Modern Web Tasarım Trendleri

Başarılı Olmak için Web sitenizi Geliştirin

Güncellenmeye ihtiyaç duyan bir web siteniz mi var? Muhteşem bir web sitesi ile berbat bir web sitesi arasında ki fark basittir: İyi bir web sitesi size müşteri ve kazanç sağlar. Kötü bir web sitesi ise onları korkutup kaçırır. Web sitenizi yeniden tasarlayarak başarılı hale getirmeyi öğrenmek için okumaya devam edin.

 

Başarılı bir web sitesi güzel görsellerden çok daha fazlasıdır, bu görsellerin yanında iyi hazırlanmış yazılı bir içeriğe ve muhteşem bir ürün tanıtımına ihtiyaç duyar. Modern web tasarımı kazanç elde etmek ve işinizi yönetmek için nasıl düzenlenmesi gerektiğiyle olduğu kadar, değerli ve önemli içerikleri hedef kitlenize nasıl sunmanız gerektiğiyle ve bunu mobil duyarlı bir tasarıma uyarlayacağınızla da ilgilenir.

 

Web siteniz sizin online vitrininizdir. Yaptığınız işi gösterir ve tanımlar. Potansiyel müşteriler, Web sitenizden sizinle ilgili araştırma yapacaklar ve sizinle iş ilişkisine ya da alışverişe başlamadan sizin hakkınızda fikir sahibi olacak hem de yaptığınız işi araştırmış ve karşılaştırmış olacaklardır. Web siteniz, müşterilerin taleplerini size mi sunacakları yoksa işlerini başkalarına mı teslim edecekleri kararını verirken belirleyici rol oynayacaktır.

 

Başarılı bir web sitesinin berbat bir web sitesine göre 10 kat daha fazla kazanç getirebileceğini biliyor muydunuz? Bu makalede size başarılı bir web sitesi için web sitenizi nasıl yeniden tasarlayabileceğinizi ve tüm yapmanız gerekenleri sizinle paylaşıyoruz.

 

 

 

İşe Plan Yaparak Başlayın

Web sitenizi geliştirmeye başlamadan önce kendinize sormanız gereken bazı kilit sorular vardır:

 • Web sitenizin hedefi nedir?
 • Web sitenizi kendiniz mi tasarlamak istersiniz yoksa bir web tasarımcı ile anlaşmak mı?
 • Web sitenizi hangi sunucudan sağlamalısınız?
 • Muhteşem bir alan adınız var mı?
 • Hangi İçerik Yönetim Sistemi’ni kullanacaksınız?

 

Asıl anahtar soru görmek istediğiniz sonuçların ne olduğu ve buna bağlı olarak da kendinize ulaşılabilir hedefler belirlemenizdir. Bu süreçte kesinlikle gerçekçi olmalısınız. Cloudnames’te biz web siteniz için belirleyebileceğiniz en iyi hedefin kazancı artırmaya ve yeni müşteriler kazanmaya odaklanmak olduğunu düşünüyoruz. Hazırlıklar hakkında daha fazla bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz.

 

Farklı barındırma hizmeti çeşitleri hakkında daha fazla bilgiyi ise bu makalede bulabilirsiniz.

 

Yeni Alan adı ekleri hakkında daha fazla bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz.

 

 

Mevcut Durum Değerlendirmesi

Yeni web sitenizi nasıl yeniden tasarlayacağınıza karar vermeden önce mevcut durum değerlendirmesi yapmak çok iyi bir fikir olacaktır. Bu şekilde web sitenizin hangi alanlarının geliştirilmeye ihtiyacı olduğunu hangi kısımların olduğu haliyle yeterli olduğunu görüp, buna göre odaklanmanız gereken yerleri tespit etmeniz daha kolay olacaktır.
İncelemeniz gereken alanlar ulaşılabilirlik, içerik, navigasyon, tasarım, görünüm, web sitesi trafiği ve güvenlik olarak sayılabilir. Bir Web Değerlendirmesinin nasıl uygulanacağı hakkında daha fazla bilgiyi bu makaleden öğrenebilirsiniz.

 

Sitenizin yapısı konusunda göz önünde bulundurmanız gereken pek çok şey ve vermeniz gereken pek çok karar vardır. Bunlar, güvenlik ile ilgili sorunu nasıl çözeceğiniz, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), web sitenizi Mobil müşterilere uygun hale getirme, modern web tasarım prensipleri, Analitik ve Raporlama gibi konulardır.

