İçerik Pazarlaması Hakkında Herşey

İçerik Pazarlaması Hakkında Herşey

Pazarlama anlayışındaki devrim son hızıyla etkisini göstermekte, sosyal medya pazarlaması anlayışı da bununla birlikte hızla değişmektedir. Günümüzde artık hedef kitle son derece net bir şekilde belirlenebiliyor ve bunun bir sonucu olarak da maliyetler hızla düşmektedir. İçerik pazarlaması ilginç, anlamlı, yararlı ya da ilişkili içeriklerin oluşturulması ve paylaşılmasıyla ilgili bir kavramdır.

Bunu yaparak, müşteri ihtiyaçlarının yüksek derecede tatminini sağlayarak ürün ve hizmetlerinizi oluşturabilir böylelikle markanızı tamamen müşteri odaklı bir biçimde inşa edebilirsiniz.

Pazarlama Sorunu

Aynı zamanda, harcama yapmadan önce ürün bilgilerini internette araştırırız, bu da içerik pazarlamasının sürekli geliştirilen ve SEO ile sürekli optimize edilen, spesifik müşteriler için özellikle geliştirilen özel bir strateji haline gelmesinin esas nedenidir. İnsanlar ilgi alanlarından uzak reklamlara maruz kalmak yerine sorunlarına çözüm aramayı severler.

 

Sosyal Medya Pazarlaması

Sosyal medya kanalları her bütçeye hitap etmektedir, bir fincan kahve maliyetiyle işe başlayabilirsiniz. Nitelikli pazarlamacılar, organik ödemeye gerek kalmadan mesajlarını paylaşmakta, kampanyaları viral olarak hızla yayılmaktadır fakat dikkat çekmek için yarış içerisinde olan bu ortamda viral yayılım hiç de kolay değildir. Facebook’ta günlük yaklaşık 5 milyar içerik paylaşılmakta olduğundan başarıya ulaşmak için hedef kitlenizin ilgisini çekebilecek içerikler yayınladığınızdan emin olmak zorundasınız.

 

İçerik Pazarlaması

İçerik pazarlaması reklamdan farklı bir kavram olup yeni bir disiplin değildir. Yeni dijital medyanın ortaya çıkması ve popularitenin artmasıyla geliştirilmiştir. Küçük marketlerden satın aldığınız tarif kitaplarını ya da bir sonraki tatil deneyiminiz için kışkırtıcı fikirlere içeren tatil dergileri satın aldığınız günleri hatırlayın. İçerik pazarlaması kabaca günümüzde ilginç içerikleri olan web sayfaları ve gelir hedefi olan işletmelere ait bloglarlar için kullanılmakta. Yaklaşık her 10 firmadan 8’i bu yıl bütçelerinin büyük kısmını reklam ve içerik pazarlaması için ayırıyor.

 

 

Birincil İçerik

Diğer tanım ise: İkincil içerik olan reklama karşı birincil içerik olan içerik pazarlaması. Reklam, insanların ilgilendikleri gazete makaleleri, online dergiler ya da tv programlarındaki birincil içeriğe eklenen bir araçtır. İkincil içerik olan reklam birincil içerikle ilgilenen hedef kitlenin dikkatini çekmeye çalışmaktadır. İkincil içerik hedef kitlenin görmekten kaçındığı kısım olarak tanımlanırken birincil içerik hedef kitlenin istediği kısım olarak tanımlanabilir. Içerik pazarlamasıyla, hedef kitlenizin ilgi alanına girerek onlara vermek istediğiniz mesajı birincil içerik vasıtasıyla iletebilirsiniz.

 

İşletme Ödüldür

İçerik pazarlamasının amacı var olan hedef kitlenizin bilgi ve birikimini yayınladığınız içeriklerle geliştirerek dikatlerini üzerinizde tutmayı başarmaktır.
Bu, bütün pazarlama stratejilerinizle iç içe devam eden, bir medya pazarı kiralamaktansa kendi medyanıza sahip olacağınız bir süreç olmalıdır. Içerik pazarlaması müşteriyle ve olası hedef kitleyle, satış kaygısı olmadan iletişim kurma sanatıdır. Hizmet veya ürünlerinizi satmak yerine, değerli ve yüksek kaliteli bilgilerle hedef kitlenize seslenebilmektir. Çabalarınız, işletmeleriyle size iştirak edecek sadık müşteriler olarak sonuçlanacaktır.
Sosyal medya pazarlaması ve içerik pazarlaması son yıllarda pazarlamacılar için de herşeyi değişime uğratıyor ve bu değişim sadece gelecek için değil günümüz pazarlaması için de geçerli. Eğer henüz blog yazmaya başlamadıysanız rakiplerinizden önde olabilmek için hemen başlamanız gerekecektir. SEO, Sosyal medya ve e-mail hizmetileri ile içeriğinizi efektif bir şekilde tanıtabilir takipçi portföyünüzü oluşturabilirsiniz. Başlangıçta ve takip eden süreçlerde neler yapmanız gerektiğini, nelere ihtiyacınız olacağını detaylarıyla yazacağız.

Sosyal medya pazarlaması ve içerik pazarlaması hakkında daha fazla bilgi edinmek için blogumuzu takip edebilirsiniz. Yorum ve önerilerinizi yazıp, yazımızı beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Cloudnames’te ne yapıyoruz?

CNcanhelp-300x269Cloudnames, Online platformda en iyisi olmanız için gereken her şey için size yardım edebilecek bir dijital ajanstır. Dijital stratejinizi, web sitesiniz, sosyal medya hesaplarınızı, dijital pazarlama çalışmalarınızı, satış ve pazarlama otomasyonunuzu ve bunun gibi tüm karmaşık teknik detayları sizin yerinize yönetebilir, gelirinizi artıran etkili bir büyüme adına size yardımcı olabiliriz.

Web sitenizin yönetimini devralıyor ve düzenli aralıklarla güvenlik ve güncelleştirilmesini de sağlıyoruz. Bununla birlikte, Arama Motoru Optimizasyonu, Arama Motoru Pazarlaması, Sosyal Medya Pazarlamanın, gibi ihtiyacınız olan tüm dijital pazarlama çalışmalarını sizin için yönetebiliriz.

Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin! Çalışma saatleri (9:00 – 18:00) arasında, telefon numaramızdan +90 (212) 243 7991 bizimle iletişime geçebilir ya da e-mail ile sorularınızı doğrudan bize iletebilirsiniz: [email protected] ya da iletişim bilgilerinizi bırakabilirseniz size anında dönüş yapabiliriz.

[include-page id=’18540′]

 

İlginizi çekecek diğer makaleler:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!