Sosyal-medya-pazarlama-araçları-Blog

Sosyal Medya Pazarlama Araçları

Sosyal Medya Pazarlaması, çevrimiçi saygınlığınızı yönetmek için harika bir araçtır. Çok sayıda ağ üzerinden, aktif bir sosyal profil oluşturmak ve sonrasında da bu hesabı müşterilerinizle köprü kurmak için kullanmak, markanızı farklı şekillerde güçlendirecektir. Bütün bağlantılarınızı yönetebileceğiniz Sosyal Medya Pazarlama Araçları ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için makalemizi okuyun.

SMP yönetimi araçları, işinizle ilgili amaçlarınıza ulaşmanızı mümkün kılar. İçeriğinizi düzenlemenize; sosyal medya aktivitelerinizi inceleme ve ölçmenize yardımcı olmak için tasarlanmışlardır. Öncelikle, hangi aracın size en uygun olduğuna karar kılmalı ve ne çeşit yönetim araçlarının yani self-servis araçların mı yoksa kurumsal seviyedeki araçların mı işinize uygun olduğunun kararını vermelisiniz.

[include-page id=’18525′]

Küçük ya da orta ölçekli bir işletmeniz varsa, self-servis araçlara bakmanızı öneririz: Kullanımları kolay olan bu araçların daha basit bir yapıları vardır. Eğer büyük bir şirketiniz varsa, kurumsal düzeydeki sosyal medya yönetim araçları daha ideal olacaktır. Her segment farklı düzeylere ve farklı kullanım özelliklerine hizmet eder.

 

SELF-SERVICE ARAÇLAR

Sprout Social

Bir diğer çok ünlü Sosyal Medya Yönetimi aracı SpoutSocial’dır. SproutSocial en güzel görünümlü arayüze sahip olan araçtır. Bu basit ve güzel görünüm aracın kullanımını ve öğrenimini çok kolaylaştırmaktadır. Artık diğer birçok araçta da gördüğümüz gibi Sprout Social’ın da mobil uygulaması bulunmaktadır. SproutSocial’ın en güçlü olduğu özelliklerden biri analiz yeteneğidir. Çok farklı Facebook ve Twitter istatistik bilgisini herhangi bir ekstra ücret ödemeden alabilirsiniz. SproutSocial’ın en önemli eksisi ise aynı piyasada bulunan rakiplerine göre biraz daha yüksek fiyatlı kalmasıdır. Ama ürün özelliklerine baktığımızda yine de fiyatını hak ettiğini söyleyebiliriz. Yine de SproutSocial küçük işletmeler için karşılanması diğer araçlara göre daha zor bir araç.

 

 

Hootsuite

Kesinlikle en bilinen ve en çok kullanılan araçlardan biri Hootsuite. Hootsuite Facebook, Twitter, Google+, Linkedin ve Instagram hesaplarınızı tek arayüz üzerinden yönetebileceğiniz ender araçlardan biridir. Ayrıca mobil üzerinden de sosyal medya takibini ve ölçümlerini yapabilme şansınız da bulunuyor. Bu da sosyal medya hesaplarınızı sürekli kontrol altında tutabileceğiniz anlamına geliyor. Hootsuite’in diğer araçlara göre en önemli farklılıklarından biri, Instagram üzerinden paylaşım yapabilme şansınız bulunmaktadır. Telefonunuza indireceğiniz bir link ile Hootsuite üzerinden hazırladığınız gönderinizi mobil telefonunuzdan onaylayarak yayınlayabilirsiniz. Hootsuite’in, ücretsiz, profesyonel ve kurumsal olmak üzere 3 farklı seçeneği bulunuyor. Satın aldığınız plana göre yöneteceğiniz hesap sayısı, yönetici sayısı veya raporlama özellikleri değişiyor. Hootsuite, birden fazla hesap yönetecek profesyoneller için, sağladığı avantajlarıyla en ideal platformlardan biri. Fiyat olarak en makul olmasa bile verdiği hizmet ve işinize sağladığı avantaj ile kesinlikle göz önünde bulundurulması gereken ilk araç.

