Yeni Youtube Toplulukları

Youtube Toplulukları Facebook’a Rakip Oluyor

Youtube, kullanıcıların duygu ve düşüncelerini videoların da ötesinde paylaşabilecekleri ve izleyicilerle etkileşimlerini artıracakları yeni Youtube toplulukları sekmesi özelliğini tanıttı. Ayrıca yayıncılar Youtube’a bir video eklendiğinde veya bir içeriğe yorum yaptıklarında takipçilerine bildirim gitmeye başlıyor. Bu yeni özelliklerle birlikte Youtube, ortadaki pazar payı için Facebook’u daha çok çalışmak zorunda bırakabilir.

Youtube’un topluluk özelliğiyle birlikte metinler oluşturmak, canlı videolar kaydetmek, görseller eklemek ve gif görselleri paylaşmak gibi birçok yeni özellik kullanıcılara açılıyor. yeni Youtube toplulukları özelliği; sağladığı kolaylıklar sayesinde, içerik üreticileriyle takipçilerin eş zamanlı olarak daha sık etkileşime girme şansını veriyor. En güzel şey ise; izleyiciler en son güncellemeleri telefonlarındaki  akışlarında görebilecekler.

Youtube’un topluluk altyapısı videolara yapılan yorumlara dayandırılmış durumda. Bu kadar. Bu da gerçek bir topluluk hissinden uzak ve birçok yorumun tuhaf olmasından dolayı karşılıklı etkileşime açık bir sistem değildi. Tarihte kısa bir gezintiye çıkarsak, Youtube yorumları karşılıklı rap savaşlarına benziyordu ve çoğu tartışmada taraflardan en az birinin annesi olayın nesnesi haline geliyordu. Artık bu günlerin yaşanmayacak olmasından dolayı oldukça mutluyuz.

Cloudnames, dijital kanallarda yeni satışlara veya potansiyel müşterilere ve görünürlüğe dönüşen bir web sitesi olan dijital bir iletişim stratejisi geliştirmenize yardımcı olur!

19 Eylül salı günü Youtube’un açıklaması şöyle;

“İzleyicilerinizle olan bağlarınız oldukça derin. Beraber büyüdünüz, birlikte güldünüz ve eşcinsel hakları ile ilgili algıları değiştirmekten tutun da milyonlarca dolarlık bağış kampanyaları organize etmek gibi inanılmaz işler başardınız. Bugün Youtube Toplulukları adını verdiğimiz, izleyicilerinizle aranızdaki bağı daha da güçlendirecek yeni bir ürünün beta versiyonunu tanıtıyoruz.”

Biz bu açıklamada biraz rekabet olduğunu hissettik. Bu yeni üründeki amaç; video içerik yaratıcılarının daha geniş kitlelere ulaşmak için rakip platformlara kaymalarını önlemek. Youtube ve Google; Hedef kitleyle daha fazla etkileşim kurulacak yeni araçlar üreterek, videoların ötesine geçecek bir platform geliştiriyor.

Yeni Youtube Toplulukları

Bu yeni topluluğun ne kadar düzenlenmiş olacağını merak ediyoruz. Örneğin Facebook, akışlarında nelere izin verip vermediğine dair katı bir tutum sergiliyor. Youtube ise şimdiden Topluluk rehberini aşağıdaki videoyla birlikte yayınladı.

Bu videodan ve genel kurallardan anladığımız kadarıyla Youtube; yasa dışı ve saldırgan tüm içeriği oldukça ciddiye alıyor; ki bu çok iyi birşey. Yine de, kural kitabındaki maddeleri ihlal etmese de herkes için uygun olmayan içeriklerle oldukça sık karşılaşabiliyoruz. Genelde bu videolar yaş kısıtlaması olan videolar oluyor.

Youtube CommunityYoutube çalışanları haftanın 7 günü ve 24 saati, işaretlenmiş videoları kurallara uyup uymadığını belirlemek için inceliyor. Ve kurallara uymayan içerik bulduklarında hemen kaldırılıyor. Topluluk kurallarına aykırı olan içeriği yayınlayan hesaplar hemen cezalandırılıyor ve bu durumu tekrarlamaları durumunda hesapları siliniyor.