 

[include-page id=’18540′]

 

Web Sitesi İçin Güvenlik

Müşterilerin bağlantı kurabileceği bir nokta olarak, web siteniz güvenli olmalı ve online müşterilerinizle sürdürdüğünüz iyi ilişkileri güvence altına almalıdır. Marka isminiz ya da işi güvenilirliğiniz, reputasyonunuza zarar verebilecek olan, web sitenize bulaşabilecek ya da çökmesine sebep olabilecek tehditlere taviz vermemelidir.

 

Mutlaka üzerine düşmeniz gereken konu vitrininizin güvenilirliğidir. Ne yazık ki, web sitelerine kötü amaçlı yazılım bulaşmakta ve müşteri bilgileri, kredi kartı ayrıntıları ve bunun gibi çeşitli işlemlere ait diğer bilgiler güvenlik ihlal edilerek çalınmakta, bu durum da güvenliği tehdit etmekte ve riske sokmaktadır.
Eğer web siteniz bu tarz bir soyguna karşı hazırlıksızsa ve güvenlik seviyesi düşükse, site müşterilerinizi ve potansiyel satışlarınızı elinizden kaçıracaksınız; ama eğer online işinizin müşteri güvenliği sisteminde açık varsa iyice gözden düşmüş olacaksınız demektir. Bu iki sonuçta size kazanç kaybı olarak geri dönecektir ki arama motorlarında size vereceği zarardan bahsetmiyoruz bile.

 

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Arama Motoru Optimizasyonu ziyaretçilerin aramalarını yaparken neye önem verdiklerini esas alarak, web sitesinin çeşitli kısımlarında değişiklikler yaparak optimizasyonu sağlamaktır. Odak noktanız müşterilerin sitenizdeki içeriğe kolaylıkla ulaşabilmesini sağlamak olmalıdır.

 

“Site içi Optimizasyon” web sitenizi; navigasyon, içerik, içeriğinizi nasıl etiketlediğiniz ve teknik kalite gibi konularda nasıl tasarladığınız hakkındadır. Bu, web sitenizi arama motorlarında yapılacak araştırma ve aramalarda kolay bir navigasyon, site haritası, düzenlenmiş alt sekmeler ve kullanıcı deneyimleri ile web sitenizin kolay bulunabilir ve kolay ulaşılabilir olmasını sağlamaktır.

 

Doğru şekilde ilerleyebilmek için takip etmeniz ve uymanız gereken bir kurallar dizisi vardır.

 

 1. SEO kullanıcı deneyimi hakkındadır
 2. İçerik bu işin kralıdır
 3. İçeriğinizi etiketlendirmelisiniz
 4. Teknik Optimizasyon

 

Arama motorları her geçen gün daha akıllı hale gelmekte ve hedefleri en ilişkili arama sonuçlarını bulmak ve sunmaktır. Arama motorlarını kandırabildiğiniz dönemler de artık geride kaldı. Bugün Arama Motoru Optimizasyonu ziyaretçilerinize muhteşem bir kullanıcı deneyimini, en bağlantılı ve faydalı içeriği iyi etiketleyerek sunmaktadır ve ek olarak teknik optimizayon sitenin hızını artırmakta ve sorunları ortadan kaldırmaktadır.
Arama Motoru Optimizasyonu hakkında daha fazla bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz.

 

Mobil Müşteriler

İnternet trafiğinin %60’ından daha fazlası mobil müşteriler aracılığıyla gerçekleştirilmekte ve bu sayı ve oran her geçen gün artmaktadır. Yani mobil pazarlamanın önemi artık tartışmaya açık bir soru değildir, öyle olduğunu biliyoruz! Böylece Mobil deneyim sahibi olmak artık birinci önceliğiniz olacaktır.

 

Mobil uyumlu olmak, web sitenizin taşınabilir cihazlardan ve tabletlerden girilebilir ve ulaşılabilir olması demektir. Duyarlı tasarım web sitenizin sabit bilgisayar kullanıcılarından da mobil müşterilerden de olumlu müşteri deneyimleri olarak olumlu sonuçlar almak demektir.

 

%96 gibi şaşırtıcı bir orandaki akıllı telefon kullanıcıları ürün ve hizmet aramalarını taşınabilir cihazlardan yapmakta ve %90’ı bu aramaların sonucunda aksiyona geçmektedir. Web siteniz mobil dostu ise bu sizin için muhteşem bir haber ve bilgilendirme olacaktır.
Mobil uyumlu olmakla ilgili daha fazla bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz.

