Web sitesi Trafiğini Artırmanın Etkileyici ve Kolay Yolları

Web Sitesi İçeriği Nasıl Oluşturulur

2017 yılı itibari ile şirketlerin %75’inin içerik pazarlamada yatırımlarını arttıracağı görülüyor. Bütçelerin de %60 oranında artırılacağı ve büyük çoğunluğunun da Sosyal Medya Pazarlama çalışmalarına ayrılması bekleniyor. Peki web sitesi içeriği nasıl oluşturulur?

Pazarlamacıların önümüzdeki yıl içerisinde reklam kampanyalarından daha kapsamlı fırsatlar yaratmak adına etkili, fakat kademeli bir içerik pazarlama stratejisini harekete geçireceğini tahmin ediyoruz. Bu süreç içerisinde büyük şirketler ise tüm çalışmalarını, zamanının büyük çoğunluğunu içerik oluşturma sürecine ayıracak pazarlamacılardan ve sosyal medya uzmanlarından oluşan dinamik bir ekibe yönlendirecek.

Dijital platformda hali hazırda varlığını sürdüren işletmeler ise, internette herhangi bir bilgi kirliliğine sebep olmadan içerik oluşturmaya devam edecekler. Böylelikle takipçileri ile uzun vadeli ilişkiler kurmak adına daha etkili ve daha değerli içerik ile öne çıkacaklar.

İçerik oluşturma sürecinde, hedef kitleyi ve bütçeyi daha etkili kullanmak adına üçüncü tarafın istatistiksel içgörülerini de bu sürece dahil edecekler. Bazı pazarlamacılar üçüncü taraf istatistiklerinin %40’ının paylaşılmasının, sahip oldukları pazarlama stratejilerinde etkili bir yöntem olarak kullanılabilineceğini düşünüyor.

Cloudnames, dijital kanallarda yeni satışlara veya potansiyel müşterilere ve görünürlüğe dönüşen bir web sitesi olan dijital bir iletişim stratejisi geliştirmenize yardımcı olur!

Yeni içerikler düzenli olarak paylaşılmasını sağladığınız sürece, trendler ve ilgi alanlarını daha iyi anlamak üzere içeriğinizi harmanlayabilirsiniz. En nihayetinde bu şekilde daha fazla aday müşteri kazanabilir; bunun yanında güncel içerik fikirleri edinebilmek gibi işletmeniz açısından kendinize daha büyük fırsatlar yaratabilirsiniz.

Web siteniz için doğru içeriği oluşturabilmek, hedeflediğiniz başarının çerçevesini oluşturacaktır. Bununla ilgili göz önünde bulundurmanız gereken üç ana unsur bulunuyor;

a) Ne tür içeriğe ihtiyacınız var?

b) Ne kadarına ihtiyacınız var?

c) İçeriği kim oluşturacak?

Site haritası

Ne tür içeriğe ihtiyacınız olduğunu keşfedebilmek için yapacağınız en iyi şey, site haritanıza bakmaktır. Site haritası, kullanıcıların da erişimine açık olan, web sitenizdeki sayfa listelerinden oluşan kısma denir. Kullanışlılığı ise sayfalar arası ilişkiyi etkiler ve diğer içerik bileşenlerini daha görünür kılmasını sağlar. Genel taslak içerisinde sunduğunuz bilgi ile site içerisinde sahip olduğunuz alanın biçimini göstermektedir. İşte tam da bu yüzden site haritaları, içerik oluşturma sürecinizi daha düzenli halde ilerlemesini sağlar.

Site Haritası
Site Haritaları ziyaretçilerinizin sitenizde dolaşmasını kolaylaştıran araçlardır. Aynı zamanda içeriğinizi içerik hazırlama stratejinizi de kolaylaştırır.

Site haritaları, web sitenizde bulunan sayfaların mükemmel bir çeşit zihinsel modelleridir; ne kadar teknik olduğu ise web sitenizin kendi yapılandırılması ile ilişkilidir. Site haritasının bu sade hali, web siteniz için ne kadar içeriğin gerekli olduğuyla ilgili sizi yanıltmasın, sonuçta her bir kısmı içerik ile doldurmak sizin esas hedefinizdir!

Web Sitesi İçin İçerik Oluşturmada Atılacak Adımlar

İlk adım olarak hangi içeriğe sahip olduğunuzu ve bunun ne kadarını geri dönüştürebileceğinizi ya da ne kadarını tekrar kullanabileceğinizin ayarlamasını yapabilirsiniz. Bunlara karar verdikten sonra, nasıl daha fazla içerik üretebileceğinize dair stratejiler üretmeye başlayabilirsiniz.

