Potansiyel Müşteri Reklamları için Yeni Facebook Özelliği

Potansiyel Müşteri Reklamları için Yeni Facebook Özelliği

Facebook’u potansiyel müşteri elde etmek için mi kullanıyorsunuz? Facebook, kısa süre önce potansiyel müşteriler için uygulanabilecek yeni bir özelliğin açılışını yaptı. Potansiyel müşteri reklamları, pazarlamacılar için güçlü bir araç haline geldi. Bu özellik, mobil kullanıcıları hedeflemek üzere geliştirildi ve doğru kullanıldığında etkili hale geliyor.

Facebook’u potansiyel müşteri yaratma amacıyla kullanıyorsanız, reklamlarınızdaki tıklama sayısının, Google Analytics ya da pixel takip sisteminizden raporlanan dönüşüm sayısıyla uyumlu olmayacağını göreceksiniz.

Kullanıcılar tıklama ve varış sayfası arasında kaybolabiliyor. Bunun nedeni internet sitenize erişimdeki yüklenme zamanının uzunluğunun sonucunda kullanıcıların arama yapmaktan vazgeçmesi olabilir. Özellikle söz konusu wifi ağına sahip olmayan mobil kullanıcılar olduğunda, varış sayfanızın erişimi onlar için daha fazla vakit alabilmektedir.

Mobil tıklanmalar elde etmek, masaüstü aygıtlarla kıyaslandığında daha uygun fiyata mal olduğunu görüyoruz; ancak yüklenmesinin daha uzun sürmesinin sonucunda dönüşüm maliyeti ise onunla birlikte daha yüksek olmuş oluyor.

Bu özellik şimdilik sadece mobil araçlarda görüntülenebiliyor. Verdiğiniz reklamla ilgili bilgileri sayfanıza düşen bildirimlerle takip edebiliyorsunuz. Bilgisayarlardan görüntüleyebildiğiniz linkte bulunmakta.

[include-page id=’18540′]

 

Facebook potansiyel müşteri reklamları nelerdir?

Facebook sürekli olarak kullanıcıların deneyimlerini daha iyiye dönüştürmek için uğraşıyor. Ancak haber kaynağından harici bir link tıkladığınızda ise bu yüklenme hızını düşürmektedir.

Bu harici linkler yerine Facebook, kullanıcıları bu yeni özellik ile platformda tutmaya çalışıyor. Böylelikle, yüklenmenin uzun zaman alması ya da mobil aygıtlardan iletişim bilgilerini girmede yaşanılan zorlukları da bu şekilde ortadan kaldırmış oluyor.

Eyleme çağrı butonuna tıkladığınızda Facebook profilinize göre doldurulmuş bir iletişim formu karşınıza geliyor. Yine de bilgiyi düzeltebilir ve ilave edilen sorulara cevap ekleyebilirsiniz. Süreç etkili ilerlemesiyle, bir reklamcı olarak çok daha az maliyette daha fazla potansiyel müşteri beklentisine girebilirsiniz.

 

 

Facebook potansiyel müşteri reklamları oluşturmak

“Müşteri yaratma” hedefini seçerek Power Editor ile bir potansiyel müşteri reklamı oluşturabilirsiniz.

Fiyat verme seçeneğiniz, potansiyel müşterilerinize optimize edilmek üzere kuruldu; bunun da anlamı Facebook’un potansiyeli yüksek müşterileri en uygun maliyette elde etmeyi mümkün kılacak demektir, ancak bunun yanında CPC fiyat verme seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Potansiyel müşteri reklamlarına içerik yaratmak, bir link reklamı oluşturmakla birdir. 1200×628 pixeldeki bir görselin üzerine bir metin, başlık ve başlığın altına da başka bir metin sağlıyorsun. Ardından ise aynen önceki seçenekte olduğu gibi CTA butonunuzu seçiyorsunuz.

Reklamı kurduktan sonra, hazır bir potansiyel müşteri formu seçmeniz ya da oluşturmanız gerekiyor. Bu formu hazırlarken email ve isim boşlukları Facebook tarafından otomatik olarak seçiliyor. Fakat bunların dışında da isteğinize göre telefon numarası, iş alanı ve lokasyon bilgisi gibi ayrıntıları ekleyebiliyorsunuz.

