ca3af59b-acb1-4d6b-94e5-dcdeb1458d6c-1

En çok Tavsiye Edilen 5 E-Ticaret Çözümü

Uyumak nedir bilmeyen bir satış kanalına sahip olmak istemez misiniz? E-Ticaret çözümlerinin bize sağladığı olanaklardan bir tanesi de küresel herhangi bir pazarda bile 7/24 çalışabiliyor olması. Eğer müşterilerinizi web mağazanıza getirebilen iyi bir dijital pazarlama stratejiniz bulunuyorsa, siz de büyük bir satış kanalının deneyimini yaşıyorsunuz demektir.

Eğer sizin de işletmeniz bir web mağazası için uygun ürün ya da hizmetler sağlıyorsa, müşterilerinize internet üzerinden sipariş alma gibi bir seçenek sunmanın büyük avantajları bulunduğunu göz önünde bulundurun. E-ticaret çözümlerinin sağladığı olanaklardan bir tanesi de fiziksel bir mağazayla kıyaslandığında daha az maliyetli bir yatırım gerektirmesi. Fiziksel bir mağazada olan gayrimenkul, çalışanlar, genel operasyon maliyetleri, hatta konum, mesafe gibi sorunlar, web mağazanızda hiç bir şekilde karşınıza çıkmayacak.

 

Buna ek olarak, müşterileriniz daha iyi bir tüketici deneyimi yaşarken, satın aldıkları ya da satın almayı düşündükleri ürünleri daha kolay ve daha detaylı inceleme fırsatı bulabiliyorlar. Bir web mağaza sayesinde müşterileriniz başka tüketicilerden gelen yorumlarla ne almak istediğine dair kararlarını bir çeşit içgüdüden ziyade gerçeklere dayanarak vermiş oluyorlar!

 

Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin! Çalışma saatleri (9:00 – 18:00) arasında, telefon numaramızdan +90 (212) 243 7991 bizimle iletişime geçebilir ya da e-mail ile sorularınızı doğrudan bize iletebilirsiniz: [email protected] ya da iletişim bilgilerinizi aşağıya bırakabilirseniz size anında dönüş yapabiliriz.

 

[include-page id=’18540′]

 

Dijital Strateji

E-ticaret web sitenizi kurmaya başlamadan önce size tavsiyemiz işletmeniz için bir Dijital Strateji geliştirmeniz. Ürün ya da hizmetleriniz için modern görünümlü, kullanımı kolay bir web mağaza, web sitesi ziyaretçilerinizi müşterilerinize dönüştürecek harika bir imkan yaratır. Fakat, resmin bir de bütününe bakmak lazım. İşte bu yüzden Dijital Strateji oluştururken izlemenizi tavsiye ettiğimiz beş adım aşağıdaki gibidir:

 

sales-funnel-tr
Dijital stratejinizi geliştireceğiniz 5 adım

 

Dijital Strateji ile ilgili daha detaylı bilgiyi makalemizden edinebilirsiniz: 5 Adımda Dijital Stratejinizi Geliştirin

 

 

Erişiminizi Artırın

İşletmeniz için halihazırda bir web siteniz bulunuyorsa, ziyaretçileri web sitesine çekmenin karşılaşılan ilk zorluk olduğunu sizler de biliyorsunuzdur. Elbette buraya iki ana ziyaretçi çeken element devreye giriyor: Sosyal Medya ve Arama Motorları, fakat unutmamak gerekir ki ortada göz önünde bulundurulması gereken pek çok diğer dijital alanlar da bulunmuyor değil.

 

Cloudnames olarak sloganımız “paylaşmak önemsemektir”, bu yüzden Sosyal Medya Pazarlama alanında başarıyı yakalamanız için ihtiyacınız olan her şey üzerine bir rehber hazırladık. Ücretsiz bir kopyasını hemen bu linkten indirebilirsiniz.

 

Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin! Çalışma saatleri (9:00 – 18:00) arasında, telefon numaramızdan +90 (212) 243 7991 bizimle iletişime geçebilir ya da e-mail ile sorularınızı doğrudan bize iletebilirsiniz: [email protected] ya da iletişim bilgilerinizi aşağıya bırakabilirseniz size anında dönüş yapabiliriz.

 

[include-page id=’18540′]

 

E-Ticaret Yazılımı

Günümüzde halihazırda binlerce farklı e-ticaret çözümleri bulunuyor ve bu tipte bir seçim için elbette işletmenizin zorunlu tuttuğu hususlar göz önüne alınmalı. Bu farklı çözümler, açık kaynaktan, online hizmetlere, eklentilerden, platformlara kadar değişkenlik gösterebiliyor. Bu seçimi yapmak zor olabilir, fakat Cloudnames olarak, en çok tavsiye edilen 5 e-ticaret çözümlerini sizin için bir araya getirdik:

 

WooCommerce

Çoğu müşterimiz için en sevdiğimiz seçenek WooCommerce’tir. Bu çözüm seçeneği, WordPress ve CMS çözümleri için oldukça popüler. Eğer siz de WordPress’i CMS’iniz olarka kullanıyorsanız, kesinlikle bu kombinasyonu tercih etmelisiniz.

