Google Yapay Zeka Odağını Yükseltti

Google Yapay Zeka Odağını Yükseltti

Google I/O geliştirici konferansında Arama devi yeni yapay zeka girişimini ve günlük hayatımızı değiştirebilecek bir çok çözümün lansmanını yaptı. Allo ve Duo uygulamalarını, Google Home ve Daydream donanımlarını görmek için can atıyoruz! Google Yapay Zeka ile, teknoloji ile olan bağımızı tamamen değiştirmeyi amaçlıyor.

Google’ın CEO’su , Sundar Pichai (Sundararajan), Google geliştirici konferansının açılışını, Google’ın yeni vizyonu ve tüm aygıtlarınıza erişimi olacak olanGoogle Yapay Zeka Asistanı ile yaptı. Yeni Google Home donanımı konuşma diline sahip, ev bağlantılı Yapay Zekası ile Amazon Echo ve Apple’ın Siri’sine sollamaya çalışacak.

Bizce, Google teknoloji ile bağınızı değiştirecek bir pozisyona sahip. Teknolojide büyük değişimler söz konusu. Microsoft, Facebook, Apple ve Google gibi teknoloji devleri geliştirici konferanslarını yaz tatillerinden önce düzenliyorlar. Ve hepsi Yapay Zeka teknolojisinde oyunu başka bir noktaya taşımışa benziyorlar. Apple’ın Siri asistanını yaratanlar, geçen hafta Techcrunch konferansında Viv’ i tanıttılar.

Facebook F8 konferansına ilişkin görüşlerimiz için bu makaleyi okuyabilirsiniz: Facebook Dünyayı değiştirmeyi amaçlıyor

İşte Google Google Yapay Zeka I/O dan beş önemli haber;

Google Asistanı

Google, Arama Motoru’nu yeni Google Asistanı ile yeniden tanımlıyor. Şimdi de doğal konuşma dili ile ilgili yeni bir anlayış geliştiriyor. Doğal konuşma diliniz ile bir soru sorabilecek, sonrasında aynı bir insana detay alabilmek için soru soruyormuş gibi sohbetinize devam edebileceksiniz.

Google Asistanını birçok Google ürün ve servisine entegre olmuş bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca bu hizmet 3. geliştiriciler içinde geçerli olacak. Hoş geldin Yapay Zeka!

 

Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin! Çalışma saatleri (9:00 – 18:00) arasında, +90 (212) 243 7991 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilir ya da [email protected] adresine e-mail göndererek sorularınızı doğrudan bize iletebilirsiniz; ya da iletişim bilgilerinizi aşağıya bırakın size anında dönüş yapalım.

[include-page id=’18540′]

 

Google Home

Yeni Google Home hoparlörü Google Asistanının evlerinden biri olacak. Google Home tüm ev aygıtlarınızla birlikte çalışması için tasarlanmış küçük bir hoparlör. Doğal konuşma dilinizle onunla konuşabilir, sizin tüm sorularınıza cevap verebilir ve evinizdeki tüm aygıtları kontrol edebilir. Favori şarkınızı çalmasını, TV’ye film koymasını yada ışıkları ayarlamasını isteyin. Aynı zamanda yemek siparişi verebilir, taksi çağırabilir, bir restoranda rezervasyon yapabilir hem de 3. Şahıs entegrasyonuna açık.

 

Google Allo

Telefonunuzda büyük ihtimalle WhatsApp, Messenger veya Skype gibi mesajlaşma aplikasyonları vardır. Google Allo, Google Asistanı ile entegre olan Google’ın yeni mesajlaşma uygulamasıdır. Allo’dan mesaj göndermesini isteyebilirsiniz. Allo mesajlara nasıl cevap verdiğinizi öğrenerek alışılmış cevaplarınıza göre size cevap da önerebilir. Dilerseniz asistanı sohbetin içine de alabilirsiniz.

Allo aplikasyonlarla yarışmaktan fazlasını yapıyor. Bağırabilir yada fısıldayabilirsiniz, görselleri anlıyor ve 3. parti servislere bağlanabiliyor. Bize göre Allo gördüklerimiz arasında açık ara en iyi mesajlaşma uygulaması olabilir. Bu videoya göz atabilirsiniz:

Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin! Çalışma saatleri (9:00 – 18:00) arasında, +90 (212) 243 7991 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilir ya da [email protected] adresine e-mail göndererek sorularınızı doğrudan bize iletebilirsiniz; ya da iletişim bilgilerinizi aşağıya bırakın size anında dönüş yapalım.

[include-page id=’18540′]

 

Google Duo

Telefonunuzu video aramaları için kullanıyor musunuz? Google Duo yepyeni özelliklerle dolu videolu arama uygulamasıdır. Örneğin Knock Knock, aramaya cevap vermeden kimin aradığını görmenizi sağlar. Duo aynı zamanda sohbetinizdeki kayıpları önlemek için wifi ve hücresel bağlantı arasında sorunsuz bir geçiş yapıyor ve bant genişliği kalitesini ayarlayabiliyor.

 

 

Google Daydream

Google Karton Sanal Gerçeklik gözlüklerini görmüşsünüzdür, Sanal Gerçeklik gözlükleri bu deneyimi telefonunuzu kullanarak oluşturmanızı sağlıyor. Daydream mobil sanal gerçeklik ile standart hale getirilerek optimize edilmiş bir sanal gerçeklik platformu.

Hem yazılım hem donanıma açık. Google sanal gerçeklik için kumanda ve kulaklık tasarımı yapıyor. Videoya göz atabilirsiniz;

 

Ve daha fazlası!

Açılış konuşması Google’ın gelecek Android N versiyonu ve Android Wear 2.0. hakkında büyük haberler içeriyor. Her iki yazılım da tabi ki en büyük güncellemeleri içeriyor. Ayrıca Google Play Store’dan telefonunuza indirmenize gerek kalmadan kullanabileceğiniz anlık uygulamalar da içeriyor.

Ve.. Google’ın mobil kullanıcı deneyiminizi geliştirebilecek bir çok haber içeriyor. 

[include-page id=’15348′]

 

İlginizi çekebilecek diğer makaleler

Teknoloji ile ilgileniyorsanız lütfen blog sayfamızı takip edin. Google Yapay Zeka projelerini nasıl değerlendiriyorsunuz? Lütfen yorum köşemizden bizi bilgilendirin ve aşağıdaki ikonu tıklayarak makalemizi arkadaşlarınızla paylaşın. Unutmayın, paylaşmak önemsemektir!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!