İçerik Pazarlaması İçin 7 Önemli Strateji

İçerik Pazarlaması İçin 7 Önemli Strateji

Kuruluş aşamasında olan küçük ya da orta ölçekli işletmelerin karşılaştığı en büyük zorluk, verdiği hizmeti kazanca dönüştürmektir. Pek çok işletmenin piyasadaki ilk üç yılı içinde başarısızlığa uğramasının en büyük sebebi budur. Bu yüzden de İçerik Pazarlaması stratejilerini anlamak, rekabet için önemli olduğu kadar, düşük pazarlama maliyetiyle yüksek kazanca katkı sağlamak için de oldukça değerlidir.

İçerik pazarlaması stratejisi; mevcut müşterilere ve potansiyel müşterilere, bir internet sitesi aracılığı ile nasıl ulaşılabileceği, nasıl başarılı bir içerik stratejisi oluşturulabileceği; sosyal medya, e-mail ve arama motorları aracılığı ile işin nasıl uygulanabileceği üzerine geliştirilir. İçerik pazarlaması hakkında size yardımcı olacak yedi stratejiyi sizin için derledik. Hazır mısınız?

 

cloudnames, İÇERİK PAZARLAMASI İÇİN 7 ÖNEMLİ STRATEJİ

 

İşte İçerik Pazarlaması için 7 Önemli Strateji

 

Müşterilerinizi Anlayın

İçerik pazarlaması konusunda ilk olarak müşterilerin (ve potansiyel müşterilerin) ihtiyaçlarını anlamak, daha sonrasında okuyucular arasında etkileşim yaratmak ve onlara ilgi çekici içerikler sunmak gerekir.

İçerik pazarlamasının özü içeriğiniz olduğundan, kilit nokta, hedef kitlenizin okumak istediği içeriği keşfetmek ve doğru içerik ile onların ihtiyaçlarına karşılık verebilmektir. Bu yüzden, müşterilerinizle iletişime geçmek ve onların ihtiyaçlarını anlamaya çalışmak önemlidir. Ürün ile pazarınızın uyumundan emin olun ve müşteri profilinizi geliştirin: Hedef kitlenizi tanımlayın ve onların bekletilerini karşılayın.

[include-page id=’18540′]

 

Web sitesi Tasarımı ve Erişim Paneli

İçerik sunabilmeniz için bir internet sitesine ihtiyacınız var. Yeni ve halihazırda bulunan müşterilerinizi içeriğinize yönlendirmeden önce ise, ziyaretçileri potansiyel müşteriye dönüştürmek için internet sitenizin uygun şekilde hazırlandığından emin olmanız gerekir.

Sitenizin erişiminin %60’ından fazlası mobil cihazlar ile sağlandığından, mobil cihazlara uygun olarak (mobil uyumlu tasarım) hazırlanmış olmalıdır. Modern tasarım kurallarına uygun, görsel olarak güçlü olmasının yanında, erişim panelinin kullanıcı dostu olarak hazırlanması gerekmektedir.

İşletmeniz hakkındaki bilgiler, ürünler ve servisler elbette ulaşılabilir olmalıdır, ancak modern bir websitesi bundan daha fazlasını gerektirir! İyi bir web sayfası hazırlamak; işletmenin kampanyalarına dair varış sayfaları, e-ticaret özelliği, blog, destek, rezervasyon çözümleri ve müşteri ile iletişim halinde olmayı sağlayacak diğer özellikleri de içermektedir.

 

Blog Yazıları İçerik Pazarlaması için Önemi

Blog oluşturmanın amacı, müşterilere doğru ve değerli içeriği ulaştırmak; içeriğinizin konusu hakkında sahip oldukları bilgiyi arttırarak onları etkilemenin yanında sizi sürekli olarak takip etmelerini sağlamaktır.

İçerik pazarlaması, satış kaygısı taşımadan müşteri ve potansiyel müşteriler ile iletişim kurma stratejisidir. Ürün ya da servis üzerine konuşmak yerine, bilgilendirici içerik sunabilir; ziyaretçilere bu şekilde katkıda bulunabilirsiniz. Böylelikle, daha sadık bir müşteri kitlesi oluşturacak ve onların güvenlerini kazanarak ödüllendirileceksiniz.

 

içerik pazarlaması, marka içerik pazarlaması, içerik pazarama yöntemleri, cloudnames

 

Varış Sayfası ve Eylem Çağrısı butonları

Varış sayfaları ziyaretçilerinizin teklifinize karşılık verebilmesine olanak sağlayan internet sayfasıdır. Sıklıkla “dönüşüm formu” olarak da bahsedilir. Varış sayfası, web sitenizden ayrı, tek bir amaç odaklı olarak tasarlanmış ve belirli bir hedef kitleye yönelik olarak yönetilen bağımsız bir web sayfasıdır.

Normalde varış sayfası, menü, sayfa altı menüsü, kenar çubuğu gibi ziyaretçilerin dikkatini dağıtabilecek unsurlar içermez; ziyaretçileri müşterilere dönüştürmek için tasarlanmış, net ve basit bir “eyleme çağrı” alanıdır.

