new-tech-of-Apple-Blog

Apple’ın Yeni Teknolojileri

Geçen hafta Apple’ın CEO’su Tim Cook, tatil dönemi alışveriş sezonunun hemen öncesinde yeni ürünlerinin lansmanı için sahneye çıktı. Beklendiği gibi, Yeni Iphone’un, Apple TV’nin ve Ipad Pro’nun lansmanını yaptı. Ama lansmanın en önemli kahramanlarından biri Apple’ın kişisel asistanı, Siri oldu. Artık Apple teknolojisinin tamamının muhteşem bir asistanı var.

Cloudnames’te biz yeni teknolojilerin büyük takipçileri ve hayranlarıyız! Günlük iş yaşantımızda bile, işlerimizi geliştirip kolaylaştıracak her çeşit teknolojiyi kullandığımız için, akıllı ve yenilikçi taşınabilir cihazların ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Müşterilerle konuşmak, iş modellerimizi, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi test etmek ve işe yararlığını kanıtlamak bizim sürecimizin olmazsa olmazlarıdır.

 

Eğer halihazırda Apple ürünlerini kullanıyorsanız, 16 Eylül Çarşamba gününden itibaren OS X, IOS VE Watch OS’un yeni versiyonlarını indirebileceğinizi bilmek sizi memnun edecektir.

[mc4wp_form id=”6015″]

 

Lansmanı Online İzleyin

Eğer hala görmediyseniz, size Apple’ın Lansmanını izlemenizi tavsiye ediyoruz. Orada bu ürünlerin nasıl çalıştğına ve fonksiyonlarına dair canlı gösterimler yer almakta ve yeni çıkan ürünler ve bu ürünlerin nasıl çalıştığı büyük görsellerle açıklanmaktadır.

 

Bu heyecan verici yeni ürün sürümleri hakkında daha fazla bilgi edinmeniz için Apple lansmanını izleyebilirsiniz.

 

9 Eylül 2015 Apple Lansmanı

 

[Tweet “#Apple’dan yeni haberler var. Yeni #Iphone, Ipad, #AppleTV bizi çok etkiledi @cloudnames_TR”]

 

 

iPhone 6s ve 6s Plus

Yeni Iphone’lar eski modeler ile aynı tasarıma sahip olsa da, içinde yeni bir teknoloji ile paketlenmiş durumda. En öne çıkan değişiklik olan yeni “3D Touch” özelliği telefondaki kullanıcı arayüzünü değiştirerek yerine 3. bir boyut katmaktadır. Bu devrim niteliğinde bir özellik ile telefonunuzun içeriğinin “arkasını görebilme” imkanı vermektedir.

 

Yeni A9 işlemcisi hızı %70 oranında, grafik performansını da %90 iyileştirmiş durumda. Kamera ise oldukça önemli bir güncelleme ile nihayet 12 MP’e yükseliyor ve isight teknolojisi ile fotoğraflarınızı gözle görülür oranda iyileştiriyor. Üstelik artık 4K video çekim de gerçekleştirebilirsiniz. Ön yüz selfie kamerası da kendini geliştirerek ekranı flaş olarak kullanmaya başlıyor.

 

Bizim gerçekten bayıldığımız bir özellik ise fotoğraflarınıza hayat veren “Canlı Fotoğraflar” özelliği! Apple fotoğraf çekme sürecinizi tek kademeye indirerek imajlarınızı hareketli anlara dönüştürebilmektedir!

 

Ayrıca Apple, yeni IPhone 6S’te eski modeldeki bükülme sorununu giderdiklerini belirtiyorlar. Yeni IPhone’da, Apple Watch’ta da kullandıkları daha güçlü 7000 aliminyum’u kullandılar. Üstelik 6S’de ekran güçlendirilmiş olup, daha hızlı kablosuz internet erişimi ve LTE’nin(Long Term Evolation) yanı sıra ikinci nesil dokunarak kimlik doğrulama da iki katı hız kazanmış durumda. Vay be!

 

Apple’ın Dünya çapında Pazarlama Kıdemli Başkan Yardımcısı Philip Schiller düşüncelerini bu şekilde açıklıyor: “Bunlar şimdiye kadarki en donanımlı ve gelişmiş IPhone’lar. Müşterilerimiz onlara bayılacaklar”.

 

iPad Pro ve mini 4

Apple Yeni ürünü IPad Pro’yu tanıttı! Bu nefes kesici ürün, 12,9 inch Retina ekranı ve 2732*2048 piksel ekran çözünürlüğe sahip. Ve tüm bunlar 6,9 mm’lik kalınlık ve 71 gram ağırlıkla muhteşem bir tasarımda bir araya getirilmiş.

 

İçinde ise A9X işlemcisi ile A8’den 1,8x’den daha hızlı ve 2 katı hızlı grafiklere sahip. Bu IPad Pro’nun son bir yılda satılmış olan taşınabilir bilgisayarların %80’inden daha hızlı olduğu anlamına geliyor (!) Yeni 4’lü hoparlör sisteminin yanında 10 saatlik pil ömrü ile üretkenliğe, oyunlara, tasarıma, video, fotoğraflar ve aklınıza ne gelirse masalsı bir şekilde eşlik ederek, adeta bir rüyayı gereçeğe dönüştürecek.

