Facebook’ta Organik Erişimi Arttırmanın 6 Yolu

Yeni Alan Uzantıları Ne İşe Yaramaktadır?

Yeni alan uzantıları web sitenizin geliştirilebilmesi ve arama sırasından üst sıralara çıkabilmesi için, satışlarınızın ve pazarlama maliyetlerinizin rakiplerinize fark yaratabilmesi için basit ve güçlü bir yol sunar. Bu makale, yeni alan adı uzantılarının ne işe yaradığından ve işletmeniz için neler ifade edebileceğinden bahsediyor.


Yeni Alan Adı (Domain) Uzantısı Ne Demektir?

Domain uzantıları .com, .net, .co.uk gibi yazılan web sitelerini adreslendirmeye yaramaktadır. Bunlar aynı zamanda en çok bilinen alan adlarıdır (TLDs). Geçen yıla kadar, alan adı uzantıları ülke kodlarına göre .com ya da .co.uk gibi ya da .net, .biz, .org ya da .edu şeklinde sınırlı bir şekilde kullanılabilmekteydi.

2013 ve 2015 yılları arasında, 1900’den fazla yeni alan adı uzantısı geliştirildi (diğer ismiyle new generic top level domains – new gTLDs).

[include-page id=’18540′]

 

İşte yeni alan adları;

  • Yeni, sektörlere özel uzantılar mesela .finance , .builders , .cleaning ;
  • Yeni jenerasyon uzantılar mesela .coffee , .marketing , .agency , .ninja ;
  • Yeni, coğrafik uzantılar .global , .london , .place , .city ;
  • Yeni, ticari markalara özgü uzantılar mesela .google , .amazon , .ford , .gucci ;
  • Ve daha fazlası şeklinde sınıflandırılabilir.

 

Yeni Alan Adları Neden Geliştirildi?

Websitesi sahiplerine işleri için daha etkili ve daha uygun alan adları bulmasını sağlar, artık kısa ve akılda kalıcı isimler daha iyi ve daha tercih edilir bir hale geldi. Yeni işletmeler kendilerini uzun, karmaşık .com’lu isim almak zorunda buldular bu sayede onun yerine firmalarının ismine uygun daha kısa isimler tercih edebilmektedirler.
Doğru isimle, herhangi bir bütçeye sahip bağımsız ya da işletmeye ait web siteleri işin veya kişinin tanımını çok net bir şekilde verebilir. Bu durum sizi ya da işinizi akılda kalıcı kılar, hafızalara kazınmanızı ve kolaylıkla bulunmanızı sağlar. Bu da, ziyaretçi sayılarınızı artırmada, maliyetlerinizi düşürüp gelirinizi artırmada başarı sağlamanıza olanak verir.

 

Cloudnames’te ne yapıyoruz?

CNcanhelp-300x269Cloudnames, Online platformda en iyisi olmanız için gereken her şey için size yardım edebilecek bir dijital ajanstır. Dijital stratejinizi, web sitesiniz, sosyal medya hesaplarınızı, dijital pazarlama çalışmalarınızı, satış ve pazarlama otomasyonunuzu ve bunun gibi tüm karmaşık teknik detayları sizin yerinize yönetebilir, gelirinizi artıran etkili bir büyüme adına size yardımcı olabiliriz.

Web sitenizin yönetimini devralıyor ve düzenli aralıklarla güvenlik ve güncelleştirilmesini de sağlıyoruz. Bununla birlikte, Arama Motoru Optimizasyonu, Arama Motoru Pazarlaması, Sosyal Medya Pazarlamanın, gibi ihtiyacınız olan tüm dijital pazarlama çalışmalarını sizin için yönetebiliriz.

[include-page id=’18540′]

 

İlginizi Çekecek Diğer Makaleler

Yeni Dönem Alan Adları işinizi Büyütüyor

Başarılı Olmak İçin Web Sitenizi geliştirin

Müşterilerinizle Sosyal Medya İletişiminizi güçlendirin

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!