 

Sosyal Medya Pazarlaması Etkisi

Pek çok farklı kanal aracılığıyla sosyalleşebilir; içeriğinizi arkadaşlarınızla ve takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Facebook, Twitter, Linkedin, Google+, Pinterest ve Instagram, başlıca popüler kanallardan olup, daha pek çok farklı alternatifler de bulunmaktadır.

Başarılı bir pazarlamacı, akışı kendi internet sitesine yönlendirerek içeriğin organik bir şekilde yayılmasını sağlayabileceği gibi, sözel şekilde de yayabilir. İçeriğinizi forumlara yönlendirin ve blogunuzla bağlantı kuran yorumlar yapın.

Araştırmalarımızın bize gösterdiği üzere, Sosyal Medya Pazarlaması medya bağlantılı olarak yapılan tanıtımlara göre 10 kat daha düşük maliyetlidir. Elbette ki bu durum doğru kullanılıp kullanılmadığıyla da ilişkilidir!

Sosyal Medya Pazarlama planınızı nasıl yapacağınız ile ilgili bilgi edinmek istiyorsanız makalemizi okuyabilirsiniz: Sosyal Medya Pazarlama Planı nasıl hazırlanır?

 

içerik pazarlaması yaşam döngüsü, içerik pazarlaması stratejileri

 

 

E-mail Dönüşüm’ün Kralıdır

İnternet sitenize, blogunuza ya da işletmenizin varış sayfasına ziyaretçi çekmenin en etkili yollarından biri halen e-maildir. Blog ve varış sayfanız aracılığı ile ziyaretçilerinizin iletişim bilgilerini edindiğinizden emin olun, böylelikle e-mail aracılığı ile yeniden pazarlama yapabilirsiniz.

Eğer iyi görünümlü bir internet siteniz varsa ve insanlar sizi ziyaret ediyorlarsa; bloglarınıza, açılan mail listeleri ve reklamlarınız için varış sayfalarına Call to Action denilen Eyleme Çağrı ekranını yerleştirerek kolaylıkla e-posta adresleri toplayabilirsiniz. Müşteri bağlantılarınıza gönderdiğiniz e-posta haber bültenleri ya da kişiye özel postalar bizim “Dönüşümlerin Kralı” dediğimiz şeydir.

[include-page id=’18540′]

 

Trafiği Yönetmek için Arama Motorlarını Kullanın

Arama motoru optimizasyonu, ziyaretçilerin aramaları aracılığı ile hangi konularla ilgilendiklerini tespit ederek, web sitenizde doğru içerikleri oluşturmanızı sağlar. SEO’da amaç, arama motorlarında görünür olmayı sağlamaktır. Doğru tanımlamaları yapıp, doğru kelime seçimleri ile hazırlanmış sayfa başlıkları kullanıldığından emin olarak ziyaretçinin, web sitesine ulaşana kadar olan süreçte yol gösterici olmak esastır.

Arama listesinde yüksek bir orana sahip olmanın pek çok faydası bulunuyor; bunun yanında listeleme ücretsiz olsa da, sistemin içinde kaybolabilirsiniz.

 

İÇERİK PAZARLAMASI İÇİN 7 ÖNEMLİ STRATEJİ, marka içerik pazarlaması, içerik pazarlaması yöntemleri

 

Cloudnames’te ne yapıyoruz

CNcanhelp

Cloudnames çevrimiçi kanallarda en iyisini yapabilmeniz için ihtiyacınız olan her şeyde yardımcı olabilir, tüm dijital stratejinizi, web sitenizi, sosyal medya profillerinizi, dijital pazarlamanızı ve tüm karmaşık teknik detayları online kazancınızı etkili biçimde büyütmek için yönetebiliriz.

 

Web sitenizin yönetimini devralıyor ve düzenli aralıklarla güvenlik ve güncelleştirilmesini de sağlıyoruz. Arama Motoru Optimizasyonu, Arama Motoru Pazarlama, Sosyal Medya Pazarlama ve ihtiyacınız olan diğer tüm Dijital pazarlama kampanyalarında sizlere yardımcı olabiliriz.

 

Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin! Çalışma saatleri (9:00 – 18:00) arasında, telefon numaramızdan bizimle iletişime geçebilir ya da e-mail ile sorularınızı doğrudan bize iletebilirsiniz: [email protected] ya da iletişim bilgilerinizi aşağıya bırakabilirseniz size anında dönüş yapabiliriz.

 

[include-page id=’18540′]

 

İlginizi çekebilecek diğer makaleler

Girişimcilik ile ilgileniyorsanız lütfen blogumuzu takip edin. Sizi ilgilendiren konular üzerinde bilgilendirici yazılar yazan markalar var mı? Lütfen bize yorum alanlarını doldurarak bildirin ve altındaki ikonlara tıklayarak arkadaşlarınızla paylaşın. Unutmayın, paylaşmak önemsemektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!