 

WooCommerce, en yaygın kullanılan çözümlerden bir tanesi. Oldukça geniş bir genişletme seçeneği ve önceden yapılmış birleştirme seçeneği de bulunuyor: örneğin ERP çözümleri ve Ödeme Geçidi…

 

WooCommerce, WooThemes’te çalışan çok yetenekli insanlar tarafından ücretsiz olarak sağlanan bir e-ticaret eklentisi. Web mağazanızı güçlü bir e-ticaret sitesine çevirmeniz için ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahip olmanın yanında web siteniz için büyük bir tema ve eklenti koleksiyonu da sunuyorlar.

 

WooCommerce’ün anahtar özellikleri, PayPal entegrasyonu, raporlama özellikleri, çoklu kargo seçenekleri, kupon ve stok mal yönetimi de sunduğu özellikler arasında. Eğer aradığınız oldukça dayanıklı ve kişiye özel ayarlanabilinen e-ticaret eklentisi ise, WooCommerce denenmeye değer.

 

WooCommerce, WordPress e-ticaret için en çok kullanılan eklenti ve bizim de en çok tavsiye ettiklerimizden bir tanesi.
WooCommerce, WordPress e-ticaret için en çok kullanılan eklenti ve bizim de en çok tavsiye ettiklerimizden bir tanesi.

 

Shopify

Shopify, tek duraklı hizmet anlayışıyla; hostingden, yazılıma ve ödeme geçidi ile entegrasyona kadar tüm ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan sağlıyor. Diğer yandan Shopify, giriş seviyesinde kolay bir çözüm sunmada hem yüksek puan alıyor, hem de ek web tasarımlara ihtiyaç duymadan kendi başlarına web mağaza kurmak isteyen herkes için ideal bir çözüm sunmakta.

 

Çözüm, kolay kullanım sağlayan bir web site oluşturucu, raporlama, SEO optimizasyonu, mobil destek, eklentiler ve geniş seçenekte bir ödeme çözümlerini destekliyor. Shopify ile online mağazanızı yukarıya çekebilir, aylık sadece 9$ ödeyerek hizmet alabilirsiniz, fakat unutmayın online gelirinizin her bir %2-3’lük bir diliminde ek olarka işlem ücreti karşınıza çıkacaktır.

 

Shopify, e-ticaret sitenizi kendiniz yapmak istiyorsanız en iyi uygulamalardan biri.
Shopify, e-ticaret sitenizi kendiniz yapmak istiyorsanız en iyi uygulamalardan biri.

 

 

Magento

E-bay’in sahibi olduğu Magento, daha geniş online mağazalar için daha iyi bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Magento, kurması ve yönetilmesi daha komplike olmasına rağmen, oldukça iyi bir itibara sahip olduğunu görüyoruz.

 

Hem fiziksel hem de dijital platformda var olan mağazalar arasında harika bir entegrasyona sahip olması Magento’nun en önemli özelliklerinden bir tanesi. Magento ile, daha büyük girişimler için tüm esnekliğe sahip bir web mağaza sunuyor, fakat eğer çözümlerinizi uygulamada ve yönetmede yeterince yatırım yapmaya hazırlıklı değilseniz şimdilik bu çözümden yana davranmamanızı öneririz.

 

Magento, girişimci e-ticaret çözümleri arasında ilk tercihlerden bir tanesi.
Magento, girişimci e-ticaret çözümleri arasında ilk tercihlerden bir tanesi.

 

WP eCommerce

Bu WordPress Eklentisi hem kullanması oldukça kolay, hem de güçlü ve HTML ve CSS’i kişiselleştirmek isteyen web tasarımcıları için oldukça ideal. WP e-ticaret, en popüler ikinci WordPress eklentisi ve ödeme safhasını daha iyi dönüşüm için düzene sokuyor.

 

Fiziksel bir envanter, üyelik ya da abonelik satsanız da, yine WP eCommerce iyi bir çözüm. WP eCommerce, düzinelerce ödeme çıkışı ile entegre olabiliyor ve çeşitli güncellemeler ya da var olan premium eklentilerle harika bir alışveriş deneyimi sağlıyor. Eğer WordPress dünyasında yılların deneyimine sahip bir web tasarımcısıysanız, bu eklentiyi kesinlikle göz önünde bulundurmalısınız.

 

Bu WordPress Eklentisi, HTML ve CSS'i istedikleri şekilde kişiselleştirmek isteyen web tasarımcılar için ideal.
Bu WordPress Eklentisi, HTML ve CSS’i istedikleri şekilde kişiselleştirmek isteyen web tasarımcılar için ideal.

 

MarketPress

Bu WordPress eklentisi, iyi tasarlanmış, kolaylıkla kişiye özel ayarlanabilmesinin yanında, daha kolay ve eğlenceli bir alışveriş sepeti tasarlamak için zengin özellikleri olan bir e-ticaret eklentisidir.

