Politika ve Pazarlama

Politika ve Pazarlama

Bu politik bir makale değildir. Politika ve Pazarlama’dan yola çıkarak marka veya işletme mesajınızı en iyi pazarlama taktiklerini kullanarak yaymanız ile ilgilidir. Dünyanın her yerinden Başkan ve Başbakanlar politik amaçlarına yaklaşmak için pazarlamayı kullanıyorlar. Müşterilerinizin isteklerini ve ihtiyaçlarını da gidermeyi düşünmelisiniz, böylelikle gerekli oyları da alabilirsiniz!

Politik pazarlama aslında var, ve kendi marka (veya işletmeniz) için dijital pazarlama stratejisi geliştirmekle neredeyse aynıdır. Hangi sektörde olduğunuz ve işletmenizin büyüklüğüne göre süreç aşağıdakileri düşünmeyi kapsar:

illus1

Cloudnames çevrimiçinde en iyisi olmanız için size yardımcı olabilir! Çalışma saatleri (9:00 – 18:00) arasında, +90 (212) 243 7991 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilir ya da [email protected] adresine e-mail göndererek sorularınızı doğrudan bize iletebilirsiniz;  ya da iletişim bilgilerinizi aşağıya bırakın size anında dönüş yapalım.

Cloudnames, dijital kanallarda yeni satışlara veya potansiyel müşterilere ve görünürlüğe dönüşen bir web sitesi olan dijital bir iletişim stratejisi geliştirmenize yardımcı olur!

Politik pazarlama stratejileri, partiler ve hükümetin amaçlarına ulaşabilmeleri için düşündükleri planlardır. Sizin de işletmeniz için düşünmeniz gereken şeydir.

Birçok faktörü göz önünde bulundurmalısınız -örneğin: hedef pazarınız, sektörünüzün geçmişi, trend olan kültür, benzer sektörlerdeki paydaşlar, sizin gerçek rakipleriniz, ihtiyacınız olan veya olacak kaynaklar ve son olarak hedefleriniz. Bunların hepsi tek bir neden için önemli: İkna etmek.

Donald Trump

İster sevin ister nefret edin. Donald Trump bir marka ve verilebilecek iyi bir örnek! Küresel bakış açısıyla ne kadar tanınmış ve ünlü olduğunu inkar edemeyiz. Trump marka tanınırlığının tüm mümkün açılardan avantajlarını kullandı. Ve işte bizim analizlerimiz:

Trump popüler ve duygusal marka mesajı yüklenen tek aday. Basit ama çok etkili: ‘Amerika’yı Tekrardan Büyük Güç Yapalım’. Peki sizin marka mesajınız ne? Siz neyi temsil ediyorsunuz? Ve insanlar duygusal olarak bağlanabilir mi?

Markalaşma

Markalaşma halk tarafından nasıl algılandığınız ile ilgilidir. Ürününüzün belirli fonksiyonel özellikleri varken, markanız onun görünmez ve psikolojik parçası -ürün ve hizmetlerinizden daha geniş kapsamlıdır.

Markanız, duyguları, izlenimleri, birlikteliği veya halkın ilişki kurabileceği bir imajı içermeli. Politik markalaşma parti (veya adaya) iyi itibar sağlar, ve destek gösterir. Siz de demografiğinizin aklında güven hissi ve kimlik yaratmalısınız.

Müşterinizle arasında güven ilişkisi yaratarak, sadık müşteriler garanti edebilirsiniz. Bu da müşterilerinizin işletmenizin ne ile ilgili olduğunuzu hızlıca anlamalarına yardımcı olur.

Tasarım perspektifinden bakarsak, Trump’ın sitesi karanlık, kalabalık ve rahatsız ediciydi. Ancak, iki basit ve net eyleme çağrı çok önemli dönüşümler sağladı. İlki ‘Bize Katıl’ ve diğeri de ‘Bağışta bulun’.

trumpws

Açıkça kendi kendini finanse eden biri olarak , Trump’ın çokça ‘Bağışta Bulun’ butonları var. Enteresan.

Bu eyleme çağrılar basit ve nokta atışı yapıyorlar. Eyleme Çağrı (CTA) özelliği, web sitenize ve kampanyalarınıza uygulamanız gereken bir özelliktir. Çünkü potansiyel ve varolan müşterileriniz ile iletişime geçmek ve dönüştürmek için gerçekten en iyi yoldur!

Bir tavsiye: Trump’ın web sitesindeki ‘Bize Katıl’ ve ‘Bağışta Bulun’ butonları birbirleriyle yarışıyorlar. Aynı boy ve renkteler -aynı zamada bir arada yerleştirilmişler. Bizim önerimiz birinin diğerinden daha önemli olması; bu durum ziyaretçinizin iki seçenekten de kaçması yerine, içlerinden birini doldurmasına teşvik eder.

Buna benzer bir web siteye gelen kişiler zaten kararlarını vermişlerdir, dolayısıyla web sitesinin çok da ikna etmesine gerek yoktur. Web sitenizin kullanımı gerçekten kolay olmalıdır. Ve, Trump’ın ekibi bunu oldukça iyi yapıyor.

Üye Olmak

trumpws2Sizin de düşünmeniz gereken diğer bir ana özellik bülten veya e-posta aboneliği!

Trump’ın e-posta kayıt bölüm başlığı, takipçi ile kişisel iletişime kuruyor. Destekleyenleri kampanyaya katılmaya davet etmek yerine, bu e-posta kayıt yöntemi Donald  Trump’tan Direkt Olarak ‘Güncelleme Alın’ seçeneğine davet ediyor. Oldukça etkili.

