İnteraktif İçeriğe Sahip Olmanın Faydaları

İnteraktif İçeriğe Sahip Olmanın Faydaları

Etkileşimli içeriğin moda olmasının birden çok sebebi var. Müşterileriniz için etkileşimli olan ve direkt olarak dönüşüm veren ilham verici içerikler  yaratmak işletmenizi yeni kitlelere ulaştırabilir. Yeni kitleler ile dönüşüm oranlarını yükseltebilirsiniz. Sizin için İnteraktif İçeriğe Sahip Olmanın Faydalarını inceledik. 

İçerik pazarlaması kitlenizi bulmak ve etkileşimde kalmak için en yararlı yollardan biridir. İlgi çekici, değerli, alakalı ve yararlı içerikler markanıza farkındalık kazandırır, hizmetiniz ve ürünleriniz ile ilgili tüketici güveni sağlar. Nihayetinde ise içerik müşteriden istenen aksiyonunu sağlamalıdır.

Pazarlama profesyonellerinin %86’sının içerik pazarlaması kullandığını biliyor muydunuz? Ve %70’i de bir yıl öncesine göre daha fazla içerik üretiyor. Ve bu yöntem işe yarıyor! Fakat pazarlamacılar hala, okuyucuların iletişimde kalmalarını ve daha fazlası için geri dönmelerini sağlayacak içerik yaratmakta zorlanıyor. Ayrıca haber akışında kaybolan fazlasıyla içerik üretiliyor.

Modern pazarlamacılar kitleyi eğlendirmenin, ilgilerini çekmenin ve geri gelmelerini sağlamanın ne kadar zor olabileceğini biliyor. Ve doğrusu, pazarlamacıların başarısı halihazırda olan kaynakları tamamıyla kullanmak kadar, büyük oranda bütçeye de bağlıdır. Bu da olasılıkları sınırlandıracağı için zorlayıcı olabilir. Bu sebeple yaratıcı düşünmek hayati önem taşır!

Bunlarla birlikte; yukarıdakiler yatırım getirinizdeki beklentilerinizi deneme ve düzeltme ile büyüyecektir. Dolayısıyla size farklı sonuçlar getirecek yeni çözümler üretmek oldukça önemlidir.

Tüm pazarlamacıların, potansiyel müşterilerin, müşterilere dönüşmesini ve satışların hızlıca gerçekleştirilmesi için kitleleriyle iletişime geçecek çözümlere ihtiyacı vardır. İyi haber ise, ile etkileşimli kaynakları içeriğinize bir parçası olarak entegre edebileceğiniz pek çok çözüm bulunuyor, bu çözümleri Google’da kolayca bulabilirsiniz!

[include-page id=’18540′]

 

Peki etkileşimli bir içerikten nasıl fayda sağlarsınız? Pazarlamacılar etkileşimli içeriği bağımsız deneyimler yaratmak, örneğin yatırım getirisi hesaplayıcılar veya kişisel değerlendirmeler, veya hazırda olan içeriği etkileşimli infografik, etkileşimli video ve etkileşimli white papers’ı geliştirmek için kullanıyorlar. Bunlar sahip olunabilecek muhteşem özellikler.

İşte içeriğinizin neler yapabilmesi gerektiği ve ne tür içerikler bu ihtiyaçlarınıza ulaşmanızı sağlayabileceği ile ilgili bir analiz. Unutmayın, etkileşimli içerikler birçok şekil ve formda olabilir. İşte en popüler olanlara örnekler;

 

Değerlendirmeler

Birkaç kategoriye kullanıcıları sürükleyerek bir seri soru kullanmak. Bunun en güzel örneği klasik Cosmo Test’idir.

Unutmayın, etkileşimli içerik kitlenizle sohbet edebilmenizin bir yoludur. Etkileşim özelliği, varış sayfası, blog, email bülteni, ücretli reklamlar veya kitlenizi veya potansiyel müşterilerinizi bulabileceğiniz alanlara enerji ve ikna gücü getirir.

onediotest
Meşhur Onedio testlerinden biri

Bu Cosmo Dergisinin çevrimiçi bir testi. 8 basit soru ile ne tür bir ilişkiye sahip olduğunuzu tanımlıyor. Bu tür testler çok popüler ve işletmenize uygun versiyonu da yapılabilir. Kitlenizle eğlenceli ve eşsiz bir seviyede etkileşim kurabilirsiniz. Bu da sizi dijital alemde avantajlı ve hatırlanan hale getirir.

