bu büyük bir artıdır.

Ücretsiz ya da paylaşımlı web sunucusu kullanmak kulağa cezbedici gelse de en verimli ve en iyi seçenek bulut barındırma hizmetini kullanmaktır. Özellikle işletme sahipleri için güvenli, güvenilir ve güçlü bir internet barındırma platformu zun vadede işletmeniz için daha karlı olacaktır.

Uygun fiyat, güvenli ve etkili bir barındırma hizmeti arıyorsanız Cloudhosting / Bulut Hosting fiyat performans yönünenden en iyi seçenektir.

 

Cloudnames’te ne yapıyoruz?

CNcanhelp-300x269Cloudnames, Online platformda en iyisi olmanız için gereken her şey için size yardım edebilecek bir dijital ajanstır. Dijital stratejinizi, web sitesiniz, sosyal medya hesaplarınızı, dijital pazarlama çalışmalarınızı, satış ve pazarlama otomasyonunuzu ve bunun gibi tüm karmaşık teknik detayları sizin yerinize yönetebilir, gelirinizi artıran etkili bir büyüme adına size yardımcı olabiliriz.

Web sitenizin yönetimini devralıyor ve düzenli aralıklarla güvenlik ve güncelleştirilmesini de sağlıyoruz. Bununla birlikte, Arama Motoru Optimizasyonu, Arama Motoru Pazarlaması, Sosyal Medya Pazarlamanın, gibi ihtiyacınız olan tüm dijital pazarlama çalışmalarını sizin için yönetebiliriz.

Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin! Çalışma saatleri (9:00 – 18:00) arasında, telefon numaramızdan +90 (212) 243 7991 bizimle iletişime geçebilir ya da e-mail ile sorularınızı doğrudan bize iletebilirsiniz: [email protected] ya da iletişim bilgilerinizi bırakabilirseniz size anında dönüş yapabiliriz.

[include-page id=’18540′]

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

Eğer online değerinizi nasıl arttıracağınızı öğrenmek istiyorsanız, blogumuza kaydolun.

Sizin web hostingle ilgili deneyimleriniz neler olduğunu bizimle paylaşın? Lütfen bizimle görüş ve yorumlarınızı paylaşırken yazımızı da arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın. Unutmayın ki paylaşmak umursamaktır.

2 Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!