Web Tasarım Fikirleri

2017 için Muhteşem Web Tasarım Fikirleri

İşte gelecek yılı kasıp kavuracak oldukça yaratıcı ve biraz da çılgın web tasarım fikirleri. Eğer web site tasarımcısıysanız veya yeni moda bir web sitesine ihtiyacı olan işletme sahibiyseniz, bu fikirler ile başarınıza yolunda ilk adımınızı atabilirsiniz.

Hadi hemen başlayalım! Harcayacak hiç zamanımız yok. 2017’nin eli kulağında ve eğer web site tasarımcısıysanız yada yeni moda ve şık çevrimiçi adrese ihtiyacınız varsa buradaki yaratıcı web tasarım fikirlerine bir göz atmalısınız. İlham aldıysanız, paranızı biriktirin derim çünkü bu konseptler hiç de ucuz değil!

floatingSabit Olmayan tasarımlar

Sabit olmayan temalar yaratıcı tasarımda sonraki büyük adım. Sektörünüze ve anlattığınız hikayeye göre, sabit olmayan tasarımları, önemli fonksiyonları ve mobil uyumlu bileşenleri kaybetmeden web sitenize şık bir şekilde giydirebilirsiniz. Bağımsız gezen illüstrasyonlar veya ikonlar sitenizi hayata döndürecek!

avatarmovie

Sabit olmayan tasarım elementlerini kullanan hali hazırda birçok web sitesi var. Bunlardan bazıları çimen, ağaç, çiçek ve su ile (Avatar gibi) kaplı yeryüzüne ait objeler sergiliyor. Bu trendin Hollywood’da birçok bilim kurgu filminin piyasaya çıkmasıyla birlikte popülerliği arttı. Web site tasarımcıları ve tüketiciler için bir esin kaynağı haline geldi!

gnoshG’Nosh sitesi sadelikten ibaret. Site, ev yapımı gurme soslar sunuyor. Sadece tasarım bile size kendinizi aç hissettiriyor!

Üç boyut uygulaması her zaman kolay değildir. Grafik elementlerin son moda, stil sahibi ve web sitenizin geri kalanına iyi uygulanmış olması gerekiyor.

Creative Spaces bir diğer iyi örnek. Bu web sitesi biraz tuhaf. Göz alıcı objeler, bulutlu duvarlar, geyik kafası olan adam, duvarların pürüzlü taş dokusu, gerçek ahşap yer kaplaması gibi dokunun harika kullanımı ile gerçeküstü bir içerik olmasına rağmen, olabildiğince gerçekçi yapılmış. Bu tasarım bir paradoks ama bir şekilde işe yarıyor!

creativespaces

FloatingBu sitelerden bazıları eşsiz üç boyut animasyon illüzyonu sunuyor. Biraz dikkat dağıtıcı ama yine de oldukça etkileyici!

Cloudnames’te biz 2017’de sabit olmayan web tasarım konseptlerinin müşterilere sunulacak en iyi tema olacağını düşünüyoruz. Bu konsept yeni, taze, dinamiktir ve her zaman daha az dramatik tasarım veya temaları seçebilirsiniz. Birçok kişi sabit olmayan tasarıma sahip olma şansına atlayacaktır ve size iyi haber, bütçenize uygun versiyonunu kendiniz için satın alabilirsiniz.

Bu tarz tasarımların, oyun, otomotiv, yemek, müzik, etkinlikler, eğlence, medya ve moda endüstrisindeki işletme sahipleri için ideal olacağını düşünüyoruz. Bu temalar ile web site ziyaretçilerinizi büyüleyeceksiniz!

Özel Yapım İllüstrasyonlar

illustrationBirçok web tasarımcısı ‘Neden intenette halihazırda olan vektör paketini kullanmak yerine yeni bir ikon tasarlayayım ki?’ der. Bu anlayışınızda çoğu zaman haklısınız, çünkü bu vektör çalışmalar hem ucuz hem de özel yapım web tasarımdan daha az zaman alıyor.

Tabi bunların hepsi bütçenize bağlı. Web site projenize ne kadar bütçe yatırırsanız o kadar iyi sonuçlar elde edersiniz. Sonuçta, kişiselleştirme için ücret ödüyorsunuz dolayısıyla daha fazla seçeneğiniz oluyor.

Evet, stok ikonlar ve illüstrasyonlar para ve vakitten kazandırabilir ama eğer özel yapım illüstrasyonlar için daha fazla bütçe harcayabilirseniz, orjinal, eşsiz, size özel yapılmış bir web sitesine sahip olursunuz. Ve bu web sitesi ile büyük başarılar elde edebilirsiniz!

Lighthouse Brewing Company’nin aşağıdaki web sitesine bir göz atın! Bu Alman profesyoneller nasıl iyi bira yapacakları ve web site ziyaretçilerine nasıl harika deneyim sağlayacakları ile ilgili bir iki şey biliyorlar! Bu web sitesi interaktif ve mobil uyumlu olmakla kalmıyor aynı zamanda eğlenceli ve heyecan verici bir deneyim sunuyor! Kesinlikle göz atmalısınız!

handcraftedbber

Görsel çekiciliğe ekstra katman olarak bu web sitesi özel/el çizimi illüstrasyonlar içeriyor ve bu da eşsiz bir web site deneyimi yaratıyor.