 

[include-page id=’18540′]

Modern Web Tasarım Prensipleri

Mobil uyumlu dinamik tasarıma ek olarak, güzel ve profesyonel görünümde bir web sitesi tasarlamak için göz önünde bulundurmanız gereken birkaç tane stil ve trendi de sizlerle paylaşmak istedik:

 • Mobil cihazları da daha iyi destekleyen minimalist tasarım
 • Flat tasarım; daha temiz, daha rahat anlaşılır ve daha basit
 • Hem kart (ufak bilgi alanları) hem de tasarımda tekrar ederek döşenmiş tasarım öğeleri (fotoğraf galerisi gibi) ; dinamik sayfa tasarımına kolaylıkla uyum sağlar.
 • Paralaks, imajların ve içeriğin arka planda hareket halinde olduğu tasarımın etkileyiciliği
 • Sıradışı navigasyon, örneğin yapışan menüler ya da ekranda görünüp uçarak çıkan menüler
 • Büyük ve kalın tipografi, imajların üzerinde göze çarpan fontlar
 • Tam genişlikte planlar, her ekrana sığan daha geniş planlar
 • Tıklama yerine kaydırma, bu şekilde tüm içeriğin tek bir uzun sayfada görünür olabildiği hal
 • Kaydırıcılar, içeriğinizi sunmak ya da akıcı bir süreklilikte benzersiz bir satış noktası

 

Analitik ve Raporlama

Analitik ve raporlama web site ziyaretçilerinizin davranışlarını anlayabilmeniz ve yorumlayabilmeniz için inanılmaz araçlardır. Bunu sağlamak için neyi ölçmek ve izlemek istediğinize bağlı olarak içerik yönetim sisteminizin farklı alanlarına kod yerletirmeniz gereklidir.

 

Bu, tüm online işlerde başarıyı getirecek olan cevapları sağlayacak her türlü pazarlama ya da e-ticaret aktivitesi için anahtardır. Modern analitik ve raporlama ile kullanıcıların davranışlarını anlamaya ve neden bu şekilde davrandıklarının farkına varmaya başlayacaksınız.

 

Kampanyanızın ne kadar etkili olduğunu sayfanızdaki etkileşimlerden ziyaretçi sayınızı takip ederek ve gözlemleyerek keşfedebilirsiniz. Ayrıca müşterilerinizin davranış biçimlerini ve trendleri anlamak sonuçlarınızı geliştirmek için önemlidir. Bütün bu verileri toplamak genellikle “Büyük Veri” (Big Data) olarak adlandırılmaktadır ve bu bilgileri analiz edip yorumlayabilecek pek çok araç vardır.
Google Analytics hakkında daha fazla bilgiye bu makalede ulaşabilirsiniz.

 

Web Sitenizdeki Hizmetler

“Tasarım sadece nasıl göründüğü ya da nasıl hissettirdiği değildir. Tasarım nasıl çalıştığıdır.”

 

Apple’ın kurucularından Steve Jobs, IT sektöründe en büyük etkileri yaratanlardan biri olarak tasarımda fonksiyonelliğin ne kadar kritik olduğunu herkesin aklına kazıyarak gözler önüne serdi. Tasarımdaki en zorlu süreciniz web sitenizin nasıl çalıştığı olacaktır. Web Siteniz Müşterilerinize hangi hizmetleri sağlayacak?

 

Şirketiniz, ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkındaki bilgileri ulaşılabilir ve görünür kılmalısınız, ancak modern web siteleri daha fazlasını sunmalı! Kampanya karşılama sayfaları, sanal mağaza, blog, rezervasyon çözümleri ve bunun gibi müşterilerle iletişimi sağlayan diğer yöntemler, başarlı bir web sayfası tasarlarken dikkat edilmesi gereken kilit noktalardır.
Hizmetler hakkında daha fazla bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz.

 

Web Sitenizi Pazarlamaya Uygun Hale Getirin

Muhteşem bir web sitesine sahip olmaktaki amaç şirketinizin, ürünlerinizin ve hizmetlerinizin pazarlamasını yapmaktır. Yani web sitenizi pazarlama yapmaya uygun hale getirmek için neler yapmanız gerekir?

 

Web tasarımı perspektifinden baktığımızda yer ayırma, rezervasyon, satış ve ziyaretçilerinizin yapmak isteyebileceği diğer aksiyonları göz önünde bulundurmanız gerekir.
Bu eklenti ve çözümlerin gerekliliği, Harekete Geçirici Mesajlar, varış sayfası ya da sanal mağaza ile başa çıkabilmek için önceliklidir. Dönüşümü sağlamak için Harekete Geçirici Mesajlar hakkında daha fazla bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz.

