Potansiyel Müşteri Reklamlarına Yeni Özellikler Eklendi

Potansiyel Müşteri Reklamlarına Yeni Özellikler Eklendi

Facebook potansiyel müşteri reklamlarına yeni ve dikkat çekici özellikler ekledi. Bu format, pazarlama amaçlı Facebook kullanan işletmeler için haber akışında dikkat çekecek yeni fırsatların olduğu anlamına geliyor. Bu yeni özellikler sayesinde potansiyel müşterilerinizin sayısının artacağı kesin. İşte dikkate almanız gereken önemli noktalar!

Yazar: Leyla OK

Facebook çalışanları, kullanıcılara yardım etmek ve pazarlamacıların işlerini küresel çapta büyütmelerini sağlamak için çalışmaya devam ediyorlar. İşin doğrusu, var olan hizmet ve ürünlerinin kullanıcı deneyimlerini daha iyi hale getirmek için geliştiriyorlar, özellikle de mobil cihazlar için.

Bunlarla birlikte Facebook neyin işe yarayıp yaramayacağına karar vermek için yeterince bilgiye sahip. Bu bilgi birikimi ile müşterilere istediklerini vermekten daha ötesine geçebiliyorlar ve ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar!

Sosyal medya devi uzun vadede kullanıcılara fayda sağlayacak birçok araç geliştirdi. ‘Reaksiyonlar’ özelliğini geliştirdiklerinde ne kadar başarı sağladıklarını hatırlıyor musunuz? Şimdi kullanıcılar bir reklam veya paylaşım ile ilgili nasıl hissettiklerini ‘beğen’ dışında daha fazla seçenekle ifade edebiliyorlar.

Önümüzdeki yıl Facebook’un, şimdilik test aşamasında olan, daha da iyi reaksiyonlar ve ilgi çekici etkileşimli özellikler sunacaklarını duyduk. Ama biz şimdilik günümüze odaklanalım. İşte Facebook’un Potansiyel Müşteri Reklamlarına eklediği özellikler!

 

[include-page id=’18540′]

Potansiyel Müşteri Reklamlarına Eklenen Özellikler

Döngü Reklam (Karusel)

Döngü reklamlardan maksimum fayda almanın yollarını tanımlamak çok önemli. Facebook, işletme hedeflerinize kolaylıkla ulaşabilmeniz için daha da iyi döngü format ve özelliklerini geliştiriyor.

Döngü reklamların birden çok görsel ve linki tek bir reklamda ekstra bir bedel ödemeden içeren mükemmel bir araç olduğunu zaten biliyoruz. Yine de Facebook bu reklamın özelliklerini sürekli olarak geliştirdi ve şimdi de en iyi uygulamaları sunuyor.

Başarmak istediğiniz hedefleri belirledikten sonra, işletme hedeflerinize uygun döngü reklamlarınızı tasarlayabilirsiniz. Döngü reklamlar tüm pazarlama planınıza kolaylıkla uyum sağlar. Çünkü bir veya birden çok ürün satmayı gözden geçirebilir, müşterileri markanız hakkında veya şirketinizin yaratıcı ve etkili anlamda neler yaptığı ile ilgili müşterilerinizi bilgilendirebilirsiniz.

Mobil Cihazlarda Döngü Reklamlar

Döngü reklamlar masaüstünde ne kadar iyi çalışsa da doğal olarak cep telefonları için de optimize ediliyor. Dolayısıyla mobil cihazlarda da döngü reklamlarınızı yayınlanamız da büyük önem taşıyor. Unutmayın, mobil cihazlardan daha fazla insan ürün ve hizmet aramak ve satın almak için kullanıyor. Bir döngü reklam ile hedefleme veya erişiminizi optimize ederek ne sunduğunuz veya markanız hakkında hikaye anlatarak daha fazla marka farkındalığı yaratabilirsiniz.