Unutmayın; içerik üretimi, zaman içerisinde yönetimi sağlanabilecek devamlı bir iş akışı kurmak adına planlama yapmanız gereken bir süreçtir. Diğer taraftan ise unutmayın ki görsel geliştirme ve yaratma ya da video, eBook, blog paylaşımları ve infografik gibi yazılı materyaller her daim zaman alır ve daha fazla iş gücü isteyen çalışmalardır.

Fakat, yazarken ilham aldığınız bu alanları kaynak olarak kullandığınıza dair bilgilendirme yaptığınızdan da emin olmalısınız. Sonuç olarak, hem bilgi hırsızlığı yapmak hoş karşılanmaz, hem de yazdığınız içeriğin bir benzeri ile daha önceden karşılaşmış okuyucularınızın da size olan ilgilerini kaybetmiş olursunuz. Hatta sadece bu da değil, telif hakkı gibi önemli yaptırımları olan durumlarla da karşılaşabilirsiniz.

Cloudnames, dijital kanallarda yeni satışlara veya potansiyel müşterilere ve görünürlüğe dönüşen bir web sitesi olan dijital bir iletişim stratejisi geliştirmenize yardımcı olur!

Metin kopyalanmasının diğer bir etkisi de Arama Motoru Optimizasyonu‘nuza yansıyor. Şirket olarak, sık sık orjinal olmayan içeriklerle karşılaşmıyor değiliz; bu durumda müşterilerimize geri dönüş yaparak bu metinleri yenilemeleri ya da yeniden oluşturmaları için zaman yaratmalarını ve böylelikle SEO’ları için uygun metinler oluşturmalarını istiyoruz. Bazı kişiler bu konularda hassas davranmayabiliyor, fakat eğer dijital platformda bir başarı elde etmekte kararlıysanız, içerik oluşum sürecini ciddiye almanız gerekir.
Makalenizi yazarken, web siteniz ya da sosyal medya paylaşımlarınız üzerindeki düzenlemelere sadık kaldığınızdan emin olun.

il2

Bitmiş bir tasarımı bir kez daha gözden geçirmek de önemlidir; her şey bittikten sonra, herhangi bir ekleme ya da değiştirme ihtiyacının olup olmamasını kontrol etmek adına bir kez daha içeriğinizi gözden geçirmenizde fayda var. Tüm bu uğraşların tek bir nedeni var, o da müşterilerinize değerli bir hizmet sunmak. Bu yüzden, iyi bir bilgi kaynağı güvencesi oluşturmak adına her şeyin doğru ilerlediğinden her daim emin olmanız gerekir.

Oluşturduğunuz içeriğin ilgili kişiler tarafından onayını aldıktan sonra, web siteniz ve sosyal medya sayfanızdan elde ettiğiniz içeriği paylaşabilirsiniz. Bu noktadan itibaren sürecin ne kadar süreceği ile ilgili daha iyi bilgi sahibi olacaksınız; bu yüzden, içerik oluşturma süreci ile ilgili daha etkili zaman kullanımı üzerine stratejiler üretme ihtiyacı duyacaksınız.

il3

Sürecin bu safhasında endişelenmeniz gereken iki şey daha var;

a) İçerik oluşturmak için yeterli kaynaklara sahip olabilecek miyim ve bunları düzenli olarak paylaşabilecek miyim?

b) Bütçem yeterli mi?

İşin doğrusu bu soruları sizin için bizzat cevaplayamayız, fakat doğru yönde ilerlemeniz için size rehber olabiliriz. İçerik oluşturma, dağıtım ve analiz gibi konular hedef listenizin en başında oldukça, doğru yoldasınız demektir; işte nedeni!

Veriler neden önemli?

Eğer bir şirket sahibi ya da pazarlamacıysanız, içeriğinizin potansiyel müşterilerinize olan etkisini ölçebilmenin yollarını planlamayı göz önünde bulundurmalısınız. Böylelikle, ziyaretçi verilerinden gelen sonuçlarla ileriye dönük fırsatlar yaratabilir ve etkili içerik oluşturabilirsiniz.

Geleceği ilgilendiren kazanımlar söz konusu olduğunda paylaştığınız içeriklerden veriler toplamanın değeri paha biçilemez hale gelir. Daha etkili pazarlama yöntemleri için öncelikle dinlemeyi iyi bilmeniz; hedef kitlenizi ise iyi gözlemlemeniz gerekir.

Zamanla pazarlama yatırımlarınızı arttırmak isteyeceksiniz ve bunu gerçekleştirdiğinizde elbette daha sadık müşteriler, daha geniş marka bilinirliği elinizde olacak. İçerik pazarlamasında en iyi sonucu almak istiyorsanız sürecin doğru yürütülmesi gerektiği gayet açık.

