sixservicesthatincreaseonlinerevenueblog

Dijital Gelir Arttırıcı İçerikler ve Pazarlama

Eğer Dijital gelir arttırıcı fikriniz varsa, stratejinizi desteklemek için bazı fonksiyonları sağlamanız gerekir. Web sitenizin tasarımı ile ilgili olarak yapacağınız seçimler, müşterileriniz ve müşteri olma potansiyeli olan kitleler ile başarılı ve yüksek paylaşımlı iletişim kurabilmenize yardımcı olacak ve dijital gelir arttırıcı bir etki yaratacaktır.

Markanızı online olarak oluşturduğunuz ve paylaştığınız anda, oluşturulmuş yeni ya da geliştirilmiş web sitenizin tasarımı ve görünümü sizin marka karakterinizin bir yansıması olacaktır; bu yüzden web sitenizin ziyaretçilere hangi hizmetleri sunduğunuzun farkında olmalısınız. Bu makalede size bu konuyla nasıl başa çıkabileceğiniz ile ilgili bazı kriterler sunulmaktadır.

Bu makale Modern Web Tasarımı Klavuzu’muzdan alınmıştır ve içerik tamamen dijital gelir arttırıcı şekilde hazırlanmıştır. Peki siz neden hemen kayıt olup bir tanesini ücretsiz indirmiyorsunuz? Web Tasarım kılavuzumuzu bu linkten indirebilirsiniz.

Cloudnames, dijital kanallarda yeni satışlara veya potansiyel müşterilere ve görünürlüğe dönüşen bir web sitesi olan dijital bir iletişim stratejisi geliştirmenize yardımcı olur!

İşte Dijital Gelir Arttırıcı Kaynaklar ve Araçlar

Blog Sayfaları

Blog sayfası web sitenizde kullanabileceğiniz ve düzenli aralıklarla bilgi gönderimi yapabileceğiniz bir platformdur. Bu platform size, müşterilerinize konu ile ilişkili, doğru içeriği sunabilmeniz için ortam hazırlar. Bu, düşünce paylaşımında bulunmak olabileceği gibi, aktiviteler ve gelişmeler hakkında bilgi vermek şeklinde de olabilir. Blog sayfaları doğru kullanıldığında dijital gelir arttırıcı etkiler gösterebilir.

Blog genellikle online günlük olarak tanımlanır; bu doğrudur ancak bunun yanında blogunuz aracılığı ile işinizle ilgili içerikleri müşterilerinizle paylaşmanız ve tutkunuzu onlara göstermeniz de mümkündür.

İnternet, web sitenizin potansiyel ziyaretçileri ile iyi ilişkiler ve bağlantılar kurabilmenize imkan tanıyabileceği gibi, önemli oranlardaki kitlelere ulaşmak için kullanılabilecek ciddi bir araçtır.

Bloglar bir çeşit içerik pazarlamasının en önemli fonksiyonudur. İçerik pazarlaması günümüzde marka bilinilirliği ve güven inşa ederken çok önemli bir rol oynuyor . Eğer sosyal medya pazarlamasıyla veya içerik pazarlamasıyla müşterileri çekmek istiyorsanız blog yazmanız gerekiyor. İşte blog yazımı ve içerik pazarlaması ile ilgili daha detaylı bilgiler bulabileceğiniz bir makale: Potansiyel Müşterilere Ulaşmada En Etkili Yol: Blog

Blog yazmak hiç de kolay değil; hem iyi bir araştırma yetisi, hem de yazı yazma konusunda iyi bir beceri gerektirir. Okuyucuların çoğunun ilgi alanlarına hitab edecek değerli bilgiler sunabilmeniz gerekmektedir. Herkesin blogger olabileceği bir gerçek, fakat iyi içerikler yazabilen kişiler bulmak oldukça zor. İyi içerikler yazmanızı sağlayacak bazı tüyolar için bu yazımızı okuyabilirsiniz: Blogger’ların en iyisi olun

Online Sohbet

Müşteriler ile kurulan iyi ilişkilerin sürekliliğini sağlamak için, müşterilere güvenilir ve düzgün hizmet sağlamak çok önemlidir. Müşteri kitlenizin yardımınıza ihtiyacı olacak ve pek çok durumda da size ulaşmak, sizinle iletişim halinde olmak isteyecekler. Bu iletişimi yaratmak ve onlara destek olmak amacı ile bir Online Sohbet Forumunun oluşturulması, müşteri kitlesine sağlanacak hizmetin ve katkının geliştirilmesinin hem en populer hem de en etkili yoludur.

Markanızı pazarlamanın en iyi yolu müşterilerinizdir, bunu unutmayın; biz Cloudnames olarak hakkımızdaki yorumları ve geri bildirimleri hizmetlerimizi daha iyi hale getirmek için kendimize yol gösterici kabul ediyoruz ve size de aynısını tavsiye ediyoruz. Müşterinin güvenini inşa etmek tahmin ettiğinizden daha çok şey ifade ediyor. Bu sizin güvenilirliğinizi gösterir. Araştırmalarımız bize gösteriyor ki, online müşterilerin %50’sinden fazlası, ihtiyaç duydukları anda soru sorup cevap alabilecekleri bir platformun varlığının, bir web sitesinin sunabileceği en değerli şeylerden biri olduğunu düşünüyorlar.

