Instagrams-new-Mobile-Marketing-app-Blog

Instagram’ın Yeni Mobil Uygulaması

Instagram, kullanıcılarının mobil cihazları aracılığı ile doğrudan fotoğraf çekebildiği ve paylaşabildiği bir sosyal platformdur. Kısa bir süre önce platform, Boomerang adıyla yeni bir uygulama piyasaya sürdü. Bu yeni uygulama pazarlama stratejilerinizi geliştirmeniz için iyi bir olanak sağlayabilir gibi gözüküyor.

Boomerang, çekilen beş fotoğrafın ileri-geri sarıp oynatmanıza olanak tanıyan tek saniyelik sessiz bir film haline getirilmesine olanak sağlıyor. Video çekimleri portre ya da manzara çekimleriyle kısa video çekimlerinin yanında, kullanıcının bu görüntüleri kamera filmine düzgünce kaydedilmesini sağlıyor. İşte sevimli bir örnek;

Instagram ürünü olmasına rağmen Boomerang’ın fotoğraf-video uygulaması, bu platformla sınırlı kalmamakla birlikte bir çok farklı kanallarda kullanılabilinir ve paylaşılabilinir. Pazarlamacılar bunun, sosyal medya pazarlama hedefleri için kullanılabilinicek bir diğer en iyi uygulama olabileceğine inanıyor. Hem hızlı ve kolay kullanılabilir, hem de kullanıcılara Instagram hesabını zorunlu tutmamaktadır.

 

[include-page id=’18540′]

 

Paylaşılabilir İçerik Kilit Noktadır

Herhangi yeni bir sosyal medya aracı, markaların hem yeni kullanıcılara ulaşması için, hem de bu kullanıcıların güncel trendlerle en üstte olduklarını ispat etmenin en iyi yoludur. Boomerang ile oluşturduğunuz içerik yaygın olarak paylaşılabilinir; bu yüzden etkileşiminizi canlandırabilir ve yaratıcılığınızı ortaya çıkarmanızda size yardımcı olabilir.

 

Boomerang, Instagram tarafından geliştirilen tek uygulama değildir. Bu yıl, fotoğraf kolajları oluşturabilmek için, fotoğraf ve video paylaşma hizmeti “Layout” uygulaması piyasaya sürüldü. Görülüyor ki Instagram, arayüzünü komplike hale getirmeden bizler için ileride bir çok kullanışlı uygulamayı lanse edebilir gibi görülüyor.

 

 

 

İzleyicilerinizi Cezbetmek için Benzersiz Olmak

Esasen bu, takipçilerinizi arttırmak üzere benzeri olmayan ve daha geniş bir perspektifte markanızı daha iyi olanaklarla pazarlama anlamına gelmektedir. Bu uygulamayla ileri geri ilerletilebilinen, dikkat çeken mini videolar yaratabilir ve bu video içeriklerini takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

 

İnsanların iletişim şekillerindeki talepleri doğrultusunda günümüzde yavaş yavaş metinlerin görsellere dönüştüğü görülüyor. Bu uygulama her günün her anını eğlenceli ve spontane hale getiriyor. Esas olarak markanız – dünyanız üzerine izleyicilerinize anlık bir görüntü sunmuş oluyorsunuz.

 

Örneğin, geçen ay MTV Milano’da, Avrupa Müzik Ödülleri’nin tanıtımını Boomerang üzerinden gerçekleştirdi. MTV, etkinliğin görünürlülüğünü arttırmak üzere bir dijital strateji parçası olarak aday sanatçıların selfie çekmek için bu uygulamayı kullanmalarına teşvik etmenin yanında kendi marka sponsorlarının daha geniş kitleye ulaşmasını hedefledi.

 

Tanınmış dijital stratejist Johannes. H Meyer, Boomerang’ı “Oldukça popüler bir platform (Instagram) tarafından desteklenen bu kısa içerik sağlayıcısı, güçlü iç görüntüsüyle son derece paylaşılabilinir bir formata sahip, görüntüler burada durmaksızın ileri geri sarılabiliniyor.”

 

[include-page id=’18540′]

 

Facebook’un Boomerang’a olan Yatırımı

2012 yılında Facebook, Instagram’ı 1 milyar dolara satın aldı. Bu fotoğraf uygulaması şu an aylık 400 milyon kadar aktif kullanıcıya sahip ve 80 milyon kadar fotoğraf her gün bu platform üzerinden paylaşılıyor.

 

Reklam gelirinde üretimi arttıran Instagram’da, 600 milyar dolar kadar birikim bekleniyor. Kısa süre önce eMarketer’da yapılan bir araştırmaya göre Instagram’ın sadece reklamlarından elde ettiği gelir 2016 yılında 1.5milyar dolar ve 2017 yılında ise 2.8 milyar dolar olacağını gösteriyor. Facebook son blog paylaşımında şu ifadeleri kullandı;

 

“Tramplenden atlayan arkadaşınızın havada hareket ederken fizik kurallarına meydan okuduğu anları yakalayın. Arkadaşlarınızla çektiğiniz sıradan bir selfie fotoğrafı, eğlenceli bir videoya dönüştürün. Arkadaşınızın doğum günü pastasındaki mumları söndürdüğü anı yakalayın ve mumların tekrar tekrar yanmasını izleyin.

