pexels-photo-10517

Hayat Neden İşten İbarettir?

Bazen organize olmak hiç kolay değildir, özellikle çocuğunuz varsa ya da sorumluluklarınız fazlaysa. Geçtiğimiz sene Cloudnames’te pek çok farklı sektörden farklı çeşitlerde müşterilerimiz oldu. Bu müşterilerin birçoğu fiziksel işletmelerini dijital platforma dönüştürmek isteyen ve bunun için bir web sitesine sahip olmak isteyen işletme sahiplerinden oluşuyordu. Bu müşterilerin bazılarının bu hizmeti talep etme sebeplerinden biri de özel hayatlarını daha kolay idare edebilme isteğinin ağır basması olduğunu gördük.

Birçok müşterimizle ilk toplantıya girdiğimizde, onların işletmesinin gelirlerini artırmak için dijital dönüşüm odaklı bir strateji benimsediğini varsayıyoruz. Bu çoğu zaman doğru olsa da, arada farklılıklar bulunuyor, örneğin bir müşterimiz “Artık çok yoruldum. Artık işlerimi evimden çıkmadan rahat bir şekilde yürütmek istiyorum. Ama işletmemi nasıl dijital Dünya’ya taşıyacağım” diye sordu.

 

Müşterilerimiz için en iyi danışmanlığı ve hizmetleri sunmaya özen gösteriyoruz. Bunu yaparken müşterilerimizi tanıdıkça şunu da anladık, büyük resim hiçbir zaman sadece maksimum yatırımın getirisini sağlamak olmuyor, artık müşterilerimiz bizden hayatlarını da daha düzenli hale getirecek iş çözümleri sunmamızı da bekliyorlar.

 

quoteoftheday

 

Tecrübeler her iş için önemlidir, iş modelinizin tamamını bu tecrübeler üzerine kurarsınız. Bununla birlikte; hayat tecrübeleriniz de işinizin başarısında önemli rol oynar. Daha sağlıklı bir zihin, daha doğru kararları almanıza yardımcı olur. Türkiye’deki işletme sahipleri diğer ülkelerdeki meslektaşlarından çok daha fazla mesai saati harcıyorlar. Bu daha özel hayat için daha az zaman kalması anlamına geliyor. Kısacası işinin uzmanı hizmet sağlayıcılarıyla çalışarak hem işletmenizin gelirlerini arttırabilirsiniz hem de sevdiklerinizle daha çok kaliteli zaman geçirme şansınız olur.

 

[include-page id=’18540′]

 

Pek çok müşterimiz ailesiyle daha çok vakit geçirmek istiyorlar, bunun için bizden iş modellerini değiştirecek çözümler sunmamızı bekliyorlar. Biz de onlara bizim yönetimimizin ağır bastığı ve onlara daha çok kişisel zaman bırakacak özel bir iş planı hazırlıyoruz.

 

gif1 (1)

 

Müşterilerimiz için dijital dünyaya ayak uydurmanın gitgide daha da zorlaştığının farkındayız. Bu yüzden iş ortaklarımıza şu ana kadar pazarda edindiğimiz tecrübeleri ve öngörülerimizi çözüm paketleri halinde sunuyoruz. Bu tarz hizmetler başarının ölçümlenmesinin en iyi yoludur. Kapımıza gelen her müşterimizle uzun süreli bir yolculuğa çıktığımızı düşünüyoruz. Tüm müşterilerimize değer veriyoruz ve onların hayatlarındaki hikayelere önem veriyoruz.

 

Müşterilerimize yaptığımız danışmanlık yatırımlarından maksimum dönüşü sağlamalarını sağlayan rakamları değerlendirmekten daha ötesine geçti. Birçok işletmeci için hayat işten ibaret oldu. Peki biz müşterilerimizin hayatlarını daha güzel yaşamalarına nasıl yardımcı olabiliriz. Bu yüzden profesyonellerin ve işletme sahiplerinin özel hayatlarını ve iş hayatlarını daha iyi yönetmelerini sağlayacak bazı önerileri sizin için bir araya getirdik.

 

Temel Değerlerin Belirlenmesi

Müşteri memnuniyeti, sunulan ürünün kalitesi, marka değeri gibi öğeler bir işletmenin temel değerini belirleyen unsurlardır. Peki siz aile bireylerini yeterince tatmin edebiliyor musunuz? temel değer kavramını özel hayatınıza adapte ederken soracağınız soru bu olmalıdır. Zamanınızın ne kadarlık kısmını ailenizle ilgilenerek geçiriyorsunuz? Aile bireylerinizin tutunduğu dal siz misiniz?

 

Şirket temel değerleri gibi özel temel değerlerinizde davranışlarınıza ve seçimlerinize rehberlik ederler. Sizi ileri götürecek olan adımları atarken yaptığınız tercihlere özenli ve müsait olduğunuz zamanlarda daha çok odaklanabilirsiniz. Eğer yukarıda belirttiğimiz kişi siz değilseniz, nasıl karmaşanın içine düştüğünüzü düşünüp durabilirsiniz.

 

Bir öncelik belirleyin

Eğer işinizde her şey sizin için önemliyse, aslında baktığınızda hiç birşey önemli değildir. Birçok işletme önceliklerini belirlemek için yeterli zamanı ayırmadıkları için başarısız oldular. Aynı şekilde kişisel ve aile hayatınızda da bu geçerlidir. Günlük sorumluluklarınız aynı zamanda büyük bir şeyi başarmaktır. Ve sonrasında da bu sorumluluklarınız üzerinde çalışmak.