Ayrıca web sitenize işletmenizin anahtar bileşenlerini vurgulayarak ve satın alımları takip etmek için dönüşüm pikselleri kullanarak daha fazla trafik çekebilirsiniz. Ama bunlar nasıl çalışıyor?

Döngü formatında tek reklamda 5’e kadar görsel kullanabiliyorsunuz. Bir reklam ünitesinde birden çok ürün göstermenize izin veriyor veya her döngü kartında gelişen bir hikaye anlatmanızı sağlıyor. Döngü reklamlarındaki görseller kişilerin haber akışlarında gezinirken dikkatlerini çekmeli, dolayısıyla başlıkları ve açıklamaları kısa ve tatlı tutmaya çalışın.

Facebook tarafından başarılı olarak gösterilen bir dönen reklam örneği.
Facebook tarafından başarılı olarak gösterilen bir dönen reklam örneği.

Video

Facebook mobilde hikaye anlatma sanatını sağladı. Şimdi video kullanarak dikkat çekebilir ve müşteri formunuzu tamamlamaları için ilgili kişilerin kanına girebilirsiniz.

Facebook’a göre insanların Facebooktaki içeriği tüketmeleri, masaüstünde 2.5 saniye iken mobilde 1.7 saniye alıyor. Video reklamınız mesajınızı iletmeli ve hızlıca dikkat çekmeli. Böylelikle insanların gördüklerini hatırlamalarında daha fazla şansınız olur.

Mobil sayesinde, işletmeler müşterilerine-sizin mesajınızı nereye gitseler taşıyor olabildiklerinden beri- hiç olmadığı kadar yakın. Önemli olan,mesajınızın dikkat çekmesi! Mobil video ile,pazarlamacılar daha derin duygusal bağlantılar kurabilirler. Facebook’un mobil video reklamcılarına verdiği dört yaratıcı değerlendirmesi ile kitleniz üzerinde hızlı bir etki yaratabilirsiniz:

– Dikkati daha hızlı çekmek

En çok etkileşim alan içeriğinizle dikkat çekmek önemlidir, dolayısıyla işletmenizin en çok dikkat çeken elementine karar vermelisiniz. Dikkat çeken video resimleri seçin ve yüksek kaliteli görseller veya ürünlerinizin kayıtları ve belirgin arkaplanlar ile başlayın.

– Sessiz mod için tasarım

Geçmiş bir çalışmada, Facebook, video reklamlarının %76 seslerinin anlaşılır olmadığını belirlemiş. Bu hikayenizi mesajınızın ses olmadan da anlaşılması için görseller ile yaratmanızı gerektiriyor. Ayrıca reklamınıza altyazılar eklemeyi de deneyebilirsiniz.

– Reklamınızı çerçevelemek

Facebook farklı çerçeveler keşfetmenin önemli olduğuna inanıyor. Videonuzu mobil ekranda daha fazla alan kullanmak için ve daha fazla dikkat çekmek için kare formatta yeniden çerçeveleyebilirsiniz.

Güncellenmiş özelliklerle, şimdi anahtar elementleri daha kolay öne çıkarabilirsiniz. İzleyicinin dikkatini çekecek anahtar çerçevelere odaklanabilir ve mesajınızı güçlendirebilirsiniz. Ölçülerle oynayabilir veya sahnenizde ön plan ve arka planınız arasında oynamalar yapabilirsiniz.

– Sınırları zorlamak

Demografiğiniz üstünde çalışın ve dikkat çekmek için önerilen yaratıcı yeni formlar kullanarak ne görmekten hoşlandıklarını anlayabilirsiniz. Facebook’un Canvas’ını örnek alırsak, haber akışında hızlı yüklenmenize yardımcı olan ve tam ekran deneyimi ile mobil öncelikli bir reklam sunmanızı sağlıyor.