Ayrıca göz önünde bulundurulması gereken en önemli noktalardan biri de kitlenizi eğittikçe, kendinizi de onlar hakkında eğittiğinizdir. Potansiyel müşterilerinizin acıları, mücadeleleri, hedefleri, profil bilgisi ve düşünce aşamaları hakkında değerli ve detaylı bir profil bilgisi alıyorsunuz. Bu bilgi sizi direkt olarak hedef belirleme, potansiyel müşterileri tanımlama, ve kitlenize satın alma yolculuklarında rehberlik etmek için yardımcı olacak.

 

Hesaplayıcılar

Cevaplama seçenekleri, kullanıcı için kişiselleştirilmiş, sayısal değerler veren bir arkaplan hesaplayıcı kümesine bağlıdır. En popüler olanı iş veya sağlık ile ilgili olan hesaplayıcılardır.

2

Bu web sitesinin adı calculater.net , her çeşit hesaplayıcıya erişebilmeyi kapsayan bir konsepti var. Bu sayısal çözümleri iş modelinize kolaylıkla adapte edebilirsiniz.

Nike, Adidas ve tüm spor web siteleri kalori hesaplayıcıları, yağ yakıcı hesaplayıcıları ve buna benzerlerini içeriyorlar. Bu etkileşimli özellikleri dönüşüm oranlarınızı arttırması için kişiselleştirebiliyor olmanız harika bir özellik.

Nasıl mı? Kişilerin problem veya sorunlarını (ideal olarak çözmelerine yardımcı) hedeflemek için eklenen özel içerikler ile. İçeriğiniz, kitlenize soru sorup cevaplarını alabilir hale gelebilir.

Ayrıca genelde insanlar bu tarz interaktif içeriklere bayılıyorlar çünkü kendilerini test etmeyi, yarışmayı, kıyaslamayı, fikir sağlamayı ve eğlenmeyi seviyorlar. Ayrıca interaktif içeriklerin en önemli özelliği, her kullanıcıya özel bir cevap yada sonuç veriyor – ve bu kişisel dokunuş kullanıcıları mutlu ediyor.

Bulmacalar

Açık testin yapısı, sağda sorular ile birlikte doğru ve yanlış cevaplarına artı olarak skor çıktısını içeriyor. Aşağıda Buzzfeed Test’ inden güzel bir örnek var.

Buzzfeed sosyal medyada kışkırtıcı içeriğe sahip öncelikli girişimlerden biri. Fakat dünya işletmeler arası pazarlamaya daha yeni başlıyor. Yenilikçi içerik şimdiye kadar, pazarlamacıların büyük çoğunluğu için zor ve pahalıydı. Zaman zaman ajansların üzerinde çalışması gereken özel geliştirmeler çıkıyor. Bu da ciddi bütçeler gerektiriyordu. Ama artık değil!

4

Bu tür etkileşimli içerikler gerçekten güzel çünkü, eğer evlerinde eğlenceli egzersizler yapan veya tembel bir Pazar günü geçiren kitleye ulaşmayı başarabilirsiniz, bu etkileşimli içerikleri içerik pazarlamanıza entegre etmenize  kesinlikle değer!

Pazarlama teknolojisinde etkileşimli içeriğin avantajları B2B pazarlamacılar için uygun hale gelerek tüketici markaları ve medya şirketlerine yetişmelerini sağladı. Birçoğu etkileşimli içeriği, büyük veritabanı yaratmak , zengin potansiyel müşteri profilleri geliştirmek, müşteri kazanmak veya dönüşüm oranlarını geliştirmek amaçlı kullanıyor.

SMB ve EMC gibi büyük kurumlara ilave olarak Cisco ve Oracle gibi şirketler de etkileşimli içeriği alıcıları ile sohbet başlatmak ve değer sağlamak üzere kullanıyorlar. Peki siz neden kullanmıyorsunuz? Yardımımıza ihtiyacınız var mı?

 

[include-page id=’18540′]

 

Oy verme / Anketler

Kullanıcılarınızdan geri bildirim, fikir ve değerli içgörüleri almanın yolu genellikle doğru veya yanlış cevapların olmadığı bir anket formu ile uygulanabilir. İşte Boots’dan mükemmel bir örnek.