 

MarketPress, farklı eklentileri tek başına ek bir bileşen içeren e-ticaret çözümüyle kombine etmek adına uğraş veren WPMU DEV’in deneyimli web geliştiriciler tarafından tasarlandı. MarketPress, tek bir sıra kod gerektirmeden kişiye özel ayarlanabilen güzel temalarla birlikte hizmet sunmakta. Premium versyonu ise ödeme metodları, kargo modülleri, Google Analiz w-ticaret izleme ve ürün kişiselleştirme gibi gelişmiş seçenekler sunuyor.

 

marketpres
Marketplace farklı e-ticaret eklentilerini bir araya getiren bir WordPress uygulaması

 

Diğer seçenekler

Daha önce de belirttiğimiz üzere halihazırda binlerce farklı e-ticaret çözümleri bulunuyor ve çoğu şirket yukarıda belirtilen beş çözümden birini seçse bile, başka bir çözüm ile işinizi daha iyi yürütebilirsiniz. Size tavsiyemiz bu seçimi yaparken web tasarımcınızdan yardım almanız; ya da her zaman Cloudnames’e gelip bu e-ticaret çözümleri üzerine destek alabilirsiniz.!

 

Ödeme Geçitleri

Rezervasyon ya da e-ticaret çözümleriyle ödeme geçitlerini ayrıca göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Bu hususta PayPal, BKM Express ve PayU size yardımcı olacaktır.

 

Bir ödeme geçidi, web siteniz üzerinden kredi kartı ödemelerinizi olanaklı kılan bir e-ticaret uygulama hizmetidir. Ödeme geçidi web siteniz ile alıcı banka arasındaki bilgi transferine olanak tanımaktadır – yani bu hizmet, kredi kartı ile müşterinizin internet ortamında sizin ürün ya da hizmetleriniz karşılığında ödeme yapmasını olanaklı kılar.

 

Web mağazanızda bu satış yer aldığında, müşterinin internet tarayıcısı ödeme bilgilerini şifrelenmiş bir şekilde doğrudan alıcı bankaya ileten ödeme geçidine aktarır. Sonrasında kart akreditifi açan banka ya da kredi kartı sağlayıcısı bu para aktarımını reddedecek ya da onay verecektir.

 

Eğer yetki verilirse web mağazanız satış işlemizi onaylayacak ve yetkiyi temizlemek, müşteriyi faturalandırmak ve mağaza sahibine ödeme amacıyla aynı süreç tekrarlanacaktır. Bu yetkilendirme genellikle 2 ile 3 saniye içerisinde gerçekleştirilirken, ödeme süreci ise 1 ile 3 gün arasında değişiklik göstermektedir.

 

[include-page id=’18540′]

 

Ek Güvenlik önlemleri

İnternet üzerinden ödemeler almak ya da müşteri ile ilgili gizli verilerini idare altına almak istiyorsanız ek güvenlik önlemleri seçeneklerini göz önünde bulundurmalısınız. Size özellikle SSL Encryption’u öneriyoruz ki genellikle farklı ödeme çıkışları için hali hazırda böyle bir talep gerçekleşebiliyor.

 

E-ticaret ve ödeme çözümleri ile ilgili daha detaylı bilgiyi makalemizden öğrenebilirsiniz: Siteniz için çevrimiçi ödeme seçenekleri

 

Cloudnames’te ne yapıyoruz

Online platformda en iyisi olmanız için gereken her şey için Cloudnames size yardımcı olabilir. Dijital hesaplarınızı, web sitenizi, Sosyal Medya Pazarlama ve diğer tüm karmaşık teknik detayların sizin yerinize yönetimini devralabilir, gelirinizi arttırmak üzere etkili bir büyüme adına size yardımcı olabiliriz.

 

Web sitenizin yönetimini devralıyor ve düzenli aralıklarla güvenlik ve güncelleştirilmesini de sağlıyoruz. Arama Motoru Optimizasyonu, Arama Motoru Pazarlama, Sosyal Medya Pazarlama ve ihtiyacınız olan diğer tüm Dijital pazarlama kampanyalarında sizlere yardımcı olabiliriz.

 

Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin! Çalışma saatleri (9:00 – 18:00) arasında, telefon numaramızdan +90 (212) 243 7991 bizimle iletişime geçebilir ya da e-mail ile sorularınızı doğrudan bize iletebilirsiniz: [email protected] ya da iletişim bilgilerinizi aşağıya bırakabilirseniz size anında dönüş yapabiliriz.

 

[include-page id=’18540′]

 

 

İlginizi çekebilecek diğer makaleler

 

Dijital Pazarlama ve e-ticaret konuları ile ilgileniyorsanız, lütfen blog sayfamızı takip edin. İşletmenizi e-ticaret platformuna taşımak ister misiniz? Lütfen yorum köşemizden bizi bilgilendirin ve aşağıdaki ikonu tıklayarak makalemizi arkadaşlarınızla paylaşın. Unutmayın, paylaşmak önemsemektir!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!