 

Karşılama sayfası hakkında daha fazla bilgiye de bu makaleden ulaşabilirsiniz.

 

Web Sitenize Trafik Oluşturun

Web siteniz tamamlandığında bir sonraki adım, web sitenize trafiği ve akışı sağlamak olacaktır. Bunu yapmanın İçerik Pazarlaması, Sosyal Medya Pazarlaması, Arama motoru Pazarlaması, e-posta yolu ile pazarlama ve bunun gibi çeşitli yöntemler de dahil olmak üzere pek çok yolu vardır.
İçerik Pazarlaması faydalı ve değerli içerik oluşturmak ve bu içeriği hedef kitlenizle paylaşmak demektir. Neden blog hazırlamanız gerektiği ile ilgili daha fazla bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz.

 

Sosyal Medya Pazarlaması eğer doğru şekilde uygulanırsa geleneksel pazarlama yöntemlerinden 10 kat daha etkili olabilmektedir. Sosyal medya pazarlaması hakkında daha fazla bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz.

 

E-posta yolu ile pazarlama halihazırda var olan ve potansiyel müşterilerinizi e-posta adreslerini toplamanızın yeterli olduğu en etkili ve uygun maliyetli pazarlama yöntemidir. E-posta yolu ile pazarlama hakkında daha fazla bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz.

 

 

 

Cloudnames Size Yardım Edebilir

Biliyoruz ki okuyucularımızdan pek çoğu yoğun bir tempoya sahip ve vakitlerini gerekli olan web sitelerini tasarlama işini kendi kendilerine yaparak harcamak istemiyorlar. Siz de bu gruba dahilseniz, söyleyebiliriz ki kendinizi güvenle Cloudnames’e emanet edebilirsiniz.

 

Cloudnames size farklı ihtiyaçlara karşılık veren ve farklı pazarlama seviyelerine uygun bir web tasarım paketi sunuyor. Yine de siz web sayfanıza içerik sağlamalısınız ama biz web sayfanızı yüksek standartlarda, bütün güncellemeleri yapılmış ve güvenliği sağlanmış şekilde hazırlıyor ve sizi de tüm gelişmelerden haberdar ediyoruz.

 

Ayrıca size Arama Motoru Optimizasyonu, arama motoru pazarlaması, e-posta yolu ile pazarlama ve sosyal medya pazarlaması konularında da yardımcı oluyoruz, Online varlığınızı ve dijital pazarlamanızı sürdürebilmeniz için gereken tüm teknik zorluklarla biz başa çıkıyoruz.

 

Hizmetlerimiz hakkında bizimle konuşmak istiyorsanız lütfen iletişim bilgilerinizi bırakın!

 

 

 

İlgilenebileceğiniz diğer makaleler

 

Web tasarımı ve sosyal medya pazarlaması ile ilgileniyorsanız lütfen blogumuzu takip edin. Yeniden tasarlanması gereken bir web sitesi hakkında neler biliyorsunuz? Lütfen bizimle aşağıda yorum için ayrılan alanı kullanarak paylaşın ve imgeleri kullanarak arkadaşlarınızla da paylaşın. Paylaşmak Önemsemektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bu makaleyi paylaşın.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

Hizmetlerimiz

dijital strateji

Dijital Strateji

Cloudnames, işletmenizin dijital iletişim ve pazarlama için pratik bir plan oluşturmasına yardımcı olabilir. Dijital stratejinizi tartışıyoruz ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından, iyileştirmeler için somut önerilerle geliriz.

Web Tasarımı

Dijital pazarlamaya çok uygun bir web siteniz var mı? Sitenin ne kadar iyi çalıştığını inceleyebiliriz. İyileştirmeler için somut öneriler içeren web sitenizin ücretsiz bir incelemesini alın. Küçük değişiklikler büyük sonuçlar verebilir!

organik trafik oluşturma, arama motoru optimizasyonu

Trafik Oluşturma

Web sitenize nasıl trafik çekiyorsunuz? Cloudnames, içerik oluşturabilir, arama için optimize edebilir ve sosyal medya, e-posta ve diğer kanallarla trafiği artırabilir. Etkili web siteleri, satışa dönüştürülen birçok ziyaret sağlar.

Dijital Strateji

Dijital pazarlama stratejisini nasıl geliştirebileceğinize ilişkin ücretsiz kılavuzumuzu indirin

Dijital Pazarlama hakkında bir tartışma için bugün bizimle iletişime geçin

Help us to share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Güncel içeriklerimizden anında haberdar olmak için haber bültenine kaydolun!