 

Apple IPad Pro için yeni tasarlanmış muhteşem aksesuarlarını da tanıttı. Apple Kalem ve Akıllı Klavye Ipad Pro’yu pek çok alanda ve pek çok şekilde oldukça kullanışlı ve daha üstün kılıyor.

 

Apple’ın Dünya çapında Pazarlama Kıdemli Başkan Yardımcısı Philip Schiller, bu ürünleri basitçe şöyle anlatıyor: “Yenilikçi Akıllı Kalem ve yeni Akıllı Klavye, kullanıcılara IPad Pro deneyimlerini belirli uygulamalarda ve yaptıkları işlerde kullanarak kişiye özel hale getirmekte ve IPad Pro’yu profesyonel verimlilikten 3D tasarımına kadar her alanda ideal hale getirmektedir.”

 

Yeni IPad Mini 4 iç tasarım ve kapsam olarak IPad Air 2 ile aynı ancak dış tasarım olarak daha küçük, hafif ve ince bir tasarıma sahip. Sadece 299 Gram(!)

 

Apple TV

Apple’ın bir TV-seti ürünlerine ekleyeceği yıllardır hakkında konuşulan ve çeşitli söylentiler olan bir konu olmuştur. Ama Yeni Apple TV set top box’tan sonra bu düşük bir ihtimal olarak görünmektedir. Apple’ın televizyon konusundaki geleceğe bakışı IOS uygulamalarıdır. Evet, bildiğiniz uygulamalar.

 

Yeni Apple TV tvOS ve App Store ile birliklte geliyor. Bu Apple Tv için gerçekten büyük bir adım ve Apple Store’un kullanımı da IPhone’da Apple Store kullanmak kadar da kolay olacaktır. Bunların yanında pek çok benzer uygulama da bulacaksınız ve bunlar sadece TV uygulamaları değil, çeşitli oyunlar, Sosyal Medya ve TV’nizde bulunmasını istediğiniz her türlü muhtemel uygulama olabilir.

 

Eddy Cue, Apple’ın internet yazılımı ve ve hizmetleri kıdemli başkan yardımcısı altını çizerek söylüyor: “Uygulamalar TV izleyicilerin deneyimini çok daha ilgi çekici hale getirmektedir ve bize göre uygulamalar, geleceğin TV’sini temsil etmektedir.

 

Apple TV’nin bir diğer önemli haberi ise yeni Siri kumandasıdır. Son derece zarif bir tasarıma sahip olan kumandanın dokunmatik yüzeyinin yanı sıra ses tanımlama uygulaması ile televizyonda ilgi çekici yayın arayışınız tamammıyla değişecek diyebiliriz. Sözü gelmişken Siri, ne izlemek istediğinizi sanırım sizin kadar iyi biliyor.

 

Ayrıca, ev kitinde, yeni Apple TV aracılığı ile evinizdeki ev kiti fonksiyonu active edilmiş tüm cihazlarınıza ulaşabilmeyi mümkün kılacağı öngörülüyor olsa da, lansmanda yer bulamamış, yani geleceğe ertelenmiş konsept fikirlerden biri gibi görünüyor.

 

Apple Watch

Apple muhteşem saati Watch için yeni tasarlanmış olan kılıfların ve kayışların da tanıtımını yaptı. Apple Watch Koleksiyonu renk renk kılıflar ve kayışlar ile daha da genişlerken, yeni altın ve roze renklerindeki alüminyum saatler ile aynı zamanda kişiye özel olarak düzenlenbilir bir tasarıma kavuşmuştur.

 

Yeni WatchOS 2 Apple Watch’da orjinal olarak Uygulamaları daha hızlı ve işleyişlerini daha akıcı yapacağına dair söz veriyor. Buna yeni saat yüzleri ve yeni muhteşem Zamanda Yolculuk özelliği de dahil.

 

Lansmanın gizli starı: Siri

Her ne kadar Siri Lansmanın pek çok alanında bütün cihazlara uyumu hakkında kendinden oldukça söz ettirdiyse de, kendine ait bir başlık altında Siri’den bahsedilmedi. Oldukça açık ve net olan bir şey varsa o da Siri’nin yapay zeka teknolojisiyle Apple ürünlerinin en önemli arayüz ürünü olduğu gerçeğidir.

 

Siri artık tüm Apple ürünlerinde mevcut ve Apple TV’de Siri’nin çalıştığını görmek gerçekten inanılmaz. Biz Apple kullanıcılarının klavyelerinden daha çok Siri ile vakit geçireceklerini düşünüyoruz. Çok ama çok daha fazla zaman.

[Tweet “Apple’ın saklı mücevheri #Siri #Iphone #Ipod @cloudnames_TR”]

 

Diğer Bağlantılı Makaleler:

 

Teknoloji ile ilgiliyseniz eğer, lütfen blogumuzu takip edin ve bize iletişim bilgilerinizi bırakın. Apple’ın yeni lansmanı hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kutusunda bizimle paylaşın ve imgelere tıklayarak arkadaşlarınızın da görmesini sağlayın. Paylaşmak Önemsemektir!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!