sosyal-medya-pazarlama-taktikleri-Blog

Hedef Kitlenizi 100 Kat Arttırmanın Yolu

Facebook pazarlama hizmetleri çok kritik bir özelliği var, Facebook kullanıcıları hakkında sağladığı bilgiler doğru hedef kitleye ulaşabilmeniz açısından son derece kritik yol oynuyor. Özel Hedef Kitle(Custom Audiences) özelliğinin size sağladığı eşsiz bilgileri etkili ve viral haline gelebilecek kampanyalar oluşturabilirsiniz.

Bir pazarlama kampanyasını başarıya ulaştıran en önemli adım mesajınızı doğru hedef kitleye ulaştırabilmek.Bu yazımızı özel hedef kitlesiyle normalde ulaşabileceğinizden 100 kat daha fazla potansiyel müşteriye nasıl ulaşacağınızı anlatmak için yazdık.

 

[include-page id=’18540′]

 

Özel Hedef Kitle Nedir?

Özel Hedef Kitle Facebook hedef kitle seçiminin size sunduğu çok güçlü bir araçtır çünkü bağımsız olarak topladığınız veriler de hedef kitle seçebilmeniz için kullanmanıza izin verir. Bunun için iki yöntem kullanabilirsiniz;

 

  1. Topladığınız email listesini ya da telefon numaralarını Facebook’a aktarmaktır. Facebook yüklediğiniz verilerden özel hedef kitlesi oluşturur.
  2. “pixel” kullanabilirsiniz, “pixel” websitenize ekleyeceğiniz ufak bir takip sistemidir, Facebook’un sitenizi kimlerin ziyaret ettiğini belirlemesine izin verirsiniz. Bu veriyi kullanarak Facebook özel hedef kitlenizi sizin için oluşturur.

 

Daha sonrasında özel hedef kitleniz Facebook üzerinden verdiğiniz reklamları görmeye başlar. Alternatif olarak özel hedef kitlenizi, benzer bir özel hedef kitlesi oluşturmak için kullanabilirsiniz böylece müşterilerinize benzer profildeki potansiyel müşterilere ulaşabilirsiniz.

 

 

 

E-mail Pazarlamanızı Geliştirin

E-mail düşük maliyetli olduğundan ve hedef kitleye kolay ulaşım sağladığı için oldukça etkili bir pazarlama yöntemidir. İnternet sitenizi ziyaret edenler iletişim bilgilerini ürününüzle ilgilendikleri için bırakırlar. E-mailler potansiyel müşterele kolayca ulaşmanızı sağlar ancak istenmeyen mail filtrelerinden dolayı gönderdiğiniz maillerin okunmama ihtimalini göz ardı etmemeniz gerekir.

 

E-maillerini bırakan mevcut ve potansiyel müşterilerle ve Facebook’un hazırladığı özel hedef kitlesini birleştirerek e-mailleri görmeyen potansiyel müşterilerin Facebook reklamlarını görmesini sağlayabilirsiniz. Bu stratejiyi diğer sosyal medya hesapları için de kullanabilirsiniz.

 

Mevcut Müşteriler

Facebook özel hedef kitlenizi özelleştirme yapabilirsiniz. Bu yöntem mevcut müşterilerinizi belirlenen özel hedef kitlenizden ayırabilmenizi sağlar. Bunu yapmanın en iyi yolu bütün dönüşümleri izleyebilmek için piksel kullanmaktır, bu sayede müşteriniz olanları ayırabilirsiniz. Böylece ekstra reklam maliyetinden kurtulmuş olursunuz.

 

Benzer Hedef Kitle

Dönüşüm pikseli aynı zamanda benzer hedef kitle oluşturabilmek için de kullanılabilmektedir, bu müşterilerinizle benzer özellik gösteren Facebook kullanıcılarına ulaşmak anlamına gelmektedir. Mesajınızın daha büyük bir kitleye ulaşmasını sağlar benzer hedef kitle.

 

Web site Ziyaretçileriniz İçin Yeniden Pazarlama

Bir diğer etkileyici hedef kitle taktiği ise, web sitenizi daha önce ziyaret etmiş kişilere yeniden pazarlama yapmaktır. Web sitenizi daha önce ziyaret etmelerinden yola çıkarak, ürün ve hizmetlerinize ilgi duyduklarını tahmin edebilir, son 30 ile 180 gün içerisinde sitenizi ziyaret etmiş kişileri takip edebilirsiniz. Sektörünüze bağlı olarak ziyaretçilerinizin tümüne ya da sadece satın alma aşamasına kadar gelip bırakmış ziyaretçilerinize yeniden pazarlama yapmak isteyebilirsiniz.

 

[include-page id=’18525′]

 

Mevcut Müşterilerinizle İletişim Kurun

Eski müşteriye satış yapmak, yeni müşteriye satış yapmaktan daha kolaydır. Bu yüzden, müşterilerinizle iletişiminizi sürdürmeniz müşterilerinizi mutlu edecektir. Müşteri veritabanınızdaki e-mail ve telefon listeleri ile piksellerden alınan bilgileri bir araya getirip müşteri topluluğunuzu oluşturmak için kullanabilirsiniz. Blog tanıtımlarınız, reklamlarınız, emailleriniz ve diğer sosyal medya kanallarında yapacağınız tanıtımlarla müşterilerinizle kolaylıkla ilişki kurabilirsiniz.

 

Cloudnames Sosyal Medya Pazarlama Kampanyanızı Yürütebilir

Cloudnames’in sosyal medya startejileri yukarıda bahsedilen metodları içermektedir. Cloudnames ekibi olarak müşterilerimize Sosyal Medya Pazarlama Yönetimi hizmetini de sunmaktayız.

 

Eğer siz de sosyal medya pazarlama faaliyetlerinizin uzmanlar tarafından yapılmasını isterseniz sizinle bu konuda konuşmaktan mutluluk duyarız. İletişim bilgilerinizi bırakın, hemen arayalım.

 

 

İlgileneceğiniz Diğer Makaleler

 

Sosyal Medya pazarlaması hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, blogumuzu takip edebilirsiniz. Sizin Facebook’ta ki pazarlama tecrübeleriniz neler? Bize yorum bırakın ve paylaşın.Unutmayın ki paylaşmak umursamaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!