 

Hem evde hem de işinizde olayları hızlı bir şekilde düzeltemezsiniz. Sizin için en önemli olanı seçmeli ve geri kalanlar ile birer birer ilgilenmelisiniz. Göreviniz veya sorumluluğunuzu tamamlamadan başka birşeye başlayıp da durdurmanızı önermiyoruz. Görev listenizde bu bir boşluk yaratır ve bu da hiç efektif değildir!

 

Hızlı kararlar vermeyin

Bazen ‘evet’ , ‘hayır’ veya ‘belki’ yi, verdiğimiz cevabın sonuçlarını düşünmeden kolaylıkla söyleyebiliyoruz. İş hayatında bu, yapabileceğiniz en kötü şey. Örneğin bir müşteriye bir konu hakkında söz vermek fakat bu sözü yerine getirememek gibi. Aynı şey ev hayatınız da da geçerli!

 

Ayrıca bazen aileler ve işletmeler baskı veya suçluluk duygusu ile başından nelerin alakalı olduğunu anlamadan, sözler verme eğilimindedirler. Soruları, istekleri ve ihtiyaçları düşünün. Sizin için en iyisini düşünmek için zaman ayırın ve düşünün(ev ve iş) ve asla hemen cevap vermek için baskı hissetmeyin! Her zaman ‘Bunu biraz düşünüp daha sonra size geri dönüş yapayım’ diyebilirsiniz.

 

Fırsat Maliyeti

 

firsatmaliyeti

Örneğin bir Apple Tv’niz olabilir, tüm aileniz ile film izlemek için bir eğlence sistemidir. Müzik dinlemek, oyun oynamak ve daha fazlası. Bu kategorilerde hizmet alabilmek için tabi ki hesabınıza para aktarmalısınız. Hiç de ucuz değil!

 

Çocuklarınız çizgi film izlemek için ısrar ettiğinde bazen mağaza kartınızda krediniz bitebilir, Peki bütçeniz çok mu düşük? Bu isteğinizi karşılamak için farklı alternatifler daha iyi bir seçenek olacaktır! Bir fırsatı farketmek için para ödemeye devam etmek zorunda değilsiniz.

 

Araştırmak ve alternatif bir çözüm bulmak için zaman ayırın.Her zaman her istediğimizi elde edemeyiz. Fakat her zaman elimizde olanı iyi değerlendirmeliyiz.

 

Geliştirme toplantıları

gelistirmetoplantisi

 

Aile üyelerinizin (veya personel/ iş arkadaşlarınızın) nasıl devam ettiğine bakmak işlerin nasıl gittiğini anlamak için harika bir yol. Birinin acil yardıma ihtiyacı olduğunda veya harika bir haber paylaşılması gerektiğinde de. Toplanmaktan kaçmak size hiç yardımcı olmaz, bu sizi sadece karanlıkta bırakır ve siz farketmeden her şey karmakarışık olur ve siz de her şeyin başarısızlığını derinden hissedersiniz.

 

Tabi ki aile ve iş hayatınızı yönetirken göz önünde bulundurmanız gereken daha fazla şey var, bu ipuçları temel değerlerinizi tanımlama ve önceliklerinizi sıralamada aşamasında iyi bir başlangıç olabilir. Eğer bir işletme sahibiyseniz ve işinizi dijital platformlara taşımak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. İş modelinizi şekillendirmenize yardım edebilir ve size en iyi yatırım dönüşümünü sağlayabiliriz. Uzun vadede bu da hayat dönüşümünüze yardımcı olabilir.

 

Cloudnames’te ne yapıyoruz

CNcanhelp

Cloudnames çevrimiçi kanallarda en iyisini yapabilmeniz için ihtiyacınız olan her şeyde yardımcı olabilir, tüm dijital stratejinizi, web sitenizi, sosyal medya profillerinizi, dijital pazarlamanızı ve tüm karmaşık teknik detayları online kazancınızı etkili biçimde büyütmek için yönetebiliriz.

 

Web sitenizin yönetimini devralıyor ve düzenli aralıklarla güvenlik ve güncelleştirilmesini de sağlıyoruz. Arama Motoru Optimizasyonu, Arama Motoru Pazarlama, Sosyal Medya Pazarlama ve ihtiyacınız olan diğer tüm Dijital pazarlama kampanyalarında sizlere yardımcı olabiliriz.

 

Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin! Çalışma saatleri (9:00 – 18:00) arasında, +90 (212) 243 7991 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilir ya da [email protected] adresine e-mail göndererek sorularınızı doğrudan bize iletebilirsiniz; ya da iletişim bilgilerinizi aşağıya bırakın size anında dönüş yapalım.

[include-page id=’18540′]

 

 

İlginizi çekebilecek diğer makaleler

 

Dijital Pazarlama ve girişimcilik haberleri ile ilgileniyorsanız, lütfen blog sayfamızı takip edin. Siz günlük hayatınız ve iş hayatınızdaki dengeyi koruyabiliyor musunuz?. Lütfen aşağıdaki yorum köşemizden bizi bilgilendirin ve ikonu tıklayarak makalemizi arkadaşlarınızla paylaşın. Unutmayın, paylaşmak önemsemektir!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!