Teknolojide Devrim: Herşeyle Konuşabilmek

İnternet her alanda büyük bir değişim gösteriyor ve bu dönemde ileriye yönelik büyük adımlar atılıyor. Apple ve Google yeni yazılımlarını sunarlarken bu gelişme, milyarlarca kullanıcının akıllı ev eşyaları hakkında konuşmasını sağlıyor. Eviniz çok daha akıllı olmak üzere.

 

Apple Eylülde iOS 9’u akıllı telefon platformu HomeKit ile birlikte tanıtıyor. 1 milyar iOS kullanıcısı için tanıtılan bu platform iPhone, iPad, Apple Watch ve Apple Tv.’ler gibi tüm Apple cihazları vasıtasıyla kullanılabilir olacak. Kişisel uygulama olan Siri güncellenecek, bu sayede Siri’ye evde nelerin yapılması gerektiğini söyleyebileceksiniz.

 

 

Birbiriyle Konuşan Eşyalar

 

HomeKit, kullanıcılarına lambalar, kapı kilitleri ve termostatlar gibi akıllı araçlarını iOS üzerinden uzaktan kontrol etme imkanı sunuyor. Siri’ye oturma odasındaki ışıkları açmasını, Tv modunuzu ayarlamasını ya da değiştirmesini söyleyebileceksiniz. Aynı zamanda Homekit, eşyalarınızın diğer eşyalara komut verebilmesini, belirli ses komutları karşısında istenilen hareketlerin otomatik şekilde yapılmasını sağlıyor.

 

[include-page id=’18525′]

 

Parti İçin Hazırlanın

 

Eğer Siri’ye “set up for a party!” yani “parti için hazırlık yap” konutu verirseniz akıllı cihazlarınız evinizi parti moduna ayarlayacaktır. Ses sisteminiz en güzel parti müziklerini çalmaya başlayacak, ışıklar müziğe uygun şekilde ayarlanacak, parlaklığı ve rengi müzik ritmine gore değişecek termostatınızın ısısı düşürülüp klima açılacak ve parti pistiniz dans için uygun hale getirilecektir. Ve parti başlasın!

 

Apple TV

 

Uzun yıllardır Apple, Apple TV’yi hobi olarak değerlendirmişti ama bu baharda Apple CEO’su Tim Cook, 25 milyon unite Apple Tv sattıklarını açıkladı. Teknoloji bloglarındaki spekulasyonlar Apple’ın önümüzdeki sonbaharda HomeKit’in yeni versiyonunun tanıtacağı yönünde.

 

Google Brillo

 

Google aynı zamanda akkıllı cihazlar için üretilen yönetim sistemi olan araçlar ve internet (IoT) üzerine önemli bir yatırım yaptı ve Brillo’yu sundu. Brillo, Android işletim sisteminin Google Now akıllı konuşma asistanıyla genişletilmiş halidir.

Sonuç olarak bu sayede, sahip olduğunuz akıllı cihazlar sayesinde, evinizdeki eşyalarla konuşabileceksiniz, yani komut vererek çalışmalarını sağlayabileceksiniz. Her ne kadar komutla çalışacak cihazlar çok kısıtlı olsa da, Apple ve Google bu büyük değişimi milyarlarca kullanıcısına önümüzdeki sonbaharda sunmaya hazırlanıyor.

 

 

Herşeyle Bağlantı Kurabilmek

 

Cihazlar için kullanılan internetin amacı, bağlantı kurulmasını, herşey arasında bağlantı kurmayı ve günlük konuşmaların dijital ortamda programlanmasını sağlamaktır. Günümüzde bu yazılımı her yerde görüyoruz ve yakın geleceğimiz için herşeyin doğal bir parçası haline gelmesi kaçınılmaz bir gerçek. Bazı öngörüler 2020 yılı için bağlantı sayısının 20 milyardan 200 milyara çıkacağı yönünde.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız:

Geleceğini Değiştirecek Teknoloji Trendleri

Cloudnames Web Servis Hizmetleri

Yapay Zekanın Dünyayı Ele Geçireceğine İnanan Ünlüler

 

Teknolojinin geleceği ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, blogumuzu takip ederek iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Teknolojinin geleceğimizi nasıl değiştireceği hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bırakın ve yazımızı alttaki butonlar aracılığıyla paylaşın.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!