Dört Kolay Adımda Daha Hızlı bir WordPress Web Sitesi

Dört Kolay Adımda Daha Hızlı bir WordPress Web Sitesi

Yavaş bir web sitesi ziyaretçilerinizi sayfanızdan kaçırmakla kalmayacak, aynı zamanda arama motorlarındaki sıralamanıza da olumsuz etki edecektir. Şanslısınız ki, WordPress web sitenizin hızını eklentilerinizi doğru şekilde kullanarak artırabilirsiniz. Daha Hızlı bir WordPress Web Sitesi kazancınızı %76 oranına kadar arttırabilir.

Bir web sitesinin çok yavaş yüklendiği için pes edip, açmaktan vazgeçme anını muhtemelen hepimiz tecrübe etmişizdir. İşte tam da bu yüzden; Web sitenizin hızlı çalışmasının bir zorunluluk olduğunu ve internet trafiğinin büyük bir oranının mobil cihazlar üzerinden gerçekleştiğini bilerek sitenizin bu iki unsura da uygun olduğundan emin olmalısınız. Ama eklentilerin web sitenizin hızına olan etkisini detaylıca incelemeye başlamadan önce, web sitenizin sağlam bir altyapının üzerinde ve doğru bir şekilde kurulduğundan emin olmanız gerekir.

[include-page id=’18525′]

 

Adım 1: Web Sitenizin Altyapısını Kontrol Edin

Sunucunuzu akıllıca seçtiğinizi düşünüyor musunuz? Size sunulan sunucu planlarından kaçınmaya çalışın; seçtiğiniz sunucu paketinin web sitenizin hızı üzerinde tahmin bile edemeyeceğiniz kadar büyük bir etkisi vardır.

Temanızı seçerken tedbirli misiniz? Bütün WordPress Temaları aynı verimlilikte çalışmamaktadır, bu yüzden temanızı seçerken tedbirli ve tetikte olmanız çok önemlidir; temanın demosunu çalıştırırken bir yandan da sayfanın hızını kontrol etmeniz aerodinamik seçeneğe ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Bu kontroller de tamamlandıktan sonra, sizin eklentilerinizi incelemeye başlamanın da zamanı gelmiş olacak.

 

 

Adım 2: Eklentileri Dikkatlice Seçin

Ne kadar çok eklenti o kadar yavaş bir web sitesi demektir, değil mi? Aslında öyle olmak zorunda değil. Her ne kadar bu eklentilerle birlikte üst üste konulan karmaşıklık katmanlarının web sitesini yavaşlatma fikri mantıklı görünse de, bu her zaman doğru değildir.

70 tane başarılı şekilde tasarlanmış olan eklenti ile çalışan bir web sitesi, bir tane ama başarısız ve hatalı tasarlanmış olan eklenti ile çalışan Web sitesinden çok daha hızlı çalışabilmektedir. Diğer bir deyişle: önemli olan miktarı değil işlevi.

Eklentiler, WordPress’in fonksiyonelliğini artırmak ve desteklemek için geliştirilmiştir, ama ne ironiktir ki bazı eklentiler web sitelerinin kullanımını gerçek anlamda zorlaştırmakta hatta engellemektedir. Bizim önerimiz, sadece saygın ve güvenilir geliştiricilerin eklentilerini satın alın.

 

Adım 3: Problemli Eklentileri Tespit edin ve Onlardan Kurtulun

Size sıradaki tavsiyemiz problemli eklentileri tespit ederken onlardan kurtulmanız olacaktır. Bunu yapmanız iki yolu var:

1) Manuel olarak eklentilerinizi tek tek WordPress admin sayfanıza ve sitenize yükleyerek devre dışı bırakın. Oldukça zahmetli bir iş olmasına rağmen, sorun yaratan herhangi bir nokta var ise bunları tespit etmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca iki farklı eklentinin birbiri ile çakışmasının da zayıf bir performansa neden olabileceğini aklınızda bulundurun, kusurlu olan eklentiyi tespit edemediğinizde, farklı kombinasyonları deneyerek sonuca ulaşmayı deneyebilirsiniz.