Şirketlerarası pazarlamanın %70’inin bir önceki yıla göre daha fazla içerik oluşturmaya yöneldiği gözlemlenmektedir. Devamlı olarak yaratıcı içerik sağlamak çoğu zaman zor olabilir, fakat doğru hazırlık ve doğru strateji ile bu süreci çocuk oyuncağı haline getirebilirsiniz!

İçerikle Boğulmak.
Schaefer Pazarlama Çözümleri’nden Mark Schaeffer bu ilgisiz içeriklerle sıkça karşılaşma durumunu “İçerik Şoku” olarak adlandırıyor.

Proje ya da müşterinize bağlı olarak oluşturacağınız içerikler değişkenlik gösterecektir. Bu yüzden bir içerik oluşturmadan önce, örneğin bir sayfalık internet sayfası içeriği için ne kadar süreye ihtiyacınız var bilmeniz gerekir ki böylelikle zamanınızı ona göre ayarlayabilirsiniz; çünkü bazı sayfalar, içinde bulundukları kategori dahilinde daha az ya da daha fazla zaman harcamanızı gerektirecektir.

Web Tasarım Öngörüleri

Zaman açısından diğerlerine göre daha önceliği bulunan görev ya da projeleri iyi değerlendirebilmeli ve son teslim tarihi söz konusu olduğunda ise gerçekçi olmanız gerekir. Çoğu şirket genellikle bir projenin tamamlanması için (işin büyüklüğüne göre) 8-12 haftadan daha fazla süre harcamayı planlarlar. web tasarım öngörüleri

Web sitesine ihtiyacı olan ya da var olanı güncelleştirmek isteyen bir şirket sahibiyseniz, içerik oluşturma sürecini daha şimdiden düşünmeniz gerekmektedir. Ya da tasarım süreci sırasında olabildiğince materyal üretmeye hazırlıklı olmalısınız ki genellikle her şeyi bir araya getirmek için size 2 haftalık zaman kalmış olur. web tasarım öngörüleri

Sonrasında ise özellikle web sitenizi sosyal medya ile entegre etmeyi planlıyorsanız devamlı olarak içerik geliştirmeye odaklanmalısınız. Sonuç olarak web sitesinin sosyal medya hesapları ile entegre edilmesi site sahibinin, pazarlama eforlarını desteklemek için düzenli gönderilerde bulunmanızı talep edecek bir blog sayfasına sahip olmasını gerektirmektedir. Hepsi bir çemberin parçasıdır; bu yüzden sürece kendinizi adapte etmeyi öğrenmeniz gerekir.

Cloudnames’te ne yapıyoruz?

Online platformda en iyisi olmanız için gereken her şey için Cloudnames size yardımcı olabilir. Dijital hesaplarınızı, web sitenizi, Sosyal Medya Pazarlama ve diğer tüm karmaşık teknik detayların sizin yerinize yönetimini devralabilir, gelirinizi arttırmak üzere etkili bir büyüme adına size yardımcı olabiliriz.

Sadece mobil uyumlu modern bir web sitesi tasarlamıyoruz, müşterilerinizin de talepleri doğrultusunda hizmetler de sunuyoruz. Web sitenizin yönetimini devralıyor ve düzenli aralıklarla güvenlik ve güncelleştirilmesini de sağlıyoruz.

Arama Motoru Optimizasyonu, Arama Motoru Pazarlama, Sosyal Medya Pazarlamanın yanında, e-mail ve banner reklamları gibi diğer online pazarlama kampanyalarıyla da ilgileniyoruz. Tüm bunların yanında dijital platformda gelir elde etmenizde size yardımcı olacak grafik tasarım, fotoğraf, video, metin içeriği oluşturma gibi diğer unsurlar da hizmetlerimiz arasındadır.

Cloudnames, dijital kanallarda yeni satışlara veya potansiyel müşterilere ve görünürlüğe dönüşen bir web sitesi olan dijital bir iletişim stratejisi geliştirmenize yardımcı olur!

Cloudnames olarak sloganımız “paylaşmak önemsemektir” bu yüzden Sosyal Medya Pazarlama’da başarılı olmak adına ihtiyacınız olan her şeyi kapsayan bir rehber hazırladık. Ücretsiz bir kopyasını hemen şimdi bu linkten indirebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler

Sosyal Medya ve dijital pazarlama ile ilgileniyorsanız lütfen blog sayfamızı takip edin. Sizin içerik yaratma süreciniz nasıl ilerliyor? Lütfen yorum köşemizden bizi bilgilendirin ve aşağıdaki ikonu tıklayarak makalemizi arkadaşlarınızla paylaşın. Unutmayın, paylaşmak önemsemektir!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!