Otomotiv, eğitim, B2B, profesyonel hizmetler, sağlık sigortası, satış hedefi ve diğerleri, şeklinde sonsuz bir liste bulunuyor. Kullanıcıların seçebileceği açık cevaplar ya da seçenekler ile üç farklı ısmarlama soru da ekleyebilirsiniz.

Son olarak gizlilik politikanıza ve internet sitenize link ekleyebilirsiniz. Kullanıcı, iletişim bilgilerini bıraktıktan sonra, hazırladığınız internet sitesinin ve varış sayfasının linki onlara sunuluyor.

[include-page id=’18525′]

 

Müşterilerinizin kazancı ne olacak?

Potansiyel müşteri reklamını sürdüğünüzde, müşterilerinizi takip etmek ya da doğal olarak onlara yem atmak isteyeceksiniz. Onları “Yayın araçları” altındaki “Müşteri reklamları formu”’nda bulabilirsiniz. CRM ya da mail sistemine aktarmak için .CVS dosyası olarak bu potansiyel müşterileri indirebilirsiniz.

Bunu yapabilmek biraz meşakatli olabilir, özellikle eğer potansiyel müşterileriniz anında cevaplar bekliyorsa. Anında indirmenin otomatik olarak sağlanamaması, kötü bir kullanıcı deneyimi yaratabilir. Facebook pazarlama ortak çözümleri kullanıyorsanız, bunları CRM çözümleri ile entegre edebilirsiniz. Cloudnames’te bize entegrasyon sağlayan Salesforce kullanıyoruz, ancak Elouga, Driftrock, Marketo ve bunlar gibi hizmet veren benzer bir kaç tane daha bulunuyor.

 

Potansiyel müşteri reklamlarının etkisi

Potansiyel müşteri reklamları paranıza değer katıyor mu? Gördüğümüz üzere böyle bir etkisi bulunuyor. Son bir hüküm vermek için elimizde yeterli veri bulunmuyor. Ancak elimizdeki raporlar ve tesler gösteriyor ki bu zamana kadar potansiyel müşteri reklamları bu potansiyel müşterileri toplamak için link reklamlarından iki kat daha fazla etkili olduğunu gördük.

Elbette ki her zamanki gibi, bu hedef kitlelerinizin, iş türünüzün karakteriyle ilişkilidir. Ancak görülüyor ki yarı fiyatına daha düşük bir maliyetle hedef kitle toplayabiliyorsunuz.

Diğer yandan araştırmamız, potansiyel müşterilerinin link reklamlarınkiyle aynı kalitede olduğunu gösteriyor. Bazı kaynaklara göre potansiyel müşteri kalitesi aynı ya da daha da iyi. Önceden doldurulmuş e-mail adresleri bu kaliteyi arttırma etkisinin yanında, siteden çıkma oranında da aynı doğrultuda bir azalış göstermektedir.

 

Cloudnames Yardımcı Olabilir

Çoğu okuyucumuzun yeni bir internet sitesi kurmak ya da dijital pazarlama stratejisi geliştirmek için vakit harcaman istemediğinin farkındayız. Siz de bu kişilerin arasındaysanız, Cloudnames’in bu işi devralmasına güvenebilirsiniz.

Cloudnames, farklı ihtiyaçlara ve pazarlama hedeflerine uygun bir dizi web tasarım paketleri sunmaktadır. İnternet sitenizin içeriğiniz yine sizin hazırlamanız beklenmektedir, ama en üst düzeyde size bir internet sitesi sunuyoruz, tüm güncelleme ve güvenlik önlemlerini yürütmenin yanında sizi bu konuda devamlı olarak bilgilendiriyoruz.

Tüm bunların yanında SEO (arama motoru pazarlaması), e-mail pazarlama ve sosyal medya pazarlama alanlarında da size yardımcı oluyoruz. İnternet ortamında ve dijital pazarlama alanında yaşadığınız tüm teknik zorlukları sizin adınıza üstesinden geliyoruz.

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz.

 

 

İlginizi çekebilecek diğer makaleler

Sosyal medya ve online pazarlama ile ilgileniyorsanız lütfen blogumuzu takip edin. Potansiyel müşteri reklamlarını hiç denediniz mi? Lütfen aşağıdaki yorum köşemizde bizimle fikirlerinizi paylaşın. Paylaşmak, önemsemektir!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!