 

AgoraPulse

Bir diğer uygun fiyatlı ve kullanışlı araç, AgoraPulse’tur. AgoraPulse ile karşılanabilir bir fiyata mükemmel sosyal medya yönetimi deneyimi yaşayabilirsiniz. AgoraPulse’un en önemli özelliği notifikasyon özelliğidir. Bu özellik sayesinde hesabınıza gelen tüm etkileşimleri hiçbiri gözünüzden kaçmadan cevap verebilirsiniz. Çok takipçisi olan bir hesap yönetiyorsanız, gönderinize gelen birçok yorum gözden kaçıyor, AgoraPulse bu eksikliğin önüne geçmeyi amaçlıyor. Ayrıca bir takipçinizin sizinle ile olan bütün eski ilişkisini AgoraPulse üzerinden takip edebiliyorsunuz. Bu da sizinle sorun yaşayan müşterileri belirlemeye ve onlara daha özel bir açıdan yaklaşmaya olanak sağlıyor. AgoraPulse’ta bulunan aplikasyonlar özelliğiyle de takipçileriniz için basit oyunlar veya yarışmalar düzenleyebiliyorsunuz.Takipçilerinizle ilgili müthiş bir etkileşim fırsatı daha. AgoraPulse’ta 4 farklı hesap satın alma seçeneğiniz bulunuyor. Aylık 29$’dan başlayan Micro hesap özellikle Freelance çalışanlar için ideal paket. Fiyat arttıkça paket içerikleri ve kullanıcı sayısı da artıyor. Ayrıca aylık ve yıllık olmak üzere 2 farklı ödeme seçeneği mevcut. Yıllık ödemede %35 indirim fırsatı var.

 

Buffer

Kolay kullanımlı ve uygun fiyatlı bir Sosyal Medya yönetimi alternatifi olan Buffer, gönderilerinizi doğru zamanda yapmanız için yaptığı önerilerle ünlü bir araçtır. İşiniz için kullandığınız hesaplardan sık paylaşım yapmak takipçilerinizi zamanla rahatsız eder. İşte Buffer burada devreye girer. Gönderi zamanlarınızı yeniden düzenleyerek gönderi yapılacak en iyi zamanı belirler. Tabi ki bazen anında geri dönüş almak istediğiniz gönderileriniz de olabilir. Bu zamanlarda Buffer’ın bu özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz. Ayrıca Buffer, okuduğunuz bir siteden alıntı yapmanıza da olanak sağlar. Ayrıca günlük paylaşım takvimi oluşturmanız mümkündür. Mobil uygulaması da bulunan Buffer, en uygun fiyatlı araçlardan biridir. Aylık 10$ ile satın alınabilen Buffer, yıllık ücreti peşin ödemeniz durumunda da indirim yapmaktadır.

 

Sendible

Bu araç yaklaşık olarak 30 veya daha fazla sosyal medya sitesini destekliyor. Size sosyal iletişim ağlarınızı yönetmenize olanak verecek bir dizi servis sunuyor. Hesaplarınızın, içeriğimizin, içerik araştımanızın, kişilerinizin, profilinizin, müşteri bağlarınızın, blog içeriğinizin, promosyon ve kampanyalarınızın görüntülenmesi ve analizinin destek yönetimi için bir araçtır. Sedible, gerçekten süper bir araç. Fiyatı biraz yüksek ama her kuruşuna değer. Bu araçla markanızı geliştirebilir ve etkili bir şekilde sosyal medya pazarlamasını yönetebilirsiniz. Ziyaretçilerinizi, davranışlarını anlamak istiyorsanız ve markanızın tanınmasını ve satışların artmasını istiyorsanız, Sendible sizin için!

 

BuzzBundle

BuzzBundle bizim de kullandığımız ve kesinlikle önerdiğimiz bir araç olup, Buzzbundle ile kusursuz sosyal medya yönetim süreci gerçekleştirebilirsiniz. Hayal ettiğiniz gibi, daha da önemlisi sürekli olarak giriş çıkış yaptığınız sosyal medya hesaplarınızda ürettiğinizden daha fazla ilgi üretebilirsiniz.
Ek olarak, Buzzbundle tek bir merkez üzerinden içeriklerinizi paylaşabilmenizi ve herhangi bir sosyal medya platformu üzerinden tartışmaları ve ilişkilendirilmeyi yönetebilmenizi sağlıyor. Twitter, Facebook hesaplarına, bloglar, forumlar ve soru cevap sayfalarına aracın içinden kolaylıkla ulaşmanız mümkün. Diğer araçların aksine, tek bir platformda takılı kalmak zorunda değilsiniz. Facebookta yayınlamak istediğiniz bir tweet gördüğünüzde bunu yapmak çok basit, aynı şekilde bir blog içeriği gördüğünüzde bu içeriği de forumda paylaşmanız hiç sorun değil.

