WordPress Eklentileri

Girişimciler için WordPress Eklentileri

WordPress Eklentileri , ona daha fazla özellikler kazandırmaya, kapsamlı hale getirmeye yarayan uygulamalardır. WordPress dayanıklı, hafif ve gereksiz kod ağırlığının en az olduğu bir uygulamadır ve ona yeni özellikler kazandırmak için her kullanıcı kendi ihtiyaçlarına cevap veren eklentileri kullanır.

 

 

Kaç Tane Eklenti Var?

WordPress’te 36000 den fazla eklenti vardır ve bu eklentiler sitenize e-ticaret, gelişmiş spam filtreleri gibi özelliklerini ve daha fazlasını eklerler.

[include-page id=’18525′]

 

Eklentiler Nasıl Yüklenir?

Eklentiler WordPress’e üç şekilde yüklenebilir;

Bunlardan en kolayı WordPress’in yönetici arayüzünden arama seçeneğidir. Böylelikle WordPress’in sunmuş olduğu harika ve ücretsiz olan listelerden kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

İkinci seçenek ise buna benzer olmasına rağmen biraz daha zor çünkü eklentilerin başka bir kaynaktan indirilip WordPress arayüzüne yüklendikten sonra ücret karşılığında alınan eklentilerde her şey otomatik olsa da birçok işlemin elle yapılması gerekmektedir. Peki neden WordPress başka kaynaklarda bulunan eklentilerin özelliklerini sunmuyor? Aslında WordPress’te de böyle eklentiler bulunuyor ama tabi ki bunlar da ücretli olabiliyor.

Diğer seçenek ise Eklentileri FTP yöneticisi yoluyla eklemek ki bu zaten daha zor ve detaylı bir işlem kısacası yeni başlayanlar için gereksiz. Bu yöntemin ana getirisi ise eklentilere daha yakından bakılmasına olanak sağlıyor ve nasıl çalıştıklarına dair bilgi veriyor. Ama tabi biz bu aşamadan başlamanızı önermiyoruz.

Daha sonra eklentinin sadece aktif hale getirilmesi lazım.

 

Eklentilerin Dezavantajları Var mı?

Ücretsiz eklentilerle web sayfanızı çok zengin ve özellikli hale getirebilirsiniz ve bunun maliyeti sıfır olsa da gerçekte bu kadar şey sitenize fazladan yük bindireceğinden sitenizi yavaşlatacaktır. Bu da sitenizin yüklenme süresini uzatacaktır. Unutmayın ki yavaş açılan siteye girenlerin yarısı daha içeriğe bakamadan ayrılacak geriye kalanlar ise sitede daha fazla zaman geçirmeyeceklerdir.

Siteniz için sadece gerekli olan eklentileri seçin ve aşırıya kaçmayın.

 

 

İyi Eklentiler Nasıl Bulunur?

Genel olarak siteniz için uygun bir eklenti bulmak biraz araştırma gerektirse de başlangıç için şunları dikkate alabilirsiniz;

  • Eklenti kaç kere indirilmiş ona bakın,
  • Eklentinin WordPress’in sürümüyle uygun güncel olduğundan emin olun,
  • Eklentiyi geliştirenin destek sayfası var mı bakın
  • Benzer veya aynı özelllikleri sunan diğer eklentilere de göz atın

Cloudnames’te ne yapıyoruz?

CNcanhelp-300x269Cloudnames, Online platformda en iyisi olmanız için gereken her şey için size yardım edebilecek bir dijital ajanstır. Dijital stratejinizi, web sitesiniz, sosyal medya hesaplarınızı, dijital pazarlama çalışmalarınızı, satış ve pazarlama otomasyonunuzu ve bunun gibi tüm karmaşık teknik detayları sizin yerinize yönetebilir, gelirinizi artıran etkili bir büyüme adına size yardımcı olabiliriz.

Web sitenizin yönetimini devralıyor ve düzenli aralıklarla güvenlik ve güncelleştirilmesini de sağlıyoruz. Bununla birlikte, Arama Motoru Optimizasyonu, Arama Motoru Pazarlaması, Sosyal Medya Pazarlamanın, gibi ihtiyacınız olan tüm dijital pazarlama çalışmalarını sizin için yönetebiliriz.

Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin! Çalışma saatleri (9:00 – 18:00) arasında, telefon numaramızdan +90 (212) 243 7991 bizimle iletişime geçebilir ya da e-mail ile sorularınızı doğrudan bize iletebilirsiniz: [email protected] ya da iletişim bilgilerinizi bırakabilirseniz size anında dönüş yapabiliriz.

[include-page id=’18540′]

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız:

Güvenilir WordPress Tema ve Eklentileri Nasıl Seçilir

Yalın Girişim Prensipleri

Yeni İşe Başlarken Neden Sosyal Medya Yönetim Araçlarını Kullanmalısınız?

WordPress’te herhangi bir deneyiminiz oldu mu? Yorumlarınızı ve deneyimlerinizi bizimle paylaşırsanız ve buna benzer yazılarımız ile ilgili daha fazla bilgi almak için iletişim bilgilerinizi bırakırsanız seviniriz. Yazımızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!