Ayrıca bir hesap silinirse, o hesabın sahibi yeni bir hesap açamıyor. Görünüşe göre Youtube her şeyi kontrol altına almış, özellikle Google’ın güvenlikle ilgili sorumluluğun bir kısmını üstlenmesinden itibaren.

Youtube son birkaç aydır geri bildirim almak amacıyla oluşturduğu seçilmiş bir fokus grup ile yeni ürününü test ediyor. Bu grup kulağa geldiği gibi küçük değil. Bu grubun arasında; 40 milyondan fazla takipçisi olan onlarca içerik üreticisi bulunuyor. Youtube’un belirttiğine göre; topluluk özelliği önümüzdeki aylarda daha geniş kitleler için de kullanılabilir olacak.

Ayrıca yeni Youtube toplulukları, yayıncılarına kişisel olarak kendi kanallarında küçük bir ağ  kurmalarına izin veriyor. Bu Google için önemli bir gelişme çünkü tarihe baktığımızda “ağlarında” “sosyal” elementini çok yanlış kurguladılar. Bunu Google+’ın rakibi Facebook’a baktığınızda görebilirsiniz. İşletme Youtube’u Google+ ile entegre etmeyi bir kere denedi buda korku filmine benzedi. O günlerin geçtiğine de seviniyoruz!

Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin! Çalışma saatleri (9:00 – 18:00) arasında, +90 (212) 243 7991 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilir ya da [email protected] adresine e-mail göndererek sorularınızı doğrudan bize iletebilirsiniz; ya da iletişim bilgilerinizi aşağıya bırakın size anında dönüş yapalım.

Cloudnames, dijital kanallarda yeni satışlara veya potansiyel müşterilere ve görünürlüğe dönüşen bir web sitesi olan dijital bir iletişim stratejisi geliştirmenize yardımcı olur!

Youtube halihazırda farklı bir şekilde sosyal topluluk. yeni Youtube toplulukları özelliği yayıncılara etkili olarak direk hayranları ile konuşma şansı veriyor ve firmanın isteği olan sosyal etkileşim özelliğini artırıyor.

Geribildirimleri dinleyerek yeni özellik ve fonksiyonellikler çıkarırken Youtube Topluluk özelliğinin test aşamasında kalacağını söylüyor. Bu özelliğe dikkat edin, çünkü bizce Youtube dünya çapında pazarlamacılara yeni ve güzel pazarlama araçları çıkartacak! Facebook, bu sefer arkanı kolla!

Cloudnames’te ne yapıyoruz?

CNcanhelp-300x269Cloudnames, Online platformda en iyisi olmanız için gereken her şey için size yardım edebilecek bir dijital ajanstır. Dijital stratejinizi, web sitesiniz, sosyal medya hesaplarınızı, dijital pazarlama çalışmalarınızı, satış ve pazarlama otomasyonunuzu ve bunun gibi tüm karmaşık teknik detayları sizin yerinize yönetebilir, gelirinizi artıran etkili bir büyüme adına size yardımcı olabiliriz.

Web sitenizin yönetimini devralıyor ve düzenli aralıklarla güvenlik ve güncelleştirilmesini de sağlıyoruz. Bununla birlikte, Arama Motoru Optimizasyonu, Arama Motoru Pazarlaması, Sosyal Medya Pazarlamanın, gibi ihtiyacınız olan tüm dijital pazarlama çalışmalarını sizin için yönetebiliriz.

Cloudnames, dijital kanallarda yeni satışlara veya potansiyel müşterilere ve görünürlüğe dönüşen bir web sitesi olan dijital bir iletişim stratejisi geliştirmenize yardımcı olur!

İlginizi çekebilecek diğer makaleler

Sosyal Medya ve dijital pazarlama ile ilgileniyorsanız lütfen blog sayfamızı takip edin. Sizce işletmenizi küreselleştirmede Facebook en doğru kanal mı? Lütfen yorum köşemizden bizi bilgilendirin ve aşağıdaki ikonu tıklayarak makalemizi arkadaşlarınızla paylaşın. Unutmayın, paylaşmak önemsemektir!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!