Varolan ve potansiyel müşterilerin tamamı hizmetler hakkında bilgi sahibi olmak isteyeceklerdir. Eğer müşteri istediği bilgiye ulaşmakta zorluk yaşıyorsa, ürün karşılaştırması yapmak gibi, bu aşamada Online ekibiniz doğru destek ve bilgiyi en hızlı şekilde müşteriye ulaştırmak için hazırlıklı olmalıdır. Eğitimli müşteri destek ekibi bu aşamada çok önemli bir rol oynamaktadır; problemlere çözüm getirerek müşteride olumlu bir izlenim yaratmak, vurucu bir etki yapmak ve bu etkiyi satışa çevirmek; bu ekibin, müşteri ile güven ilişkisi inşa etmek kadar önemli diğer görevleridir.

Sıradan işlerde alınan geribildirim ancak mutsuz müşterilerin %4’ünden alınabilmektedir. Ruby Newell-Legner’ın “Müşteriyi Anlamak”‘ta belirttiği üzere, bir tane çözülememiş problemin yarattığı olumsuz tecrübeyi telafi etmek için 12 pozitif tecrübe gerekmektedir. Siz müşterilerin tecrübelerini değiştirmeye hazırlıklı olmalısınız

Online Sohbeti kullanmak hiç bu kadar kolay olmadı, indirmesi de yönetmesi ve kullanması da çok kolay. Bu basit ve etkili olan hizmet, müşterilerinize beklentilerinden daha fazlasını sunacak. Şeffaflığı sağlamak amacıyla, müşteri ve destek ekibi arasındaki yazışmaların her iki taraf için de kayıt altında tutulması sağlanabilir.

Bizimle İletişime Geçin Formları

“Bizimle İletişime Geçin” web siteniz için kullanabileceğiniz en basit görünümlerden biridir. Bu fonksiyon, kullanıcıların size ulaşabilmesi için en ideal çözümdür ve sizinle iletişime geçilmesini kolay hale getirmektir. Bu özellik, iletişim kategorisi altında ve menüde yer alacak ‘İletişim’ linki ile bağlanılabilecek, gerçek anlamda bir iletişime geçme sayfasıdır.

“Bizimle İletişime Geçin” sayfası aracılığı ile gönderilen mesajlar, kendiliğinden geliştiricilerin mail adresine iletilir. Her zaman farklı kategoriler ekleme ve mesajı birden çok e-posta adresine gönderme imkanınız vardır, isterseniz Harita, Hakkımızda, Bizi Arayın vb. gibi müşteri dialogları bölümlerinden ayırabilirsiniz. Bu fonksiyon, müşterilerinize sizinle telefon ya da e-posta kullanarak web siteniz üzerinden iletişim kurabilme imkanı yarattığı için gerçekten mükemmeldir.

Cloudnames, dijital gelir arttırıcı kaynaklar ve araçlar
Cloudnames Türkiye’nin iletişim sayfasındaki bize yazın bölümümüz. Eğer bizimle iletişime geçmek isterseniz görseli tıklayıp, iletişim formumuza yönlenebilirsiniz.

Google Haritalar

Google haritalarını web sitenizde kullanmak çevrimiçi işler için idealdir, bu ücretsiz harita hizmeti ile web sitenize farklı bir boyut, fonksiyon ve kullanışlılık kazandırabilirsiniz. Google Haritaları yalnızca harita görevini gerçekleştirmez, GoogleEarth’ün özelliği sayesinde hizmet verdiğiniz alanların çeşitliliğine göre işinize yarayabilecek pek çok bilgiye online olarak erişebilme ve bu bilgileri müşterilerinize sunabilme imkanına sahip olursunuz.

Örneğin, seyahat acenteleri ve emlak ofislerinin Google Haritalarından faydalanıp, hedef müşterilerine 3 boyutlu uydu görüntüsü, sokak görüntüleri, mekan arama, yön bulma, trafik bilgisi edinme imkanları sunarak web sitelerini daha işlevli hale getirdiklerini keşfettik. Ayrıca bu uygulama çevrimdışı olarak da çalışabildiğinden internetin az çekmesinden dolayı bağlantı problemi yaşayabilecek müşteriler için de oldukça kullanışlıdır.

İstanbul, Oslo ve Risor ofislerimizin haritalar üzerindeki lokasyonlarını gösteren harita.. dijital gelir arttırıcı
İstanbul, Oslo ve Risor ofislerimizin haritalar üzerindeki lokasyonlarını gösteren haritalar bölümümüz. Ofisimizi ziyaret etmek isterseniz bize bu haritalar üzerinden ulaşabilirsiniz.