5

Müşterilerinize geri bildirim için izin vererek ürün ve hizmetlerinizi iyileştirmenizi sağlayabilecek çok değerli bilgiler toplayabilirsiniz. Teşvik edecek şeyler de önerirseniz, müşterilerinizle kıymetli bir ilişki sürdürebilirsiniz. Ve geri dönen müşteri sayınızı da katlayarak artırabilirsiniz!

Etkileşimli içeriğin çok güçlü olmasının en önemli sebebi kullanıcıya onlar için önemli olan özelleşitirilmiş sonuçları anında sunması. Potansiyel Müşterilerin  aktif olarak sorulara cevap vermesi veya etkileşimli içeriğe katılması, problemlerine zorluklarına veya fikirlerine gerçek zamanlı olarak sonuçlar verir.

 

Oyunlar

Eğer Blogunuz veya Web sitenizde sadece eğlence için ayırabileceğiniz bir bölümünüz varsa , ziyaretçilerinize oyunlar sunmak hem eğlenceli olacaktır hem de kullanıcıyı mutlu tutacaktır. Ayrıca sosyal medya pazarlamanızı daha görünür ve eğlendirici yapacaktır. Buzzfeed’den bir örnek daha.

6

İçerik stratejinizi geliştirin

Etkileşimli içeriği yepyeni bir strateji olarak değil, tüm pazarlama stratejinizin bir bileşeni olarak düşünün. Günümüzde geleneksel içeriği nerede ve nasıl kullanırsanız kullanın; katmanlardan biri de etkileşim olmalıdır.

Etkileşimli eyleme çağrılar, durağan eyleme çağrılardan daha yüksek tıklama oranı ve dönüşüm getiriyor. Buzzfeed’in testler üzerine çalışmasının bir nedeni var: bu içerikler doğal olarak daha sosyal ve daha paylaşılabilirler. Test yöntemini sosyal paylaşımınızı arttırmak veya kullanıcılarınızın aralarında bağlantı kurması için yarışma düzenleyerek kullanabilirsiniz!

Blogunuzu içeriklerinizin içine etkileşimli içerik gömerek (yönlendirme formu ile tamamlayarak) müşteri getirebilecek bir kanala çevirin. Görsel ve etkileşimli e-mail içerikler potansiyel müşterilerin dikkatini çekiyor, daha fazla linke tıklama ve dönüşüm ile birlikte daha iyi bir yatırım getirisi sağlar.

Yeni içerikleri düzenli olarak yaymak için ve içeriğinizi daha anlaşılır kılmak için trendler ve ilgi çekici konular ile içeriğinizi karıştırabilirsiniz. Etkileşimli şeyler eklemek en iyi seçenek. Bu işinize daha büyük fırsatlar vererek daha fazla müşteri yakalamanızı sağlayacağı gibi yepyeni içerik fikirleri de verebilir!

 

Cloudnames’te ne yapıyoruz

CNcanhelp

Cloudnames çevrimiçi kanallarda en iyisini yapabilmeniz için ihtiyacınız olan her şeyde yardımcı olabilir, tüm dijital stratejinizi, web sitenizi,sosyal medya profillerinizi, dijital pazarlamanızı ve tüm karmaşık teknik detayları online kazancınızı etkili biçimde büyütmek için yönetebiliriz.

Web sitenizin yönetimini devralıyor ve düzenli aralıklarla güvenlik ve güncelleştirilmesini de sağlıyoruz. Arama Motoru Optimizasyonu, Arama Motoru Pazarlama, Sosyal Medya Pazarlama ve ihtiyacınız olan diğer tüm Dijital pazarlama kampanyalarında sizlere yardımcı olabiliriz.

 

 

İlginizi çekebilecek diğer makaleler

Viral içerik yaratmak için 6 ipucu

İçerik Pazarlaması ve arama motoru optimizasyonu

5 adımda dijital stratejinizi geliştirin

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama ile ilgileniyorsanız lütfen blog sayfamızı takip edin. Sosyal Medya gönderilerinize yanıt alabiliyor musunuz? Lütfen yorum köşemizden bizi bilgilendirin ve aşağıdaki ikonu tıklayarak makalemizi arkadaşlarınızla paylaşın. Unutmayın, paylaşmak önemsemektir!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!