Müşterilerinizle Sosyal Medya Etkileşiminizi Güçlendirin

Müşterilerinizle Etkileşiminizi Güçlendirin

Sosyal Medya üzerinden; müşterileriniz ile iyi bağlar kurarak sağlanacak online bir topluluk kurmanın mükemmel fırsatları vardır. Çevrimiçi topluluğunuzu kurmak, müşterilerinize kaliteli değer yaratmak için olduğu kadar daha iyi iş sonuçları için idealdir. Amaç, geri dönüşleri sürdürmek, değerli ve anlamlı içeriği paylaşmaktır.

Dinleyerek başlayın: Müşterilerinizin işinizle ilgili ne bilmek istediğini anlamak ileri doğru atılan ilk adımdır. Diyaloglar başlatmanızı sağlayacak sosyal ağ platformlarında içerik oluşturun ve paylaşın zaten bu durum potansiyel müşterilerinizin size ilgiyle ve değerli cevaplar ile gelmelerini sağlayacak. Karşılıklı etkileşim içinde olarak ve internet üzerinden size has bir topluluk oluşturarak, niş bir kitle oluşturabilir, ayrıca markanıza sadık müşterileri güvence altına alabilirsiniz. Üstelik tek yapmanız gereken süreç boyunca gerçek bir kişi olarak hareket etmek! Bu zor olmasa gerek…

 

[include-page id=’18525′]

 

Geri Dönüşleri Canlı Tutun

Kullandığınız sosyal medya hesapları üzerinden evet-hayır cevaplarını içeren otomatik cevapları ne kadar az verirseniz, ve sohbetlere ne kadar çok dahil olursanız, internet üzerinde başarılı çevrimiçi toplulukları o kadar iyi ve kolay kurarsınız. Yayınlarınızı ve yorumlarınızı düzenli olarak güncelleyerek, süreç boyunca her zaman aktif olmanızı öneriyoruz.

 

Biz Cloudnames’de, Sosyal Medya aktivitelerimizi gerçek hayattaki etkinliklerimiz gibi görüyoruz. Fotoğraflar, vidyolar paylaşıyor, trendlerle ilgili ilginç fikir alışverişleri gerçekleştiriyor, olaylarla ilgili sohbet ediyoruz. Hatta, düzenli olarak vidyo yüklediğimi “eğlenceli şeyler” başlıklı bir bölümümüz bile var!

 

 

İş Fonksiyonları

Tüketici alışkanlıklarının olduğu kadar, üretici ve tüketici ilişkilerinin de yön değiştirdiğinin farkındayız. Sosyal medya, sadece bir iletişim servisi değildir; çok çeşitli iş fonksiyonlarına hizmet eder. Bu fonksiyonlara, satış, pazarlama, ürün gelişimi, halkla ilişkiler ve işbirlikçi iletişim de dahildir. Örneğin, Sosyal Medya platformu üzerindeki müşteri desteği çok daha ihtiyaç duyulan bir özelliktir; müşteri desteği çerçevesinde bir topluluk oluşturmak, potansiyel ve mevcut müşterilerin sizinle, satın aldıkları ya da almaya niyetleri olduğu ürün ve hizmetlerinizle alakalı iletişim kurabilmeleri anlamına gelmektedir.

 

Sosyal İletişimden Yararlanmak

Bu çeşit bireysel etkileşimler, daha iletişim dahi kurulmadan da gerçekleşebiliyor. Demek oluyor ki, ürettiğiniz ürün ve servisler hem güvenilir hem de yeterli olmalıdırlar. Sosyal medya üzerinde müşteriler tarafından yürütülen iletişim formlarına tıklamak, işlerinizin faydasına olacak şekilde bu sohbetlere katılarak öğrenmenizi sağlayacaktır.