 

[include-page id=’18540′]

 

Yeni Bağlam Kartı

İşletmeler hakkında daha fazla detayı kullanıcıya reklamınıza tıkladıktan sonra ve formunuzu görmeden önce sağlayabilirsiniz. Bunda, madde işaretleri veya bir metin paragraf ile neden insanların formunuzu doldurması gerektiği ile ilgili daha detaylı bilgi verebilirsiniz.

Eğer şirketinizle çalışmakla ilgilenen daha nitelikli müşteri arıyorsanız Bağlam kartları oldukça kullanışlıdır. Eğer bülten kayıtları gibi daha geniş bir kitleye ulaşmak istiyorsanız, bağlam kartını kullanmanıza gerek olmayabilir. Facebook bağlam kartını işletmeniz için işe yarayıp size nitelikli müşteri getiriyor mu diye test etmenizi öneriyor.

Şu anda yayında olan potansiyel müşteri reklamımız.
Şu anda yayında olan potansiyel müşteri reklamımız.

CRM Entegrasyonu

Facebook yakın zamanda Salesforce Marketing Cloud ile yeni direkt entegrasyonu duyurdu. Ve sürekli olarak yeni entegrasyon olanakları ekliyorlar. Eğer email pazarlamanız veya CRM araçlarınıza direkt entegrasyon şuan mevcut değilse, Zapier gibi entegrasyon araçları kullanabilirsiniz.

Entegrasyon uygulaması ile, Mailchimp ve Infusionsoft gibi pazarlama araçlarınıza Facebook’tan direkt olarak müşteri bilgisi gönderebilirsiniz.

Genel olarak, Facebook müşteri reklamları sizin işiniz ile ilgilenen insanlardan bilgi toplamak için en etkili yollardan biridir. Bu yeni özelliklerden kullanarak dikkat çekebilir ve müşteri reklamlarınızın performansını geliştirebilirsiniz. Facebook’un en iyi çalışmaları daha iyi dönüşüm oranları yakalamanıza yardımcı olacaktır!

O zaman neden şimdi uygun olan yeni döngü reklamlarını ve yaratıcı video formatlarını denemeyesiniz ki? Müşterinizin dolduracağı formdan önce çıkacak opsiyonel bağlam kartınızı en verimli olacak hale getirin. Bunu neden birinin formunuzu doldurması gerektiği ile ilgili açıklama yaparak kullanın ve daha nitelikli müşteri çekin.

Ve direkt olarak email pazarlamanıza veya müşteri ilişkileri yönetiminize müşteri göndermenize izin veren yeni entegrasyonlar tüm stratejinizi geliştirecek ve sie harika sonuçlar verecektir!

Cloudnames’te ne yapıyoruz

CNcanhelp

Cloudnames çevrimiçi kanallarda en iyisini yapabilmeniz için ihtiyacınız olan her şeyde yardımcı olabilir, tüm dijital stratejinizi, web sitenizi,sosyal medya profillerinizi, dijital pazarlamanızı ve tüm karmaşık teknik detayları online kazancınızı etkili biçimde büyütmek için yönetebiliriz.

Web sitenizin yönetimini devralıyor ve düzenli aralıklarla güvenlik ve güncelleştirilmesini de sağlıyoruz. Arama Motoru Optimizasyonu, Arama Motoru Pazarlama, Sosyal Medya Pazarlama ve ihtiyacınız olan diğer tüm Dijital pazarlama kampanyalarında sizlere yardımcı olabiliriz.

 

[include-page id=’18540′]

 

 

 

İlginizi çekebilecek diğer makaleler

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama ile ilgileniyorsanız lütfen blog sayfamızı takip edin. Facebook’un haber akışı algoritmalarındaki güncellemeler sizin kullanımınızı etkilediğini farkettiniz mi? Lütfen yorum köşemizden bizi bilgilendirin ve aşağıdaki ikonu tıklayarak makalemizi arkadaşlarınızla paylaşın. Unutmayın, paylaşmak önemsemektir!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!