İnternette var olmak için akıllı başlangıç

İnternette Var Olmak için Akıllı Başlangıç

Şirketiniz ile internet ortamına adım atmadan önce bilmeniz gereken bazı şeyler bulunuyor. Bu makale ile size bununla ilgili size önerebileceğimiz temel bilgileri toparladık.

 

İnternet ortamında başarılı olabilmek için başlangıçta kendinize ne tür sonuçlar elde etmek istediğinizi sormanız gerekiyor. Gerçekçi olmak ve ulaşılabilir hedefler belirlemek bu süreçte önemli bir değere sahip. Bir çoğumuz internet ortamında hemen popülerlik kazanmak istiyor. Ancak gerçek şu ki işinizin internette başarılı olabilmesi, zaman isteyen bir süreçtir ayrıca çoğunlukla ayırdığınız bütçeye doğru orantılıdır. Bu makalede ihtiyacınız olan en temel sorulara cevap arıyoruz.

 

 

%89’umuz satın almadan önce internette araştırıyor

Her iş sahibi değişimin ilk zamanlarında bu konuda hassas davranıp, muhafazakar adımlarla bu süreci başlatıyor. Biz ise sizi bu süreçte rahatlatmak ve modern web tasarım dünyasında size rehberlik etmek için buradayız. Süreç içerisinde size, var olan en iyi desteği ve hizmeti sunmayı teklif ediyoruz!

 

Gün geçtikçe sayısı artan internet kullanıcısı, hizmet ve ürün arayışlarını internet ortamında gerçekleştiriyor. Örneğin online alışveriş yapanların %62’si kullandıkları markalara sadık müşteriler olduğunu biliyoruz. Bu oranlara bakarak web sitesi sahibi olmanız müşterinizin sizi rahatlıkla bulmasına ve sizinle beraberliği uzun vadede sürdürmesine neden olmaktadır.

 

Müşteriler bir ürün ya da hizmet satın almadan veya sizinle iletişime geçmeden önce şirketiniz hakkına daha fazla bilgi sahibi olmak ister. Hatta bir oran vermek gerekirse, tüketicilerin %89’unun herhangi bir mağazadan ürün satın almadan önce internette fiyat ya da kalite araştırması yaptığını söyleyebiliriz. Bu yüzden bilgilendirici bir web sitesi kurmak müşteriniz ile aranızda güven bağı kurmasını sağlıyor da diyebiliriz.

 

 

 

Gerçekçi hedefler koymak

İnternet ortamının eşsiz fırsatlarında gelir elde etmek için en iyi başlangıç, internet faaliyetinizde koyduğunuz hedefleri iyi belirlemenizdir.

 

Ne tür hedefler gerçekçidir ve bunlara ulaşabilmek için neler yapabilirsiniz sorularının cevapları sizin iş alanınızda ve hedef kitlenizde yatmaktadır. Bazı işlerde bu gerçekçi diye adlandırdığımız hedefler ürün ve servis tanıtımını kapsayabilir, bazılarında ise rezervasyon ya da ürünlerinin satışı odaklı hedeflerdir.

 

Sahibi olduğunuz işletmede olduğu gibi, web sitenizin de iyi bir hizmet ve zaman içerisinde müşteri memnuniyetini ölçecek donanımlara sahip olması gerekiyor. Sitenin, pazarlama yöntemlerini, müşteri destek hizmetini ve tüm belirlediğiniz hedefleri gerçekleştirmekte rol oynamalı.

 

İnternet siteniz, pazarın nabzını tutmada iyi bir araç olabilir. Müşterilerinizi internet sitenize çekerek, bilgilendirici içerikler paylaşarak iş profilinizi geliştirebilir ve daha sonra gelirinizi arttırabilmek adına ileriye dönük hedefler koyabilirsiniz.

 

Web tasarımcı mı yoksa kendiniz mi yapmalısınız?

Karar vermeniz gereken diğer şey ise bir web tasarımcı işe alıp almamak. Web tasarımı yapmanın yollarını belki bir şekilde kendiniz de öğrenebilirsiniz, ama deneyimli web tasarımcı değilseniz göreceksiniz ki yardım almakta büyük fayda var. İşte burada Cloudnames olarak biz devreye giriyoruz!