Gelecekte daha da fazla işletme sahibinin kendilerini konvansiyonel, basit ve genellikle ucuz web sitelerden farklılaştırmak için fazla özel yapım özellikler ve ilüstrasyonlar uygulayacaklarını tahmin ediyoruz.

climatechangesFavori fikrimiz www.iceandsky.com olmalı. Bu web sitesi eğitim ve bilim araştırma amaçları için hazırlanmış. Web sitesinin Çevre uzmanı Claud Lorius ve profesyonel ekibi tarafından sunulan şahane sinematik ve multimedya deneyimleri var. Bu web sitesini size anlatamayız, kesinlikle sizin deneyimlemeniz gerekiyor!

Açıkçası, bu boyutta bir web sitesi yaratmak veya satın almak için bütçeniz olmayabilir, ana fikir konseptin altında yatan özel yapım illüstrasyonlardan ilham almak. Eğer animasyon veya bilgisayarlı grafik efektler hakkında bilgi sahibiyseniz, bu özellikleri web sitenize entegre etmek oldukça havalı olacaktır! İmkansız değil, sadece pahalı!

iceskies

Mimari, film prodüksiyonu, eğlence, tasarım ve dijital sektöründeyseniz bu tür özellikler veya temalar sizin için ideal olacaktır!

Izgara Tasarım

Curious Space’in web sitesi yaratıcı ızgara tasarımı için mükemmel bir örnek teşkil ediyor. Dikkatimizi ilk çeken şeylerden biri görsellerin birbirlerinin üstüne istif edilmiş olması. Web tasarımında katmanlarla ilgili yeni birşey yok ama ızgara tasarım imalat sektöründe daha yeni trend olmaya başlıyor. İlham almak için bu siteyi ziyaret etmeyi unutmayın.

curiousspaces

Görselleri üst üste yerleştirmek tasarımı ilişkilendirince problem değil. Çünkü kullanıcı resmin üzerine geldiğinde
resmin z-dizini öne çıkarak fotoğrafı yığının en üstüne çıkartıyor.

curiousEk olarak, bu web sitesine girdiğinizde logo rastgele ayarlanmış görünüyor ama aşağıya doğru sayfayı kaydırdığınızda her şey Curious Space yazacak şekilde yerleşiyor.

Bu web site teması için ideal sektörler müze veya sergi, artistik, eğlence, müzik, perakende satış ve moda olabilir.
Ortalanmış veya Bölünmüş İçerik Tasarımı

Cloudnames’te biz, ortalanmış içeriğin ana sayfalarda daha yaygın olacak olan güçlü bir stil olduğunu keşfettik. Bu tasarım, dramatik bir görsel efekt yaratmak için ana mesajı ekranın ortasına yerleştirmeyi, çarpıcı görseller veya yumuşak dokular ile çevrelemeyi içeriyor. Bu tasarım ana sayfa gibi minimal içerikler içeren sayfalar için harika çalışıyor.

Bölünmüş içerik ekranı geniş iki bölüme ayırıyor. Bölünmüş içeriğin en büyük faydası her bölümün tek bir estetik tona bağlı kalmadan da muhteşem görünebilmesi. Bu, tasarımcılara içerik hiyerarşisinde netlik tehditi olmadan daha fazla yaratıcılık sağlayabilir. Bu tasarım gerçek bir sadelik örneği ve bütçenize de uygun.

Web tasarımında ortak trend olarak Mobil tasarım ve Facebook’ta genellikle aşağıya oldukça uzun kayma içerir. Bu tür sayfa yerleşimi kesinlikle birçok avantaj sunuyor ve birçok muhteşem web site tasarımı oluşturmanızı sağlıyor.

Ancak, çok uzun diye birşey olduğunu daha şimdi farkediyoruz. Yorucu sayfa kaydırmaları, içeriği bölmelere ayırmada belirsizlik, fazlaca aşağı kaydırma efektleri ufku görünmeyen sayfa tasarlamanın risklerinden bazıları.

Cloudnames, dijital kanallarda yeni satışlara veya potansiyel müşterilere ve görünürlüğe dönüşen bir web sitesi olan dijital bir iletişim stratejisi geliştirmenize yardımcı olur!

Cloudnames’te ne yapıyoruz

CNcanhelp-300x269Cloudnames çevrimiçi kanallarda en iyisini yapabilmeniz için ihtiyacınız olan her şeyde yardımcı olabilir, tüm dijital stratejinizi, web sitenizi, sosyal medya profillerinizi, dijital pazarlamanızı ve tüm karmaşık teknik detayları online kazancınızı etkili biçimde büyütmek için yönetebiliriz.

Web sitenizin yönetimini devralıyor ve düzenli aralıklarla güvenlik ve güncelleştirilmesini de sağlıyoruz. Arama Motoru Optimizasyonu, Arama Motoru Pazarlama, Sosyal Medya Pazarlama ve ihtiyacınız olan diğer tüm Dijital pazarlama kampanyalarında sizlere yardımcı olabiliriz.

[include-page id=’18540′]

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

Web Tasarımı ile ilgileniyorsanız, blog sayfamızı takip edebilirsiniz. Web Tasarım Fikirleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorum köşemizden bizi bilgilendirin, aşağıdaki ikonu tıklayarak makalemizi arkadaşlarınızla paylaşın. Unutmayın, paylaşmak önemsemektir!

One Response

  1. Çok güzel web siteleri var burada kendi silinen dosyaları geri getirme sitem için kullanmak güzel olurdu belki ileride olabilir. Veri kurtarma işlemlerinde kullanılacak şablon bakıyorum belki bulurum güzel başarılı çalışmalar olmuş.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!