Tek bir düğmeye basmanız yeterli. Gerisini uygulama halleder. Boomerang arka arkaya bir dizi fotoğraf çeker, daha sonra bunları birleştirerek ileriye ve geriye doğru oynayan yüksek kaliteli bir mini video oluşturur. İster dikey, ister yatay formatı kullanın ve Instagram’da paylaşın. Boomerang videoyu otomatik olarak film rulonuza kaydeder.

Instagram’da anlattığınız görsel hikayelerden ilham aldık. Döngüsel videolar ve Hyperlapse ile, harekette yeni ve heyecan verici deneyler yapıyorsunuz. Şimdi Boomerang ile neler yapacağınızı görmek için sabırsızlanıyoruz.”

 

Manchester United’ın resmi instagram hesabından paylaşılan bir Boomerang Video Örneği

 

Pazarlama Aracı olarak Boomerang

Kolay bir konsept olmasına karşın Boomerang, pazarlamacılara ne türde büyük olanak sağlayabilir? Bu uygulama, izleyicilerinizin gülmesi, düşünmesi ve cevap vermesini sağlayacak tek bir ana odaklanarak insanların duygularına erişebilmek için harika bir yol.

 

Uygulamanın kendisinin kullanımı kolay ve sıradan video içeriklerinde olduğu gibi herhangi bir düzeltme ihtiyacı da bulunmuyor. Gayet basit olmasına rağmen bu uygulama, markalar için düşük maliyetli bir yapım ve giriş için de herhangi bir mani neredeyse hiç bulunmuyor. Herkes ve herkes bu uygulamayı ücretsiz olarak kullanabilir ve dijital platformda popülerliklerini arttırabilir.

 

Buna ek olarak hızlı yapılan videoların paylaşımı da daha kolay; sonuç olarak geleneksel statik fotoğraflarda hiç bir şekilde erişemeyeceğiniz yaygınlığa erişebilme imkanı bulmuş oluyorsunuz. Görsel deneyiminizi farklı bir boyuta aktarmanın yanında bu uygulama, etkileşim ve yaratıcılık ile de ilgilidir.

 

Boomerang, bir kraker şirketi olan Ritz’e yeni şeyler deneyerek pazarlama mesajlarını daha da geniş kitleye yayma teklifinde bulundu. Şirket bu uygulamayı “Çıtır ve ince” atıştırmalıklarının tanıtımında kullandı. Ritz, hedeflerini bu uygulama ile sahaya çıkmayı şu şekilde açıklıyor:

 

“Boomerang’ı seçtik, çünkü marka kişiliğimizi göstermenin en iyi yolunun bu olduğunu düşünüyoruz ve tüketicilerimizin yoğun ilişki içerisinde bulundukları bir platformda onlara daha zengin bir içerik sağlayarak onlarla yeniden iletişim kurmayı istedik. Sonuç olarak, insanların perspektiflerini rafların arkasında duran bir kutu krakerden, her etkinlikte tüketilebilinen daha eğlenceli, ‘sosyal’ bir ürün markası yaratmayı istedik”.

 

 

Cloudnames yardımcı olabilir

Cloudnames dijital pazarlama alanında ihtiyacınız olan her şey için size yardımcı olabilir. Dijital hesaplarınızı, web sitenizi, Sosyal Medya Pazarlama ve diğer tüm karmaşık teknik detayların sizin yerinize yönetimini devralabilir, gelirinizi arttırmak üzere etkili bir büyüme adına size yardımcı olabiliriz.

 

Sadece mobil uyumlu modern bir web sitesi tasarlamıyoruz, müşterilerinizin de talepleri doğrultusunda hizmetler de sunuyoruz. Bunun yanında web sitenizi yönetiyor ve düzenli aralıklarla güvenlik sağlama ve güncelleştirme de sağlıyoruz..

 

Arama Motoru Optimizasyonu, Arama Motoru Pazarlama, Sosyal Medya Pazarlamanın yanında, e-mail ve banner reklamları gibi diğer dijital pazarlama kampanyalarıyla da ilgileniyoruz. Bunun yanında dijital gelir elde etmenizde size yardımcı olacak grafik tasarım, fotoğraf, video gibi diğer unsurlar da hizmetlerimiz arasındadır.

 

Bizimle irtibat kurmak için lütfen iletişim adreslerinizi bırakın!

 

[include-page id=’18540′]

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

 

Sosyal Medya pazarlaması ile ilgileniyorsanız lütfen blog sayfamızı takip edin. Boomerang’ı hiç denediniz mi? Lütfen yorum köşemizden bizi bilgilendirin ve aşağıdaki ikonu tıklayarak arkadaşlarınızla paylaşın. Unutmayın paylaşmak önemsemektir!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!