 

Biz size işinizi büyük hızda ivme kazandıracak kalitede bir hizmet sunuyoruz. Elbette ki bir web sitesi tasarlarken atomu parçalamıyorsunuz, ancak yeni başlayanların tam anlamıyla kontrolü ele almaları süreç alabiliyor. Sonuç da her zaman sizin istediğiniz gibi olmayabiliyor. Siz kafanızda başka bir şey oluşturmuşken çok farklı bir internet sitesi ortaya çıkabiliyor.

 

Web hosting

Sitenizi internet dünyasında görünür kılmak adına size ev sahipliği yapacak bir alana ihtiyacınız bulunuyor. Yoksa bu dijital ortamda kimse sizden haberdar olmayabilir.

 

Cloudnames ağ tabanlı depolama servisleri, güvenilirlik, emniyet, hız ve ağ ölçeklenebilirliğinde ön sıralarda yer almamızı sağlayan piyasanın öncü servislerinden Amazon Web Servisleri platformu üzerine kuruludur. Eğer internet sitenizi kullanıcılar tarafından erişebilir hale getirmek istiyorsanız size Cloudnames bulut temelli en iyi web barındırma hizmeti sunuyor.

 

Eğer Cloud hosting sisteminde yeniyseniz, sunduğumuz hizmetin nasıl her bir kuruşa değdiğini size açıklamamıza izin verin. Öncelikle içeriklerinizin hızlı ve etkili bir şekilde internet ortamına aktarılmasını sağlıyoruz. Bizim bulut sunucularımız nanosaniyede bir sürüm yaparken, ayrıca verilerinizi ve içeriğinizi otomatik olarak güvenli bir şekilde kendi bulut temelli sunucularımızın içerisinde yedekleme de yapmış oluyoruz.

 

Görünüm ve işlevsellik

Web hosting ve web sitesinin genel başarısı arasındaki ilişki çoğunlukla dikkate alınmıyor. Bunun yerine iş sahipleri görünüm ve işlevselliğe daha çok odaklanıyorlar. Durum böyle olunca perdenin arkasındaki sıkıcı şeyleri göz ardı edebiliyorlar, ama biz bunu sizin yerinize yapabiliyoruz.

 

Ev ya da işyerinizdeki bilgisayarlarınızda bulunan dosyaların internete sunulmasından önce bir yerde depolanması ya da muhafaza edilmesinde size yardımcı oluyoruz. Ancak, bunların bazılarının evinizdeki bilgisayarınızda sakladığınız dosyalara gösterilerin özenden daha fazlasına ihtiyaç duyabiliyor.

 

Bazı kullanıcılar özel önem isteyen bu tür dosyaları güvenli bir şekilde muhafaza edebileceklerini düşünüyorlar. Bilmelisiniz ki ihtiyacınız olan güçlü ve kalıcı internet bağlantısı, web sunucusu ve doğru idari becerilere sahip olmak. Neyse ki biz Cloudnames olarak, tüm bu ihtiyaçlarınıza karşılık verecek ve size eşsiz bir web sitesi kurmanızda yardımcı olacak araçlara sahibiz.

 

Cloud hosting

Cloudnames olarak size belirli bir fiziksel sunucu yerine birden fazla sunucuyu barındıran sanal bir dünya sunan cloud hosting hizmeti veriyoruz. En iyi kalitede ve hızlı olan bu hizmetin diğer bir ayrıcalığı ise güvenilir olması.

 

Kullandığımız teknoloji birden fazla sunucuya sahip olduğu için, birinin kesilmesi her zaman diğerinin yükü taşımaya devam etmesine neden olacaktır. Çok-işgörenli ağ olması demek bunun yeniden şekillendirilebilir olduğunu da gösterir, bu da web sitenizin olası büyüme ihtimali için büyük bir artı değere sahiptir.
Güvenli ve güçlü bir web sunucusu platformunda kısa zamanlı yatırım, size uzun vadede fayda sağlayacaktır; özelikle işinizin internet ortamında patlamasını istiyorsanız!

 

Markanıza güvenin

Müşterilerimizin her bir ihtiyacının farkındayız. Unutmayın bizim için önemlisiniz, çünkü biz Cloudnames olarak yaptığımız iş ile gurur duyuyoruz ve hizmet sağladığımız iş sahiplerinin bize başarı hikayeleri ile geri dönmelerini görmekten büyük mutluluk duyuyoruz!