 

İş Avantajları

Müştrilerlerle bağ kurmak önemlidir ancak içeriğinizi paylaşmak ya da yeniden paylaşmak sizin yapıcı bir şekilde duyarlı ve cevap verebilir olduğunuzu gösterir. Sosyal Medya uyumluluğundan sağlanan iş avantajları, daha iyi müşteri servisleri sağlayabilmek, korumak ve markanızı genişletmek; daha fazla satış yapmak, müşteri sadakati sağlamak, ve bunların yanında ürün ve servislerini geliştirmek için müşteri geri bildirimlerini kullanmak anlamına gelir.

 

[include-page id=’18540′]


Müşterinizle Sıkı İlişkiler Kurmaya Hemen Başlayın!

Sosyal medya çok büyük bir girişimci pazarı haline geldi. Şunu kesin olarak söyleyebiliriz ki, sosyal medya pazarlaması satışlarınızı, pazarlama faaliyetlerinizi, müşteri ilişkileri departmanınızı ve işletme hedeflerine ulaşmadaki kilit nokta olan ürün geliştirme faaliyetlerinizi olumlu yönde etkileyebilir. İşletmenizi kişisel olarak geliştirip, içeriğinizi hazırlayabilir potansiyel veya ulaşmayı hedeflediğiniz müşteri kitlenizle bir çok kanal üzerinden iletişim kurmaya başlayabilirsiniz.

 

 

Nasıl Sıkı İlişkiler Kurulur?

Müşterilerinizde ilişki kurarken ilerlemeniz gereken hedef için atmanız gereken adımlar şu şekilde sıralanabilir:

  • İletişim Sağlamak: Web analitik raporlarınızın size sunduğu hangi sosyal medya kanalından hangi müşteri kitlesine ulaşabileceğiniz şeklindeki istatistiklere dayanarak müşterilerinizle bulundukları platformlar üzerinden iletişim sağlamak. Google Analytics Kullanmak için Önemli Sebepler
  • Arkadaş Olun: Ağınızdaki müşterilerle arkadaşça ilişkiler kurun, platformunuza arkadaş olarak eklemeyi deneyin, kişilerin email adresleri üzerinden arama yapın ya da sosyal medya profilinizi web sayfanızla ilişkilendirip tanıtımını yapın. Tanıtımlarınızı siteniz üzerinden, farklı ilgi alanlarını da içeren içerikle yapın. Müşterilerinizle Sosyal Medya İletişiminizi Güçlendirin
  • İçeriğinizin Yayınlayın: İçeriğinizi görsellerle, yazıyla ve firmanızın blog yazılarıyla destekleyerek paylaşın. Başkaları tarafından oluşturulan içeriklerin yeniden paylaşılması her zaman yararlı olacaktır. Neden bir Blogunuz olmalı
  • Aktif Olun: İlişki kurduğunuz müşterilerinizle yayınlarınız ve haber kanalınız yoluyla aktif bir şekilde iletişimde olun. Onlara ulaşıp değer yaratan bir izlenim oluşturun.
  • Tutarlılık hayati bir faktör olup, düzenli ve etkin bir şekilde iletişim kurmalısınız. Cloudnames olarak biz çok faydalı bulduğumuz harika bir rutin oluşturduk. Profilimizi ve içeriklerimizi her gün düzenli olarak güncelliyoruz, sizlere de bu konuda yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
  • Kaçının: Sürekli kendi tanıtımınızı yapmaktan kaçının, bu insanlar için sıkıcı bulunabilir. Müşterilerinizin ilgisini çekmeyi başaracak ilginç fikir ve bilgilerle öne çıkın. Her ne kadar ürün ve hizmetlenizi güncellemek, tazelenmek iyi olsa da, sosyal medya platformları üzerinde narsist bir işletme olarak yer almak faydalı olmayacaktır.

 

Diğer ilgili makaleler

 

Sosyal medya pazarlaması hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için blogumuzu takip edip iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. sizin hiç Google AdWords ile deneyiminiz oldu mu? Lütfen deneyimlerinizi ve yorumlarınızı bizimle, yazımızı arkadaşlarınızla paylaşın !

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!