Etkileyici Varış Sayfaları Nasıl Oluşturulur?

Etkileyici Varış Sayfaları Nasıl Oluşturulur?

Pazarlamanın amacı web sitenizin tıklanma sayısını arttırmak değildir; pazarlama tamamen müşterilerin ürün ya da hizmetlerinizi satın almalarını sağlamaktır. Bütün pazarlama uğraşlarının esas amacı budur. Modern web tasarımı prensipleri içinde, uğruna çok çalıştığınız dönüşümleri elde edebilmek adına varış sayfaları adeta anahtar niteliğindedirler. Etkileyici Varış Sayfaları Nasıl Oluşturulur sizin için yazdık.

Kampanya varış sayfaları, inbound pazarlama kampanyalarının kutsal çanağıdır; ister Sosyal Medya Pazarlaması, ister banner reklamlar, ister e-posta promosyonları, ister arama motoru anahtar kelimeleri (Search Engine Keywords), ister blog sayfalarınızdan harekete geçme çağrısı veya tıklama getirecek diğer kanallar olsun. Tahminen on firmadan dördü varış sayfası kullanmamaktadır; bu sebeple tıklamalar kampanya ile hiç bir ilgisi olmayan genel internet sitelerine yönlerdirmektedir. Bu durumun sebebi ise, en basit anlamıyla, varış sayfalarının nasıl hazırlanacağı, ve ne kadar önemli oldukları konusundaki bilgi eksikliğidir.

[include-page id=’18540′]

Bütün pazarlama aktivitelerinizin, pazarlama amacınız her ne ise ona özel olarak tasarlanmış bir varış sayfasına sahip olduklarından emin olmalısınız. Doğru araçların, ayarlanması çok kolaydır ve sizin başarı oranınızı yükseltir. Potansiyel müşterilerinizi hedef alan belirli bir varış sayfası ile; müşterilerin tıklamaları bir outcome, ve/veya sizin aktarmak için çalıştığınız ya da başarmak istediğiniz kampanyaya bir reaksiyon olacaktır.

 

 

Açılış Sayfası (Landing Page) Nedir?

Varış sayfası, ziyaretçinizin teklif sunmanıza olanak sağlayan bir internet sayfasıdır. Sıklıkla bir “Conversion Form” olarak refere edilmiştir. Varış sayfası, tek bir amaca odaklanmak için tasarlanmış ve belirli bir kitleye hitap eden, sizin esas sitenizden bağımsız bir web sayfasıdır. Doğal olarak varış sayfası, ziyaretçinizin dikkatini dağıtabilecek menü, altbaşlık ya da kenar çubukları içermemeli; açık ve net bir şekilde dönüşüm sağlamak için tasarlanmış bir harekete geçme çağrısıdır (call to action).

Bir varış sayfası, aşağıdaki ticari takip hedeflerinden bir ya da daha fazlasına sahip olmalıdır

  • Bir ürün ya da hizmet için siparişleri kaydetmek
  • Remarketing (yeniden pazarlama) ya da satış ekibi tarafından faydalanılacak yönlendirme bilgisini yakalamak
  • Satışa ya da başvuruya yönlendirecek daha detaylı bilgiler vermek
  • Arzu edilen, herhangi bir “call to action”; blog sayfası beğenme; paylaşma vb.

Bu işte anahtar, etkili Landing Pages oluşturmak ve çok çeşitli pazarlama aktiviteleriniz arasından kolay bulunabilmelerini sağlamaktır.

 

Zayıf Dönüşüm ile İlgili Sorunlar

Kötü dizayn edilmiş varış sayfaları ile ilgili çok sayıda ortak sorun yaşanmaktadır. Bir sonraki kampanyanıza servet harcamadan önce size önerimiz, üç ila beş versiyon varış sayfası geliştirmeniz ve onları limitli bir kitle ile teste tabi tutmanızdır. Sosyal Medya, belirli segmentlere ayrılmış hedef kitleyi, sizin varış sayfanıza yönlendirmek için ideal bir yoldur. Küçük tasarımlar ve mesaj ayarlamaları dönüşüm oranı üzerinde büyük bir etki yapacaktır.

Düşük dönüşüme sebep olan genelde bir ya da daha fazla sebep vardır:

  • Etkisiz tasarım yüzünden ziyaretçi kötü bir kullanıcı deneyimi yaşamıştır
  • Landing sayfasındaki mesaj, ziyaretçinin beklentisi ile aynı doğrultuda değildir
  • Anlaşılamayacak kadar çok bilgi vardır
  • Çok az bilgi olduğundan ziyaretçi değerlendirme yapamamıştır
  • Harekete geçme çağrısı ziyaretçi için yeteri kadar açık değildir.

[include-page id=’18525′]

Şunu göz önünde bulundurmalısınız ki, hoş ve açık bir tasarıma sahip ve sizin potansiyel müşterinizi oraya çeken, mesaj ile uyumlu bir varış sayfasından elde edeceğiniz en iyi muhtemel dönüşüm takiptir. Kampanyanızın meydana getireceği trafiğe tamamiyle odaklanma fırsatını kaçırmayın. Ayrıca varış sayfaları, internet sitesinden ayrı oldukları için, raporlama ve analizde mükemmel imkanlar sunarlar.

 

Cloudnames’te ne yapıyoruz?

CNcanhelp-300x269Cloudnames, Online platformda en iyisi olmanız için gereken her şey için size yardım edebilecek bir dijital ajanstır. Dijital stratejinizi, web sitesiniz, sosyal medya hesaplarınızı, dijital pazarlama çalışmalarınızı, satış ve pazarlama otomasyonunuzu ve bunun gibi tüm karmaşık teknik detayları sizin yerinize yönetebilir, gelirinizi artıran etkili bir büyüme adına size yardımcı olabiliriz.

Web sitenizin yönetimini devralıyor ve düzenli aralıklarla güvenlik ve güncelleştirilmesini de sağlıyoruz. Bununla birlikte, Arama Motoru Optimizasyonu, Arama Motoru Pazarlaması, Sosyal Medya Pazarlamanın, gibi ihtiyacınız olan tüm dijital pazarlama çalışmalarını sizin için yönetebiliriz.

 

[include-page id=’18540′]

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız

 

CloudNames olarak biz varış sayfalarını oluşturmak için özel araçlar kullanıyoruz. Ayrıca “Sosyal Medyaya Hazır” özelliği de içinde olan Web Sitesi Tasarım Paketlerimize ihtiyacınız olabilecek bütün araçlar dahildir. Dönüşümlerinizi geliştirecek varış sayfalarının tasarımı hakkında daha fazla şey öğrenmek ister misiniz? Aşağıya yorum bırakarak bizimle iletişime geçebilir, makalemizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Paylaşmak, önemsemektir!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!