Web sitesi Trafiğini Artırmanın Etkileyici ve Kolay Yolları

Web sitesi Trafiğini Artırmanın Etkileyici ve Kolay Yolları

Düşük web-sitesi trafiği çoğu iş sahibinin yaşadığı ortak ikilemdir diyebiliriz. Trafiği web sitenize çekmek zor iş olabilir, ama doğru şekilde yaparsanız gelirinizi yukarılara çıkarabilir. Web sitesi trafiğini artırmanın 7 etkileyici yolunu sizin için yazdık.

Güzel tasarım ve etkileyici içerik için ne kadar çaba sarfederdeniz edin, web-sitenizin amacı tamamen müşterilerinizin sitenizi hatasız kullanmalarıdır. O halde trafiği web-sitenize çekmenin yolları.

Reklam

Bu seçenek kulağa biraz klişe gelebilir, ancak Paid Search, sosyal medya reklamları ve banner reklamlar ziyaretçileri etkilemenin en harika yollarıdırlar ve bu yöntem uzun vadede ödeme gerektiren işlerle kıyaslandığında, daha kısa zamanda yanıt vermeye başlar. İyi tasarlanmış ve test ettiğiniz Landing Sayfalarınız olduğundan emin olun ki size gayet yüksek bir müşteriden geri dönüş (conversion) oranı kazandırsın. Ayrıca geniş bir ödeme yelpazesine sahip olmalarına rağmen premium ücretli bazı anahtar kelimeler pahalı olabilirler. O sebeple kampanyanıza büyük miktarda para yatırmadan önce, küçük ölçekte bir alan üzerinde bir deneme yaptığınızdan emin olun.

İçerik pazarlaması

İçerik pazarlaması; ilginç, değerli, alakalı ve faydalı içerik yaratmak ve bu içeriği paylaşmak demektir. Bütün bunları yaparak, markanızı hem de ürünleriniz ve servisleriniz üzerindeki müşteri güvenini inşa ediyor olacaksınız. Son olarak arzu edilen müşteri harekelerini yönlendirebileceksiniz. Yeniden pazarlama ya da satış sonrası takip için iletişim bilgileri detaylarını toplamanıza izin veren “call to action” seçeneğinin blogunuza dahil olduğundan emin olun.

Trafiği mükemmel bir içeriğe çekmenin diğer bir yolu da Sosyal Medya’da pazarlamaktır.

 

Sosyal Medya

Geniş ölçekli kanallarda sosyal olun ve içeriğinizi arkadaşlarınızla ve takipçilerinizle paylaşın. Facebook, Linkedl, Google+, Pinterest ve Instagram en popüler olanlarıdır vedaha pek çok alternatif bulunmaktadır. Yetenekli bir pazarlamacı, içerik öncelikli trafiği web sitesine çekerken mükemmel bir organik yayılma elde edebilir ve hatta viral yayılmayı da sağlayabilir. İçeriğinizi forumlarda yayınlayın ve blogunuza yönlendiren linkleri paylaştığınız yorumlar yapın.

Search Engine Optimization (SEO)

Arama motorlarını içeriğiniz için optimize etmek, değerli ve uğraşmaya değer bir çabadır. Sektöre ait rekabetçi anahtar kelimelerle başarıyı elde etmekte zorlanabilirsiniz ancak işe yarayacak başka bir strateji vardır. Uzun kuyruklu anahtar kelimelere odaklanarak, arama motorlarında çok geniş bir çevreyi yakalamış olacaksınız.

 

Email

E-posta, trafiği web sitenize, blogunuza, landing sayfanıza çekmek için hala en etkili yollardan biridir. Blogunuzun ve landing sayfalarınızın ziyaretçilerinizden iletişim bilgilerini topladıklarından emin olun ki emaili tekrar pazarlama için kullanabilin.

Analytics

Çok sayıda ücretsiz analytics araçları bulunmaktadır. Google Analytics, web sitenizin ziyaretçilerini anlayabilmeniz için bir zorunluluktur. Ziyaretçilerinizin davranışlarını anladığınızda SEO’nuzda, içeriğinizde ve sosyal medya stratejilerinde kaliteli kararlar vermeniz daha kolay olur.

[include-page id=’18540′]

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız:

Eğer Web Sitenizin trafiğini arttırmak istiyorsanız, lütfen blogumuzu takip edin. Yorum köşemizde deneyimlerinizden bizi haberdar edebilir ve makalemizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Unutmayın paylaşmak, önemsemektir!

7 Responses

    1. İlginiz için biz teşekkür eder, tüm yazılarımızı ilgiyle takip edeceğinizi umarız.

    1. İlginiz için biz teşekkür ederiz. Paylaşımlarımızdan ve güncel bültenimizden sürekli yararlanabilmeniz için iletişim adresinizi bırakmanız bizi mutlu edecektir.
      İyi günler dileriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!