E-Ticaret

İnternet üzerinden pazarlama yapma konsepti, işleri online olarak web-dükkanlar üzerinden satış ve hizmet sunarak yapma noktasına kadar genişlemiştir. E-ticaretin en güzel tarafı, online mağazanızın sizin parmağınızı kıpırdatmanıza bile gerek kalmadan 7 gün 24 saat açık olmasıdır.

İnterneti kullanarak, ürün ve hizmet ulaşımı ile ilgili maliyetini bir yana bırakmış olursunuz, çünkü e-ticaret müşterilerinizin web siteniz aracılığı ile ve hiç bir fiziksel harekette bulunmadan ticari ilişkinin bir tarafı olarak karşınızda olması demektir. Bu, müşterilerin var olan bir mağazaya gidip somut olarak orada bulunma imkanı olmadığı durumlarda engelleri ortadan kaldırır, mağazaların bulunduğu yerler bu engellerden biridir.

Web sitenize dünyanın her yerinden müşteri çekebilmeniz mümkündür. Özgün ve tek olmanız sizi ayıran noktanız olacaktır, online olarak ürün ve hizmet satışı yapmanın en güzel tarafı ise farklı para birimlerini kullanmakta özgür olmanızdır.

E-Ticaretin bir diğer faydalı tarafı ise işletme maliyetinin oldukça düşük olmasıdır. Genel giderlerle ilgili olarak da oldukça düşük maliyet sunar. Online olarak satış yapmayı seçerseniz, öncelikle kira ödemeyi, eleman çalıştırma masrafını ve reklam giderlerini büyük oranda azaltmış olursunuz.

Cloudnames, dijital kanallarda yeni satışlara veya potansiyel müşterilere ve görünürlüğe dönüşen bir web sitesi olan dijital bir iletişim stratejisi geliştirmenize yardımcı olur!

Mobil/Müşteri Dostu Tasarım

İnternet trafiğini oluşturan kitlenin %60’ı mobil interneti kullanmaktadır, bu yüzden mobil cihazlara uygun olarak tasarım yapmak önemli bir unsurdur. İçerik cihazın boyutuna uygun olmalı, uyumlu hale gelmesinde ve kullanımında herhangi bir takılma yaşanmamalıdır. Bu konuda müşteri kitlenizin davranışlarına da dikkat etmelisiniz; müşterilerin %78’i zayıf/başarısız hizmet sebebi ile yapmakta olduğu işlemi yarıda bırakmakta ya da beklenen satın almaları gerçekleştirmemektedir.

Online olarak müşterilerinizin arkasında bıraktığı tıklamaları takip ederek, nerede, neyin, hangi miktarlarda satıldığını görebilir, müşteri profili oluşturarak hem yeni trendler hakkında bilgi sahibi olabilir hem de ürün ve hizmetlerinizi bu bilgiler ışığında daha iyi hale getirebilir, geliştirebilirsiniz. Müşterilerinizi tanımanız çok önemlidir. Doğru analiz araçları kullanılarak, web sitenizin ziyaretçileri hakkında detaylı bilgi edinebilir, kampanyalardan raporlar oluşturabilir, müşteri kitlenizi sınıflandırabilir ve böylece davranış kalıplarını öğrenip, sonraki davranışlarını öngörebilirsiniz.

Potansiyel müşterilerinizi kaybetmek istemiyorsanız, web siteniz mobil dostu olarak tasarlanmış olmalıdır. Mobil uyumlu web siteleri ile ilgili detaylı bir yazı için linki tıklayın: Web Siteniz Neden Mobil Uyumlu Olmalıdır.

Bu makale Modern Web Tasarımı Klavuzu’muzdan alınmıştır. Peki siz neden hemen kayıt olup bir tanesini ücretsiz edinmiyorsunuz? Ayrıca bu linkten indirebilirsiniz.

Cloudnames’te ne yapıyoruz

CNcanhelp-300x269Cloudnames çevrimiçi kanallarda en iyisini yapabilmeniz için ihtiyacınız olan her şeyde yardımcı olabilir, tüm dijital stratejinizi, web sitenizi, sosyal medya profillerinizi, dijital pazarlamanızı ve tüm karmaşık teknik detayları online kazancınızı etkili biçimde büyütmek için yönetebiliriz.

Web sitenizin yönetimini devralıyor ve düzenli aralıklarla güvenlik ve güncelleştirilmesini de sağlıyoruz. Arama Motoru Optimizasyonu, Arama Motoru Pazarlama, Sosyal Medya Pazarlama ve ihtiyacınız olan diğer tüm Dijital pazarlama kampanyalarında sizlere yardımcı olabiliriz.

Cloudnames, dijital kanallarda yeni satışlara veya potansiyel müşterilere ve görünürlüğe dönüşen bir web sitesi olan dijital bir iletişim stratejisi geliştirmenize yardımcı olur!

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

Dijital Pazarlama ile ilgileniyorsanız, blog sayfamızı takip edebilirsiniz. Politikacıların sosyal medya kullanımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorum köşemizden bizi bilgilendirin, aşağıdaki ikonu tıklayarak makalemizi arkadaşlarınızla paylaşın. Unutmayın, paylaşmak önemsemektir!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!