 

 

KURUMSAL DÜZEYDEKİ ARAÇLAR

Spredfast

Üst düzey sosyal medya yönetim aracı harika özelliklere sahip. Bu araç başka bir firmanın yayınladığı içeriği kullanabilmenizi ve kendi platformunuz üzerinden yayabilmenizi sağlayan, ajanslar için üretilmiş beyaz bant özelliği ile zenginleştirilmiş çoklu kanallarınız üzerinden tipik izleme ve ölçüm özelliğine sahiptir. Yani bu da, kanallarınızı ve içeriklerinizi hatasız olarak sürekli güncelleyebileceğiniz anlamına gelmektedir. Bu araç, büyük ölçekli ajanslar ve kurumsal işletmeler için uygundur.

 

Sprinklr

Sosyal medya pazarlaması için hayli gelişmiş bir araç olan Sprinklr, B2B ve B2C firmalara danışmanlık yapan ajanslar ve pazarlamacılar için platform sağlamaktadır. En değerli özelliği, hedef kitlenizi araştırabilmeniz, içerik tanıtımı yapabilmeniz ve kurumsal düzeydeki işletmeler için ölçüm yapabilmenizdir.

 

Oracle Srm

Yenilikçi bir araç olan Oracle Srm, bulut hizmeti üzerinden Oracle sosyal data ve Oracle sosyal ağ boyunca sosyal ilişki yönetimi ve sosyal medya pazarlaması sunmaktadır. Aynı zamanda bu araç kurumsal düzeydeki işletmeler için uygun olup, tamamlanmış ve birleştirilmiş bir platform sunmaktadır. Bu araç, markanız ve müşterileriniz arasındaki her bir etkileşimi yönetilmeniz, iletişime geçebilmeniz açısından harika bir araçtır. Oracle, işletmeniz için sosyal medyanın gücünü artıracak çözümler sunmaktadır.

 

Salesforce Pazarlama Bulutu

Salesforce müşteri ilişkilerinizi pozitif anlamda geliştirecek CRM çözümleri ile gelen bir araçtır. Email pazarlaması, mobil pazarlama, web kişiselleştirme, reklam ve tabi ki sosyal medya pazarlaması konusunda birçok iyi özellik sunmaktadır. Salesforce’un sosyal medya araçları ile müşterilerinizle sosyal medya kanalları üzerindenn anlamlı ilişkiler kurabilirsiniz.

Social Studio çok etkileyici çünkü sizi sosyal medya dönüşümlerinizi dinlemeye ve analiz etmeye yöneltiyor bu da marka ve işletmenin gelişimi açısından çok büyük önem taşımaktadır. Sosyal medya kampanyalarınızı paylaşmak ve planladığınız şekilde ilerlemek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Salesforce Pazarlama Bulutu’nu kullanmanın avantajı sadece sosyal medya platformunuzu kapsaması değil, herşeyinizi bu platformla senkronize etmesidir. Müşteri davranışlarınıza ilişkin datalar toplayabilir, aktiviteleri takip edebilir ve kampanyalarınız hakkında mobil mesajlar gönderebilirsiniz. İşte size, beklentilerinizi karşılayacak kurumsal düzeydeki bir bulut hizmeti.

Cloudnames yardım edebilir

Cloudnames, dijital pazarlama hakkında ihtiyacınız olan her şeyde size yardımcı olabilir. İnternet üzerinden daha çok gelir elde edebilmenizi sağlayacak, web sitesi, dijital pazarlama ya da diğer tüm karmaşık teknik detayların sizin için yönetimini devralabiliriz. Böylelikle siz de şirketinizin ana faaliyetlerine odaklanabilirsiniz.

Sadece mobil uyumlu modern bir web sitesi tasarlamıyoruz, müşterilerinizin de talepleri doğrultusunda hizmetler de sunuyoruz. Bunun yanında web sitenizi yönetiyor ve düzenli aralıklarla güvenliğini sağlama ve güncelleştirme de sağlıyoruz.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Arama Motoru Pazarlaması (SEM), Sosyal Medya Pazarlaması (SMM) ve diğer tün dijital pazarlama aktivitelerinizin yanında web sitesi ve e-mail pazarlamanın da yürütülmesini üstlendiğimiz bir online pazarlama hizmeti sunuyoruz.

Bizimle irtibat kurmak için lütfen iletişim adreslerinizi bırakın!

[include-page id=’18540′]

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

Müşterilerinizle Sosyal Medya Etkileşiminizi Güçlendirin

En üstte olmak iyidir!

En iyi 10 Sosyal Medya Yönetim Aracı

 

Sosyal medya pazarlaması hakkında daha fazla bilgi almak ister misiniz? Lütfen blogumuzu takip etmeyi ve iletişim bilgilerinizi bırakmayı unutmayın. Sizin sosyal medya araçları ile ilgili bir deneyiminiz oldu mu? Lütfen bizi yorumlarınızla bilgilendirin ve yazılarımızı arkadaşlarınızla paylaşın.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!