2) En başarısız ve yararsız eklentileri sizin için tarayacak ve tespit edecek olan P3 (Plugin Performance Profiler) Yükleyin

Problemli eklentileri tespit ettik, şimdi bu eklentilerin yerine kullanabileceğiniz uygun alternatifleri aramaya geldi sıra. Eğer bir alternatif bulamazsanız, web sitenizin hızı ile bu eklentinin fonksiyonunun önemi arasında bir değerlendirme yapmalı ve bunun sonucunda da eklentiyi kullanmaya devam mı edeceksiniz yoksa onsuz mu devam edeceksiniz buna karar vermelisiniz.

 

Adım 4: Sunucunuzun Üzerinde Kalan Eklentilerin Yarattığı Baskıyı Azaltmak

Eklentilerinizi filtrelediğinize göre, sıra kalan eklentilerin sunucunuz üzerinde yarattığı baskıyı nasıl azaltacağınızı değerlendirmeye geldi.

Bir web sitesinin performansını düşüren ve siteyi yavaşlatan karmaşık süreçler ise metin ve stil gibi uzun sürede yüklenen varlıklar, üçüncü kişilerce tekrar eden harici talepler ve yüksek yoğunluklu veritabanı sorgularını içermektedir.

Tüm bunların olumsuz etkilerini azaltmak için, bu adımları takip edin; öncelikli adım eklentilerin gerekli ya da gereksiz ayırt etmeden ve sayfada yüklemeyi şart koşarak zorunlu yükleme yaptırmasını durdurmak olmalıdır. Ayrıca eklentilerin yüklemesi gereken varlıkları eş zamanlı olmadan yüklemediğinden emin olmalısınız. İkinci olarak, talepleri önbelleğe alarak Web sitenizi her ziyarette onların da yüklenmesini engellemiş olursunuz. Üçüncü olarak da mümkünse veritabanının yaptığı çağrıların sıklığını azaltın.

Size verebileceğimiz bir başka faydalı bilgi de sosyal medya entegrasyonu için olanlar ve web sitesi istatistikleri de dahil olmak üzere bazı eklentilerin küçük ve basit kodlarla yer değiştirilebileceğidir. Kusurlu eklenti bu işlevlerden biri için çalışıyorsa bu kesinlikle keşfetmeye değecektir.

 

Fazla ‘eklenti mutlusu’ olmayın

Yukarıda adım adım sayılan maddeleri gerçekleştirdikten sonra web sitenizin performansı ciddi şekilde artmış olmalıdır. “Eklenti mutluluğunun elde edilmesi kolay olsa da, arkaplan araştırması, sıkı güvenlik incelemesi eklentileri WordPress web sitesi hızınızın garantisi ve bu hızı korumanın da en iyi yoludur.

 

Cloudnames Size Yardım Edebilir

Eğer web sitenizi nasıl optimize edeceğinize dair bizimle konuşmak isterseniz lütfen iletişim bilgilerinizi bırakın! Web sitenizi yenilemeyi düşünüyorsanız ya da işiniz için bir web sitesi edinmek istiyorsanız; Cloudnames size Yönetilen bir WordPress Sunucu hizmetini, Yönetilen web tasarımı ve online kazancınıza kazanç katacak olan ihtiyaç duyduğunuz diğer bütün hizmetleri sunmayı teklif ediyor.

Yüksek kazanç için web sitenizin nasıl tasarlanması gerektiğine dair ücretsiz tavsiyelerimize ulaşın. Ücretsiz rehberimizi buradan hemen indirebilirsiniz

Web sitesinizi ücretsiz bir değerlendirelim.

 

[include-page id=’18540′]

 

Beğeneceğiniz Diğer Makaleler

Web Tasarım, Sosyal Medya Pazarlaması ya da girişimcilik ile ilgileniyorsanız lütfen blogumuzu takip edin. Farklı WordPress eklentileri ile ilgili sizin tecrübelerinizi neler? Aşağıda yorumunuz için bırakılmış alanda bizimle ve imgelere tıklayarak da arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Paylaşmak Önemsemektir!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!