Maalesef, bu üye kayıt formunun tek olumlu yanı bu. Üye olmak için, destekleyen kişilerin beş zorunlu alana bilgilerini girmeleri gerekiyor. Başarısızlığa mahkum olan bu form sizin yapmanız gereken bir şey değil. Basit tutun, üç alan yeterlidir!

Ama Trump’ın web sayfasının sonlarına doğru olan sosyal medya eklentileri bir bakıma artı. Hillary Clinton sosyal linklerini sayfa üstü ve sayfa altına saklarken Trump’ın web sitesi sosyal medya güncellemerini öne çıkardı. Bu da onu sosyal medyada egemen olmasına izin verdi.

Ziyaretçileri onu takip etmeleri için zorlamak yerine, neler bekleyebilecekleri ile ilgili önizleme verdi. Bu karar verme, veya tercih etme özgürlüğü -işletmeler için de çok önemli.

Tüm sosyal medya kanallarında aktif kalmak, ve blog makalelerinizin reklamını vermek -takipçilerinizi bilgilendirmenin en iyi yollarından biri. Eğer hala bir blogunuz yoksa, elinizi çabuk tutarsanız iyi olur!

Cloudnames çevrimiçinde en iyisi olmanız için size yardımcı olabilir! Çalışma saatleri (9:00 – 18:00) arasında, +90 (212) 243 7991 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilir ya da [email protected] adresine e-mail göndererek sorularınızı doğrudan bize iletebilirsiniz;  ya da iletişim bilgilerinizi aşağıya bırakın size anında dönüş yapalım.

Cloudnames, dijital kanallarda yeni satışlara veya potansiyel müşterilere ve görünürlüğe dönüşen bir web sitesi olan dijital bir iletişim stratejisi geliştirmenize yardımcı olur!

Pazar araştırması

Pazar araştırması tutumlar, davranışlar, ihtiyaçlar ve halkın (halk potansiyel müşterilerinizdir) isteklerini anlamada yardımcı çözümdür. Bu bilgi ile, tüm stratejimiz hakkında bilgiye dayanan kararlar verebilir ve marka bilinirliği yaratmanın en iyi yollarını yaratabiliriz.

İletişim, pazar araştırmanızda ana etken haline gelecektir. Siz de bir politikacı gibi hedef kitlenizi anladıkça, önemli olan müşteriler ile diyalog yaratmanın en iyi yollarını tanımlayabilirsiniz!

Sizin göreviniz, ürün ve hizmetlerinizle ilgili bilgilendirme, eğitme, ikna etme, algı değiştirme ve varlığını sağlamlaştırma ya da yeni görüşleri güçlendirmektir. Pazar araştırması şunları gerektirir:

illus2

Strateji ve markalaşma stratejinizi nasıl doğru kurgulayacağınız ile ilgili BİRÇOK bilgimiz var! Seçmenlerinizin oylarını toplamaya hazır mısınız? Etkili dijital pazarlama stratejisi veya kampanyası yaratmak ile ilgili daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz:

Büyüme Odaklı Dijital Pazarlama

Kraliyet Seviyesinde Dijital Varlık

Logonuz Dijital Pazarlamanız için neden önemlidir?

İnternette başarıyı yakalamak için 5 önemli adım

2016’da sükse yapacak 7 dijital pazarlama trendi

İnteraktif içeriğe sahip olmanın faydaları

Web siteniz için nasıl içerik oluşturursunuz?

Rakiplerinizden daha yüksek dönüşüm sağlayın

Inbound pazarlama için sosyal medya neden önemli?

İnsanlık için küçük web siteniz için büyük bir adım

Cloudnames’te ne yapıyoruz

CNcanhelp-300x269Cloudnames çevrimiçi kanallarda en iyisini yapabilmeniz için ihtiyacınız olan her şeyde yardımcı olabilir, tüm dijital stratejinizi, web sitenizi, sosyal medya profillerinizi, dijital pazarlamanızı ve tüm karmaşık teknik detayları online kazancınızı etkili biçimde büyütmek için yönetebiliriz.

Web sitenizin yönetimini devralıyor ve düzenli aralıklarla güvenlik ve güncelleştirilmesini de sağlıyoruz. Arama Motoru Optimizasyonu, Arama Motoru Pazarlama, Sosyal Medya Pazarlama ve ihtiyacınız olan diğer tüm Dijital pazarlama kampanyalarında sizlere yardımcı olabiliriz.

Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin! Çalışma saatleri (9:00 – 18:00) arasında, telefon numaramızdan bizimle iletişime geçebilir ya da e-mail ile sorularınızı doğrudan bize iletebilirsiniz: [email protected] ya da iletişim bilgilerinizi aşağıya bırakabilirseniz size anında dönüş yapabiliriz.

Cloudnames, dijital kanallarda yeni satışlara veya potansiyel müşterilere ve görünürlüğe dönüşen bir web sitesi olan dijital bir iletişim stratejisi geliştirmenize yardımcı olur!

İlginizi çekebilecek diğer makaleler

Dijital Pazarlama ile ilgileniyorsanız, blog sayfamızı takip edebilirsiniz. Politika ve Pazarlama hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorum köşemizden bizi bilgilendirin, aşağıdaki ikonu tıklayarak makalemizi arkadaşlarınızla paylaşın. Unutmayın, paylaşmak önemsemektir!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!