 

İzin verinseniz sizi internet ortamının en büyük yeni markası haline getirebiliriz. Araştırmalar gösteriyor ki satış deneyimlerinin %70’i müşteriye gösterilen ilgi ve alakaya dayanıyor.

 

Müşterilerimizin istatistiklerini mutlu hale getirebildiklerini görmek kadar başka hiç bir şey bizi başarı hissine yaklaştırmıyor. Aynen monopoly etkisi gibi, bizler en iyi web hizmetleri ile müşterilerimizin kendine güvenlerini arttırmış oluyoruz böylelikle onların da markalarına olan güvenleri artmış oluyor.

 

Çoğu iş sahiplerinin websitenin maaliyeti üzerinden büyük bir uğraş gerektirdiğine dair bir inanışa sahipler, ancak biz buna katılmıyoruz. Günümüz bambaşka bir perspektif edinme zamanı! İnternet ağında mükemmel bir müşteri hizmeti ile online bir iş kurmak size başarıya birden fazla geçiş imkanı sağlayacaktır.

 

Domain adı

İnternet ortamında varlığınızı yaratmanın ilk adımı akılda kalıcı bir alan adıdır. İnternet sitesi yapım aşamasında domain adları çok önemli gibi görülmemekte, ancak biz buna kesinlikle katılmıyoruz.

 

Domain isminiz online platformda görünürlüğünüz için en etkili yollardan birisidir. Doğru domain ismi ile farkındalık sağlayabilir, markanızın ve işinizin reklam ya da pazarlaması için etkili bir araç olarak kullanabilirsiniz.

 

Domain isminiz web sitenizin insanlar tarafından hatırlanmasını kolaylaştıracaktır. Bir domain ismine sahip olmak demek sahip olduğunuz bu adın başka hiç kimse tarafından kullanılamayacağı demektir. Bu size pazar rekabeti içerisinde bir avantaj sağlamaktadır, böylelikle işinizin markalaşması açısından güvenli hale getirilmesini de sağlamış oluyorsunuz.

 

İsim seçerken ürününüzü ve aynı şekilde sağladığınız hizmeti tanımlayan, bilinçli bir seçim yapmanız gerekiyor. Bu size sahip olduğunuz müşterilerinize ve gelecek ile ilgili beklentilerinize önemli bir etki yaratacaktır.

 

Bir örnek vermek gerekirse, bizim domain ismimiz www.cloudnames.com. Gördüğünüz üzere bu domain adı ile markamızı ve bulut tabanlı web servislerimizi de hatırlatmış oluyoruz.

 

Amacımız arama motorlarında en üst sırada belirmek olduğu için bu ayrıca sizin Arama Motoru Optimizasyonu’nu stratejiniz için de büyük önem taşıyor. Eğer hali hazırda mükemmel bir web adresine sahipseniz, internet dünyasındaki iş sahanızı en üst kalitede çeşitli uygulamalar ile kolay erişim için güvenli ve problemsiz hosting hizmetleri almak istiyorsanı Cloudnames’e başvurabilirsiniz.

 

 

Cloudnames yardımcı olabilir

Bulut barındırma servislerimiz dünyanın en büyük bulut altyapısı olan Amazon bulut sistemi ile çalışmaktadır. Size en hızlı, güvenli ve stabil hizmeti sunuyoruz!

 

Güvenilir, emniyetli ve güçlü web hosting platformu uzun vadede size kazanç sağlayacaktır; özellikle işinizi büyütmek istiyorsanız.

 

Cloud hosting, etkililiğiyle hem dijital ortamda hem de gerçek dünyada en iyisi.

 

 

Diğer Bağlantılı makaleler

Eğer kazancınızı nasıl arttıracağınızı öğrenmek istiyorsanız, lütfen iletişim adresinizi bırakın ve blogumuzu takip edin. Web hosting ile ilgili deneyimlerinizi yorum kısmımıza yazarak bize iletin ve paylaşım ikonunu tıklayarak arkadaşlarınız ile paylaşın. Paylaşmak, önemsemektir!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!